Jak zmierzyć długość tułowia dla plecaka?

Czy kiedykolwiek zwiedzałeś lasy i lasy z rodziną i przyjaciółmi, czy pojechałeś sam? Tak czy inaczej, jestem pewien, że masz wspomnienia zapisane w swoim archiwum przygód. W parze z wędrówkami idzie biwakowanie, a przede wszystkim wędrówki z plecakiem. Oczywiście, gdy masz zamiar poruszać się po lesie lub górach, musisz się przygotować. Tutaj ważne jest, aby wiedzieć, jak zmierzyć długość tułowia dla plecaka, aby wygodnie wędrować.

Niektóre z rzeczy, które musisz zabrać ze sobą, to sprzęt turystyczny, woda, odpowiednia odzież ze względu na pogodę, czapka fez, lornetka, aparat, buty turystyczne, namiot kempingowy, jeśli to konieczne, środki odstraszające owady i wszystkie inne rzeczy, których potrzebujesz być tam wygodnie. Czy muszę przypominać, że wszystko to powinno być bezpiecznie schowane w torbie – nie w torbie podróżnej, walizce czy torebce, ale w plecaku turystycznym; to jest tak ważne.

Wspaniała przygoda na świeżym powietrzu jest w pełni przeżywana, gdy wszyscy jesteście przygotowani i przygotowani; w związku z tym potrzeba wygodnego plecaka, aby rozpocząć wędrówkę. Musisz też mieć pewność, że plecak jest nie tylko wygodny, ale także odpowiedni do Twojego ciała i wagi. Mówiąc prościej, mówimy o Twoim rozmiar tułowiaktóry obejmuje również ramiona i biodra.

Dobry obwód tułowia jest ważny podczas pakowania na wędrówkę, ponieważ nie możesz znieść myśli o garbieniu się pod ciężarem ładunku, gdy jesteś dopiero w połowie wyprawy. Kiedy mówimy o pomiarze tułowia, jest to po prostu pomiar długości pleców wraz z kręgosłupem. Co ważne, musisz wiedzieć, że ludzie mają różne rozmiary, podobnie jak ich torsy. Więc nawet jeśli ludzie mają ten sam wzrost, mogą mieć różne wymiary tułowia, bioder i ramion. Teraz zajmiemy się licznymi pytaniami, które umykają Ci w głowie na temat pomiaru tułowia i podróżowania z plecakiem.

Czytać  Hamilton Pool Zachowaj szlaki i dlaczego musisz iść?
JAK ZMIERZYĆ TUŁOWIĘ DO PLECAKA?

Jak zmierzyć długość tułowia do plecaka?

Pomiar długości tułowia jest bardzo łatwy. Jest jeszcze łatwiej, gdy masz przyjaciela, który podaje ci pomocną dłoń i zanim się zorientujesz, skończysz. Oto jak się do tego zabrać:

Zdobądź elastyczną taśmę mierniczą.

Upewnij się, że jesteś zrelaksowany, gdy stoisz w pozycji wyprostowanej, tak jakbyś miał na sobie plecak i zamierzał go zdjąć.

Opuść podbródek w kierunku klatki piersiowej. Dzięki temu naddatek kręgosłupa będzie wystawał od górnej części ramion do podstawy szyi.

Za pomocą miarki zmierz plecy, zaczynając od karku, poprzez kręgi, aż po szczyt bioder (znany również jako grzebień biodrowy). Zatrzymaj się właśnie tam.

Skieruj kciuk do środka do uchwytu miłosnego (grzebień biodrowy), aby twój przyjaciel wiedział, gdzie się zatrzymać.

Należy pamiętać, że tors mężczyzny bardzo różni się od torsu kobiety.

Jak mierzysz kobiecy tors?

Pomiar torsu kobiety nie różni się zbytnio od torsu mężczyzny. Możemy tylko dodać, że pomiar długości kręgów może się nieznacznie różnić, ponieważ może być węższy. Jako kobieta powinnaś więc zaopatrzyć się w plecak, który jest węższy i daje większą swobodę, abyś mógł odpowiednio wyważyć, zwłaszcza opuszczając plecak do środka i podtrzymując go biodrami wraz z konstrukcją pleców.

Jaka jest średnia długość tułowia?

Przy przeciętnym wzroście mężczyzny z tyłu głowy, tors mężczyzny ma zwykle od 17 do 21 cali, podczas gdy przeciętny tors kobiety może mieć od 14 do 18 cali. Musimy jednak pamiętać, że ten pomiar nie jest stały, ponieważ wszyscy jesteśmy różni. Znając swój obwód tułowia, łatwiej dobierzesz odpowiedni rozmiar plecaka.

JAK ZMIERZYĆ TUŁOWIĘ DO PLECAKA?

Jak mierzysz biodra?

Twój rozmiar bioder w dużej mierze determinuje rodzaj plecaka, który będzie Ci odpowiadał. Zwykle biodra maksymalnych kobiet mają kształt stożkowy w porównaniu z biodrami mężczyzny. Tak więc wymiary talii i bioder nie są takie same, jak myślisz. Oto jak zmierzyć biodra:

  • Zdobądź taśmę pomiarową
  • Owiń go wokół górnej części grzebienia biodrowego. W tym miejscu widoczna jest górna część kości biodrowych. To jest twoje pomiar bioder.
Czytać  Jak spakować plecak na wędrówki?

Teraz użyj tego pomiaru bioder, aby uzyskać odpowiedni plecak na wędrówki. Ponadto większość plecaków jest wyposażona w pasy biodrowe, które można regulować, aby zapewnić wygodę i lepsze dopasowanie, zwłaszcza gdy paski są wyściełane. Pamiętaj też, że 80% ciężaru plecaka powinno spoczywać na biodrach, a nie na ramionach.

Jak prawidłowo dopasować plecak?

Plecaki na wędrówki są dostępne w różnych rozmiarach.

1. Sprawdź, czy pasuje do twojego rozmiaru ciała

Zawsze musisz wybrać odpowiedni, który pasuje do twojego ciała. Ponieważ większość plecaków jest regulowana, możesz dostosować paski, aby je wydłużyć lub skrócić; i na wypadek, gdyby był zapinany na rzep, możesz go wyregulować, aby go zacisnąć lub poluzować, aż poczujesz się komfortowo.

2. Ustaw prawidłowo pas biodrowy

Po drugie, jeśli chcesz dopasować plecak na biodrach, musisz umieścić pasy biodrowe na górze twój grzebień biodrowy.

3. ِDostosuj podnośniki ładunku i pasy mostkowe

Na koniec wyreguluj podnośniki ładunku i pasy mostkowe, aż znajdą się jeden cal poniżej obojczyka. Pamiętaj, aby nie dokręcać jej zbyt mocno, aby nie utrudniać oddychania i nie zwiększać nacisku na klatkę piersiową. Pamiętaj również, że aby plecak był dobrze dopasowany, nie może on przekraczać dwóch cali powyżej bioder, co oznacza, że ​​powinien kończyć się w pasie.

Ostateczny werdykt

Podsumowując, piesze wędrówki to przyjemne doświadczenie. Nie tylko daje efekt ćwiczeń, ale także uspokaja umysł i ciało, jednocześnie relaksując umysł i dając rodzinie i przyjaciołom wspaniałe chwile nawiązania więzi. Możesz jednak nadwyrężyć czas spędzony, gdy obciążysz się zbyt dużym obciążeniem z powodu niewłaściwego plecaka. Założę się, że następnym razem unikniesz tego błędu. Napraw to, znając długość tułowia i wybierając odpowiedni plecak. Nawet plecak nie powinien stanąć na drodze do niesamowitej przygody.

Czytać  Lista kontrolna wędrówek: niezbędne elementy dla Twoich szczęśliwych szlaków