Jak zapobiegać częstym urazom podczas wędrówek?

Wędrówki to życie. Nie ma to jak wspinanie się po górach, chodzenie po szlaku lub wykonywanie wszelkich czynności związanych z poruszaniem się, których wymaga, aby ukończyć wędrówkę. Dreszczyk, wyzwanie, przyroda i często niesamowite widoki są warte wysiłku.

Nie oznacza to jednak, że wędrówki piesze nie są ryzykowne. Sport na świeżym powietrzu otwiera mnóstwo różnych wyzwań, trudności i niebezpieczeństw zarówno dla nowych, jak i doświadczonych wędrowców.

Oto niektóre z najczęstszych urazów podczas wędrówek, na które każdy powinien uważać, a także zalecenia, jak zażegnać ich na przełęczy.

Częste urazy i rozwiązania związane z pieszymi wędrówkami

Jak zapobiegać częstym urazom podczas wędrówek?

Źródło obrazu: Pexels

Poniżej przedstawiamy niektóre z najczęstszych problemów, które mogą wystąpić podczas wędrówek. Każdy element opisuje problem i zawiera sugestie, jak możesz się przed nim ustrzec, aby nie przeszkadzał w następnej podróży.

Pęcherze, skaleczenia i siniaki

Jednym z pierwszych urazów, jakie przychodzą mi na myśl, jest klasyczny pęcherz. Łatwo jest temu zapobiec lub przynajmniej zminimalizować.

Zacznij od upewnienia się, że masz buty, które naprawdę dobrze do ciebie pasują. Poświęć czas na zadawaj właściwe pytania przy zakupie butów. Zmierz stopy zarówno w pozycji siedzącej, jak i stojącej oraz weź pod uwagę długość i szerokość stopy, a także długość łuku. Pomoże to uzyskać buty, które będą dobrze pasować i mieć odpowiednie wsparcie. Ponadto poświęć trochę czasu na założenie butów, zanim zaczniesz stawiać czoła szlakom.

Wraz z pęcherzami powszechne są skaleczenia i siniaki. Oczywiście wielu z nich można uniknąć, po prostu obserwując swój krok. Możesz jednak zmniejszyć liczbę zadrapań i zadrapań, nosząc wysokie skarpety i grube spodnie, które dobrze zachodzą na buty.

Skręcenia i skręcenia kostek

Skręcenia i skręcenia kostek są również częstymi urazami. Chociaż trudno jest w pełni zapobiec tego rodzaju kontuzjom, nadal istnieją działania, które możesz podjąć, aby zmniejszyć ryzyko ich wystąpienia.

Noszenie odpowiednich butów to dobry początek, ponieważ daje to pewną podstawę. Ponadto rozważ użycie laski, aby ustabilizować krok. Jeśli mimo swojej ostrożności zrobisz sobie krzywdę, upewnij się, że masz przygotowaną wysokiej jakości apteczkę, która pomoże ci załagodzić kontuzję.

Czytać  Wskazówki dotyczące letnich wędrówek na upały

Bóle nóg i pleców

Podczas wędrówek często występują nadwyrężenia nóg i bóle pleców. Cały wyboisty teren może zdziałać wiele nawet na najsilniejszych plecach, a spędzanie całego dnia wspinania się po stromej trasie może wyczerpać dolne kończyny.

Jeśli chcesz, aby bóle takie jak te poważnie utrudniały Ci poruszanie się po szlaku, istnieje kilka środków zapobiegawczych, które możesz podjąć. Zacznij od rozciągnięcia się naprawdę dobrze wcześniej. Ponadto trzymaj plecak tak lekki, jak to możliwe i rozważ wizytę u kręgarza między wycieczkami, aby utrzymać równowagę.

Odwodnienie

Odwodnienie to kolejna kontuzja, która może po cichu podkraść się do ciebie, gdy jesteś na szlaku. W tym przypadku bardzo ważna jest profilaktyka. Przynieś wysokiej jakości butelkę na wodę, która jest tak duża, jak to możliwe.

Jeśli nie będziesz w pobliżu wody przez dłuższy czas, rozważ zakup LifeStraw lub Aquastiq do oczyszczania wody również w drodze. Nawet jeśli nie zamierzasz zbyt długo celowo oddalać się od cywilizacji, nigdy nie zaszkodzi mieć takie sprytne narzędzie, jak to, dostępne tylko w nagłych wypadkach.

Oparzenie słoneczne

Oparzenia słoneczne są niezwykle powszechne podczas wędrówek. Zapaleni wędrowcy często czują się nieczuli na pogodę na zewnątrz. Jednak natura może być surowa pomimo zapierających dech w piersiach widoków, które tak często oferuje.

Jeśli masz zamiar wyjść na słońce podczas długiej wędrówki, musisz nosić krem ​​​​przeciwsłoneczny na odsłoniętych obszarach skóry. Ponadto ustaw minutnik w telefonie, aby przypomnieć o ponownym nałożeniu balsamu, gdy się zużyje.

Jeśli słońce jest problemem, dobrym pomysłem jest noszenie okularów przeciwsłonecznych z filtrem UV lub szkła kontaktowe do ochrony oczu wraz ze skórą.

Ukąszenia owadów

Podobnie jak oparzenia słoneczne, ukąszenia owadów stanowią kolejne zagrożenie dla każdego środowiska wędrówek. Nieprzyjemne robaki, takie jak kleszcze i komary, mogą przenosić choroby, a ty nie chcesz bić się co kilka kroków, próbując je odeprzeć.

Czytać  Jak spakować namiot w plecak?

Podejmij dwojakie podejście do przeciwstawiania się tym małym intruzom. Zacznij od pokrycia jak największej części skóry. O ile nie jest upalny dzień, spodnie i koszule z długimi rękawami są zawsze dobrym pomysłem. Ponadto załaduj dobry spray na owady, aby zmniejszyć swój atrakcyjność i ograniczyć liczbę ugryzień do minimum.

Hipotermia i hipertermia

Możliwość chorób związanych z temperaturą jest bardzo realnym zagrożeniem nie tylko podczas wędrówek, ale także przy wielu intensywnych, czasochłonnych zajęciach na świeżym powietrzu. Ważne jest, aby podjąć poważne kroki, aby zapobiec hipotermii (nadmiernie niska temperatura ciała) lub hipertermii (nadmiernie wysoka temperatura ciała).

Hipotermii można zapobiec, pozostając suchym, nosząc odpowiednią ilość ciepłej, wodoodpornej odzieży, przynosząc gorący napój w termosie i mając gotowy do użycia zapasowy koc lub plandekę ratunkową.

Hipertermii można zapobiec, pijąc dużo wody, nosząc czapkę i wędrując w chłodniejszych porach dnia. Ponadto przygotuj się na wstrzymanie podróży i usiądź w cieniu, jeśli czujesz się przegrzany.

Nudności, zaparcia i biegunka

Uczucie mdłości to kolejny częsty efekt uboczny wędrówki. Istnieje niezliczona ilość powodów, dla których może się to zdarzyć, z których wiele dotyczy odwodnienia lub infekcji bakteryjnej.

Możesz uniknąć konieczności przetrwania choroby, używając środka dezynfekującego do rąk oraz dokładnie i dokładnie myjąc się podczas całej podróży. Pozostań również nawodniony i staraj się jeść szlaki, które nie zaburzają Twojego żołądka ani przewodu pokarmowego.

Alergie

Wreszcie istnieje niezliczona ilość alergii, z którymi możesz się zmierzyć podczas przebywania na świeżym powietrzu. Najlepszym sposobem na zapobieganie problemom spowodowanym reakcją alergiczną jest dobrze poinformowany udział w przygodzie.

Upewnij się, że jesteś świadomy wszelkich niebezpiecznych form roślinności, z którymi możesz się zmierzyć. Ponadto noś długie spodnie, wysokie skarpetki, czapkę i długie rękawy, kiedy tylko możesz, i zażywaj leki przeciwalergiczne, jeśli tego potrzebujesz.

Dlaczego musisz dalej wędrować

Po wymienieniu tylu rzeczy związanych z wędrówkami, o które należy się martwić, dobrze jest tylko podsumować szybki spacer po niektórych przyczynach wędrówek. Oto niektóre z najlepsze korzyści które pochodzą z wędrówek — wykorzystaj je, aby Cię zainspirować i przypomnieć, że nawet przy ryzyku, dobra wędrówka jest zawsze warta wysiłku.

Czytać  Jak unikać węży podczas wędrówek

Piesze wędrówki zapewniają zdrowie fizyczne: Od stonowanych mięśni do silniejsze żyłypiesze wędrówki niosą ze sobą wiele fizycznych korzyści.

Wędrówki poprawiają zdrowie psychiczne: Natura to naturalny środek poprawiający nastrój, który może zmniejszyć stres, zmniejszyć lęk, złagodzić depresję i pomóc Ci żyć chwilą.

Wędrówki pomagają poprawić relacje: Wędrówki z przyjaciółmi i rodziną zapewniają zdrową, niezależną przygodę na świeżym powietrzu, z którą możesz się związać.

Nie ma znaczenia, czy myślisz o swoim ciele, umyśle czy emocjach. Piesze wędrówki zapewnią Ci ochronę.

Znajdowanie największej przyjemności podczas wędrówek

Istnieje wiele niebezpieczeństw, z którymi możesz się zmierzyć podczas wędrówki. Jeśli jednak poświęcisz czas na przygotowanie odpowiednich środków ostrożności, można je albo zminimalizować, albo całkowicie ich uniknąć, pozostawiając przyjemne i zdrowe doświadczenie, któremu warto poświęcić się w kółko.

Biografia autora:

Napisz do nas

Współtwórca: Luke Smith

Słowa o autorze tego artykułu: „Luke Smith jest pisarzem i badaczem, który został blogerem. Od ukończenia studiów próbuje swoich sił jako niezależny pisarz. Lubi pisać na różne tematy, ale jego ulubione to tematy związane ze stylem życia i outdoorem. Kiedy nie pisze, możesz go znaleźć w podróży, wędrując lub grając.

Zastrzeżenie

Wszystkie informacje przedstawione w tym artykule są podawane w dobrej wierze i służą wyłącznie celom edukacyjnym. W żadnym wypadku obrazy, grafiki, teksty i inne materiały stworzone w tym artykule nie mogą być postrzegane jako leczenie, diagnoza lub instruktaż.

W nagłych przypadkach należy skontaktować się z najbliższą placówką medyczną w celu uzyskania pomocy. Czy my ani autor nie popieramy ani nie rekomendujemy żadnych konkretnych twierdzeń, opinii, procedur lub produktów wyróżnionych bezpośrednio na stronie lub poprzez linki do zewnętrznej strony internetowej.