Jak zrobić idealną śnieżkę

Prawie każdy może zwinąć mały kawałek śniegu i nazwać to śnieżką, ale jesteś perfekcjonistą. Niezależnie od tego, czy chodzi o lepienie bałwana, czy ośnieżanie mieszkańców sąsiedztwa, potrzebujesz godnej zdjęcia, całkowicie okrągłej, nieskazitelnej śnieżki. Jak je robisz?

Oto jak zrobić idealną śnieżkę:

  • Używaj mokrego, ale nie nasiąkającego śniegu, który jest głębszy w ziemi
  • Noś rękawiczki zamiast mitenek
  • Zbierz śnieg i obróć ręce
  • Zastosuj nacisk podczas obracania
  • Kiedy poczujesz opór, przestań się toczyć

Oczywiście ręczne toczenie nie jest jedyną opcją podczas robienia śnieżki. Zawsze możesz użyć dowolnej liczby dostępnych na rynku urządzeń do robienia śnieżek. W dalszej części porozmawiamy o naszych ulubionych twórcach takich śnieżek. Omówimy również powyższe kroki, więc czytaj dalej!

Ręczne tworzenie idealnej śnieżki — przewodnik krok po kroku

Jest coś tak satysfakcjonującego w samodzielnym toczeniu idealnej śnieżki. Czujesz się tak dumny ze swoich umiejętności i możesz być przedmiotem zazdrości wszystkich dzieci (i dorosłych) w bloku.

Jak ze wszystkim, dobrze toczenie śnieżkami wymaga czasu i praktyki. Im więcej to zrobisz, tym łatwiej będzie. W końcu będziesz w stanie tworzyć okrągłe, uporządkowane śnieżki we śnie.

Dopóki nie dojdziesz do tego punktu, oto kroki, które należy wykonać.

Krok 1: Poczekaj na odpowiednią pogodę

Śnieg, który spadł zeszłej nocy, pozostanie na ziemi tylko wtedy, gdy temperatura spadnie do 32 stopni Fahrenheita. Sprawdź dzienne temperatury przed wyjściem na zewnątrz na cały dzień. Jeśli dziś w latach 40. ma być cieplejszy dzień, nie ma sensu rzucać śnieżkami. Będą zbyt roztopione i grząskie. Skończysz po prostu sfrustrowany i zimny.

Krok 2: Wybierz odpowiedni rodzaj śniegu

Pisaliśmy o tym w tym poście, ale puszysty śnieg zazwyczaj nie sprzyja robieniu śnieżek. Zawiera zbyt mało wilgoci, gdzieś na poziomie trzech procent. Idealnie potrzebujesz około ośmiu procent darmowej wody.

Wolna woda to wilgoć, która pomaga sklejać się płatków śniegu, dzięki czemu śnieżki będą ciasno upakowane i twarde. Jeśli zawartość wolnej wody jest znacznie wyższa niż osiem procent, zamiast tego otrzymasz błoto pośniegowe.

Nie musisz jednak koniecznie czekać na idealne opady śniegu. Suchy, puszysty śnieg może zmoknąć, spryskując go wężem ogrodowym.

Krok 3: Zagłęb się w śnieg

Gdy pada śnieg, pakuje się na każdej kolejnej warstwie. Najniższe warstwy lub te znajdujące się najbliżej będą miały twardszy śnieg niż warstwy górne, ponieważ warstwy dolne utrzymują większy ciężar.

Ponieważ twardość jest kluczową cechą idealnej kuli śnieżnej, będziesz chciał wkopać się kilka cali głęboko w stos śniegu i wykorzystać ten śnieg. Kolejną korzyścią z tego jest to, że śnieg będzie czystszy niż śnieg na powierzchni.

Krok 4: Załóż rękawiczki

Zalecamy noszenie zimowego sprzętu od stóp do głów, jeśli zamierzasz spędzić kilka godzin na dworze przy 30-stopniowej pogodzie. Jednak ze względu na robienie śnieżek szczególnie ważne jest to, co masz na rękach.

Nie możesz zrezygnować z ochrony rąk. Twoje palce zdrętwiały w ciągu pięciu minut i nie będziesz w stanie ponownie rzucić śnieżki, dopóki nie wejdziesz do środka i nie rozgrzejesz się. Rękawiczki świetnie nadają się do izolowania palców, ale są kiepskim wyborem do robienia śnieżek.

Musisz być w stanie mocno trzymać i ściskać śnieżkę (kiedy nadejdzie czas). Rękawiczki będą tylko przeszkadzać.

Zamiast tego używaj rękawic zimowych. Rękawiczki pozwolą trochę ciepła wydostać się z dłoni i przenieść na śnieżkę, co ułatwi jej kształtowanie.

Krok 5: Kubek i zbieraj śnieg

Teraz nadszedł czas na część, na którą z niecierpliwością czekałeś, rozpoczynając proces rzucania śnieżkami. Znajdź wysoką półkę śniegu i sięgnij do dłoni w rękawiczkach na głębokość kilku cali. Twoje ręce powinny być złożone.

Ilość śniegu w każdej miseczce nie powinna być przepełniona, ale około pół szklanki śniegu na rękę, może nieco więcej. Gdy poczujesz śnieg w dłoniach, upewnij się, że nie jest to lód.

Jeśli tak, wypuść śnieg z rąk i znajdź inne miejsce do kopania w poszukiwaniu śniegu.

Krok 6: Rozpocznij obracanie

Gdy masz już dwie dobre garści śniegu, połącz je w jedną. To jest początek twojej śnieżki. Nie podziwiaj jeszcze swojego dzieła, ponieważ musisz natychmiast zacząć się obracać, aby połączyć ze sobą dwa kawałki śniegu.

Rotacja wymaga umiejętności i precyzji, więc jest to coś, co powinieneś często ćwiczyć. Rotacja dłoni powinna wyglądać tak: wyobraź sobie, że trzymasz w dłoniach coś małego i delikatnego, czego nie chcesz zmiażdżyć.

Ruch nie powinien być szybki ani trudny, po prostu wolny. Kiedy wchodzisz w rytm, oznacza to, że robisz to poprawnie.

Krok 7: Zastosuj ciśnienie

Gdy zaczniesz coraz bardziej się obracać, chcesz zwiększyć nacisk na śnieżkę. Nie zmieniaj jednak prędkości ani rytmu rotacji.

Siła nacisku, którą stosujesz, musi być idealna. Jeśli naciśniesz zbyt mocno śnieżkę, rozpadnie się na kawałki w twoich rękach. Zbyt mały nacisk może spowodować, że śnieżka nie będzie twarda. Gdy tylko spróbujesz go rzucić, może się rozpaść.

Będziesz wiedział, że robisz to dobrze, gdy usłyszysz ściskające się płatki śniegu. Tak, tarcie jest słyszalne pod warunkiem, że znajdujesz się w cichym otoczeniu.

Krok 8: Wiedz, kiedy przestać

Walcowanie i nacisk nie trwają w nieskończoność. Gdy będziesz obracać śnieżką, poczujesz, jak działa przeciwko tobie. Na początku możesz założyć, że jesteś po prostu zmęczony i dlatego twoja śnieżka ledwo się toczy.

To, co się dzieje, to to, że twoja śnieżka jest tak ciasno upakowana, jak to tylko możliwe. Opór to znak, żeby się zatrzymać.

Teraz możesz podziwiać swoją śnieżkę. Jeśli nie jest całkowicie okrągły, użyj dłoni, aby delikatnie odkurzyć nadmiar śniegu i w inny sposób uformować śnieżkę. Wtedy jesteś skończony!

Tworzenie idealnej kuli śnieżnej za pomocą urządzenia — nasze ulubione propozycje

Jeśli nadal opanowujesz ręczne toczenie śnieżek, możesz oszukać drogę, korzystając z maszyny do robienia śnieżek. Urządzenia te zapewniają za każdym razem jednolitość i doskonałość Twoich śnieżek.

Oto 3 takie urządzenia dzięki uprzejmości Amazon, które są zabawne i łatwe w użyciu!

Hej! Grać! Narzędzie do tworzenia śnieżek

Pierwsza na liście jest Hej! Grać! twórca śnieżek, które można kupić za mniej niż 10 USD. Dostajesz dwóch twórców śnieżek, dzięki czemu Twoje dzieci mogą szybko i skutecznie robić śnieżki.

Każde narzędzie ma 15 cali długości i jest wykonane z tworzywa sztucznego. Kolory są czerwone i niebieskie i oba są na tyle jasne, że Twoje dzieci nie mogą łatwo zgubić śnieżek nawet w głębokim śniegu.

Dzięki długiej rączce nie musisz dotykać zbyt dużo śniegu podczas robienia śnieżek, dzięki czemu możesz oszczędzić sobie zmarzniętych palców. Okrągła forma pośrodku wytwarza kule śnieżne o optymalnej średnicy.

Aby użyć tej maszyny do śnieżek, wystarczy otworzyć formę, napełnić ją śniegiem i ścisnąć uchwyty, aby ubić śnieg.

E-wybitny twórca śnieżek

Czy chcesz tworzyć więcej niż jedną śnieżkę na raz? Ten E-wybitny producent śnieżek to zacisk, który może wyprodukować pięć śnieżek.

To plastikowe narzędzie w jasnoniebieskim kolorze nie może być prostsze w użyciu. Działa podobnie do gofrownicy. Otwierasz boki, wypełniasz pięć form śniegiem z jednej strony, a następnie dociskasz obie strony śnieżki do siebie.

Otwórz pokrywę i voila, czeka na Ciebie pięć doskonałych śnieżek. Dzięki takiemu narzędziu dzieci ustawią się w kolejce wokół bloku, aby użyć twojej śnieżki!

YHLDJXG Czteroczęściowa maszyna do śnieżek

Musieliśmy uwzględnić to ostatnie twórca śnieżek bo to takie zabawne. To narzędzie pozwala kształtować śnieg na cztery wyjątkowe sposoby. Jeden z producentów śnieżek produkuje zwykłe okrągłe śnieżki, inny wytwarza figurki śnieżne w kształcie kaczki, trzeci produkuje śnieżki w kształcie serca, a czwarty robi małe bałwanki.

Wszystkie cztery maszyny do śnieżek są plastikowe i mają długie uchwyty, które zapobiegają zamarzaniu dłoni. Chociaż tym narzędziem nie wygrasz żadnej bitwy na śnieżki, możesz udekorować swoje bałwanki w ciekawy sposób!

Końcowe przemyślenia

Stworzenie idealnej śnieżki wymaga głębokiego, mocno ubitego śniegu, pary ciepłych rękawic i dobrej techniki obracania. Dopóki nie opanujesz ręcznego toczenia śnieżek, zawsze możesz użyć maszyny do tworzenia śnieżek.