Jakie są dwa pionowe słupki z tyłu łodzi basowej?

Czy zastanawiałeś się kiedyś, co robią te kije na grzbiecie łodzi basowych? Ja też tak robiłem, dopóki nie poznałem ich dokładnego zastosowania. W tym artykule wyjaśnimy dokładne przeznaczenie tych dwóch pionowych słupów.

Dwie tyczki nazywane są Power Poles, które pozwalają łodzi zakotwiczyć w płytkiej wodzie, co stabilizuje i zabezpiecza łódź w głównym obszarze łowienia. Zamiast fizycznego umieszczania kotwicy, te kijki można ustawić za naciśnięciem jednego przycisku.

W zasadzie właśnie uderzyliśmy w pierwszą warstwę tego, co potrafią te kijki. Jeśli nadal jesteś tak ciekawy jak ja, czytaj dalej i dowiedz się więcej o tych biegunach, dlaczego pomagają i czego możesz się spodziewać.

Jakie korzyści przyniosą rybakom te kijki?

Jak widzieliśmy wcześniej, są one wykorzystywane głównie do łowienia ryb, a konkretnie do łowienia okoni. Ale jak pomagają rybakom?

Jedną rzeczą, która jest dość wyjątkowa w tych kijach, jest to, że kiedy się obniżają, nie wydają dźwięku. Pomaga to upewnić się, że ryby się nie odstraszą, dzięki czemu możesz wybrać dużą.

Kiedy opuszczasz kotwicę lub kładziesz popychacz, słychać duży hałas, który może spowodować odstraszenie ryby, którą próbowałeś złapać! Możesz jednak ufać, że dzięki tym kijom będziesz miał większą szansę na zdobycie „połowu dnia”.

Dzięki możliwości zakotwiczenia na dowolnym dnie, te kije pomagają również zabezpieczyć łódź przed kierunkiem wiatru, pozwalając ci pozostać w tej samej pozycji, do której próbowałeś dotrzeć na początku.

Nie wiem jak wy, ale zdarzało się, że łowiłem, że znalazłem idealne miejsce i moja łódź zaczynała dryfować lub kręcić się, nawet z opuszczoną kotwicą. Ale z tymi dwa tyczki, możesz zwiększyć stabilność łodzi, dzięki czemu Twoje miejsce łowienia będzie nieruchome.

Zanim te drągi zostały wynalezione, musiałbyś zakotwiczyć się albo kotwicą, która była z twoją łodzią, albo drążkiem do pchania, który trzeba było wepchnąć do łóżka pod łodzią. To zajmuje dużo czasu i wysiłku – nie wspominając o hałasie. Ale teraz, teraz możesz się zrelaksować i jeszcze szybciej zabrać się do wędkowania.

Wielu bassaków używa tych kijów, zwłaszcza gdy biorą udział w zawodach lub czymś podobnym. Bycie stabilnym w miejscu, w którym wiadomo, że ryby są duże i kąsające, to ogromna przewaga nad innymi wędkarzami iz pewnością nie jest to coś, czego nie brałbym za pewnik.

Co sprawia, że ​​te kijki są tak cenne?

Jeśli jesteś na jeziorze w poszukiwaniu dobrego miejsca i nagle widzisz dużą rybę, musisz się zatrzymać, chcesz się zatrzymać. Te kije są zaprojektowane tak, aby były w stanie zatrzymać łódź w ciągu kilku sekund, szybko się rozkładając, abyś mógł wykorzystać szansę na złapanie dużego.

Te kije można zabierać w słonej lub słodkiej wodzie, dzięki czemu będziesz mógł bezpiecznie zakotwiczyć wszędzie tam, gdzie zabierze cię wędka.

Niektóre marki kijów mają opcję, w której można umieścić kotwice z dala od drogi, co oznacza, że ​​istnieje szansa na przeniesienie kotwic z boku łodzi, dzięki czemu można całkowicie łowić wokół całej łodzi. Myślę, że to bardzo przydatne.

Jeśli martwisz się o wagę, jaką może to zwiększyć na twojej łodzi, nie rób tego. Kije te są lekkie i wytrzymałe. Dodadzą potencjalnie od 13 do 27 funtów, ale nadal pozwolą Ci utrzymać prędkość bez przeciągania.

Jest konkurs na najlepsze z tych tyczek, a z tego, co zebrałem, na szczycie listy znajdują się Power Poles i Talon Shallow Water Anchors. Są trwałe i mogą schodzić na dno jeziora, rzeki lub gdziekolwiek jesteś i zapewniają bezpieczeństwo. To zdecydowanie coś, czego chciałbyś na swojej łodzi.

Jest kilka kotwic, które mogą zejść od 10′ do 15′ w głąb wody. To imponujące, jeśli mnie zapytasz. Już sama wiedza na temat głębokości, w jaką mogą się posunąć, pomaga utrzymać te przedmioty w moim mózgu.

Dlaczego warto dokonać tego zakupu?

Powód, dla którego powinieneś dokonać tego zakupu, jest prosty: ryby.

Jeśli jesteś kimś, kto często łowi ryby i po prostu uwielbia przebywać na wodzie, cieszyć się zapachem natury i dreszczykiem kołowrotka, to zdecydowanie dla Ciebie.

Możliwość bezpiecznego utrzymania określonego miejsca na dnie jakiegokolwiek akwenu jest czymś, o czym być może wcześniej nie myślałeś, że jest potrzebny.

Niektórzy z was prawdopodobnie myślą o „tym, który uciekł” i na pewno nie chcą ponownie skorzystać z tej szansy. Dzięki tym kijom nie musisz się martwić, że przegapisz tę rybę, ręcznie umieszczając tyczkę lub opuszczając kotwicę. Naciśnięcie przycisku iw ciągu kilku sekund jesteś gotowy do pracy.

Dzięki tym kijom możesz ustawić się w pożądanej pozycji i zrobić to dokładnie. To ogromna korzyść, gdy wychodzisz na wodę.

„Złapiesz więcej ryb. Na serio. Niejednokrotnie zauważyłem, że użycie słupa mocy drastycznie zmniejsza ilość hałasu generowanego podczas rozkładania kotwicy”.

-Gra rybna.com

Jak widać z cytatu, istnieje świadectwo, że tymi cichymi tyczkami będziesz w stanie złowić więcej ryb. Czuję, że łowienie już wymaga sporo cierpliwości, ale kiedy odstraszysz wszystkie ryby, będziesz musiał czekać jeszcze dłużej na ich powrót.

Ale dzięki temu urządzeniu możesz mieć pewność, że będziesz w stanie złowić więcej ryb niż wcześniej, a także będziesz mieć jeszcze więcej czasu na wędkowanie. To naprawdę sytuacja wygrana/wygrana, nie sądzę, że można na to za bardzo narzekać.

Gotowy. Ustawić. Polak!

Ponieważ udostępniliśmy nieco więcej informacji na temat tych tyczek energetycznych, mam nadzieję, że będziesz w stanie uzyskać lepszy obraz i zrozumieć, w jaki sposób mogą one naprawdę pomóc w Twojej grze wędkarskiej.

Kiedy jesteś pasjonatem czegoś takiego jak wędkarstwo, chcesz być w stanie zrobić to, co najlepsze. Te kijki z pewnością zapewniają więcej możliwości dotarcia tam.

Więc idź tam i łowić ryby. Możesz wyjść i złapać połów dnia, tworzyć wspomnienia, tworzyć legendy. To wszystko jest dostępne dla Ciebie i wiele więcej!

W przebywaniu na łonie natury jest coś, co naprawdę pomaga uspokoić duszę. To, co naprawdę lubię w tych kijach, to fakt, że nie powodują hałasu, który zakłócałby chwile medytacji nad wodą, gdy siedzisz i czekasz na to małe szarpnięcie.

Powiązane pytania:

Ile kosztuje zainstalowanie słupa energetycznego? Kiedy patrzysz na jego instalację, początkowo koszt ogólny wyniesie około 150 do 200 USD. W zależności od rodzaju usług, które chcesz lub firmy, cena może się różnić.

Jakiego płynu używa słup energetyczny? Gdy szukasz płynu, który pomoże utrzymać sprawność hydrauliki, płyn ISO-32 jest idealny do stosowania w obrabiarkach o dużej mocy, takich jak te bieguny. Lepkość oleju również pomaga w funkcjonowaniu.

Co robi słup energetyczny na łodzi? Jeśli jesteś zapalonym wędkarzem, te kije są w stanie zatrzymać Twoją łódź w ciągu kilku sekund, co pozwoli Ci zatrzymać się w idealnym miejscu i zarzucić wędkę. Schodzą cicho, co pomaga utrzymać rybę blisko. W sumie pomagają złapać więcej ryb!