Jak zadbać o formę do wędrówek

Wędrówka ma być zabawą, chociaż źle przygotowana może mieć negatywny wpływ na organizm. Przed wyruszeniem na szlak koniecznie trzeba poćwiczyć, zwłaszcza jeśli jesteś początkującym. Jednym z najlepszych sposobów na utrzymanie formy podczas wędrówek jest trening siłowy. Trening siłowy zwiększy Twoją wytrzymałość układu krążenia, dzięki czemu długie wędrówki lub najtrudniejszy teren to bułka z masłem. Poprawia również równowagę, koordynację i integralność stawów, atrybuty kluczowe podczas pokonywania stromych terenów. Czytaj dalej, gdy zajmiemy się bardziej szczegółowymi informacjami na temat jak zadbać o formę do wędrówek.

Jak zadbać o formę do wędrówek

Jak zadbać o formę do wędrówek 1

1. Zbuduj siłę rdzenia

Siła rdzenia to w zasadzie siła wewnętrzna, która umożliwia nam wykonywanie codziennych zadań, takich jak chodzenie, siedzenie w pozycji wyprostowanej lub stanie. Wędrówka w bezlitosny sposób testuje Twoją siłę rdzenia. Wynika to z trudnego i nierównego terenu, z którym będziesz musiał się zmierzyć.

Powiedzmy, że twoje mięśnie będą strasznie zużyte, jeśli nie będziesz pracował nad siłą rdzenia. Niektóre z najlepszych ćwiczeń, które pomagają podnieść siłę rdzenia, to brzuszki i przysiady.

2. Zbuduj niższą siłę ciała

Nie ma zabawy w odkrywaniu przyrody na równej lub płaskiej powierzchni. Piesze wędrówki to przede wszystkim przygoda, wspinanie się po górach i tak dalej. Oznacza to, że dolna część ciała będzie w ciągłym ruchu. Mimo to będziesz mocno uzależniony od mięśni łydek i pośladków. Mogą być hartowane przez martwy ciąg i przycupnięty.

3. Kardio

Wiadomo, że Cardio zwiększa wytrzymałość. Wytrzymałość jest niezbędna do pokonywania długich dystansów. Najlepsze formy treningu cardio to pływanie, jazda na rowerze i bieganie. Wiadomo, że zwiększa pojemność płuc, obniża ciśnienie krwi, wzmocnić serce i, co najważniejsze, nadaje się do uprawiania turystyki pieszej.

4. Bądź elastyczny

Możesz osiągnąć elastyczność poprzez rozciąganie i rozgrzewanie mięśni. W ten sposób uda Ci się utrzymać zdrowie mięśni w doskonałej kondycji, a także wzmocnić ich regenerację. Rozciąganie wydłuża mięśnie, zmniejszając tym samym napięcie mięśni i ból stawów. Robienie tego dla bioder i nóg pomaga w utrzymaniu mięśnia ścięgna podkolanowego, mięśnia pośladkowego i mięśnia zginacza biodrowego w najwyższej formie.

Czytać  Siedem sposobów, aby Twoje wędrówki były przyjazne dla środowiska

5. Przyjmij prawidłową dietę

plan posiłków z plecakiem

Tak jak silniki potrzebują paliwa do działania, tak nasze ciała potrzebują pożywienia, aby funkcjonować. Szczerze mówiąc, piesze wędrówki to nie żart, szczególnie na skalistym lub pagórkowatym terenie. To, jak jesz przed pieszą wędrówką, decyduje o tym, jak ci się sprawy potoczą.

Rozsądnie byłoby przyjąć dietę, która pomoże w ćwiczeniach. Dieta musi zawierać chude białka, owoce, warzywa i węglowodany. Wszystkie te pokarmy utrzymają twoje ciało w dobrej kondycji przez długi czas. Musisz także być energiczny w dniu wędrówki. Dlatego też spakuj trochę jedzenia.

6. Ćwiczenia równowagi

Równowaga jest bardzo ważna podczas wędrówek. Bez odpowiedniej równowagi masz skłonność do skręcenia kostek lub do gorszych kontuzji. Niemniej jednak, angażowanie się w ćwiczenia równowagi sprawi, że twoje podudzia i kostki będą mocne. Możesz spróbować przysiadów z wyskokiem i wymachów, aby uzyskać wyjątkową równowagę.

7. Przygotowanie psychiczne

Z odpowiednim nastawieniem możesz podbić wszystko. Wędrówka po raz pierwszy nie jest wyjątkowa. Pamiętaj, że piesze wędrówki to niezwykłe ćwiczenie fizyczne, które jest synonimem niekończących się wyzwań, takich jak zepsuty sprzęt kempingowy, pęcherze, bezprecedensowa ulewa, zimna pogoda, żeby wymienić tylko kilka. Wszystko to można przezwyciężyć siłą umysłu. Bądź pozytywnie nastawiony przez to wszystko.

Znaczenie treningu dla początkujących pieszych wędrówek

Kiedy zaczynasz wspinać się na górę, próbujesz osiągnąć coś, czego nigdy wcześniej nie osiągnięto. Normalnie, z regularnego, rutynowego spaceru nie da się czerpać takich emocji. Wspinaczka na górę to bardzo specyficzne zadanie, które wymaga określonego zestawu umiejętności. Te umiejętności są bardzo specyficzne dla każdego, nie tylko dla sportowców czy żądnych przygód podróżników z różnych części świata.

Zanim zaczniesz wędrować, musisz przejść specjalistyczne szkolenie. specjalistyczne szkolenia. Jest to specjalistyczny trening, który modyfikuje wyrównanie twojego ciała, wraz z prawidłowym oddychaniem i wzorcami chodu. Wraz z nimi musisz zdobyć odpowiednią wiedzę na temat góry, na którą będziesz się wspinać lub wędrować. Coś, co ci pomoże, to łożysko, ale jest wiele innych takich rzeczy.

Czytać  Nauka o kompasie: jak korzystać z kompasu

Jak przygotować się do wędrówki

Jak przygotować się do wędrówki

Na pewno będziesz żałował, że pierwszy raz wszedłeś na szlak bez jakiejś formy treningu. Trening przed pieszą wędrówką pozwoli Ci lepiej zrozumieć swoje ciało, a także zdefiniuje ograniczenia fizyczne. Dzięki regularnemu treningowi będziesz w stanie lepiej ocenić, czy zatrzymać się, czy kontynuować wędrówkę.

Niemniej jednak trening ogranicza początkowe urazy spowodowane przeciążeniem, gdy ćwiczysz te stawy, a także budujesz siłę, aby poradzić sobie z najtrudniejszymi przeszkodami. Ponadto trening wytrzymałościowy pomaga organizmowi dostosować się do bezlitosnych warunków wędrówek. Utwardza ​​układ krążenia, mięśniowo-szkieletowy i oddechowy.

Szkolenie ma różne aspekty, co sprawia, że ​​jest ono jeszcze bardziej istotne i bardzo interesujące. Najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest to, że musisz starać się zacząć wcześnie rano i że musisz ćwiczyć z dużym entuzjazmem. Emocjonalnie musisz pozwolić sobie na płacz, a nie fale, na szczycie schodów, gdy stracisz równowagę i skończysz w maleńkiej drobince kurzu, której nie możesz unikać. Pamiętaj, aby ćwiczyć te właściwe maniery z plecakiem i ciałem. Zawsze lepiej być bezpiecznym niż żałować.

Jak mogę zwiększyć pojemność płuc podczas wędrówek?

Rozpocznij trening w domu

I. Wędruj regularnie

Musisz być konsekwentnym poszukiwaczem przygód, jeśli chcesz osiągnąć większą pojemność płuc.

II. Rozciągnij się przed wędrówką

Rozciąganie rozszerza mięśnie klatki piersiowej i łagodzi ucisk na bokach ciała i ramionach. Stwarza to więcej miejsca na powietrze i zwiększa pojemność płuc.

III. Popraw swoją technikę oddychania

Możesz także zwiększyć pojemność płuc poprzez skuteczne ćwiczenia oddechowe. Nieskazitelny oddech sprawi, że twoje ciało będzie spokojne i zrelaksowane.

IV. Pracuj nad swoją wytrzymałością

Trening cardio i siłowy poprawi Twoją wytrzymałość dzięki wysokiej tolerancji i silnym mięśniom. Poprawia to spożycie tlenu przez organizm, co skutkuje zwiększoną pojemnością płuc.

Jak zwiększyć wytrzymałość na wędrówki?

Najlepszym sposobem na zwiększenie wytrzymałości na piesze wędrówki jest regularne wchodzenie na szlak. Jeśli nie jest to dla Ciebie realna opcja, możesz spróbować biegać lub chodzić. Są świetnymi treningami i zagwarantują zwiększoną wytrzymałość. Inną opcją byłoby uderzenie w trening siłowy. Trening siłowy zwiększa siłę mięśni tułowia i nóg, nie wspominając o poprawie sprawności układu krążenia.

Czytać  Jak sprawić, by wędrówka była zabawą dla całej rodziny?

Ma to ogromny wpływ na to, jak długo możesz wędrować. Włącz pompki, ćwiczenia kettlebell, przysiady i martwy ciąg do swojego planu treningowego, aby uzyskać lepsze wyniki. Idąc dalej, możesz poprawić swoją technikę oddychania. Naucz się brać głębokie oddechy, a nie płytkie. Głębokie oddychanie dostarcza więcej tlenu do mięśni, co zmniejsza zmęczenie.

Jak poprawić cardio podczas wędrówek?

Włącz ćwiczenia cardio do swojej rutyny

Głównym celem cardio jest poprawa pojemności i wytrzymałości płuc. Najlepszym sposobem, aby to osiągnąć, są ćwiczenia, które: wzmacniacz Twoje tętno. Możesz chodzić, pływać, bić na bieżni lub jeździć na rowerze, aby poprawić swoje cardio.

Wniosek

Wycieczka na górę powinna być lekcją dydaktyczną, która obejmuje historię góry, florę i faunę na górze oraz wymagania fizyczne wspinaczki. Jest wielu przewodników, którzy organizują wyprawy piesze trwające od pięciu do dwunastu dni. Zawsze dobrze jest wiedzieć, że zaczynamy od krótkich szlaków, a dopiero potem wybieramy się na długie wyprawy.

Przygotowanie fizyczne i psychiczne zapewni, że maksymalnie wykorzystasz czas spędzony w dziczy. Niezależnie od tego, czy planujesz długą, czy krótką wycieczkę, upewnij się, że Twoje ciało jest gotowe do podjęcia zadania wcześniej.

Inną rzeczą, o której należy wiedzieć, jest to, że kulturystyka nie musi się kończyć po powrocie do domu. Każdy program treningowy może nauczyć Cię więcej o Twoich mięśniach i ogólnym wizerunku ciała.