Jakie łuki są używane na igrzyskach olimpijskich?

Łucznictwo jest jednym z najstarszych sportów na świecie, nic więc dziwnego, że znalazło się na igrzyskach olimpijskich. Jeśli uważnie przyglądałeś się Letnim Igrzyskom Olimpijskim, zauważyłeś, że wszystkie łuki łuczników wyglądały podobnie. Jest ku temu konkretny powód.

Łuki refleksyjne to jedyny rodzaj łuku dozwolony na igrzyskach olimpijskich. Jednym z popularnych modeli używanych przez łuczników olimpijskich jest łuk refleksyjny Hoyt Prodigy. Na igrzyskach olimpijskich pojawiły się naciski, aby dopuścić łuki bloczkowe, ale żadne z nich nie zakończyły się sukcesem.

Historia łucznictwa olimpijskiego jest bogata i interesująca. W tym artykule zagłębimy się w to, jak ewoluował i dlaczego łuki refleksyjne są najchętniej wybieranym łukiem.

Dlaczego łuki refleksyjne?

Wydaje się prawie Przeciwny używać łuków refleksyjnych w tak ważnych zawodach łuczniczych, kiedy łuki bloczkowe pozornie poprawiły konstrukcję łuków pod każdym względem.

Co zaskakujące, jest kilka ładnych dobre powody za zasadę wykluczenia i ma ona związek z czymś więcej niż tylko tradycją.

Równe pole gry

Olimpiada to zawody lekkoatletyczne, w których biorą udział drużyny z: na całym świecie.

To, o czym większość z nas nie myśli, kiedy oglądamy igrzyska w domu, to to, ile pracy potrzeba, aby upewnić się, że drużyny z każdego kraju są na równe szanse kiedy konkurują.

Pomyśl o tym z perspektywy osób produkujących wydarzenie: tak jak wszystko inne w telewizji, zależy od dobre oceny i przyzwoita publiczność.

Nie ma dramat w łatwym zwycięstwie.

Nikt nie chce oglądać zawodów w jakimkolwiek sporcie, w którym bierze udział jeden zespół lub pojedynczy zawodnik łatwo zwycięża.

Ani sportowcy nie chcą brać udziału w zawodach, w których są Wyraźnie o godz niekorzyść.

Aby upewnić się, że istnieje prawdziwa walka wśród łuczników bijących się nawzajem, oficjele olimpijscy ograniczyli rodzaje łuków dozwolonych podczas igrzysk wyłącznie do łuku refleksyjnego.

Pomimo wielu próśb o zezwolenie na łuk bloczkowy, organizatorzy igrzysk byli do tego niechętni ze względu na różnica stworzyłaby między poziomami umiejętności w zespołach z różnych części świata.

Łuki bloczkowe stały się niezwykle popularne w Zachodni części świata, głównie Europy oraz Ameryki Północnej i Środkowej.

w wschodni części świata jednak łuki bloczkowe nie wystartowały w ten sam sposób.

Większość łuczników z Australia, Azja i Afryka nadal mają słabość do łuków refleksyjnych, a łucznicy olimpijscy nie są wyjątkiem.

Tak więc, gdyby nagle dopuszczono do użycia łuków bloczkowych podczas igrzysk olimpijskich, to: zrzucić system bardzo.

Jak określasz zwycięzca między łucznikiem refleksyjnym a łucznikiem złożonym?

Proces decyzyjny zajmie dużo dłużej ponieważ urzędnicy musieliby wziąć pod uwagę zalety i wady obu obecnych modeli łuków oraz sposób, w jaki łucznicy radzili sobie z tymi dwoma modelami zmienne.

To jasne, dlaczego sztab olimpijski niechętnie wprowadzałby nowe zmienne do procesu oceniania, który jest obecnie ładny prosty.

Łuki bloczkowe są nadmiernie mocne

Innym przekonującym powodem, aby porzucić bloczkowe łuki z igrzysk olimpijskich, jest ich nadmiar mocy.

Łuki bloczkowe są w większości zaprojektowane i przeznaczone do cele łowieckie.

Ponieważ próbują zdjąć ruchomy cel i skutecznie go zabić, łucznicy potrzebują dużo moc w ich łukach.

Nie oznacza to, że łuki refleksyjne nie mogą mieć dużej mocy.

W rzeczywistości możesz kupić łuk klasyczny z 70-funtowym naciągiem, który zazwyczaj jest potrzebny myśliwym. gra średniej wielkości jak jeleń.

Jednak łuki bloczkowe system krzywkowy (najważniejsza rzecz, która odróżnia je od tradycyjnych łuków, takich jak łuki refleksyjne) zazwyczaj dodaje dużo prędkości i energii kinetycznej, z którymi łuki łukowe po prostu nie mogą konkurować.

A w przypadku igrzysk olimpijskich łucznicy po prostu nie potrzebuję tyle mocy.

Nie próbują przebić serca żywego zwierzęcia z wystarczającą siłą, by je zabić, po prostu próbują trafić strzałą w cel i sprawić, by się trzymało.

W tym celu zazwyczaj nie potrzebujesz więcej niż 40 lub 50 funtów naciągu.

Być może pewnego dnia łuki bloczkowe staną się na tyle popularne na całym świecie, że usprawiedliwią ich użycie na igrzyskach olimpijskich, ale my… raczej nie aby zobaczyć tę zmianę w najbliższym czasie.

Przewodnik po łuku olimpijskim

To prawda, że ​​łuki refleksyjne są prostsze niż ich złożone odpowiedniki, ale łuki widziane na igrzyskach olimpijskich często nie wyglądają prosto.

Przynajmniej nie tak proste, jak elegancki drewniany łuk refleksyjny, fani Władcy Pierścieni widzą, jak Legolas pokonuje orki.

Nie, łuki używane na igrzyskach są często ozdobione różnymi Akcesoria które sprawiają, że wygląda na tak skomplikowaną broń, jak każda inna.

Najbardziej widoczne są stabilizatoryktóre są zazwyczaj długimi metalowymi prętami wystającymi z ramy łuku.

Stabilizatory mogą mieć wiele rozmiarów i materiałów, a niektórzy łucznicy mają więcej niż jeden przymocowane do ich łuku.

Celem stabilizatora jest: ustabilizowaćtak jak to brzmi.

Równowaga jest niezwykle ważną częścią łucznictwa, a stabilizatory mogą pomóc wyrównać ciężar łuku w rękach łucznika, aby nie musiał się o to martwić, gdy koncentruje się na celu.

Stabilizatory również absorbują wstrząsy i wibracje które są spowodowane wypuszczeniem strzały, zachowując ramiona łucznika, aby kontynuowały strzelanie bez drętwienia ramion.

Wstrząs jest również absorbowany przez tłok nurnikowymałe akcesorium zwykle umieszczone w pobliżu reszty, w miejscu, w którym znajduje się strzała, zanim zostanie wypuszczona.

Większość, jeśli nie wszyscy, łucznicy olimpijscy również wybierają widok w ich konfiguracji.

Istnieją różne rodzaje przyrządów celowniczych, ale generalnie są okólnik kawałki metalu lub plastiku z wewnętrznymi instrumentami, które pozwalają łucznikowi wyrównaj strzał.

Przyrządy celownicze można zobaczyć przymocowane do ramy łuku tuż nad taśmą nośną, równolegle do głowy łucznika.

Celownik łukowy jest często używany z mniejszym, mniej oczywistym zerknąćmały pierścień wykonany z metalu lub tworzywa sztucznego, który łucznik wkłada do cięciwy łuku.

Podobnie jak przyrządy celownicze na broni palnej, łucznik patrzy przez oba przyrządy celownicze i ustawia je, aby wycelować strzałę w cel.

Wreszcie, łucznicy olimpijscy czasami używają metrampażgadżet, który przyczepia się do strzały, a nie do łuku.

Clicker to metalowy drut umieszczony na górze strzałki, sprężynowy zrobić słyszalny dźwięk kliknięcia po całkowitym cofnięciu strzały.

Hałas ostrzega łucznika, że ​​strzała jest gotowa do wypuszczenia.

Jeśli oglądasz wydarzenia łucznicze na Igrzyskach Olimpijskich, możesz zidentyfikować niektóre z tych gadżetów na łukach łuczników, a nawet dostrzec kilka innych, o których jeszcze się nie dowiedziałeś.

Typowe olimpijskie modele łuków zwrotnych

Wynik obrazu dla hoyt prodigy rx

Ekskluzywność łuków na igrzyskach olimpijskich nie ogranicza się tylko do: rodzaj.

Chociaż nie jest to egzekwowane przez urzędników olimpijskich, łuk marki są również prawie takie same we wszystkich dziedzinach.

Jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do podstawowe elementy wyposażenia używany, który składa się z taśmy i kończyn łuku.

Obecnie większość łuków refleksyjnych to obalenie zwrotówco oznacza, że ​​kończyny łuku można odłączyć od taśmy, zwykle przez odkręcenie.

To daje łucznikom wybór jakich części używają, ale na igrzyskach prawie wszyscy chodzą do Hoyt Łucznictwo dla tych produktów.

Spośród prawie wszystkich medalistów olimpijskich w łucznictwie, Hoyt Archery jest wyborem zarówno dla pionów, jak i łuków.

W przypadku pionów Hoyt Prodigy RX i Hoyt GMX były najpopularniejszymi wyborami, stanowiąc odpowiednio 20% i 16% podwyżek widzianych na igrzyskach olimpijskich.

Na kończyny, Quattro . Hoyta model odniósł największy sukces, stanowiąc 45% kończyn wykorzystywanych na igrzyskach olimpijskich.

Może ma to coś wspólnego z tym, że od tamtego czasu produkują sprzęt łuczniczy 1931ale bez względu na powód, jasne jest, że Hoyt Archery ma znaczącą pozycję, jeśli chodzi o sprzęt olimpijski.

Od czasu wprowadzenia do programu olimpijskiego w 1900 r. łucznictwo było fascynującym zawodym do oglądania.

Jeśli nie śledzisz jeszcze łucznictwa olimpijskiego, potraktuj to jako priorytet, ponieważ możesz docenić skomplikowane szczegóły sprzętu.