Jaka jest najlepsza pogoda na ulepienie bałwana?

Na zewnątrz jest zimny, rześki zimowy dzień. Dzieciaki wróciły do ​​domu ze szkoły i chrupały, żeby wyjść i coś zrobić. Nagle masz pomysł. Wszyscy powinniście wyjść i ulepić bałwana. Jaka jest najlepsza pogoda na tę zimową aktywność?

Temperatura na zewnątrz co najmniej 30 stopni Fahrenheita pomoże ci ulepić najlepszego bałwana. Wilgoć w śniegu sprawia, że ​​jest on miękki i giętki, dzięki czemu Ty i cała rodzina możecie z łatwością ukształtować swojego śnieżnego kumpla!

W dalszej części porozmawiamy o tym, dlaczego temperatura ma tak duże znaczenie podczas budowania bałwana, a także o idealnym rodzaju śniegu, którego potrzebujesz. Podzielimy się nawet kilkoma wskazówkami, jak ulepić bałwana i pomóc mu utrzymać się dłużej, więc czytaj dalej!

To najlepsza pogoda na ulepienie bałwana

Łatwo jest pomyśleć, że śnieg to śnieg, ale jako dorosły w domu, który musiał go odśnieżać, zapewne wiesz, że tak nie jest. Niektóre łopaty odśnieżają szybko i łatwo, ponieważ są lekkie i puszyste. Czasami utkniesz w brudzeniu ciężkiego, mokrego śniegu, a jeszcze w wielu przypadkach musisz odłupać stos śniegu, ponieważ jest prawie zamarznięty.

Tylko dlatego, że na ziemi jest śnieg, niekoniecznie oznacza to, że jest to idealne rozwiązanie do lepienia bałwana. Chcesz, żeby pogoda na zewnątrz osiągnęła określoną temperaturę.

Ta temperatura wynosi co najmniej 30 stopni. Dlaczego? Kiedy pada śnieg, w zależności od temperatury, pojawiają się różnego rodzaju kryształki śniegu lub płatki śniegu. Wszystkie płatki śniegu mogą wyglądać jak małe białe plamy, zanim dotrą do twojego płaszcza (lub języka), ale na długo zanim do ciebie dotrą, pojawiają się charakterystyczne cechy kryształków śniegu.

Oto rodzaje kryształów śniegu:

  • Paprociowe dendryty gwiezdne: Te gwiezdne dendrytyczne kryształki śniegu nazywane są paprociami, ponieważ wyglądają jak paprocie. Kiedy spadają gwiezdne dendryty przypominające paprocie, zwykle pojawia się dość puszysty śnieg.
  • Dendryty gwiaździste: Kształt gwiezdnych kryształków dendrytu przypomina bardziej drzewo. To klasyczny kształt płatka śniegu, który można zobaczyć w świątecznym wystroju, z co najmniej sześcioma gałązkami na kryształ.
  • Igły: Kryształy śniegu przypominające igły są długie i ostre. Mogą nabrać dodatkowych wymiarów, gdy temperatury spadają coraz niżej.
  • Płyty gwiezdne: Jako spłaszczone kryształki śniegu, gwiezdne płyty mają pośrodku sześciokątny kształt z sześcioma ramionami. Do rozwoju potrzebują temperatur od 5 do 10 stopni.
  • Proste pryzmaty: Również płaskie i sześciokątne, proste pryzmaty są cieńsze niż płytki gwiezdne i są też małe. Zazwyczaj nie widać tych kryształków śniegu na niebie.

Do zbudowania trwałego bałwana potrzebne są kryształki lodu o pewnej wilgotności, zwykle od 3 do 8 procent, czyli od wilgotnego do mokrego śniegu. Ten śnieg pada tylko wtedy, gdy temperatura wynosi 30 stopni lub nieco powyżej, na przykład 32 stopnie. Ta temperatura jest dość wysoka jak na śnieg, więc śnieżna zamieć wirowa prawdopodobnie nie zapewni odpowiedniego rodzaju śniegu, ale może być wilgotniejsza, zimniejsza ani wielkanocna.

Rodzaje śniegu i czy można z niego ulepić bałwana

Wilgotny śnieg nie jest jedynym rodzajem śniegu, jaki napotkasz podczas przeciętnej zimy. Śnieg ma więcej wolnej wody, ale wilgotność śniegu można zmniejszyć w zależności od temperatury zewnętrznej.

Oto kilka rodzajów śniegu, który może spaść i czy sprzyja lepieniu bałwana.

Śnieg z deszczem

Śnieg ze śniegiem może być naprawdę rozczarowujący, jeśli liczyłeś na śnieg, ale też warto go docenić. Ze śniegiem będziesz mieć tylko wtedy, gdy śnieg zacznie się z chmur, a następnie osiągnie ciepłe powietrze, gdzie może stać się płytki. Następnie deszcz ze śniegiem zamienia się w krople deszczu. Deszcz przechodzi przez warstwę bardzo zimnego powietrza o temperaturze poniżej zera, przez co ponownie zamienia się w lód.

Jesteśmy pewni, że nie musimy tego mówić, ale nie można ulepić bałwana ze śniegiem ze śniegiem. To nawet nie śnieg!

Śnieg polikrystaliczny

Czasami śnieg nabiera właściwości nie tylko jednego kryształu lub płatka śniegu, ale kilku. W ten sposób uzyskuje się śnieg polikrystaliczny, który jest po prostu zbyt nieprzewidywalny, aby cokolwiek z nim zrobić. Obejmuje to budowanie bałwana.

Suchy śnieg

Wilgotność suchego śniegu wynosi zero procent, więc będzie on lekki, przewiewny i bardzo giętki. Mimo to zauważysz, że gdy spróbujesz zwinąć suchy śnieg w kulkę, kruszy się i rozpada na ciebie. O wiele lepiej jest cieszyć się innym rodzajem aktywności na śniegu, takim jak jazda na skuterze śnieżnym lub snowboardzie, zamiast lepić bałwana.

Graupel

Nieprzezroczyste płatki śniegu, które są okrągłe i mają mniej niż 0,2 cala, nazywane są graupel. Kiedy kryształki lodu przechodzą przez kropelki chmur, stają się graupelem. Te ciekłe kryształy są mocno zamrożone, więc wkrótce zamieniają się w ciało stałe, gdy przekształcają się w kryształki śniegu.

Rodzaj śniegu, który otrzymujesz graupelem, przypomina grad, chociaż graupel i grad to nie to samo. Śnieg Graupel kruszy się jak suchy śnieg, ale tekstura jest bardziej miękka. Nie możesz też użyć tego śniegu do ulepienia bałwana, przepraszam.

Mokry śnieg

Mokry śnieg omówiliśmy w powyższej sekcji. Zazwyczaj ma zawartość wilgoci od 3 do 8 procent, aw niektórych przypadkach nawet od 8 do 15 procent. Ten śnieg jest klasyfikowany jako bardzo mokry.

Magazyn Smithsonian rozmawiał z naukowcem zajmującym się śniegiem z Montana State University, Jordym Hendrikxem, który powiedział o niezbędnej zawartości wolnej wody w mokrym śniegu. „Można myśleć o wolnej wodzie jako o „kleju”. Potrzebujesz tyle, aby skleić kryształy, ale nie za dużo. W przeciwnym razie nie uformuje solidnego bałwana.”

Więc tak, używaj mokrego śniegu do lepienia bałwana, ale co do bardzo mokrego śniegu? Może mieć tak dużo nadmiaru wody, że śnieg jest niechlujny, matowy i ogólnie nie może pracować w pożądanych celach.

Jak wykorzystać mokry śnieg do zbudowania bałwana?

Sprawdzasz swoją aplikację pogodową, a temperatura na zewnątrz wynosi nawet 30 stopni. Hurra! Dzisiaj jest idealny dzień, aby wyjść i ulepić bałwana, więc nie zwlekaj. Ubierz siebie i dzieci i idź tam.

Budowanie bałwana polega zarówno na posiadaniu odpowiedniego śniegu, jak i na fizyce. Aby ulepić idealnego bałwana, staraj się uzyskać wysokość 6 stóp, czyli 19 stóp sześciennych śniegu po ściśnięciu. Jeśli chcesz, aby bałwan stał wysoko i nie przewracał się, zbuduj go o średnicy podstawy 3 stóp, części środkowej o średnicy 2 stóp i głowie o średnicy 1 stopy.

Nie zaczynaj lepić bałwana na tym skrawku trawy, który odgarniałeś dziś rano. Po pierwsze, chcesz ulepić bałwana na twardej, równej powierzchni, której trawa nie jest. Chcesz również upewnić się, że bałwan stoi w zimnym miejscu, w przeciwnym razie zacznie się topić. Dlatego eksperci zalecają stworzenie podstawy pod bałwanem, która ma około 2 stóp. Będzie to stanowić podstawę dla twojego bałwana, zapewniając mu bezpieczeństwo.

Jeśli nie możesz znaleźć idealnego miejsca na ulepienie bałwana, oto kilka obszarów nie używać. Unikaj miejsc, w których jest dużo słońca. Nawet na mrozie, ciepło słońca sprawi, że Twój bałwan stanie się błotnistą, stopioną kałużą jak Frosty w jego świątecznym wydaniu.

Wszelkie pochyłe lub pochyłe tereny, takie jak szczyt wzgórza, również są niewskazane. Jasne, może wyglądać fajnie na Instagramie, ale Twój bałwan może zacząć się ślizgać, jeśli jest na wzgórzu. Wtedy to tylko kwestia czasu, zanim się przewróci.

Nawet podstawa wzgórza nie jest dobrym pomysłem na umieszczenie bałwana, ponieważ ktoś zjeżdżający ze wzgórza może zderzyć się z twoją ośnieżoną kreacją. To bez wątpienia zniszczy twojego bałwana, a uderzenie może nawet zranić jeżdżącego na śniegu.

Wszędzie, gdzie wieje dużo wiatru, jest to również kiepski wybór. Silny podmuch potrafi zrzucić luźno uformowane bałwany, a nawet te bardziej wytrzymałe mogą wytrzymać tylko tak silny wiatr.

Końcowe przemyślenia

Jeśli chcesz ulepić bałwana, sprawdź temperaturę, zanim spakujesz dzieci i wyruszysz. Idealnie potrzebujesz temperatury od 30 do 32 stopni, ponieważ śnieg jest mokry, ale nie za mokry. Wilgoć działa jak klej do robienia niesamowitych bałwanów. Używanie suchego, twardego, krystalicznego śniegu po prostu nie zadziała.

Teraz możesz poczekać na idealny zimowy dzień, aby ulepić bałwana, który przyciągnie uwagę całego bloku!

Kalkulator bałwana

Jeśli chcesz naprawdę zafascynować się tworzeniem idealnego bałwana, to jest to narzędzie dla Ciebie! Korzystając z ciągu Fibonacciego, dr Anna Szczepanek stworzył Kalkulator bałwana pomóż powiedzieć, jak długo wytrzyma bałwan w zależności od ilości opadów śniegu, wielkości kulek bałwana i czy. Sprawdź, jest super!