Jaki sprzęt jest potrzebny, aby zacząć strzelać z łuku bloczkowego?

Oprócz tego, że strzelanie jest lepsze niż z tradycyjnych łuków, łuki bloczkowe są zasadniczo stworzone do wyposażenia w akcesoria. Większość z nich jest tak konfigurowalna, że ​​nawet dwa takie same łuki mogą wyglądać zupełnie inaczej w dwóch różnych rękach nie łucznika.

Najbardziej podstawowy sprzęt potrzebny do strzelania z łuku bloczkowego to łuk, futerał, strzały opierzone, kołczan i coś do strzelania. Istnieje jednak wiele innych akcesoriów, których łucznicy mogą wykorzystać do dostosowania swojego łuku bloczkowego.

Pamiętaj, aby pamiętać o rozróżnieniu między potrzebą a pragnieniem, gdy przeglądamy cały sprzęt, który możesz kupić wraz z łukiem bloczkowym.

Konieczność łuku bloczkowego

Jeśli chcesz zająć się strzelaniem złożonym, w rzeczywistości nie ma zbyt wiele sprzętu poza samym łukiem i oczywiście strzałami niezbędnymi do rozpoczęcia nowego hobby.

Łuk jest oczywiście najważniejszym elementem, a rynek łuków bloczkowych jest w dzisiejszych czasach dość rozległy.

To zarówno błogosławieństwo, jak i przekleństwo. Szeroka gama pozwala poszczególnym łukom stać się bardziej wyspecjalizowanymi, ale także pozostawia wiele do zrobienia.

Jeśli dopiero zaczynasz, może mieć mniejsze znaczenie, który łuk otrzymasz, a nawet możesz chcieć kupić jeden używany, aby nie marnować pieniędzy, jeśli ci się nie spodoba.

Ale jeśli poważnie myślisz o tym, by stać się dobrym w strzelaniu złożonym i chcesz kupić wysokiej jakości łuk, mamy artykuł, który może ci pomóc w poszukiwaniach: 9 najlepszych marek łuków bloczkowych na rynku

Po wybraniu łuku powinieneś zajrzeć do strzał. Istnieje wiele różnych typów strzał do łuków bloczkowych.


Niektóre z najbardziej wszechstronnych strzał dla początkujących łuczników złożonych to 30-calowe strzały z włókna węglowego z wyjmowanymi szczytówkami firmy Tiger Archery. Są bestsellerem numer jeden na Amazon i są w rozsądnej cenie 28,89 USD za tuzin.

Jeśli chcesz przeprowadzić więcej badań, zanim zdecydujesz się na markę i model strzał, możesz zapoznać się z pełną listą najlepiej sprzedające się strzały na Amazon.

Po uzbrojeniu się w dobry łuk i kilka wysokiej jakości strzał, wciąż jest kilka rzeczy, których będziesz potrzebować, zanim naprawdę zaczniesz gotować na gazie.

Pierwsza to etui na Twój sprzęt. Szanse są takie, że zabierzesz swój łuk i strzały na strzelnicę łuczniczą lub do lasu, a noszenie ich gołymi rękami nie zaszkodzi.


Nie musisz sprzedawać swoich aktywów dla ładnej sprawy.

Szybkie wyszukiwanie w Amazon pozwoli ci znaleźć Kompaktowy pokrowiec na łuk Plano Protectorktóry jest bestsellerem za jedyne 33,50 USD.


Oczywiście możesz też zaoszczędzić i zaszaleć na coś bardziej luksusowego, takiego jak ten Pelican Air Elite 1745 Bow Casektóry twierdzi, że jest wodoodporny, pyłoszczelny i odporny na zgniatanie, między innymi dzwonki i gwizdki.

Również w dążeniu do ułatwienia podróżowania kołczan jest naprawdę niezbędny, jeśli chodzi o łucznictwo, niezależnie od tego, czy używasz łuku bloczkowego, czy refleksyjnego.

Zaletą łuków bloczkowych jest to, że zazwyczaj można przymocować kołczan bezpośrednio do łuku.


Dobrym pomysłem może być rozpoczęcie od czegoś prostego, takiego jak SmartHS 6-strzałowy kołczan łuczniczy i praca w drodze do czegoś bardziej wyszukanego, takiego jak Kołczan z łuku bloczkowego ArroLok który mieści tylko pięć strzał, ale jest niezwykle regulowany i jest wyposażony w sprężynowe tłoki.

Będziesz także potrzebować podstawowych narzędzi, takich jak klucze imbusowe i klucze do grotów, aby wykonać podstawową konserwację łuku.

Są to na ogół to, czego będziesz potrzebować, aby zacząć strzelać z łuku bloczkowego, i możesz dodać więcej akcesoriów, gdy staniesz się bardziej komfortowy w tym sporcie.

Inne narzędzia do personalizacji łuku

Gdy nauczysz się podstaw swojego łuku bloczkowego, możesz uświadomić sobie radość z dodawania akcesoriów, aby uczynić ten łuk swoim własnym.

Te akcesoria mogą dodać nie tylko funkcjonalność, ale także styl do Twojego łuku, a ostatecznym celem jest zawsze, aby był specyficzny dla ty.

Jednym z najpopularniejszych akcesoriów używanych przez łuczników bloczkowych jest pomoc wypuszczania lub wypuszczania.

Można ich używać również z tradycyjnymi łukami, a ich główną funkcją jest umożliwienie palcom łucznika odpoczynku bardziej niż bez wypuszczania, a także poprawa częstotliwości celnych strzałów.

Ludzie nie są szczególnie dobrzy w utrzymywaniu spójności, a ta zasada dotyczy naszych palców, które uwalniają cięciwę łuku strzał po strzale.

Możemy pozwolić, aby poszło idealnie za jednym strzałem, a potem ociągać się trochę za długo przy następnym, co utrudni utrzymanie stałego wskaźnika efektywności.

Uwolnienia usuwają ten ludzki błąd z równania, pozwalając łucznikom zamiast tego pociągnąć za spust, który przypomina ten, który można znaleźć na broni.

Ta wersja jest dołączona do tak zwanej pętli D, która jest kolejnym (tanim) akcesorium, które musisz nabyć, jeśli chcesz korzystać z wersji.


Podobnie jak w przypadku wszystkich innych akcesoriów, istnieje szereg cen i jakości, którymi można podróżować, jeśli chodzi o wydania, ale to Zwolnienie łuku bloczkowego TruFire Patriot jest na Amazon za jedyne 16,99 USD.

Celowniki są również popularnym elementem personalizacji, który łucznicy dodają do swoich łuków bloczkowych.

Może to być celownik łukowy lub przeziernik.

Oba są używane, aby pomóc łucznikowi w dokładnym wycelowaniu, ale celownik łukowy jest znacznie bardziej skomplikowany i wygląda jak coś, co można zobaczyć w filmie snajpera, którego używa do zestrzelenia celu z odległości setek stóp.

Przeziernik jest znacznie mniej rzucający się w oczy i mocowany jest do cięciwy łuku, a nie do jego ramy.


ten Trophy Ridge Volt 5-pinowy celownik łukowy jest dobrym przykładem typowego celownika łukowego, a osobom bardziej zainteresowanym celownikami przeziernikowymi może się spodobać TRUGLO Centra Pro Series Łucznictwo Peep.

Akcesoria do łuków bloczkowych specjalnie do polowania

Większość łuczników bloczkowych, jeśli nie wszyscy, interesuje się polowaniem.

Oczywiście istnieje wiele akcesoriów do łuków bloczkowych zaprojektowanych z myślą o myślistwie.

Jedną z tych rzeczy jest stabilizator. Być może widzieliście te długie, metalowe pręty wystające z ramy łuku innego łucznika.

Choć może się to wydawać sprzeczne z intuicją, to urządzenie faktycznie pomaga zrównoważyć ciężar łuku, co jest szczególnie ważne, jeśli śledzisz jelenia przez dłuższy czas z uniesionym łukiem, próbując znaleźć idealny strzał.

W rzeczywistości istnieją stabilizatory o wielu długościach i materiałach, a ten, który wybierzesz, będzie zależał od rodzaju łuku, którego używasz i do czego go używasz.


Jeśli nie masz pewności, co wybrać, możesz zacząć od wyboru Amazon, który jest Stabilizator łuku Limbsaver X-Coil 4 1/2″.

Jest nawet wyposażony w malowanie kamuflażowe, aby cię ukryć oraz dobrze wyważony podczas polowania.

Towarzysz stabilizatora, pas dziobowy, również pomoże ci podczas polowania.

Proste urządzenie, pas łuczniczy to zazwyczaj spleciony kawałek materiału przymocowany do łuku, który zapewnia dodatkowe wsparcie dla uchwytu łucznika na łuku.

To akcesorium zostanie zainstalowane ze stabilizatorem, więc upewnij się, że wybrane modele są kompatybilne i prawidłowo je przymocujesz.


Wydaje się, że istnieje nieskończona liczba opcji, jeśli chodzi o zawiesia łukowe, ale dobrą, prostą opcją jest ta Łuk Wrist Sling 550 Paracord przez Ace Two Tactical na Amazon.

Chociaż w rzeczywistości nie przyczepia się do łuku, wielu myśliwych nie zostałoby złapanych martwych bez dalmierza podczas polowania.

Dalmierze są niezwykle przydatne dla myśliwych, ponieważ wykorzystują kąty i oświetlenie do obliczania odległości, pozwalając myśliwym na określenie, na przykład, który jeleń jest najbliżej nich w stadzie.

Te urządzenia są nieco bardziej skomplikowane niż niektóre inne sprzęty, o których mówiliśmy, a niektóre są szczególnie luksusowe, co prowadzi do wyższych cen.


Popularnym wyborem jest Dalmierz myśliwski ProWild firmy TecTecTecczyli skromne 99,99 USD.


Jeśli zaoszczędziłeś trochę pieniędzy na bardziej wyrafinowany dalmierz, Nikon oferuje 16224 Arrow ID 3000 Łukowy dalmierz laserowy za bardziej strome 199,95 USD.

Ponownie, te opcje wyposażenia nie są rzeczami, które musisz kupić tylko po to, aby rozpocząć strzelanie z łuku bloczkowego, ale im dłużej uprawiasz sport, tym więcej akcesoriów będziesz chciał dodać do swojego zestawu.