Jak wysoko sięga parasail?

Przeczytanie naszego posta na temat prędkości parasailingu ukoiło Twoje nerwy, ponieważ z ulgą dowiedziałeś się, że parasailing nie jest sportem ekstremalnym. Twoim następnym zmartwieniem jest to, jak wysoko na niebie będziesz. Chcesz zobaczyć wspaniałe widoki na ocean podczas parasailingu, ale nie tak wysoko, aby linia brzegowa była plamką. Jaka jest średnia wysokość parasailingu?

Podczas parasailingu, Federalna Administracja Lotnictwa lub przepisy FAA nakazują, aby twój parasail wznosił się nie wyżej niż 500 stóp. Osiągnięcie tej wysokości wymaga 800 stóp liny holowniczej, znanej również jako lina parasail.

Jak się czuje 500 stóp nad ziemią? A jeśli boisz się wysokości, czy nadal możesz uprawiać parasailing? Jesteśmy tutaj, aby odpowiedzieć na wszystkie najbardziej palące pytania, więc czytaj dalej!

Jak wysoko polecisz podczas parasailingu?

W naszym artykule o przepisach dotyczących prędkości podczas parasailingu wspomnieliśmy, że prędkość, jaką będziesz podróżować, zależy od uznania kapitana parasailingu, ale wynosi od 15 do 30 mil na godzinę. Kapitan ma znacznie mniej do powiedzenia na temat twojego wzrostu parasailingu, ponieważ zasady są ustalane przez Federalna Administracja Lotnictwa lub FAA.

Mówiliśmy o tym wcześniej na blogu, ale FAA zajmuje się czymś więcej niż tylko nadzorowaniem ruchu lotniczego na lotniskach. Organizacja stara się pomagać samolotom wszelkiego rodzaju w bezpiecznej eksploatacji. Obejmuje to wszystko, od lekkich samolotów sportowych po samoloty domowej roboty, samoloty wojskowe i drony.

Kiedy wszyscy piloci znają zasady, liczba wypadków na niebie pozostaje niska. Parasailing jest uważany za jedną z bezpieczniejszych czynności powietrznych, z około 70 zgonami w ciągu 30 lat. Niewątpliwie zasady FAA odegrały dużą rolę w tym niskim wskaźniku śmiertelności.

Więc co FAA mówi o maksymalnej wysokości parasailingu? Że kapitan parasail nie może wznieść się na parasail wyżej niż 500 stóp. Ta zasada jest opisana w 14 CFR 101.13(a), Ograniczenia operacyjne.

Oto pełne zasady FAA: „Żadna osoba nie może obsługiwać latawca (1) w odległości mniejszej niż 500 stóp od podstawy jakiejkolwiek chmury; (2) Ponad 500 stóp nad powierzchnią ziemi; (3) Z obszaru, w którym widzialność przy ziemi jest mniejsza niż trzy mile; lub (4) W promieniu pięciu mil od granicy lotniska.”

Chwileczkę, latawiec? Lecisz na parasail, a nie na latawcu, prawda? Tak, ale FAA określa parasails jako latawce. To tylko kwestia semantyki, więc nie daj się zwieść.

Ten paragraf, który zacytowaliśmy, był pełen zasad, ale drugim punktem, że nie można latać ponad 500 stóp od „powierzchni ziemi”, jest ograniczenie wysokości parasailingu.

Te inne zasady też warto znać. Jeśli kapitan parasail nie widzi trzech mil, to zwykle dlatego, że warunki są mgliste, zamglone lub w inny sposób niejasne. Parasailing w takich warunkach byłby kiepskim pomysłem.

Jeśli chodzi o bliskość lotniska, firmy parasailingowe strategicznie wybierają swoje lokalizacje, aby pozostać w granicach FAA.

Czy to straszne być 500 stóp w powietrzu?

Uczenie się, że podczas parasailingu będziesz na wysokości 500 stóp, może być trochę pocieszający, ale z drugiej strony niezupełnie. W końcu 500 stóp to bardzo wysoka wysokość, prawda? Tak i nie.

Na wysokości 500 stóp jesteś tylko nieco wyżej na niebie niż podczas przejażdżki jednymi z najpopularniejszych na świecie kolejek górskich. Kingda Ka w Six Flags Great Adventure w New Jersey ma 456 stóp wysokości w najwyższym punkcie. Top Thrill Dragster w Cedar Point w Sandusky w stanie Ohio ma najwyżej 420 stóp wysokości, a Superman: Escape from Krypton w Six Flags Magic Mountain w Los Angeles w Kalifornii ma 415 stóp wysokości w najwyższym punkcie.

Jeśli kiedykolwiek byłeś na szczycie One World Trade Center w Nowym Jorku w stanie Nowy Jork, ma on 1776 stóp wysokości, czyli ponad dwa razy więcej niż podczas parasailingu. Central Park Tower w Nowym Jorku jest 1,550 metrów. W Chicago Willis Tower ma dumną wysokość 1451 stóp, więc jeśli kiedykolwiek odwiedziłeś tę atrakcję turystyczną, byłeś wyżej w powietrzu niż podczas parasailingu.

Niska prędkość i stopniowe tempo parasailingu sprawiają, że całe to doświadczenie jest przyjemne, a dla niektórych nawet relaksujące. Jasne, perspektywa parasailingu może być naprawdę zniechęcająca, jeśli nigdy wcześniej tego nie robiłeś, ale kiedy już tam dotrzesz, wszystkie napięcia często znikają.

Zalecamy powrót i przeczytanie naszego artykułu na temat prędkości parasailingu, ponieważ udostępniliśmy relację z pierwszej ręki o podróży parasailingu nowicjusza w przestworza. Oni i wielu innych opisuje uczucie bycia w powietrzu jako podobne do unoszenia się na wodzie. Nie zanurzasz się ani nie ciągniesz w dół, po prostu pozostajesz na tej samej wysokości przez zarezerwowaną godzinę lub dwie.

Cały sens wznoszenia się w niebo podczas parasailingu nie polega na przestraszeniu, ale na zapewnieniu optymalnych widoków na ocean. Powiedzieliśmy to już wcześniej, ale parasailing to jeden z niewielu sposobów na uzyskanie takich widoków. Na pewno nie zobaczysz oceanu w ten sam sposób podczas pływania w nim, ani podczas pływania łódką. Musisz być nad morzem, a parasailing właśnie na to pozwala.

Ok, ale mówiąc o wzniesieniu, czy to nie jest przerażające? Nie, nie jest. To nie jest część jazdy na wzniesieniu windy na kolejce górskiej, w której serce utknęło ci w gardle. Kapitan parasail unosi cię w powietrze jest stopniową, ale stabilną rzeczą, która nie dzieje się zbyt szybko.

Ponieważ jesteśmy pewni, że jesteście ciekawi, kiedy wylądujecie na parasail, spadek prędkości również jest powolny. Zauważysz, że schodzisz w dół, ale nie poczujesz, że jesteś wyciągany z powietrza.

Czy Kapitan Parasail kiedykolwiek poleci wyżej?

Jeśli nie masz przy sobie wysokościomierza podczas parasailingu, nie będziesz wiedział, czy jesteś w powietrzu około 490 stóp czy 498 stóp. To nie twoja praca, żeby wiedzieć, ale kapitana parasail.

A co, jeśli wolisz pozostać na normalnej wysokości, ale twój przyjaciel jest poszukiwaczem mocnych wrażeń, który chce przejść 600, może nawet 700 lub 800 stóp w powietrzu? Czy kapitan kiedykolwiek wzniesie cię wyżej?

Twój kapitan parasail powinien zawsze zdecydowanie odrzucać te prośby. Jeśli nie, oznacza to, że nie są już zgodne z zasadami FAA. Może to doprowadzić do zwolnienia kapitana i cofnięcia mu licencji, nie wspominając o pozwach sądowych.

Poza tym, nawet gdyby twój kapitan parasailingu chciał wznieść twoją grupę wyżej, fizycznie nie byliby w stanie tego zrobić. Aby wyjaśnić dlaczego, szybko omówmy, jak zyskujesz wzrost podczas parasailingu.

Twoja platforma parasail jest połączona z łodzią kapitana za pomocą liny holowniczej. Gdy kapitan zaczyna prowadzić łódź, lina holownicza napina się, ciągnąc za sobą. Wiatr w twoim spadochronie unosi cię i utrzymuje w powietrzu.

Z 800-metrową liną parasail osiągasz tylko wysokość 500 stóp. Po prostu nie ma wystarczająco dużo liny, aby wspiąć się wyżej. Okazuje się, że FAA ma ograniczenia dotyczące maksymalnej dopuszczalnej ilości liny holowniczej, o czym pisaliśmy w tym poście. Limit ten wynosi nie więcej niż 800 stóp liny.

Więc jeśli twój kapitan parasailingu nie jest szalenie niezgodny – w takim przypadku utrzymanie pracy jako kapitan byłoby niemożliwe – wtedy nie, nie możesz wznieść się wyżej niż 500 stóp podczas parasailingu.

Czy możesz parasailować, jeśli boisz się wysokości?

Im jesteś wyżej, tym bardziej się niepokoisz. Nawet 500 stóp może być dla ciebie za dużo, ale naprawdę chcesz uprawiać parasailing. Czy możesz to zrobić, jeśli boisz się wysokości?

Oczywiście że możesz! Pamiętasz to pierwsze konto parasailingowe, o którym wspominaliśmy wcześniej? Zdarzyło się też, że parasailer bał się wysokości. Kiedy już byli na niebie, nie przeszkadzało im już tak bardzo.

Oto kolejne konto do parasailingu, do którego powiązaliśmy się z bloga o nazwie Future Expat. Świetnie się bawiła, chociaż nie kocha wysokości.

Nawet ten artykuł rzuca to aż do 1992 roku od Prasa codzienna pokazuje, że parasailing od dawna jest akceptowalnym zajęciem dla tych, którzy boją się wysokości.

Artykuł cytuje kobietę o imieniu Kathy Baisley, która była właścicielką firmy zajmującej się parasailingiem. Jak sama mówi: „To nie jest straszne. To po prostu zabawne, chociaż nie lubię wysokości… Ale odkryłem, że nie ma tego samego uczucia wzrostu. Wzięliśmy wiele osób, które nie lubią wysokości, a konsensus opinii bez wyjątku jest taki, że nie mają tego samego uczucia”.

Oznacza to, że jazda windą w połowie drogi do One World Trade Center w Nowym Jorku lub przypięcie się do Kingda-Ka w Six Flags będzie o wiele bardziej przerażające niż parasailing.

Końcowe przemyślenia

Parasails nie może przekraczać wysokości 500 stóp zgodnie z nakazem FAA. Chociaż mogłeś już być 500 stóp w powietrzu na kolejce górskiej, parasailing to inne doświadczenie. Unosisz się w powietrzu i nie ma kropli zatrzymujących serce. Nawet ci, którzy boją się wysokości, zwykle mogą poradzić sobie z parasailingiem i czerpać z tego wielką przyjemność!