Jaki materiał zapewnia ciepło, nawet gdy jest mokry?

Ubranie, które nosi turysta, jest ważne. Może stworzyć lub zepsuć doświadczenie. Dotyczy to zwłaszcza nieoczekiwanych klimatów.

Na świeżym powietrzu znajdziesz się w nieoczekiwanych sytuacjach. Może to być spowodowane pogodą lub ukształtowaniem terenu. Możesz nie być przygotowany na to, co stanie ci na drodze.

Jedną z tych sytuacji może być woda. W zimnym klimacie mokre ubrania to ostatnia rzecz, jakiej chciałby wędrowiec. Hipotermia? Nie, dziękuję!

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jaki materiał zapewnia ciepło, gdy jest mokry. Dzięki temu Twoja przygoda w zimnym klimacie będzie na najwyższym poziomie!

Jaki materiał zapewnia ciepło, nawet gdy jest mokry?

JAKI MATERIAŁ ZAPEWNIA CIEPŁO NAWET MOKRO?

Noszenie odpowiedniej odzieży w zimnym klimacie ma kluczowe znaczenie podczas wędrówki. Odpowiednia odzież zapewni Ci wygodę i ochronę.

Istnieją różne media używane do odzieży turystycznej. Wędrując w zimnym i nieoczekiwanym klimacie, musisz mieć odpowiedni strój. Jeśli chodzi o to, wełna jest najlepsza do noszenia.

Włókno pochodzi z owiec. Jest to materiał, który może przynieść korzyści zarówno w zimnym, jak i ciepłym klimacie. Głównym tego powodem jest to, że przyciąga wilgoć. Materiał jest hydrofilowy. Oznacza to, że przyciąga i pochłania wilgoć. Może wchłonąć do 30% swojej wagi w wodzie!

Chociaż przyciąga wilgoć, nie musisz czuć się mokry! Podczas gdy wełna odprowadza wilgoć, nie przylega do skóry. Cząsteczki wody odpowiednio wyparują z podłoża, zamiast zbyt długo pozostawać na skórze.

Podczas gdy wilgoć odprowadza od skóry, nadal zapewnia izolację. W rzeczywistości materiał będzie generował więcej ciepła, gdy jest mokry, zapewniając izolację.

PRAWDA UBIERANIU W WARSTWACH

Tkanina wełniana zapewnia ciepło

Jeśli planujesz wędrówki w zimnym klimacie, musisz ubierać się warstwami. Zapewni to, że Twoja wędrówka będzie tak dobra, jak to tylko możliwe.

Ubieranie się warstwami ma kluczowe znaczenie. Dzieje się tak z kilku powodów. Istnieją trzy różne warstwy, każda warstwa ma swoje przeznaczenie. Te warstwy będą wykonane z różnych materiałów. Może być najlepszy niezależnie od warstwy.

Przyjrzyjmy się bliżej tym warstwom. Jest warstwa podstawowa, środkowa i zewnętrzna.

WARSTWA PODSTAWOWA

Warstwa podstawowa będzie najbliżej Twojej skóry. Ta warstwa odprowadzi wilgoć z Twojej skóry. Należy zadbać o to, aby ta warstwa była wygodna i miała odpowiednie właściwości odprowadzania wilgoci. Posiadanie odpowiedniej warstwy bazowej jest kluczem do prawidłowego ułożenia warstw.

Czytać  Jak spakować plecak na wędrówki?

WARSTWA ŚRODKOWA

Warstwa środkowa pomoże izolować ciepło. Powinien być dodany do stroju w zimnym klimacie. Tę warstwę można usunąć lub dodać podczas podróży.

WARSTWA ZEWNĘTRZNA

Warstwa zewnętrzna ochroni Cię przed różnymi żywiołami. Na przykład ta warstwa ochroni Cię przed deszczem lub wiatrem.

Warstwy zewnętrzne są zwykle wykonane z tkanin syntetycznych. Wiele warstw zewnętrznych będzie podszytych polarem lub wełną. Ten fason to świetna opcja, jeśli nie chcesz nosić warstwy pośredniej.

Wędrując zimą, trzeba mieć odpowiedni strój.

SYSTEM

Ten trójwarstwowy system będzie działał najlepiej, jeśli wszystkie warstwy są w użyciu.

Nie musisz nosić trzech warstw na całym ciele. Jeśli nie wolisz nosić trzech warstw na dolnej połowie, nie oznacza to, że nie możesz nosić trzech warstw na górnej połowie. Jeśli pogoda jest ciężka, załóż trzy warstwy na górną i dolną część ciała.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, co wziąć pod uwagę kupując ten strój na zimę.

KUPOWANIE ODZIEŻY TURYSTYCZNYCH NA ZIMĘ

Ubrania turystyczne na zimę

Istnieje wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie odzieży na przedsięwzięcie w zimnym klimacie. Posiadanie odpowiedniego stroju może urozmaicić lub przerwać podróż.

Wybierając się na wędrówkę w zimnym klimacie, musisz spodziewać się nieoczekiwanego. Oznacza to nie tylko mroźne temperatury, ale także czynniki zewnętrzne, takie jak deszcz czy wiatr.

Omówmy kilka czynników, które należy wziąć pod uwagę kupując tę ​​konkretną odzież.

MATERIAŁ

Ten fakt nie może być ważniejszy. Materiał, który uprawiasz w zimnym klimacie, należy dobierać z rozwagą. Musisz nosić odpowiedni materiał, aby Twoja podróż była tak wspaniała, jak to tylko możliwe.

W zimnym klimacie często można spodziewać się śniegu. Śnieg to wilgoć, przez co Twoje ubrania będą mokre. Musisz mieć odzież, która odpowiednio odprowadzi wilgoć i zapewni suchość i ciepło podczas podróży.

Wełna będzie najlepszym materiałem, jeśli chodzi o utrzymanie suchości i ciepła podczas wędrówki. Szukaj materiałów, które przyniosą Ci korzyści wraz z Twoim przedsięwzięciem.

Czytać  8 najlepszych wskazówek dotyczących kobiecej higieny podczas wędrówek z plecakiem

ZDOLNOŚĆ DO WARSTWY

Istnieją trzy specyficzne warstwy – warstwa podstawowa, środkowa i zewnętrzna. Jak wspomniano, nakładanie warstw ma kluczowe znaczenie w zimnym klimacie.

Różne warstwy mają różne cele. Na dłuższą metę będziesz zadowolony, że odpowiednio ułożysz swoje ubrania.

Wełna ponownie jest najlepszym wyborem, jeśli chodzi o zapewnienie ciepła, gdy jest mokra. Jest to również świetny materiał i ogólnie korzystny. Warstwy zewnętrzne zazwyczaj nie są wykonane z wełny. Warstwy zewnętrzne będą najprawdopodobniej wykonane z włókien syntetycznych, ale mogą zawierać wewnątrz wełnę.

Ważne jest, aby odpowiednio kupować warstwy. Zastanów się, co może się wydarzyć podczas wędrówki. System trójwarstwowy będzie najbardziej korzystny dla turysty w zimnym klimacie.

Nie musisz nosić trzech warstw na całym ciele. Na przykład możesz wybrać tylko warstwę na górnej połowie, jeśli uważasz, że będziesz niezręcznie nakładać warstwy na całym ciele.

KOMFORT

Oczywiście podczas wędrówek powinieneś czuć się najlepiej. Ostatnią rzeczą, o którą chcesz się martwić na szlaku, jest twój strój. Jeśli jesteś w odpowiednim ubraniu, możesz cieszyć się wszystkim, co ma do zaoferowania Twoja przygoda.

Kupując odzież turystyczną należy zadbać o to, aby odzież nie sprawiała żadnych problemów. Twój strój do wędrówek powinien przynosić korzyści tylko podczas podróży.

Pomocne może być przymierzenie odzieży przed dokonaniem zakupu. To również wraca do warstw. Podczas wędrówki nie chcesz czuć się, jakby obciążała Cię odzież. Przetestuj różne warstwy, jeśli to możliwe.

Niektóre tkaniny mogą wydawać się kuszące, ponieważ są wygodne, ale nie przydadzą Ci się podczas podróży. Na przykład nie chcesz być osobą, która wybiera się na wędrówkę w bawełnianym stroju.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak najlepiej wykorzystać wędrówkę.

WYGLĄDAJ INTELIGENTNIE PODCZAS WĘDRÓWKI

Wyglądaj elegancko podczas wędrówek

Nie przegap wspaniałej wędrówki z powodu trudności technicznych. Bądź odpowiednio przygotowany, jeśli chodzi o swój strój.

TRZYMAJ SIĘ Z DALA OD BAWEŁNY

Przejdźmy do rzeczy. Bawełna to najgorszy wybór, jeśli chodzi o strój na wędrówki. To prawda, jeśli chodzi o utrzymywanie ciepła, gdy materiał jest mokry. Kiedy bawełna się zamoczy, pozostaje mokra. To z pewnością sprawi, że podróż będzie nieszczęśliwa.

Czytać  Jak zapobiegać częstym urazom podczas wędrówek?

Podczas wędrówek należy trzymać się z dala od bawełnianych ubrań. Dzieje się tak, nawet jeśli chodzi o skarpetki, które zdecydujesz się nosić. Stopy się spocą, nie chcesz czuć wilgoci wewnątrz buta. Są tam świetne wełniane skarpetki. Nie zawsze są tanie, ale będą tego warte.

Ogólnie rzecz biorąc, po prostu trzymaj się z dala od bawełnianych ubrań podczas wędrówki w zimnym klimacie. W zimnym klimacie trzymaj się odzieży wykonanej z wełny lub przynajmniej z jej podszewką. Tkaniny syntetyczne mogą stanowić świetną odzież wierzchnią.

WARSTWY

Właściwe ułożenie warstw sprawi, że Twoja podróż zostanie przerwana. Posiadanie właściwych warstw ma kluczowe znaczenie.

Umiejętność odpowiedniego dostosowania się do pogody będzie dla Ciebie korzystna.

Na przykład przez część podróży może świecić słońce. Podczas tej części podróży prawdopodobnie będziesz miał tylko warstwę podstawową i środkową. Jeśli spadnie śnieg, będziesz w stanie chwycić zewnętrzną warstwę, aby zapewnić sobie ciepło i dodatkową suchość.

TRWAŁOŚĆ

Chcesz, aby Twoja odzież była trwała. Na szlaku dzieją się różne rzeczy i może pojawić się nieoczekiwany teren i pogoda. Najlepiej wiedzieć, że twoje ubrania przetrwają podróż w jednym kawałku.

Wełna jest bardzo trwała w porównaniu z innymi opcjami. To ma swoją cenę, ale na dłuższą metę zobaczysz, dlaczego dokonałeś zakupu.

Najprawdopodobniej podczas wędrówki nie będzie sklepu odzieżowego. Ważne jest, aby zakupić strój, który przetrwa podróż. Miejmy nadzieję, że jeszcze wiele wycieczek!

WNIOSEK

Wełna

Ubranie, które nosi turysta, jest bardzo ważne. W zimnym klimacie jest to szczególnie prawdziwe. Twój strój powinien izolować ciepło. Powinna chronić twoje ciało przed wilgocią.

Najlepszą opcją do noszenia w zimnym klimacie jest wełna. Zapewni Twojemu organizmowi ciepło, nawet gdy jest mokre! Czyni to poprzez pochłanianie wilgoci ze skóry. Gdy tkanina wchłonie wodę, odparowuje i pozostawia turystę suchą!

Ubierz się odpowiednio na następną wędrówkę w zimnym klimacie, wybierając trochę wełnianej odzieży!