Kajakarstwo w Parku Stanowym Wiosny – Ocala, FL

SREBRNA RZEKA MA OPOWIEŚĆ

Ta 8,4-kilometrowa przepiękna rzeka, leżąca w całości w granicach Silver Spring State Park, znajduje się w Marion County, Ocala, Floryda. Może być uważany za krótki bieg wiosłami, ale ma długą historię, oszałamiającą scenerię i dziką przyrodę.

Silver Springs, z wypływem 500 milionów galonów dziennie nieskazitelnej, czystej wody, sprawia, że ​​Silver River jest piękna i atrakcyjna dla wielu kajakarzy i kajakarzy, którzy umieszczają tę rzekę na szczycie swojej listy życzeń.

Trochę historii

Indianie Timucuan zamieszkiwali ten obszar 10 000 lat temu i polowali na mamuty kolumbijskie. Europejczycy zaczęli osiedlać się tutaj w latach 60. XVIII wieku. Po zakończeniu wojen seminolskich i wojny domowej na Florydzie sprawy nieco się uspokoiły. W 1878 roku zbudowano pierwszą łódź ze szklanym dnem, aby zwiedzający mogli zobaczyć to pierwsze źródło wielkości, które nazywamy Silver Springs. Małe zoo i Ross Allen Reptile Institute zostały zbudowane w 1929 roku, przynosząc Florydzie sławę i przyciągając tysiące odwiedzających rocznie.

Do 1938 r. koncesjonariusz, kapitan Tooey, obsługiwał rejs po dżungli wokół małej wyspy w Silver River. Wypuścił na wyspę oddział małp Rhesus, dzięki czemu jest to prawdziwe doświadczenie „dżungli” dla turystów. Bez wiedzy kapitana Tooeya małpy Rhesus są znakomitymi pływakami. Szybko uciekli z granic wyspy i od tamtej pory wiodą dobre życie wzdłuż rzeki Silver i części rzeki Ocklawaha.

Hollywood złapało wiatr popularności i uderzającego piękna Silver Springs. Park służył jako scenografia do filmów Tarzana, Stwora z czarnej laguny, Rocznika i innych. Nakręcono tu także Sea Hunt, a także inne programy telewizyjne.

Na szczęście dla Silver Springs stan Floryda zrozumiał znaczenie tego narodowego punktu orientacyjnego dla naszego ekosystemu i wartość ochrony. Co zaskakujące, dopiero w 1985 roku ta ziemia została przejęta przez państwo i została oficjalnie nazwana parkiem stanowym Florydy w 1987 roku.

Musisz znać informacje o uruchomieniu

Park stanowy Silver Springs to idealne miejsce, aby zwodować swój statek na tę niesamowitą przygodę. Aby dotrzeć do placówki kajakowej, parkując na parkingu trzymaj się prawej strony. Następnie krótki spacer szlakiem po prawej stronie. Uwaga, pole kempingowe i rzeczywiste sprężyny są oddalone od siebie o jedną milę. Będziesz chciał jechać do głównego wejścia do parku stanowego, a nie na kemping.

Aby uzyskać informacje i ceny dotyczące wypożyczenia kajaka, canoe, deski wiosłowej lub rezerwacji transportu wahadłowego do parku, sprawdź online pod adresem https://silversprings.com/paddling/. Zauważysz, że link wspomina o niewielkiej opłacie za wodowanie własnego statku. Jeśli wiosłujesz po całej Silver River, typowym punktem wyjścia jest Ray Wayside Park, położony przy East Hwy. 40. Opłata za parking wynosi 5 USD, jeśli skorzystasz z własnego transportu i zostawisz tu samochód na koniec wiosłowania.

Eksploracja rzeki

Jeśli zdecydujesz się na krótkie przepłynięcie rzeki i nie masz czasu na cały bieg, szlak wiosłowy Fort King pozwala na wyluzowaną pętlę o długości 1,1 mili w obie strony tuż za obszarem startowym parku stanowego. Ta pętla umożliwia odwiedzającym dryfowanie po wyspie Ross Allen, niegdyś krótkim domu małp Rhesus. Możesz nawet dostrzec tutaj jednego lub dwóch. Po obejściu idź w prawo, aby wrócić do parku stanowego lub skręć w lewo, aby kontynuować wiosłowanie po rzece Silver.

Jednak, aby zobaczyć sprężyny czołowe, wiosło o długości 1 mili w górę rzeki jest warte niewielkiego wysiłku. Prąd rzeki wynosi średnio 3 – 5 mil na godzinę. Po uruchomieniu, zamiast najpierw wykonać pętlę Fort King, kontynuuj wiosłowanie prosto i pod mostem, co da ci wiosło w górę rzeki do resorów. Nie będziesz chciał tego przegapić!

Krystalicznie niebieskie wody, jak okiem sięgnąć, dodadzą Ci inspiracji, gdy będziesz przedzierać się przez kilka wiosennych basenów. Trzydzieści źródeł z 61 otworami wentylacyjnymi tryska 500 milionami galonów wody dziennie, tworząc rzekę Silver, która płynie w dół rzeki i wpada do rzeki Oclawaha, głównej rzeki Florydy i jednej z niewielu w Ameryce Północnej, która płynie z południa na północ.

Wiosłowanie nad głównym źródłem to niesamowite odkrycie. Mierzy 5′ X 135′ przy głębokości 30′. Z tego mamuta wypływa czterdzieści pięć procent strumienia wody. Znajdziesz go tuż przed i za dokiem, w którym znajduje się kilka wciąż działających łodzi ze szklanym dnem w parku stanowym.

Unoś się tutaj przez chwilę i ciesz się tą wspaniałą podziemną, lodowo-niebieską jaskinią, obserwując wodę bulgoczącą z otworów wentylacyjnych poniżej. W najbliższej okolicy znajduje się kilka innych małych źródeł. Zdumiewającą częścią tej podróży jest historia, którą odkryjesz tuż pod tobą! Rozejrzyj się wokół głównego źródła, znajdziesz zatopione rzeźby, zwane greckimi statutami. Były to rekwizyty używane podczas kręcenia Szpieguję z udziałem Roberta Culpa i Billa Cosby’ego.

Istnieje również 6 wraków statków, termin używany tu luźno, zlokalizowanych wzdłuż rzeki Silver. Wszystkie oprócz jednego, które znajdziesz, znajdują się w odległości pierwszej mili od źródła. Jest tam stara indyjska dłubanka, kilka starych parowców, a także łódź wiosłowa ze szklanym dnem, jeden z oryginałów z 1877 roku. To jak polowanie na padlinożerców na wodzie i zabawne jest obserwowanie, kto w twojej drużynie może znaleźć te ukryte skarby. Ten link zapewnia dobrą mapę do lokalizacji mniejszych źródeł, a także niektórych z tych artefaktów.

Idąc w dół rzeki od sprężyny czołowej, możesz wybrać wiosłowanie 1,1-milową pętlą Fort King lub płynąć dalej Silver River. Jeśli poświęcisz czas na zanurzenie się w tej wspaniałej rzece, dlaczego nie zbadać Pętli. Pamiętajcie, to był pierwotny dom małp rezusów i wierzcie mi, nadal lubią kręcić się po wyspie. Stamtąd kontynuuj podróż w dół rzeki.

Wiosłowanie Silver River oferuje prawdziwe uznanie dla natury. Wody są niesamowicie czyste, sceneria spektakularna, a dzika przyroda obfita.

Mówiąc o dzikiej przyrodzie. . .

Wszyscy wiemy, że aligatory cieszą się szacunkiem, ale napotkanie po drodze małp może cię zaskoczyć. Tak, są urocze, ale dzikie, kłótliwe i mogą dosłownie zostawić cię w świecie bólu. Przenoszą również choroby, na które wolałbyś nie mieć.

Z małpami wzdłuż Srebrnej Rzeki, w liczbie 200-300, na pewno je zobaczysz. Miej oczy szeroko otwarte na bieganie, skakanie lub huśtanie małp w górę na drzewach lub w dół między cyprysowymi kolanami. Zachowaj dystans. Twoja nowa mantra brzmi: szanuj małpę. Kiedyś zbliżyłem się do brzegu, nie wiedząc, że za drzewem siedzi małpa. Wystąpił, syknął na mnie, a ja nigdy w życiu nie wiosłowałem tak szybko do tyłu!

Urzędnicy zajmujący się dziką fauną i florą, stanowi ekolodzy i aktywiści zajmujący się zwierzętami dyskutują o trudnej sytuacji tych małp od 40 lat. Ich populacja rośnie z roku na rok i chociaż do tej pory nie spowodowały bezpośredniego zagrożenia, stały się uciążliwe dla pobliskich właścicieli domów i wiadomo, że w 2016 roku wystraszyły niektórych odwiedzających park stanowy. Dziesięć procent osób pływających kajakiem Silver Rzeka co prawda nakarmiła małpy, co jest receptą na niebezpieczne spotkania. Trwają dyskusje na temat tego, co będzie lekarstwem na zmniejszenie ich populacji.

Jakie inne dzikie zwierzęta możesz napotkać? Ta rzeka jest dość zróżnicowana. Naturalnie, od czasu do czasu można dostrzec aligatora wygrzewającego się na słońcu wzdłuż brzegu, wydry bawiące się w chowanego nad wodą, ptaki wodne, jastrzębie, orły i sowy zadomowiły się w tym subtropikalnym lesie, żółwie usiłują się wspiąć na pływającej kłodzie tylko po to, by zanurkować, ponieważ uznali, że kajak podpłynął trochę za blisko, a przy tak czystej wodzie można zauważyć mnóstwo pływających ryb.

Ale jeśli masz szczęście, naprawdę szczęście, możesz spotkać delikatnego olbrzyma. Chodź”, wiesz, co to jest – tak, powolny, niezdarny, oddychający powietrzem, zagrożony manat. Wspaniale można je spotkać podczas spływów kajakowych. Ponownie, szacunek to nazwa gry. Są delikatne, ale zagrożone. Prawo Florydy zabrania nękania lub dotykania manata. Jeśli masz szczęście go zobaczyć, koniecznie zatrzymaj się, aby cieszyć się i obserwować to urocze stworzenie. Poczujesz dreszczyk emocji, gdy zobaczysz, jak wznosi się na powierzchnię, zaczerpniesz powietrza, z powrotem w dół, tylko po to, by podnieść ogon w twoją stronę, jakby chciał powiedzieć „cześć, miło cię poznać”. Ciesz się chwilą National Geographic i ruszaj dalej.

Koniec jest przed nami

Twoja podróż wzdłuż tej jedynej w swoim rodzaju rzeki dobiega końca. Ray Wayside Park można łatwo dostrzec po lewej stronie, gdy skręcasz za ostatnim zakrętem rzeki. Ray Wayside ma miejsce do ręcznego startu/wyjmowania kajaków i kajaków, oddzielone od rampy łodzi. Wysiadanie z kajaka w celu rozprostowania nóg powinno być bardzo proste.

Stąd spotkasz autobus parku lub udasz się do własnego pojazdu. Być może biwakujesz na kempingu w parku stanowym lub właśnie przyjechałeś na jeden dzień. Poświęć trochę czasu, aby zatrzymać się z powrotem w parku stanowym i rozejrzeć się po głównym parku i jego kempingu. Odkryjesz, że jest więcej opowieści o tym imponującym obszarze.

Park stanowy i pole kempingowe Silver Springs

Jeden z pierwszych miejsc turystycznych na Florydzie, park koncentruje się teraz na ochronie 4000 akrów i rozległej wiosny. Łodzie ze szklanym dnem są nadal popularne wśród turystów i mieszkańców Florydy. Nawet jeśli pływałeś kajakiem, rezerwacja rejsu łodzią ze szklanym dnem daje ci inną perspektywę, a korzyści płynące ze słuchania jej kapitana zapewniają wszelkiego rodzaju fajną historię i historie. Zaplanuj pływanie łodzią w słoneczny dzień, zapewniając w ten sposób najlepszy widok przez szklane dno łodzi.

Po przejażdżce obejrzyj ogrody i pozostałości wybiegów, w których niegdyś znajdowało się wiele żyjących tu zwierząt z ogrodów zoologicznych. Jest też kilka sklepów, swobodna restauracja i małe muzeum.

Parki stanowe Florydy znane są z niesamowitych kempingów. Ten, położony milę na południe na SR 35, zawiera 60 kempingów i 9 kabin. Rezerwacji można dokonać z 11-miesięcznym wyprzedzeniem w ReserveAmerica. Szlaki piesze mają długość od 1 do 5 mil, z których jeden zaprowadzi Cię do rzeki Silver.

Ponadto na terenie kempingu znajduje się Cracker Village, replika 19ten pionierska osada wieku, którą można zwiedzać (pod warunkiem, że dzieci w wieku szkolnym nie są tam na wycieczce). Wycieczki otrzymują 2znaleźć i 4ten Soboty miesiąca o 10 rano. Budynki Wioski są otwarte dla tych wycieczek.

Muzeum Silver River, sąsiadujące z Cracker Village, jest dość niezwykłe. Jest prowadzony w połączeniu ze szkołami publicznymi hrabstwa Marion, ponieważ uczniowie uczą się historii Florydy podczas 4ten stopień. W ciągu roku szkolnego dzieci kilkakrotnie odwiedzają Muzeum i Wioskę Krakersów.

Muzeum (otwarte dla publiczności w soboty i niedziele) posiada obszerne eksponaty sięgające czasów prehistorycznych, odkryte w okolicy skamieniałości, indyjskie artefakty, a także gigantyczny mamut kolumbijski, który góruje nad wszystkimi, którzy wchodzą. Kolejna część Muzeum koncentruje się na historii hrabstwa Marion oraz czasach, gdy Silver Springs żyło legendami kina i telewizji. Znajdziesz wiele eksponowanych starych pamiątek.

Końcowe przemyślenia

Widzisz więc, że Silver River to nie tylko kolejna rzeka do pływania kajakiem. To park stanowy, źródło mamuta, lekcja historii, intrygujące siedlisko dzikiej przyrody i jedna z najpiękniejszych tras, jakie kiedykolwiek będziesz świadkiem. Nasza miłość do natury przypomina nam, abyśmy szanowali nasze otoczenie, pakowali je/pakowali i zawsze trzymali bezpieczną odległość od dzikiej przyrody. Przede wszystkim ciesz się tą niesamowitą rzeką i wszystkim, co ma do zaoferowania.