Jaki łuk refleksyjny Poundage jest dla Ciebie najlepszy?

Jedną z najważniejszych rzeczy przy zakupie nowego łuku refleksyjnego jest ustalenie, jaka siła naciągu jest dla Ciebie najlepsza. Prawidłowe ustalenie odpowiedniej wagi może pomóc w uzyskaniu lepszej postawy, lepszych wrażeniach ze strzelania i zmniejszyć ryzyko odczuwania bólu i zmęczenia po treningu strzeleckim.

Masa ciała i waga naciągu są ze sobą luźno skorelowane i mogą być przydatne do określenia dobrej masy naciągu. Ta waga różni się w zależności od rozwoju i formy mięśni i będzie wzrastać wraz z ćwiczeniami.

Jednak oprócz udostępnienia kilku z tych wykresów, w tym artykule omówimy również inną metodę, 30-sekundowy testco jest również pomocne w ustaleniu prawidłowej siły potrzebnej do zakupu nowego łuku refleksyjnego.

Korzystając z innych informacji, takich jak długość naciągu, jaki styl łuku chcesz kupić, do jakiej funkcji będziesz używać łuku i jak uniknąć takich rzeczy, jak ego z siłą naciągu, dokończ ten artykuł, mając pewność, że rozumiesz, w jaki sposób kupić odpowiedni łuk refleksyjny!

Jak znaleźć odpowiednią wagę naciągu?

Jak powiedziałem wcześniej, są dwie główne metody których ludzie używają do decydowania, jaki łuk refleksyjny chcą kupić. Chociaż często dyskutuje się, która metoda jest bardziej odpowiednia do określenia odpowiedniej wagi, opowiem o obu, a Ty możesz zdecydować, która z nich pasuje do Twoich upodobań!

Jeśli poszukasz w Internecie, który łuk refleksyjny jest dla mnie najlepszy, znajdziesz wiele wykresów, które przedstawiają związek między twoją masą ciała, płcią i powiązaną siłą naciągu twojego łuku. Jest to pierwsza metoda obliczania odpowiedniej wagi naciągu.

Jedyny wykres, który uważam za najlepszy, jest dostępny dzięki uprzejmości Best Recurve Bow Guide, strony, która skupia się na wszystkich rzeczach związanych z łukami refleksyjnymi. Jest to całkiem jasne i daje całkiem dobre wyobrażenie o tym, jaka jest najlepsza dla Ciebie siła naciągu, więc przedstawię ją poniżej.

Waga łucznika Sugerowana waga remisu
Małe dzieci (70-100 funtów) 10-15 funtów.
Większe dzieci (100-130 funtów) 15-25 funtów
Mała ramka żeńska (100-130 funtów) 25-35 funtów
Kobieta o średniej ramie (130-160 funtów) 25-35 funtów
Mały mężczyzna (120-150 funtów) 30-45 funtów.
Mężczyzna średniej wielkości (150-180 funtów) 40-55 funtów.
Suki z dużą ramą (160+ lbs.) 30-45 funtów.
Mężczyźni z dużą ramą (180+ funtów) 45-60 funtów.

Jak widać, ta tabela wyraźnie pokazuje, w jaki sposób są powiązane między wagą ciała, płcią i wagą remisu.

To kolejny wykres od Learn-Archery.com to jest trochę bardziej specyficzne dla poziomu i umiejętności, oprócz wieku i płci.

Recurve Zalecana odpowiednia waga naciągu
Dla początkujących łuków refleksyjnych
– Młodzież (od 8 do 10 lat) 10 – 12 funtów
– Młodzież (od 11 do 13 lat) 10 – 14 funtów
– Nastolatki (od 14 do 17 lat) 12 – 16 funtów
– Młodzi dorośli (od 18 do 20 lat) 16 – 22 funty
– Dorosłe kobiety 16 – 26 funtów
– Dorośli mężczyźni 22 – 28 funtów
Dla pośredniego łuku refleksyjnego
– Młodzież (od 8 do 10 lat) 10 – 14 funtów
– Młodzież (od 11 do 13 lat) 12 – 18 funtów
– Nastolatki (od 14 do 17 lat) 16 – 22 funty
– Młodzi dorośli (od 18 do 20 lat) 22 – 32 funty
– Dorosłe Kobiety 22- 32 funty
– Dorośli mężczyźni 26 – 38 funtów

Jednak wiele osób twierdzi, że takie wykresy są fałszywe, ponieważ w grę wchodzi znacznie więcej kwestii, jaka jest poprawna waga dobierania. Na przykład, nawet jeśli ważysz określoną wagę, może to nie oznaczać, że jesteś wystarczająco silny na łuk o wadze 45 funtów.

Albo możesz być lżejszy, ale ze względu na swoją siłę i sprawność możesz poradzić sobie z cięższym łukiem.

Dlatego niektórzy ludzie, zamiast podążać za wykresami, używają innej metody zwanej 30-sekundowy test.

Często, gdy idziesz do profesjonalnego sklepu, aby kupić łuk, podnosisz łuk i ściągasz go z powrotem, a ponieważ jest lżejszy niż myślałeś, myślisz, że możesz utrzymać tę określoną wagę.

Jednakże, jeśli masz zamiar włóczyć się po dziczy w poszukiwaniu kolejnego zabójstwa, albo zamierzasz strzelać konkurencyjnie w lidze lub turnieju, to w rzeczywistości będziesz strzelał z łuku więcej niż raz.

Oznacza to, że nawet jeśli potrafisz naciągnąć łuk refleksyjny z pełnym naciągiem, jeśli czujesz się zmęczony i strzelasz przez jakiś czas, możesz nie być w stanie poradzić sobie z tym konkretnym łukiem.

Tak więc, aby uniknąć naciągnięcia, które pochodzi z źle dobranego łuku, możesz spróbować 30-sekundowego testu! Zasadniczo składa się z naciągania łuku z pełnym naciągiem i trzymania go przez 30 sekund. Zaufaj mi, będziesz wiedział, czy łuk jest dla Ciebie za ciężki. To pali!

Nie tylko pali, ponieważ naciągnięcie łuku aktywuje wszystkie te mięśnie ramion i pleców, które nie są używane zbyt często, ale jeśli łuk jest dla ciebie za ciężki, twoje mięśnie też się trząść.

Potrzebujesz łuku refleksyjnego, który jest wygodny do naciągania nawet po dłuższym czasie. Ty (i Twoje mięśnie) podziękujesz mi później!

Ale ponieważ zastosowania łuków refleksyjnych mogą się różnić w zależności od łucznika, czasami musi się zmienić ułożenie w zależności od tego, do czego używasz łuku.

Łowcy

Możesz zrozumieć, że cięższe łuki sprawiają, że strzały lecą prosto. A jeśli jesteś myśliwym, dokładność jest bardzo ważna dla udanego polowania. Jeśli źle obliczysz strzał, ciężka waga łuku zrekompensuje to, wysyłając strzałę prostszą, niż gdyby łuk był lżejszy.

W konsekwencji wiele stanów będzie wymagało, aby myśliwi korzystający z łuku refleksyjnego mieli siłę naciągu 40-45 funtów. zanim zapolują. Jeśli łuk o wadze 45 funtów jest dla ciebie trudny, możesz przygotować się wcześniej i odpowiednio zaplanować.

Być może będziesz musiał zacząć od lżejszego łuku i przejść od tej wagi do większej, lub przynajmniej do momentu, gdy będziesz mógł strzelać z minimalną siłą naciągu do polowania z łukiem refleksyjnym.

I to jest całkowicie w porządku! Wszyscy byliśmy tam w pewnym momencie, więc jeśli musisz trochę odłożyć polowanie, aż będziesz w stanie władać łukiem, który uczyni cię niepokonanym na polu bitwy, to jest to całkowicie w porządku!

Łucznicy polowi i łucznicy 3D

Jeśli jesteś zainteresowany udziałem w łucznictwie polowym lub łucznictwie 3D, możesz uciec z nieco lżejszym łukiem refleksyjnym. Ponieważ łucznictwo polowe i łucznictwo 3D, oprócz dokładności jest ważne, posiadanie dobrej formy strzeleckiej jest również ważną częścią uczestnictwa w sporcie.

Jeśli twój łuk refleksyjny mieści się w zakresie siły naciągu od 15 do 75 funtów, to prawdopodobnie jesteś dobry. Wiele osób używa również łuków refleksyjnych o sile naciągu od 20 do 35 funtów. W rzeczywistości jest to prawdopodobnie bardziej popularne.

Jeśli szukasz łuku refleksyjnego do strzelania 3D, ponieważ jest to podobne do polowania na łuk, potrzebujesz cięższego łuku, który pomoże ci dokładniej celować i poprawić wszelkie drobne błędy, które popełnisz. Niektórzy zalecają używanie balastu łuku refleksyjnego o sile naciągu od 50 do 60 funtów.

Jeśli jednak jesteś łucznikiem polowym, który jest bardziej skoncentrowany na celu o określonej odległości, podczas gdy ważne jest posiadanie łuku refleksyjnego, który wyśle ​​strzałę daleko, chcesz mieć pewność, że twój łuk jest spójny i trafia to samo miejsce w kółko.

Nie ma więc znaczenia, czy Twój łuk refleksyjny jest niesamowicie ciężki, czy nie. Jeśli Twój łuk refleksyjny jest lżejszy, to żaden problem! Tylko upewnij się, że wybrałeś łuk z siłą naciągu, z którą czujesz się komfortowo.

Unikaj ego remisu

Jedną z rzeczy, która może być trudna przy wyborze łuku, jest upewnienie się, że nie pozwolisz swojemu ego stanąć na drodze! Może to stanowić problem, gdy decydujesz, jaka siła naciągu będzie dla Ciebie najwygodniejsza.

Niektórzy ludzie mogą czuć się źle, gdy nie są w stanie poradzić sobie z cięższymi łukami. Niektórzy ludzie mogą porównywać naciąganie ciężarów, tak jak ludzie na siłowni porównują do podnoszenia ciężarów lub wyciskania określonej ilości ciężaru. „Udało mi się wcisnąć 350…” itd. Brzmi znajomo?

I chociaż jestem pewien, że są łucznicy, którzy są dumni ze swojej umiejętności strzelania ciężkimi strzałami. Ale nie odczuwaj presji, aby mieć ciężki łuk tylko dlatego, że ktoś inny go używa!

Jeśli już, unikaj łuków refleksyjnych z cięższym naciągiem, gdy zaczynasz. Wyglądanie dobrze lub silnie dla innych nie jest warte poświęcania swoich wyników!

Kiedy wszystko się sprowadza, łucznictwo nie polega na byciu potężnym. To nie jest taki sport. Liczy się to, czy potrafisz trafić w cel, czy w dziesiątkę. Jeśli poświęcisz tę dokładność lub wydajność, twoje doświadczenie będzie bardziej nieszczęśliwe niż cokolwiek innego.

Oto naprawdę świetny film na YouTube autorstwa eksperta łucznictwa NUSensei, który opowiada o tym, jak ważne jest odkrywanie siły naciągu i dlaczego powinieneś ignorować swoje ego!

Więc zjedz swoje skromne ciasto i odrzuć to ego!

Inne wskazówki dotyczące dobierania wagi

Kiedy wybierasz właściwą siłę naciągu dla swojego łuku refleksyjnego, mam wiele innych wskazówek, które mogą Ci pomóc mądrze wybrać, a także pomóc po zakupie łuku.

Skąd wiedzieć, kiedy przechylasz się?

Czasami, bez względu na to, jak bardzo się starasz, nadal może być łatwo omyłkowo wybrać cięższą wagę naciągu, niż powinna. Czasem można to nazwać „przechylaniem”.

Łatwym testem, aby stwierdzić, czy przesadziłeś, czy nie, jest naciąganie łuku do tyłu przy pełnym naciągu i musisz wycelować łuk w niebo, aby naciągnąć go do tyłu. Lub jeśli ciągniesz cięciwę w kierunku talii, aby uzyskać pełny naciąg.

Możesz się trząść lub być bardzo zmęczony po lekkiej sesji treningowej. Możesz załamywać ramię, aby łuk z tobą współpracował.

Jeśli obejrzałeś film NUSensei, zobaczysz, jak wykonuje test naciągu dla łuku refleksyjnego i wyjaśnia drżenie, które pojawia się, gdy naciągasz zbyt duży ciężar na łuku.

To wszystko są oznaki, że zbyt mocno naciągasz swój łuk.

Innym znanym testem, który został pierwotnie zasugerowany przez światowej sławy tradycyjnego łucznika, Archera G. Freda Asbella, jest zgięcie łucznika w pasie i naciągnięcie łuku do pełnego naciągu tuż przy kolanie. Jeśli to nie jest możliwe, to znaczy, że łuk jest zbyt ciężki.

Budowanie mięśni strzeleckich

Niektórzy mówią o dorastaniu do twojego łuku. I chociaż prawdą jest, że możesz zbudować więcej mięśni, aby móc obsługiwać cięższy łuk, nierozsądnie jest zaczynać od łuku, który jest cięższy niż to, czego potrzebujesz. Doświadczenie staje się tym mniej zabawne.

Więc zacznij od łuku, który ma prawidłową siłę naciągu, a jeśli czujesz potrzebę zwiększenia siły naciągu łuku, z pewnością możesz nad tym popracować! Na przykład, jeśli jesteś myśliwym, który potrzebuje łuku o minimalnej sile naciągu, to możesz to zrobić!

Musisz skupić się na ćwiczeniach, które będą ćwiczyć górną część pleców i ramion, czyli główne mięśnie, w których działa napinanie łuku. Możesz spróbować ćwiczyć, budując mięśnie, o których normalnie nie myślisz, ale wyznacz sobie cele i w końcu możesz wspiąć się na górę!

Zmiana wagi naciągu łuku

Jeśli zaczynasz swoją podróż do świata łucznictwa, aby pewnego dnia osiągnąć określoną siłę naciągu, być może będziesz musiał wziąć to pod uwagę przed zakupem łuku refleksyjnego.

Niektórzy ludzie kupią łuki refleksyjne do zdejmowania, co w zasadzie oznacza to samo, co mówi jego nazwa. Kończyny łuku można rozebrać, a następnie zastąpić nowymi o różnych ciężarach, co może ułatwić podnoszenie ciężarów naciągu.

Jeśli kupisz jednoczęściowy łuk klasyczny, a następnie zwiększysz siłę naciągu, będziesz musiał kupić zupełnie nowy łuk, więc zastanów się, co jest dla Ciebie bardziej sensowne z ekonomicznego punktu widzenia.

Oczywiście zdarzają się sytuacje, w których riser łuku (który jest w zasadzie głównym korpusem łuku, częścią, w którą będziesz chwycić) faktycznie nie może wytrzymać różnych ciężarów lub ulega zużyciu, więc upewnij się, że skonsultuj się ze swoim technikiem w profesjonalnym sklepie, w którym kupujesz.

Może się wydawać, że to dużo pracy i myśli, że trzeba to wziąć pod uwagę, ale jeśli poświęcisz czas na dokładne zbadanie i przetestowanie siły naciągu, będziesz bardzo zadowolony, że to zrobiłeś!

Kupowanie łuku refleksyjnego o niewłaściwym naciągu może spowodować kontuzję, dodatkowe zmęczenie i bolesność, brak celności i ogólnie nie tak zabawne doświadczenie, jak mógłby być czas strzelania.

Dlatego upewnij się, że naprawdę dokładnie myślisz o tym, co byłoby dla Ciebie najlepsze i wybieraj mądrze, aby mieć jak najlepsze wrażenia ze strzelania z łuku refleksyjnego!

Miłego strzelania!