Jakie ryby można znaleźć na stawie przy polu golfowym?

Czytasz nasz post na temat tego, czy możesz legalnie łowić na polu golfowym. Aby uniknąć aresztowania, prosiłeś o pozwolenie we właściwy sposób i to pozwolenie zostało udzielone. Jesteś bardzo podekscytowany, że wkrótce zaczniesz łowić ryby w stawie na polu golfowym. Jakie ryby można tam złowić?

Gatunki ryb, które można znaleźć w stawie na polu golfowym, będą się różnić w zależności od stawu, ale najczęstsze są sum i okoń wielkogębowy. Możesz także zwinąć trochę crappie, okonia i bluegill.

W tym przewodniku po łowieniu ryb w stawie golfowym omówimy dalej, co może żyć w stawie i jak się upewnić. Udzielimy również wskazówek dotyczących wędkowania, w tym jakich przynęt użyć. Jeśli zastanawiasz się, czy możesz jeść ryby z pola golfowego, również to omówimy. Nie będziesz chciał tego przegapić!

Oto ryby, które możesz znaleźć w stawie na polu golfowym

Musimy ponownie zacząć od zastrzeżenia, że ​​ryby zarybione w stawie na polu golfowym będą się różnić w zależności od dostępności i innych czynników, takich jak geografia. Czytaj dalej, aby uzyskać więcej informacji o tym, jak dowiedzieć się, co znajduje się w stawie golfowym.

Na razie oto przegląd ryb, które możesz łowić!

Bass wielkogębowy

Ze wszystkich ryb, które są pospolite w stawach przy polach golfowych, być może żadna nie jest liczniejsza niż okoń wielkogębowy.

Pochodzący ze środkowych i wschodnich Stanów Zjednoczonych bas wielkogębowy rozmnażał się od tego czasu w wodach innych części kraju (i na świecie, ponieważ często występuje również w niektórych częściach Kanady i Meksyku).

Przy rozmiarach od 15 do 38 cali, holowanie bassa wielkogębowego z pewnością zrobi wrażenie na wszystkich twoich kumplach wędkarskich, zwłaszcza gdy powiesz im, że złapałeś go w stawie na polu golfowym.

Słyszeliśmy, że bass wielkogębowy z pola golfowego może szczególnie zaciekle walczyć, być może dlatego, że wiodą dość leniwe życie w stawie i niechętnie z niego rezygnują. Lepiej weź swoją A-game!

Kocia ryba

Inną sporą rybą, którą można zobaczyć w stawie na polu golfowym, jest sum.

Znane z brzan na twarzach, które wyglądają jak kocie wąsy, sumy są zwykle łatwe do łowienia, ponieważ nie są zbyt rozeznane w swojej diecie. Zjedzą dosłownie wszystko, nawet jeśli nie jest to jedzenie.

Większość sumów ma około 22 cale długości, ale niektóre większe mają 52 cale. Nie sądzimy jednak, że znajdziesz tak dużego suma w stawie na polu golfowym!

Crappie

Członek rodziny samogłów, crappie to ryba słodkowodna, często spotykana w Ameryce Północnej. Są to również panfishe, ponieważ można je włożyć na patelnię i usmażyć na obiad, który spodoba się całej rodzinie.

Zważywszy, że mieszczą się na patelni, crappies nie są aż tak duże. Średni rozmiar to 10,8 cala długości. Niektórzy wędkarze przysięgali, że złapali 19,3-calowe bzdury, ale to tylko plotka, dopóki nie zostanie udowodniona.

Okoń

Ryba łowna znana jako okoń obejmuje trzy gatunki: okonia żółtego, okonia bałchaskiego i okonia europejskiego. W Stanach Zjednoczonych żółty okoń jest jedynym rodzajem okonia, który możesz zobaczyć.

To nie jest takie złe. Żółty okoń słynie z dobrej jakości pokarmu. Dodatkowo jasnożółte zabarwienie tych ryb może ułatwić ich złowienie w niektórych warunkach.

Większy okoń może mieć 20 cali długości i ważyć blisko funta!

Niebieskoskrzeli

Twój lokalny staw na polu golfowym może również mieć spory udział bluegill, które są nazywane miedzianymi okoniami, słonecznymi, rondami lub leszczami. Technicznie rzecz biorąc, niektóre części świata nazywają błękitnoskrzeli okoniem, ale nie należy on do tej samej rodziny ryb.

Znane z tego, że pływają w stawach, jeziorach, rzekach i strumieniach w całej Ameryce Północnej, błękitoskrzele nie zawsze są niebieskie. Są przeważnie żółte, brązowe lub zielone z pewnym niebieskim zabarwieniem.

Bluegills to mniejsze ryby, mierzące około 7,5 cala długości. Większe mogą mieć 16 cali długości, ale nie wstrzymuj oddechu, mając nadzieję, że zobaczysz takiego o takim rozmiarze w stawie na polu golfowym.

Skąd wiesz, która ryba będzie w stawie przy polu golfowym?

Lubisz przeprowadzić badania przed planowaniem wyprawy na ryby. Wiedza o tym, jakie ryby żyją w okolicy, pomaga zaplanować wybór przynęty, a także styl łowienia, na przykład łowienie na muchę lub rzucanie.

Chcesz wiedzieć, jakie ryby najchętniej zobaczysz, odwiedzając staw na polu golfowym. Jak możesz być pewny?

Najlepiej jest znaleźć dozorcę lub właściciela ziemskiego i zapytać ich. Są związani z polem golfowym na tyle długo, że powinni mieć bardzo dobre pojęcie o tym, które ryby pływają pod powierzchnią wody.

Jeśli te strony są niedostępne, zawsze możesz przeczytać raporty online. Im nowsza dokumentacja, tym lepiej, gdyż zapewni to jej dokładność.

Jakich przynęt używać podczas łowienia ryb na polu golfowym?

Jakie przynęty polecamy podczas łowienia w stawie na polu golfowym? Oto kilka świetnych opcji do rozważenia.

Poppers

Jeśli możesz łowić ryby na polu golfowym po zmroku, pamiętaj o zabraniu ze sobą pukawek. Ponieważ poppers zakłócają spokojne wody, rybom trudno będzie się oprzeć, aby podejść i sprawdzić, co się dzieje.

Kluczem jest trzymanie się przez chwilę jednego obszaru, złapanie kilku ryb, a następnie przejście w inne miejsce w stawie.

Błystki obrotowe

Podczas łowienia w stawie na polu golfowym w dzień, błystki obrotowe przykują uwagę ryb, tak jak robią to w nocy poppersy. Spinnerbaity są głośne i dużo się ruszają. Ponieważ wody w stawie nie mają zbyt dużego prądu, błystki obrotowe mogą wzburzać ryby. W takim razie od Ciebie zależy, czy je wciągniesz!

Robaki

Właśnie napisaliśmy świetny post na temat wykopywania nocnych robaków (rodzaj pospolitego robaka), który powinieneś przeczytać, jeśli chcesz użyć żywych robaków jako przynęty. Oczywiście dostępne są również plastikowe robaki, ale prawdziwa okazja może być bardziej skłonna do przyciągania ugryzień.

Korby

Ostatnim rodzajem przynęty, jakie proponujemy do łowienia w stawie na polu golfowym, jest wobler. Ze względu na wielkość większości oczek wodnych na polach golfowych, woblery są znacznie skuteczniejszym wyborem niż w większych rzekach czy strumieniach.

Czy ryby w stawie golfowym są bezpieczne do jedzenia?

Dzięki informacjom zawartym w tym artykule udało Ci się złowić rybę z lokalnego stawu na polu golfowym! Czujesz się z siebie bardzo dumny, tak jak powinieneś.

Skontaktowałeś się już z właścicielem gruntu lub dozorcą i powiedzieli, że możesz zabrać do domu każdą złowioną rybę. Jednak teraz, gdy ryby są schowane w lodówce, zastanawiasz się, co z nimi zrobisz.

Czy można jeść ryby z pola golfowego?

W tej sprawie zapadł wyrok. Niektórzy mówią, że absolutnie powinieneś, 100 procent nigdy nie jeść ryb na polu golfowym. Inni twierdzą, że ryby mogą być zdrowsze niż te złowione w jakimkolwiek jeziorze, rzece lub zbiorniku.

Możemy zrozumieć logikę, że jedzenie ryb na polu golfowym nie jest najbezpieczniejszą decyzją. Pole golfowe prawdopodobnie używa wielu chemikaliów, aby zachować zdrowy i zielony wygląd murawy. Te chemikalia mogą przenikać do wody.

Ryby połykają wodę i również konsumują chemikalia. Ilość chemikaliów może nie być tak duża, że ​​ryby umierają, ale czasami może się to zdarzyć. Następnie ryby są po cichu usuwane przez dozorcę i wymieniane.

To, czy powinieneś jeść ryby w stawie golfowym, będzie się różnić w zależności od pola golfowego. Ponieważ w tym momencie jesteś już zaprzyjaźniony z właścicielem terenu pola golfowego lub dozorcą, zalecamy zapytać ich, jakie rodzaje zabiegów otrzymuje green.

Nie pytaj o staw sam w sobie, po prostu wypytaj ich o utrzymanie darni. Jeśli ogrodnik lub właściciel gruntu wspomni o używaniu chemikaliów, to nie zjedz rybę, którą złowiłeś ze stawu. To nie jest bezpieczne!

Końcowe przemyślenia

Stawy na polach golfowych są powszechnym domem basów wielkogębowych. Inne gatunki ryb, z którymi możesz się spotkać, to crappies, sumy, bluegills i okonie.

Podczas gdy łowienie ryb w stawie na polu golfowym jest zabawne (jeśli masz na to pozwolenie), jeśli darń wokół stawu jest poddawana obróbce chemicznej, to musimy powtórzyć, że jedzenie ryb nie jest bezpiecznym ani mądrym pomysłem. złapać ze stawu.