Jakie są średnie wagi pop-up camperów

Dla wielu entuzjastów otwartych dróg przyczepy lub kampery są lepsze od kamperów, ponieważ są łatwiejsze w transporcie i często są tańsze. Zastanawiasz się nad wyskakującym kamperem, ale zanim się zdecydujesz, musisz wiedzieć, czy kamper będzie holowany przez Twoją ciężarówkę lub SUV-a. Ile waży pop-up camper?

Średnia waga podnoszonego kampera to około 2000 funtów. Wiele SUV-ów i ciężarówek może holować taką masę, nawet mniejsze SUV-y (i samochody!). Na dolnym końcu wyskakujące okienko może ważyć 650 funtów, a co najwyżej około 4500 funtów.

W tym artykule powiemy Ci wszystko, co musisz wiedzieć o wyskakujących kamperach, w tym ile ważą. Podamy nawet prawdziwe przykłady ciężarków do kamperów, abyś mógł lepiej zorientować się, który wybór jest dla Ciebie najlepszy.

Zacznijmy.

Co to jest wyskakujący kamper?

Po pierwsze, musisz jasno określić, czym jest wyskakujący kamper.

Wysuwane kampery są tak nazywane ze względu na wysuwane boczne przedziały, które otwierają się, zwiększając ilość miejsca dostępnego w przyczepie. Te ściany lub przegrody są zwykle winylowe, więc łatwo się zapadają i składają płasko, gdy nie są używane. Inne materiały na wysuwane ściany to płótno.

Chociaż chowane ściany nie pasują idealnie do twardych ścian przyczepy pop-up, zawierają okna, dzięki czemu możesz podziwiać piękny dzień z komfortu swojego kampera.

W jednym z tych kamperów znajdziesz miejsce na mnóstwo udogodnień. Chociaż funkcje różnią się w zależności od modelu i planu piętra, standardowe wyposażenie to markiza, bagażnik, maksymalnie dwa zbiorniki na propan, wywietrznik dachowy lub świetlik, elektryczna pompa wody, podgrzewacz wody, klimatyzator dachowy, kuchenka, lodówka elektryczna lub gazowa oraz łóżko piętrowe lub dwa.

Niektóre pop-up campery mają nawet łazienki, które mogą zawierać toaletę, prysznic, a nawet jedno i drugie. Te większe kampery powinny mieć również miejsce na piekarnik lub kuchenkę mikrofalową.

Możesz wybierać spośród kilku typów wyskakujących kamperów, więc omówmy je teraz.

Nadmuchiwane wyskakujące kampery

Zamiast winylu lub płótna, rozkładane ściany kampera są nadmuchiwane. Dach też mógłby być. Wysyłając sprężone powietrze do nadmuchiwanych elementów, Twój kamper staje się znacznie większy w ciągu kilku minut.

Wysuwane kampery

Jeśli potrzebujesz więcej miejsc do spania, być może zainteresuje Cię rozkładany kamper. Dach można podnosić i rozkładać, co daje miejsce na kolejne łóżko piętrowe.

Pytasz, jak dach porusza się w ten sposób? To miękki winyl lub płótno.

Ma to swoje zalety i wady. Musisz zadbać o winyl lub płótno, aby zapewnić jego odporność na warunki atmosferyczne. Kiedy pada deszcz, będziesz wyraźnie słyszeć stukanie kropli deszczu na swoim płóciennym dachu. Jeśli zrobi się wietrznie, być może będziesz musiał przerwać przygody na kempingu, aby chronić dach.

Wyskakujące kampery z ramą A

Rama A to bardzo trójkątna konstrukcja. Dwa punkty dachu spotykają się pod stromym kątem, tworząc kształt litery A. To raczej wyjątkowe kampery z twardymi dachami. Jeśli jesteś wysoką osobą lub ktoś z Twoich znajomych lub rodziny jest, jeden z tych kamperów jest bardzo przydatny.

Wyskakujące kampery terenowe

Zaawansowany system zawieszenia i twardsza konstrukcja pop-up campera terenowego oznaczają, że miękkich ścian jest bardzo niewiele. Dla tych, którzy lubią zbaczać z utartych ścieżek, jedna z tych przyczep jest właściwym wyborem.

Wyskakujące przyczepy kempingowe z zabawkami

Łącząc dwa rodzaje przyczep, wyskakujący kamper do wozu zabawkowego jest jak wozidło do zabawek, ponieważ ma przestrzeń ładunkową podobną do garażu. Jednak ściany lub dach tego kampera byłyby w stanie otworzyć się, aby pomieścić jeszcze więcej ładunku lub sprzętu.

Pop-upy motocyklowe

Jak wspomnieliśmy we wstępie, niektóre kampery pop-up są bardzo lekkie. Te, które ważą mniej niż 500 funtów, można holować na motocyklach!

Wyskakujące kampery z wysokimi ścianami

Ostatnim typem kampera jest kamper z wysokimi ścianami. Te przyczepy otwierają się pionowo, tworząc prawie drugą historię. Dodatkowa przestrzeń do przechowywania jest świetna, a wysokie osoby docenią jego przestronność w kamperze.

Jaka jest średnia waga wyskakującego kampera?

Teraz, gdy masz już więcej informacji na temat typów wyskakujących okienek, możesz zobaczyć, jak zmienia się waga jednej z tych przyczep. Najlżejsze wyskakujące okienka ważą około 450 funtów. Mogłyby one kwalifikować się jako wyskakujące kampery motocyklowe.

Większość wyskakujących okienek pojawi się na poziomie 2000 funtów. Inni ważą około dwa razy więcej, gdzieś w wadze od 4000 do 4500 funtów.

19 prawdziwych przykładów ciężarków pop-up camper

Jesteśmy pewni, że pomogłoby to zobaczyć, ile ważą niektóre modele prawdziwych kamperów. Nie martw się, ponieważ mamy tutaj dla Ciebie wiele świetnych przykładów.

 • 2021 Forest River Rockwood Hard Side High Wall Seria A213HW: 2670 funtów
 • 2021 Forest River Rockwood Hard Side High Wall Seria A214HW: 2700 funtów
 • 2021 Forest River Rockwood Hard Side Series A122S: 2120 funtów
 • Kometa Starcrafta 2018: 3040 funtów
 • 2019 Jayco Jay Sport: 3375 funtów
 • 2020 Opus Off-Road: 4200 funtów
 • 2021 Turtleback Getaway Trail: 1160 funtów
 • 2021 Aliner Ranger 12: 3000 funtów
 • 2021 Aliner Expedition: 3500 funtów
 • 2021 Aliner Scout Lite: 3000 funtów
 • 2021 SylvanSport GO: 840 funtów
 • 2021 Coachmen Clipper Express 9.OTD: 2194 funty
 • 2021 Coachmen Clipper LS 806XLS: 2897 funtów
 • 2021 Coachmen Clipper Sport 125ST: 3241 funtów
 • 2021 Coachmen Viking Express 12.OTD MAX: 3259 funtów
 • 2021 Coachmen Viking LS 2107LS: 2938 funtów
 • 2021 Coachmen Viking Epic 2108ST: 2687 funtów
 • 2021 TrailManor 2518 Series 2518KB: 2580 funtów
 • 2021 TrailManor 2518 Series 2518KD: 2600 funtów

Co wpływa na wagę podręcznego kampera?

Powyższe wyskakujące kampery należą do kategorii 2000 funtów, daj lub bierz, co jest średnią nie bez powodu. Jeśli zastanawiasz się, jak niektóre przyczepy mają znacznie poniżej 1500 funtów, a inne są bliżej 4000 funtów, oto kilka czynników, które mogą spakować na wyskakujące funty.

Rozmiar

Im większa przyczepa, tym większy będzie jej ciężar. Powodem, dla którego Turtleback Getaway jest tak super lekki, jest jego rozmiar. To jest malusieńki zwiastun!

Teraz spójrzmy na specyfikacje Opus Off-Road 2020, wyskakujące okienko terenowe dla sześciu osób. Po otwarciu ta przyczepa ma wymiary 20 cali na 7 stóp, 2 cale. Jego wymiary po zamknięciu to 17 cali na 7 stóp, 2 cale. Jest spory, zwłaszcza jak na standardy kamperów pop-up. To wyjaśnia, dlaczego jest o wiele cięższy.

Twarde kontra miękkie ściany

Twarde ściany podnoszone będą ważyć więcej niż miękkie ściany winylowe lub płócienne. Jeśli masz kamper o twardych ścianach, taki jak te z Forest River, takie jak Rockwood Hard Side High Wall Series lub Rockwood Hard Side Series, te przyczepy będą miały większy ciężar.

Kształtować się

Kształt wyskakującego okienka również może wpływać na jego wagę. Jeśli Twój pop-up ma kształt łzy, może ważyć mniej niż kamper w kształcie litery A, który zawsze ma twarde ściany. Kształt, zwłaszcza w połączeniu z rozmiarem, ma bardziej decydujący wpływ na wagę kampera.

Które pojazdy mogą holować wyskakujące kampery?

W przeciwieństwie do kamperów i cięższych przyczep turystycznych, w których wybór pojazdu holowniczego jest ograniczony, pop-up można holować motocyklem, samochodem, SUV-em lub ciężarówką. Przyjrzyjmy się teraz bliżej Twoim opcjom.

Motocykle

Jeśli masz samochód kempingowy z pop-upem z motocyklem, możesz bezpiecznie holować jedną z tych przyczep z motocyklem. To powiedziawszy, w przypadku każdego innego typu przyczepy radzimy powstrzymać się dla własnego bezpieczeństwa. Podczas jazdy motocyklem jesteś o wiele bardziej narażony w porównaniu z prowadzeniem samochodu lub ciężarówki. Jeden wypadek holowniczy może doprowadzić do poważnego wypadku.

Z tego powodu będziesz musiał przyzwyczaić się do wolniejszej niż zwykle jazdy na motocyklu, ponieważ będziesz miał za sobą kilkaset funtów wyskakującego kampera. Jeśli czujesz się niepewnie z nowym sprzętem, zalecamy ćwiczenie na pustym parkingu.

Samochody

Nie musisz koniecznie odwiedzać parkingu samochodowego, aby kupić jeden z najnowszych modeli, jeśli chcesz holować swój pop-up camper w samochodzie. Jeśli posiadasz jeden z tych pojazdów o dużej zdolności holowniczej, powinieneś być w stanie ciągnąć swój wyskakujący kamper tam i z powrotem:

 • Cadillac CTS (wycofany w 2019 r.)
 • Chevrolet Camaro
 • Dodge Challenger
 • Ford Mustang
 • Dodge Dart (przerwany w 2016)
 • Chevrolet Impala
 • Buick Verano
 • Ford Fusion (wycofany po 2020 r.)
 • Volvo S60
 • Subaru Outback

SUV-y

SUV-y to absolutna potęga, więc ich zdolność holowania wystarczy, że jeśli chcesz bezpiecznie holować kampera, możesz to zrobić. Prawie każdy SUV, na który patrzysz, może holować wyskakujący kamper, jakby był niczym. Oto kilka modeli SUV-ów, które naszym zdaniem byłyby dobre do tej pracy:

 • 2021 Ford Explorer – 5600 funtów zdolności holowniczej
 • Nissan Pathfinder 2020 – ważąca 6000 funtów zdolność holowania
 • 2021 Jeep Grand Cherokee – 7200 funtów zdolności holowniczej

Samochody ciężarowe

Również modele ciężarówek z roku 2020 i 2021 mogą pochwalić się niesamowitymi możliwościami holowania. Podobnie jak nowoczesne SUV-y, ciężarówki mogą z łatwością przekroczyć masę holowniczą potrzebną do podnoszonego kampera, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że Chevy Silverados i Ford F-150 mogą holować pojazdy o wadze ponad 10 000 funtów.

Dla twoich celów, Jeep Renegade 2021 ma sens, ponieważ zdolność holowania tego pojazdu wynosi 2000 funtów. Najnowszy Chrysler Pacifica może holować 3600 funtów, podczas gdy Hyundai Santa Fe ma zdolność holowania 5000 funtów.

Końcowe przemyślenia

Kampery pop-up to lekkie przyczepy z wysuwanymi ścianami i dachami wykonanymi z winylu lub płótna. Ważą średnio 2000 funtów, ale większe modele mogą osiągać około 4500 funtów, czasem odrobinę.

Ze względu na ogólnie mniejszą wagę pop-upów można je holować motocyklem lub samochodem, o czym nie można marzyć w przypadku większości przyczep turystycznych!