Jak znaleźć ryby podczas surfowania

Nie ma znaczenia, o którym z oceanów pokrywających powierzchnię Ziemi mówimy. Ocean to ogromne miejsce. Wybierając się na surfowanie, musisz mieć na uwadze cel (najlepiej kilka), w którym będziesz łowić ryby. Jak znaleźć ryby w surfowaniu?

Oto kilka opcji znajdowania ryb w surfowaniu:

  • Zapytaj miejscowych
  • Skontaktuj się ze swoimi kumplami wędkarskimi
  • Sprawdź media społecznościowe i fora wędkarskie
  • Odwiedź pobliskie sklepy wędkarskie
  • Użyj wykrywacza ryb
  • Poszukaj miejsc, w których zbierają się wędkarze
  • Uważaj na ptaki
  • Poznaj pływy

Ten przewodnik będzie pełen przydatnych informacji na temat wyszukiwania ryb w morzu. Niezależnie od tego, czy jesteś nowicjuszem w wędkarstwie surfingowym, czy też byłeś kilka razy poza domem i chcesz się rozwijać, jest coś dla Ciebie przed sobą. Czytaj dalej!

8 doskonałych wskazówek, jak znaleźć ryby podczas surfowania

Zapytaj miejscowych

Odwiedzasz plażę po raz pierwszy w nadziei na wędkowanie z surfingu. Kto może udzielić Ci informacji, których szukasz? Oczywiście ludzie, którzy tam mieszkają.

Nie będziesz chodzić od drzwi do drzwi i pytać przypadkowych nieznajomych, czy mogą pomóc ci znaleźć miejsce w morzu do wędkowania. Byłoby to dziwne i bardzo naruszające ich prywatność.

Raczej, gdy jesteś poza domem, sprawdź, czy jest ktoś, z kim możesz organicznie nawiązać rozmowę. Wspomnij, że nie jesteś stąd i chciałbyś wiedzieć, gdzie są najlepsze miejsca do wędkowania.

Większość mieszkańców chętnie Ci pomoże, ale pamiętaj, że reakcja może być mieszana. Niektórzy miejscowi mogą nie chcieć łowić ryb poza miastem w swoich oceanach, więc mogą nie być tak pomocni.

Niezależnie od tego, czy miejscowy chce dzielić się wskazówkami, czy nie, chcesz pozostać serdeczny. Wiedz, kiedy porzucić sprawę, ponieważ masz wiele innych opcji, z których możesz skorzystać, jeśli ta nie zadziała.

Skontaktuj się z kumplami wędkarskimi

Na przykład możesz oprzeć się na swoich kumplach wędkarskich.

Być może odwiedzali tę plażę wcześniej lub znają znajomego znajomego, który ma, więc będą mieli pewne informacje, którymi mogą się z Tobą podzielić.

Co więcej, niż tylko polecanie miejsc na surfowaniu, na które należy celować, ich informacje mogą sięgać głębiej.

Twoi kumple z wędkarstwa mogą być w stanie powiedzieć, jakie gatunki ryb rozmnażają się w tej części plaży. Mogą wskazać, jakiego rodzaju przyponu użyli, a także rodzaje przynęt, czy to sztuczna, czy na żywą przynętę.

W końcu to są Twoi przyjaciele, więc chętnie pomogą Ci odnieść sukces. Pamiętaj o tym następnym razem, gdy znajdziesz ekskluzywne miejsce do wędkowania. Pamiętaj, aby przekazać znajomym to, co wiesz, aby związek był dwustronny.

Sprawdź media społecznościowe i fora wędkarskie

Być może żaden z twoich wędkarskich przyjaciół nie lubi surfowania. Próbowałeś też zapytać w okolicy, ale nikt nie był tak pomocny. W takim przypadku czas przejść do trybu online.

Najlepiej zrobić to przed zaplanowaniem dnia wędkowania, ponieważ potrzebujesz czasu na zebranie jak największej ilości informacji. Zalecamy przeprowadzenie głębokich badań.

Jeśli wpiszesz nazwę swojej plaży w wyszukiwarce, takiej jak Google, na pewno uzyskasz wymowne wyniki. Losowe forum i plakaty w mediach społecznościowych mogły podzielić się swoimi doświadczeniami, co z kolei może przynieść Ci korzyści.

Pamiętaj o dacie publikacji posta. Jeśli post ma więcej niż kilka lat, nie możesz być pewien, że miejsce na surfowaniu jest nadal opłacalną opcją do łowienia.

Spróbuj zarejestrować się na forach wędkarskich i dołączyć do kilku grup na Facebooku, aby uzyskać informacje o aktualnych łowiskach wzdłuż fal.

Na forum możesz po prostu zadać pytanie wprost. Jednak na grupach w mediach społecznościowych chcesz dostarczać cennych informacji tam, gdzie możesz, zanim poprosisz ludzi o coś w zamian. Odpowiadaj na inne posty w grupie i odpowiadaj na pytania, które znajdują się w Twojej sterówce.

Nie przechodź w duchu grupy, gdy zdobędziesz informacje, których szukasz. Jeśli już, zgłoś się po dniu spędzonym na surfowaniu, abyś mógł podzielić się swoimi doświadczeniami. Mogą po prostu kiedyś pomóc innym wędkarzom!

Odwiedź pobliskie sklepy wędkarskie

To ostatnia wskazówka, którą mamy, która dotyczy innych, przysięgamy. Niewiele osób w lokalnym miasteczku zna plaże lepiej niż właściciel lub kierownik sklepu wędkarskiego. Wpadnij do sklepu i rozejrzyj się.

Sugerujemy zakup czegoś, abyś mógł naturalnie porozmawiać z właścicielem sklepu. Ponadto mogą być bardziej skłonni powiedzieć ci, co wiedzą, jeśli rozstajesz się z częścią swoich ciężko zarobionych pieniędzy.

Nie musisz kupować czegoś drogiego, jak nowa wędka lub żyłka (chyba że jest to potrzebne). Nawet zakup nowej sztucznej przynęty wystarczy, aby podejść do kasy i trochę porozmawiać.

Właściciel sklepu może nawet polecić odpowiednie przynęty, a także odpowiednią żyłkę oraz inny sprzęt i sprzęt!

Użyj wykrywacza ryb

Nie, nie mówimy o urządzeniach elektronicznych znanych jako wykrywacze ryb, których wędkarze używają podczas łowienia w jeziorach, strumieniach, stawach lub rzekach. Zamiast tego możesz stworzyć własny zestaw do wykrywania ryb do łowienia ryb.

Omówiliśmy już na blogu, jak złożyć ten zestaw, ale oto przypomnienie. Potrzebujesz suwaka ciężarka w rozmiarze 5 przymocowanego do ciężarka piramidy o wadze trzech uncji. Polecamy 8-milimetrowy czerwony koralik przed suwakiem ciężarka, a następnie 18-calowy stalowy przypon.

Przywódca powinien mieć co najmniej 40 funtów, ponieważ większość ryb surfujących jest dość ciężka. Na drugim końcu tego stalowego przyponu znajduje się haczyk w kształcie koła 5/0.

Możesz zmodyfikować zestaw do echosondy w zależności od gatunku ryby, którą próbujesz złowić.

Na przykład do Cobia, tarpon, snook, red drum i striped bass, powinieneś użyć sześciouncjowego ciężarka piramidowego, ślizgacza ciężarkowego w rozmiarze 6, ośmiomilimetrowego czerwonego koralika, 36-calowego stalowego przyponu o wadze 80 funtów , i haczyk w kształcie okręgu 8/0.

Zestaw do wykrywania ryb wykrywa ryby na wiele sposobów. Przynęta na przeciwległym końcu smyczy odbija się od dna morskiego. Ciężarek wciągnie piasek, który sprawi, że Twoja przynęta będzie wyglądała jak zraniona ryba.

Wreszcie ciężar obciążnika piramidy pozwala na poruszanie się zestawu do wykrywania ryb z prądem.

Szukaj miejsc, w których zbierają się wędkarze

OK, więc ta następna opcja nie jest zdecydowanie najlepsza, ale nadal jest opcją, więc pomyśleliśmy, że uwzględnimy ją tutaj.

Jeśli przybędziesz na plażę nieco później niż się spodziewałeś i już widzisz tłum, skieruj się w stronę tych ludzi. Jest prawdopodobnie powód, dla którego gromadzą się w tak dużej liczbie.

Równie dobrze może być tak, że rekin wypłynął na brzeg, a może duża meduza lub równie imponujący gatunek wodny.

Z drugiej strony, być może łowienie ryb jest tam naprawdę dobre, dlatego tak wielu wędkarzy łowi surfing.

Spóźniłeś się na imprezę, więc możesz nie dostać najlepszych kęsów, na które liczyłeś, ponieważ inni wędkarze już to zrobili. Ponadto zawody są znacznie bardziej strome w porównaniu do wędkowania z surfowaniem, gdy w pobliżu jest tylko kilku innych wędkarzy.

Chciałeś jednak znaleźć ryby w surfowaniu i znaleźć ryby, które to zrobiłeś.

Uważaj na ptaki

Czy w pobliżu widzisz dużo ptaków?

To dobra rzecz, zwłaszcza jeśli nadal próbujesz określić, gdzie na wodzie można znaleźć jakąkolwiek rybę. Jest to szczególnie doskonałe, jeśli ptaki są w takiej samej odległości, jak wyrzucane w morze.

Jeśli ptaki są dalej i odpoczywają na szczycie fal, nie osiedlaj się jeszcze w miejscu. To powiedziawszy, nie pomijaj tego miejsca całkowicie, przynajmniej nie do końca.

Rybitwy i mewy żerujące na morzu sprawiają, że surfcasting w tym rejonie nie jest dobrym pomysłem. Nie możesz rzucić na tyle daleko, aby dostać się do ryby.

Później w ciągu dnia, gdy słońce zaczyna zachodzić, ryby zbliżają się do brzegu, a ptaki mogą czasem podążać za nimi. Nadszedł czas na rozpoczęcie castingu!

Poznaj pływy

Większość ludzi zdaje sobie sprawę, że w oceanie występują na przemian odpływy i przypływy. Twoja wiedza będzie musiała być znacznie bardziej dogłębna, jeśli masz nadzieję wybrać miejsce do surfowania.

Przypływy można odróżnić od wysokości grzbietów fal, ale to nie jest jedyna opcja. Sprawdź również stan wody. Jeśli jest czysto, a fale są spokojniejsze, można założyć, że ocean jest w trakcie odpływu.

Podczas odpływu ryby będą bliżej płytkiej wody. Następnie, gdy pływy stają się coraz bardziej wzburzone i mętne od całego piasku i śmieci, ryby cofną się.

Możesz również użyć sąsiednich struktur, aby uzyskać wskaźnik pływów.

Znajdź punkt obserwacyjny, z którego zobaczysz teren, który w większości znajduje się pod wodą, z częścią unoszącą się nad powierzchnią. W czasie odpływu powierzchnia terenu nad wodą będzie taka sama. Gdy fale się zmienią, spodziewaj się, że teren całkowicie się zatonie.

Ripy to obszary, w których woda spływa prosto na plażę i generuje prąd. W ten sposób powstają prądy zrywające, które mogą być niezwykle niebezpieczne. Dlatego dobrze jest mieć pojęcie o tym, gdzie tworzą się prądy zrywające, nie tylko dla wędkarstwa, ale także dla własnego bezpieczeństwa.

Nie zapuszczaj się ani nawet w pobliże rippera podczas surfowania. To powiedziawszy, jeśli jesteś w rozsądnej odległości od ripa, możesz rzucić swoją linkę.

Użyj również piaskownicy jako przewodnika. Mierzeja to podniesione wzgórze piasku. Jeśli wierzchołek mielizny znajduje się tuż pod wodą, to znaczy, że znalazłeś dobre miejsce do łowienia ryb!

Końcowe przemyślenia

Masz wiele możliwości znajdowania ryb w wodzie, w tym wypytywanie, wyszukiwanie w Internecie, korzystanie z zestawu do wyszukiwania ryb, obserwowanie ptaków lub poznawanie tajników pływów oceanicznych.

Teraz, gdy już wiesz, czego szukasz, to tylko kwestia czasu, zanim zaczniesz łapać duże haczyki!