Jaki jest najlepszy rozmiar kampera na kempingi w Parku Narodowym?

Wiele osób planuje trasę RV, która opiera się na obejrzeniu największych parków narodowych w kraju. Byłoby bardzo niefortunne, gdyby zabroniono ci wstępu do jednego z tych parków, ponieważ twój kamper jest za duży. Jaki rozmiar powinien mieć twój kamper, jeśli chcesz dostać się na kempingi w parkach narodowych?

Najlepszy rozmiar kampera dla kempingów w parkach narodowych wynosi od 20 do 30 stóp, chociaż niektóre parki zezwalają na wjazd kamperem, nawet jeśli mają one 40 lub 50 stóp długości. Kilka parków narodowych w całym kraju nie ma ograniczeń co do wielkości kamperów, ale jest ich niewiele.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jaki jest najlepszy rozmiar kampera do odwiedzania kempingów w parkach narodowych w całych Stanach Zjednoczonych, ten przewodnik jest dla Ciebie. Z wyprzedzeniem przedstawimy limity wielkości kamperów dla Twoich ulubionych parków narodowych, abyś mógł zaplanować swoją trasę!

Jaki jest najlepszy rozmiar kampera na kempingi w Parku Narodowym?

Wybierając rozmiar swojego kampera, należy wziąć pod uwagę wiele kwestii. Potrzebujesz pojazdu, który może pomieścić Twoich przyjaciół lub rodzinę (może jedno i drugie). Powinien być wystarczająco duży, aby zmieścić udogodnienia, które również zapewniają komfort.

Jeśli kierujesz się mottem, że większe jest lepsze, możesz wpaść w kłopoty, jeśli chodzi o podróżowanie po parkach narodowych kraju.

Wiele parków narodowych jest zaprojektowanych dla kamperów o długości od 20 do 25 stóp, czasem krótszych. Mając 25 stóp, jesteś na krótszym końcu średniej długości kampera, która może sięgać nawet 45 stóp.

Jednak 45 stóp to zdecydowanie za dużo dla większości kempingów w parkach narodowych, chociaż nie tak wielu, jak mogłoby się wydawać!

Jaki jest największy rozmiar kampera dozwolony w parkach stanowych?

Który park stanowy, który musisz zobaczyć, masz na swojej trasie? Czy to Yosemite? Kanion Królów? Yellowstone? Może nawet Park Narodowy Grand Teton?

Ta sekcja przeprowadzi Cię przez wiele wyjątkowych parków narodowych w kraju i omówi limit długości RV dla każdego z nich.

Narodowy Park Yellowstone

Na prawie 3500 stóp kwadratowych Park Narodowy Yellowstone mieści gorące miejsca wulkaniczne i mnóstwo dzikiej przyrody. Indian Creek ogranicza długość RV na 35 stóp; Twój kamper może mieć do 40 stóp długości i powinieneś mieć dostęp w innym miejscu parku.

Zdjęcia Parku Narodowego Yellow Stone

Park Narodowy Yosemite

Od 1864 roku kalifornijski Park Narodowy Yosemite jest najlepszym parkiem, w którym można zobaczyć duże sekwoje i oszałamiające widoki. RVs mają długość 40 stóp, a przyczepy podróżne/pojazdy holownicze nie mają więcej niż 35 stóp. Możesz korzystać tylko z jednego z ośmiu kempingów, jeśli twój kamper ma 40 stóp.

Park Narodowy Sekwoi

Jeśli przejeżdżasz przez Park Narodowy Kings Canyon w hrabstwie Tulare, poświęć trochę czasu, aby odwiedzić także kalifornijski Park Narodowy Sequoia. Położony w górach Sierra Nevada, będziesz pić w pięknych widokach. Tylko upewnij się, że twój kamper ma około 24 stóp długości, jeśli chcesz korzystać z kempingu na terenie.

Park Narodowy Saguaro

Park Narodowy Saguaro, dwuczęściowy park narodowy w Tucson w Arizonie, ma mnóstwo rodzimych kaktusów saguaro na swoich pustynnych terenach. Nie będziesz mógł dostać się do Bajada Loop Drive lub Cactus Forest Drive, jeśli Twój kamper (lub przyczepa) jest dłuższy niż 35 stóp.

Park Narodowy Gór Skalistych

Park Narodowy Gór Skalistych w Kolorado, w tym alpejska tundra, lasy i wiele gór, to obowiązkowy przystanek. Park słynie również z Old Fall River Road i Trail Ridge Road. RV są ograniczone do 40 stóp, co jest hojnym dodatkiem.

Olimpijski Park Narodowy

Olimpijski Park Narodowy w stanie Waszyngton jest pełen szlaków turystycznych, lasów i zróżnicowanych ekosystemów. Chociaż limit dla kamperów w tym parku narodowym wynosi 35 stóp, wiele kempingów w parku mieści kampery, które mają 21 stóp lub mniej.

północ Park Narodowy Kaskady

Oto kolejny park narodowy Waszyngtonu, który prawdopodobnie znajduje się na Twojej krótkiej liście, Park Narodowy North Cascades. Park zajmuje ponad 500 000 akrów! Twój kamper nie może być dłuższy niż 36 stóp, jeśli masz nadzieję na obóz tutaj.

Park Narodowy Zion

Od skał z okresu jurajskiego po strome klify pokryte rozpoznawalną czerwienią, w Parku Narodowym Zion w stanie Utah jest wiele do zobaczenia. Pojazdy kempingowe poniżej 19 stóp są wymagane, aby wjechać na teren kempingu Lava Point. Większe kampery powyżej 40 stóp mogą przejeżdżać i przebywać w innych częściach parku.

Zdjęcie Zion National Park

Park Narodowy Mount Rainier

Jeszcze trzeci park Waszyngtona, Park Narodowy Mount Rainier, prezentuje oszałamiający Mount Rainier, który ma ponad 14 000 stóp wysokości. W północno-wschodniej części parku, zwanej White River, kampery nie mogą przekraczać 27 stóp długości. W sekcji Cougar Rock na południowym zachodzie granica wynosi 35 stóp.

Park Narodowy Mesa Verde

Zachowując historię, która sięga ponad 700 lat, Park Narodowy Mesa Verde w Kolorado obejmuje Cliff Palace i inne klifowe domy przodków Puebloan, które musisz zobaczyć na własne oczy. Park ma bardzo inkluzywną politykę rozmiaru RV, wynoszącą co najwyżej 46 stóp.

Park Narodowy Jaskini Mamuta

Jeśli chcesz zobaczyć jedne z najdłuższych jaskiń na świecie, musisz odwiedzić Park Narodowy Mammoth Cave w Kentucky. RV nie może mieć więcej niż 38 stóp długości, a jednocześnie może w nim przebywać tylko osiem osób.

Wulkaniczny Park Narodowy Lassen

Park Narodowy Lassen Volcanic w Północnej Kalifornii obejmuje obszar zdewastowany i piekło z błotem, które wciąż bulgocze. Z 179 kempingami w rozległym parku narodowym, kampery mają długość 45 stóp.

Park Narodowy Kings Canyon

Szczycący się jaskiniami, ogromnymi sekwojami, kanionami, pogórzami i górami, Park Narodowy Kings Canyon w Kalifornii ma to wszystko. Będziesz potrzebował znacznie mniejszego samochodu kempingowego, aby zwiedzić ten park narodowy w całości, ponieważ limit na wielu drogach w parku ma 22 stopy.

Park Narodowy Joshua Tree

Jeden z najbardziej znanych parków narodowych na świecie, Joshua Tree w południowej Kalifornii, między pustynią Mojave a pustynią Kolorado, obejmuje szlaki turystyczne i piękne widoki na dolinę Coachella. Większość kempingów na terenie ogranicza rozmiar kampera do długości nie większej niż 25 stóp.

Park Narodowy Gór Guadalupe

Park Narodowy Gór Guadalupe w Teksasie przedstawia wydmy Salt Basin, pustynię Chihuahua i szlak Guadalupe Peak. W parku znajduje się w sumie 13 kempingów, ale Twój kamper nie może mieć więcej niż 55 stóp, jeśli masz nadzieję na dostęp do nich.

Park Narodowy Great Basin

White Pine County, Park Narodowy Great Basin w stanie Nevada, prezentuje jedne z najpiękniejszych miejsc w tej części kraju. Możesz cieszyć się górzystą trasą Wheeler Peak Scenic Drive lub pustynią Great Basin z górami South Snake. Czapka długości RV wynosi 24 stopy.

Park Narodowy Grand Teton

Znany ze swoich gór, Park Narodowy Grand Teton w Wyoming obejmuje 310 000 akrów do odkrycia. Gros Ventre Campground, Colter Bay Campground i Headwaters Campground umożliwiają kampery o długości do 45 stóp. W Lizard Creek Campground i Signal Mountain Campground limit wynosi tylko 30 stóp.

Park Narodowy Wielkiego Kanionu

Park Narodowy Wielkiego Kanionu, w którym znajduje się szanowany Wielki Kanion, jest dla wielu obowiązkowym miejscem do zobaczenia. Jeśli to samo dotyczy ciebie, twój kamper powinien mieć od 30 do 50 stóp długości. Tylko jeden kemping ma miejsce na 50-metrowe kampery, więc mniejsze jest lepsze.

Park Narodowy Great Smoky Mountains

Między Tennessee a Karoliną Północną znajduje się Park Narodowy Great Smoky Mountains. Tutaj można zobaczyć dzikie kwiaty, które kwitną niezależnie od pory roku, a także wodospady, rzeki i strumienie. Górna granica dla kamperów w tym parku narodowym wynosi 40 stóp długości.

Zdjęcia parku narodowego Great Smokey Mountains

Park Narodowy Lodowca

W Górach Skalistych w Montanie znajduje się Park Narodowy Glacier, park o powierzchni ponad 1500 metrów kwadratowych. Jak sama nazwa wskazuje, Park Narodowy Glacier ma sporo lodowców, a także szlaków turystycznych, górskich dróg i uroczego Hidden Lake. Twój kamper nie może być dłuższy niż 21 stóp, aby obozować.

Park Narodowy Everglades

Jeden z największych parków narodowych na tej liście, Park Narodowy Everglades w pobliżu Florydy, ma 1,5 miliona akrów. Tak, dobrze to przeczytałeś! Pomiędzy lasami sosnowymi, bagnami porośniętymi trawą słomianą i przybrzeżnymi namorzynami można tu zobaczyć całą przyrodę stworzeń. Na kempingach dozwolone są samochody kempingowe do 45 stóp.

Park Narodowy Denali

Jeśli przejeżdżasz przez Alaskę, kilka dni w Parku Narodowym Denali z pewnością powinno znaleźć się w twoim programie. Z sześcioma milionami akrów Denali jest nawet większe niż Park Narodowy Everglades. Do biwakowania potrzebujesz kampera poniżej 40 stóp.

Park Narodowy Doliny Śmierci

Do najniższego punktu w Ameryce Północnej można dotrzeć w Parku Narodowym Doliny Śmierci, który znajduje się między Nevadą a Kalifornią. Inne cechy tego parku narodowego to Telescope Peak Trail, Badwater Basin i Kanion Tytusa. Jeśli zatrzymujesz się na kempingu Wildrose, Thorndike lub Mahogany Flats, Twój kamper nie może być dłuższy niż 25 stóp.

Park Narodowy Canyonlands

Park Narodowy Canyonlands w stanie Utah obejmuje płaskowyże, pustynie, kaniony i Igły, które są skalnymi szczytami. Większość kempingów na terenie parku może pomieścić pojazdy kempingowe o długości 28 stóp lub mniejszej. Jeśli przebywasz w pobliżu Igieł, kilka kempingów jest przeznaczonych dla większych kamperów.

Park Narodowy Capitol Reef

Również w Utah znajduje się Park Narodowy Capitol Reef, pustynny park z warstwami piaskowca, filarem Chimney Rock, mostem Hickman, doliną katedralną i tytułową rafą Capitol Reef. Park ma dostęp dla kamperów o długości 27 stóp lub mniejszej.

Czarny Canyon Parku Narodowego Gunnison

Ogromny park z wysokimi wąwozami i skałami, które pochodzą z okresu prekambryjskiego, Czarny Kanion w Parku Narodowym Gunnison w Kolorado to widok, który warto zobaczyć. Orły, łosie i jelenie nazywają go domem. Jeśli twój kamper ma 22 stopy lub mniej, możesz przejść i zostać.

Park Narodowy Big Bend

W hrabstwie Brewster w Teksasie znajduje się Park Narodowy Big Bend. Obejmuje części pustyni Chihuahuan, a także pasmo górskie Chisos, inne cechy obejmują gorące źródła Langford, kanion Santa Elena i Ross Maxwell Scenic Drive. RV do 40 stóp są dozwolone, ale nie wszystkie kempingi mają miejsce dla pojazdów tej wielkości.

Park Narodowy Arches

Z ponad 2000 łukami z piaskowca, odpowiednio nazwany Park Narodowy Arches w Utah przez Moab obejmuje Łuk Krajobrazowy, Delikatny Łuk i Balanced Rock. Twój kamper nie może być dłuższy niż 27 stóp, jeśli masz nadzieję tu zostać.

Park Narodowy Acadia

Ostatni, ale na pewno nie mniej ważny jest Park Narodowy Acadia w Maine. Ten park ma niesamowite 47 000 akrów i obejmuje najwyższy punkt wschodniego wybrzeża, górę Cadillac. Limit odcięcia RV w Acadia wynosi 27 stóp długości.

Te parki narodowe nie mają ograniczeń co do wielkości kamperów

Jeśli czujesz się trochę osaczony przez niektóre wymagania dotyczące rozmiaru w wyżej wymienionych parkach narodowych, nie stresuj się. Chociaż nie ma ich wiele, poniższe parki nie ograniczają rozmiaru kamperów. To powiedziawszy, dostęp do kempingu jest nadal „kto pierwszy, ten lepszy”.

Park Narodowy Theodore’a Roosevelta

Park Narodowy Theodore Roosevelt w Północnej Dakocie obejmuje w sumie trzy oddzielne sekcje. Możesz zobaczyć Scenic Loop Drive, Malowany Kanion i rzekę Little Missouri. Główną atrakcją jest Kabina Krzyża Maltańskiego, ponieważ prezydent Roosevelt mieszkał tam przez jakiś czas, stąd nazwa parku!

Park Narodowy Shenandoah

Na Blue Ridge Mountains w Wirginii znajduje się Park Narodowy Shenandoah. Uzyskaj dostęp do części Appalachów Trail, całości Skyline Drive lub zobacz góry Old Rag i Hawksbill. Niedźwiedzie czarne są tu rodzime, podobnie jak wiewiórki, jelenie i wiele unikalnych gatunków ptaków.

Bramy Arktycznego Parku Narodowego i Rezerwatu

Alaska’s Gates of the Arctic National Park and Preserve obejmuje północną część stanu w Brooks Range. Jeśli zawsze chciałeś odwiedzić koło podbiegunowe, Bramy Arktyki to świetne miejsce, aby to zrobić.

Końcowe przemyślenia

Dopuszczalne rozmiary kamperów dla kempingów w parkach narodowych są różne. Na krótszym końcu spektrum twój RV może być ograniczony na wysokości od 21 do 24 stóp, przy średniej około 27 stóp.

Niektóre parki narodowe są o wiele bardziej hojne, otwierając swoje symboliczne bramy dla kamperów o długości do 40 stóp, a czasem większych.

Bez względu na wielkość twojego kampera, jest tam park narodowy z kempingiem, na którym widnieje twoje imię!