Jak zapewnić bezpieczeństwo psom w kamperze lub kamperze?

Nie ma nic lepszego niż wyruszenie na otwartą drogę ze swoim najlepszym przyjacielem. Czego więcej potrzebujesz niż kampera, lodówki pełnej przekąsek i psa jeżdżącego na strzelbie podczas podróży w nowe i ekscytujące miejsce? Ale wielu właścicieli psów zadaje sobie pytanie.

To pytanie brzmi: jak zapewnić bezpieczeństwo psom w kamperze lub kamperze? W końcu chcesz mieć pewność, że są bezpieczne i że jeśli zostawisz psa samego podczas napełniania zbiornika lub zbierania zapasów, będą bezpieczne. W tym miejscu otrzymujemy kilka świetnych wskazówek i porad.

Zainwestuj w Tracker

A urządzenie śledzące dla twojego psa jest niezbędna podczas jazdy z psami i zwiedzania nowych miejsc. Jeśli Twój zwierzak ucieknie lub zaginie, będziesz chciał móc go ponownie znaleźć, a tropiciel może to zrobić. Wykorzystują sygnały GPS, aby pokazać swoją lokalizację w czasie rzeczywistym, a lokalizator jest zwykle przymocowany do obroży.

W wielu miejscach mikroczipowanie twojego psa jest wymogiem prawnym, ponieważ będą mogli cię ponownie połączyć, gdy pies zostanie zeskanowany, a chip pokaże twoje dane kontaktowe. Jednak nie możesz śledzić swojego psa za pomocą mikroczipa, więc zarówno chip, jak i urządzenie śledzące są integralne.

Możesz również użyć urządzenia śledzącego, aby ustawić geofence, które wysyłają powiadomienia, gdy Twój pies zbliża się do granicy – najlepszy sposób, aby zapewnić zwierzętom bezpieczeństwo, gdy jesteś w parku dla kamperów i odpoczywasz z nimi wieczorem. Sprawdź to Odkrywca Whistle Go na Amazon.

Kup pas bezpieczeństwa

Psy potrzebują pasów bezpieczeństwa tak samo jak ludzie, a jeśli chcesz zapewnić swojemu psu bezpieczeństwo, zainwestujesz w wersję dla psów. Zwykle ma postać uprzęży, którą można przypiąć jak normalny pas bezpieczeństwa, aby zapewnić im bezpieczeństwo podczas jazdy.

W obszarach, w których posiadanie niezabezpieczonego psa w pojeździe jest nielegalne, może to również pomóc w uniknięciu wysokich grzywien. Może to być Twój dom na kółkach, ale bezpieczeństwo na drodze nadal obowiązuje, a nawet nagłe zatrzymanie może spowodować poważne obrażenia u Ciebie i Twojego psa, jeśli nie są zabezpieczone.

Jeśli nie chcesz zapinać pasów, możesz również wybrać skrzynię. Transportery dla kotów są bardzo łatwe do zabezpieczenia, a klatki dla psów nie różnią się od nich. Tylko upewnij się, że Twojemu zwierzakowi jest wygodnie i porusza się tak mało, jak to możliwe.

Zabezpiecz pole namiotowe

Po znalezieniu odpowiedniego pola kempingowego, które będzie wygodnie pasować do Twojego kampera lub kampera, musisz zabezpieczyć swoją sekcję dla swojego psa. Znalezienie kempingu przyjaznego zwierzętom nie jest trudne, ale nadal musisz upewnić się, że przebywają blisko Ciebie, aby nic się z nimi nie stało.

Będą chcieli rozprostować nogi po podróży kamperem, więc upewnij się, że zbudujesz ogrodzony teren na zewnątrz kampera, który zapewni im wystarczająco dużo miejsca na spacery i relaks. Wielu właścicieli ma składane metalowe ogrodzenie, które można umieścić wokół drzwi i na zewnątrz, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo.

Wyjście bez psa

To się zdarza; możesz znaleźć fajną restaurację lub muzeum, które nie pozwolą twojemu psu iść z tobą. Chociaż powinieneś zrobić wszystko, co w Twojej mocy, aby nie zostawiać ich samych w kamperze, istnieje kilka sposobów na ułatwienie zwierzętom życia.

Jednym z nich jest utrzymywanie klimatyzacji włączonej, gdy jesteś poza domem, ale także zapewnienie działania generatora zapasowego w przypadku awarii zasilania.

Jeśli klimatyzator wyłączy się z powodu utraty zasilania, temperatura Twojego zwierzaka dramatycznie wzrośnie.

Należy pamiętać, że klimatyzacja nie zawsze wystarcza, dlatego warto parkować w cieniu, pozostawiając im dostęp do dużej ilości czystej wody. Warto również zainwestować w kamerę dla zwierząt, aby móc je sprawdzić, gdy jesteś poza domem.

Jeśli jest bardzo gorąco, nie zostawiaj swojego zwierzaka samego w kamperze, ponieważ może bardzo zachorować na udar cieplny, a nawet umrzeć. W niektórych miejscach całkowicie legalne jest rozbijanie szyb pojazdu (w tym kampera), aby uratować zwierzę znajdujące się w środku, jeśli wydaje się, że jest w niebezpieczeństwie.

Wyjście z psem

Chcesz się świetnie bawić ze swoim psem, a podróżowanie kamperem to tylko część przygody. W pobliżu obozu z pewnością znajduje się wiele miejsc przyjaznych psom, więc spacery i wędrówki są absolutną koniecznością. Musisz jednak również wziąć pod uwagę wycofanie swojego psa.

Sprowadzenie psa do powrotu nie zawsze jest łatwe i może wydawać się, że nigdy nie ucieknie. Być może będziesz musiał zwabić ich pysznym smakołykiem, co jest świetnym sposobem na pozytywne wzmocnienie ich powrotu do Ciebie.

Szkolenie jest kluczem do powstrzymywanie psa przed wybieganiem na spacerya jeśli Twój pies nie pamięta, spróbuj znaleźć bezpieczny park dla psów, w którym możesz poćwiczyć.

Podróżując z psem, chcesz mieć pewność, że nigdy nie odejdzie od Ciebie i będzie grzeczny – obserwowanie go może być jak praca na pełen etat. W tym miejscu pojawiają się smakołyki i praktyka, które sprawiają, że podróż jest przyjemniejsza, jeśli pracujecie razem.

Czy większość parków kempingowych zezwala na psy?

Tak, większość parków dla kamperów dopuszcza psy i nie jest niczym niezwykłym znalezienie ludzi i ich zwierząt podczas podróży kamperem. Chociaż są przyjazne psom, nadal musisz trzymać psa na dystans i dbać o to, abyś po nich posprzątał.

Twój pies może również czuć się zdenerwowany, ponieważ wie, że nie ma go w domu, a bezpieczne miejsce pomaga mu przyzwyczaić się do nowego otoczenia i trochę się zrelaksować. W końcu chcesz, aby czuli się komfortowo i jak w domu przez cały czas trwania Twojej wyprawy na kemping.

Dodatkowe opakowanie

Dotyczy to Ciebie i Twojego zwierzaka. Zawsze powinieneś upewnić się, że masz dodatkowe zapasy na każdą sytuację, ponieważ jesteś daleko od domu, a także możesz znaleźć się dość daleko od cywilizacji. RV jest świetny, ponieważ można w nim przechowywać wiele zestawów medycznych na wypadek sytuacji awaryjnych.

Zapakuj dodatkowy bandaż, gazę, taśmę i podstawowe akcesoria, które są dołączone do zestawu. Przynieś obcinacz do paznokci dla swojego psa i podwój wszystkie leki, które przyjmuje, na wypadek, gdybyś upadł. Zarówno ty, jak i twoje zwierzaki możecie używać bandaży i gazy w standardowych zestawach, dlatego potrzebujecie ich kilka.

To samo dotyczy jedzenia i mądrze jest zapewnić sobie i swoim zwierzętom dodatkowy tydzień jedzenia na wypadek, gdyby wydarzyło się najgorsze i nie można było wrócić do domu. Upewnij się, że są to towary niepsujące się, które można przewozić w paczce, jeśli zajdzie taka sytuacja.

Zabawki, smycze i naczynia

Niezależnie od tego, czy jeździsz swoim pierwszym kamperem, czy jesteś doświadczonym weteranem, łatwo zapomnieć, że Twój pies potrzebuje swoich zabawek, naczyń, a także własnej pościeli. W końcu muszą być zajęci, a zabawki są na to najlepszym sposobem.

Daj im wygodny kącik w kamperze, w którym mogą spać, bawić się, jeść i pić, a także odpocząć po długim dniu. Podróżowanie kamperem może być trudne również dla psów, więc miejsce na samotność i relaks jest czymś, co będą mile widziane. Zajęte szczenię to takie, które nie psuje się.

Powinieneś zabrać na wycieczkę co najmniej dwie zapasowe smycze i obroże, zwłaszcza jeśli zdecydujesz się na wspólne wędrówki. Jeśli któryś się zatrzaśnie lub ulegnie uszkodzeniu, musisz być w stanie zabezpieczyć swojego psa, aby pozostał bezpieczny. Podobnie, jeśli będziesz musiał holować pojazd, masz zapasową smycz, którą możesz przypiąć w sytuacji awaryjnej.

Końcowe przemyślenia

Podróżowanie kamperem z psem to przygoda, z której oboje będziecie się cieszyć, ale dbanie o bezpieczeństwo psa jest równie ważne. Chcesz, aby Twój zwierzak był bezpieczny i chociaż obejmuje to podstawowe rzeczy, takie jak blokowanie kampera, gdy nie jesteś w nim, istnieją inne sztuczki, o których należy pamiętać.

Każda rada wymieniona w tym przewodniku pomoże Tobie i Twojemu zwierzakowi cieszyć się przyjemniejszą podróżą, ale także zapewni, że nie poczujesz się zestresowany i przytłoczony ich bezpieczeństwem. Trzymaj je blisko siebie, staraj się nie zostawiać ich zbyt długo i stwórz razem wspaniałe wspomnienia.