Jak zmierzyć długość naciągu w łucznictwie

Większość łuków jest bardziej regulowanych, niż się wydaje. W rzeczywistości większość łuków ma regulowaną długość naciągu, która jest odległością od punktu naciągu cięciwy do gardła chwytu przy pełnym naciągu.

Jeśli chcesz zmierzyć długość naciągu łuku, możesz to zrobić na kilka różnych sposobów. Oprócz tego, że przyjaciel zmierzy długość, gdy jesteś w pełni naciągnięty, kilka indywidualnych metod obejmuje pomiar rozpiętości skrzydeł i dzielenie, metodę przycisk do podstawy i metodę pięści do ust.

W tym artykule omówimy bardziej szczegółowo, jak używać każdej z tych metod do mierzenia długości naciągu, ale najpierw omówimy znaczenie zrozumienia, co może zrobić dla Ciebie długość naciągu.

Dlaczego długość rysowania jest ważna?

Kupując zupełnie nowy łuk, zazwyczaj jest ich dużo okular wymienione na pudełku lub w opisie informującym o ustawieniach i możliwościach łuku.

Ale siła naciągu lub długość naciągu, którą producent ustawia na twoim łuku, może: nie będzie dla ciebie odpowiedni.

Co więcej, mogą nawet nie być odpowiednie, aby łuk działał w Maksymalna wydajność.

Wielu łuczników, zwłaszcza początkujących, może nawet nie zdawać sobie sprawy, że długość naciągu ich łuku może być skorygowana strzelać przy dowolnej długości naciągu innej niż ta, która została wymieniona.

I choć może nie wynika to z winy producenta, czasami długość naciągu podana w specyfikacji łuku może nawet nie być prawidłowy.

Bez względu na łuk czy markę zawsze jest najlepiej i Zalecana aby samodzielnie zmierzyć długość naciągu łuku, ponieważ duża część twoich doświadczeń strzeleckich polega na ustawieniu optymalnej długości naciągu.

Dokładność

Tak jak praktycznie każda inna specyfikacja twojego łuku, długość remisu wpłynie na dokładność.

Wybór odpowiedniej długości naciągu jest jak wybór odpowiedniego rozmiaru but.

Jeśli pójdziesz za mały lub za duży, prawdopodobnie nadal możesz chodzić, ale szanse są to nie będzie wyglądało zbyt dobrze i prawdopodobnie spowoduje niektóre ból.

W przypadku łucznictwa, zbyt długa lub zbyt krótka długość naciągu zniszczy twoją formę.

Forma jest jedną z najważniejszych umiejętności, których należy się nauczyć w łucznictwie, a także jedną z najtrudniejszych rzeczy do dostosowania, jeśli masz popadł w złe nawyki.

Jeśli strzelasz z długością naciągu, która jest zbyt krótki, twoje ramiona prawdopodobnie nie zostaną w pełni rozciągnięte, co spowoduje chrupiąca forma oraz słabe wydania.

Długość naciągu, która jest zbyt długo jest niebezpieczne ponieważ może to spowodować ściągnij strzałę z pionu tuż przed wydaniem, zbyt realny scenariusz, który spowodował wiele przebite ręce.

Powiedziałbym, że chodzi o najgorsza dokładność możesz zdobyć, zakładając, że twoim celem nie jest twoja własna ręka.

Prędkość

Długość remisu również będzie bardzo duża zwiększyć lub zmniejszyć prędkość twojego łuku.

Jest to ważne, aby zrozumieć, ponieważ długość naciągu, na jaką jest ustawiony twój łuk podczas zakupu, może: nie być długość naciągu wymagana do osiągnięcia maksymalnej prędkości łuku.

Tak więc, jeśli kupiłeś łuk głównie ze względu na jego reklamę Prędkość strzału 343 stóp na sekundębędziesz chciał zmierzyć długość naciągu i potwierdzić, że jest to ta sama długość, która była używana, gdy technicy testowali maksymalną prędkość łuku.

(Wskazówka: standaryzowane testowanie łuków nakazuje, aby długość naciągu wszystkich łuków była ustawiona na 30 cali podczas testowania prędkości, więc jeśli długość naciągu twojego łuku jest mniejsza niż 30 cali, nie uzyskasz największej prędkości.)

Ze względu na prawa energii kinetycznej i pędu strzała zawsze lataj szybciej z dłuższa długość naciągu.

Metody pomiaru

Być może przyszło Ci do głowy, że najbardziej oczywistą metodą pomiaru długości naciągu jest pociągnięcie sznurka do końca i posiadanie przyjaciela zmierz odległość między uchwytem a punktem naciągu struny.

Jeszcze łatwiejszym wyborem byłoby po prostu zabierz ukłon do lokalnego profesjonalnego sklepugdzie pracownicy mogą szybko podać pomiar długości naciągu łuku.

Jeśli jednak jesteś podobny do mnie, musisz sam poznać fakty i zobacz władcę na własne oczy.

Ale znając długość naciągu, na której aktualnie znajduje się twój łuk niewiele ci pomoże.

To, co naprawdę musisz wiedzieć, to jaka jest długość naciągu powinien strzelać z.

Nie wspominając o tym, że nawet profesjonalni pracownicy sklepu nie zawsze są idealnie dokładne.

Więc jeśli masz jakieś dziesięć minut wolnego czasu i taśma mierniczamożesz szybko wykonać te małe testy, aby uzyskać dokładny pomiar długości naciągu łuku.

Możesz być zaskoczony tym, co znajdziesz.

Rozpiętość skrzydeł

Użycie rozpiętości skrzydeł do zmierzenia odpowiedniej długości naciągu jest prawdopodobnie najbardziej popularny sposób aby wykonać zadanie, a tak naprawdę jest więcej niż w jedną stronę to zrobić.

Nadal będziesz potrzebować kumpel aby wykonać dowolną z tych metod pomiarowych, więc złap przyjaciela, sąsiada lub babcię i przygotuj swoją taśmę mierniczą.

Pierwszy, wyciągnij obie ręce na bok jakbyś miał wpaść w stos śniegu i zrobić śnieżnego anioła.

Teraz niech twój kumpel zmierzy rozpiętość skrzydeł od środkowego palca do środkowego palcaw poprzek klatki piersiowej.

Następnie weź dowolny numer, z którym skończył twój kumpel i podziel to przez 2,5.

Jeśli masz fobię dziesiętnych lub po prostu ich nie lubisz (nie obwiniałbym Cię), możesz osiągnąć prawie ten sam wynik, odejmując 15 od swojego pomiaru, a następnie dzieląc przez dwa.

Przyciski do bazy

Ta metoda pomiaru jest bardzo podobna do metody rozpiętości skrzydeł, ale tutaj wystarczy zmierzyć odległość między środek klatki piersiowej i koniec nadgarstka/początek dłoni.

Otóż ​​to! Nie trzeba tu dzielić ani odejmować, wystarczy sprawdzić taśmę mierniczą, a liczba, którą otrzymasz, jest twoja optymalna długość naciągu.

Pięść w usta

Do tej metody będziesz potrzebować trochę wyobraźnia.

Udawaj, że trzymasz łuk i że… zaraz to zastrzelić.

Stojąc pod kątem 95 stopni od miejsca, w którym znajduje się wyimaginowany cel, powinieneś mieć jedno ramię wyciągnięte tak jak to było w przyciskach do pozycji bazowej.

Twoje drugie ramię łokieć powinien znajdować się powyżej odpowiedniego ucha, z ręką blisko twojej usta.

Teraz, trzymając tę ​​pozycję, niech twój kumpel zmierzy odległość od czubek twojej pięści (ten, który trzyma wyimaginowany uchwyt łuku) i kącik ust.

Zmierzona odległość powinna wynosić równy do odpowiedniej długości naciągu.

Bardzo możliwe, że każda z tych metod może dać nieco inne wyniki, więc najlepiej próbować każda z nich, nagrywać wyniki i przeciętny liczby, aby uzyskać najdokładniejszy pomiar.

Aby uzyskać jeszcze dokładniejsze odczyty, pamiętaj, aby podwójne sprawdzenie Twoje pomiary za każdym razem.

Oto dodatkowa wskazówka: zawsze zaokrąglić w dół trochę, może pół cala, aby uwzględnić dodatkową długość, którą uzyskasz z obu końców strzały.

Wybór odpowiedniej długości naciągu dla siebie

Jeśli nie możesz zmierzyć długości naciągu żadną z tych metod lub nie masz kumpla, istnieje ogólna wytyczna jakie długości naciągu mogą być dla Ciebie najlepsze w zależności od Twojego wzrostu.

Zawsze pamiętaj, że są one ogólne i że wszyscy ludzie, którzy mają 5’9 cali, na przykład, nie mają takiej samej rozpiętości skrzydeł.

Ale jeśli chcesz po prostu zacząć, ten stół da ci dobre wyobrażenie o asortymencie, na który powinieneś zwrócić uwagę:

Wysokość Przybliżona długość rysowania
4’8″ – 5’0″ 23″ – 24″
5’0″ – 5’4″ 24″ – 25,6″
5’4″ – 5’8″ 25,6″ – 27,6″
5’8″ – 6’0″ 27,6″ – 28,6″
6’0″ – 6’4″ 28,6″ – 30,6″
6’4″ – 6’8″ 30,6″ – 32″

Pamiętaj, jeśli Twoje osobiste pomiary nie ustawiaj się w kolejce z tym wykresem nie oznacza to, że się mylisz.

Dokładnie sprawdź wszystkie pomiary, a co najważniejsze, test jak najwięcej różnych długości naciągu, abyś mógł wybrać ten, który czuje się najlepieja nie ten, który ci powiedziano, jest najlepszy.

Przy prawidłowej długości naciągu będziesz na dobrej drodze doskonalenie Twoje doświadczenie w strzelaniu z łuku.