Jak wysoko mogą latać napędy napędowe?

Każdy, kto kiedykolwiek latał na motoparalotni, zadał sobie pytanie „Jak wysoko mogę dostać się na to coś?” Wiem, że zadawałem sobie to pytanie już wcześniej.

Jak wysoko mogą latać napędy? PPG można latać na wysokość 18 000 stóp, ale powietrze jest niebezpiecznie rozrzedzone. Większość lotów paramotorowych osiąga tylko wysokość 1000 stóp. Generalnie bezpieczniej jest latać wysoko niż nisko nad ziemią. Kiedy lecisz nisko, czas reakcji ulega skróceniu, jeśli problem pojawi się przed uderzeniem w ziemię.

Najwyższy ktokolwiek kiedykolwiek latał

Według Federation Aeronautique Internationale (FAI), czyli Światowej Federacji Sportów Lotniczych, najwyższy, jaki kiedykolwiek latał na jakiejkolwiek klasie napędów to 9720 metrów lub 31 890 stóp.

18 września 1994 roku Francuz Serge Zin poleciał na wysokość 9720 metrów. Na tej ekstremalnej wysokości Serge musiał nosić maskę tlenową, ponieważ znajdowałby się na wysokości prawie 900 metrów wyżej niż Mount Everest.

Serge Zin posiadał również wiele innych rekordów, takich jak:

  • Największa prędkość na prostym kursie (11.03.1993),
  • Najszybsza prędkość na torze zamkniętym (2 sierpnia 1989),
  • Dwuosobowy rekord wysokości (4 sierpnia 1991),

Wszystkie zostały ratyfikowane, ale od tego czasu zostały zastąpione.

Aby zobaczyć więcej rekordów na Microlights i Paramotors, Kliknij tutaj.

Jak przygotować się do latania z napędami paramotorowymi wyższymi niż normalnie?

Jeśli chcesz latać na napędach wysoko w przestworzach, powinieneś wiedzieć o kilku rzeczach. Nieprzestrzeganie tych wskazówek może prowadzić do poważnych obrażeń lub śmierci, dlatego należy zachować ostrożność:

Maski tlenowe

Im wyżej idziesz, tym cieńszy jest tlen. Dlatego podczas lotu na dużych wysokościach musisz wiedzieć, ile potrzebujesz tlenu.

Standardowa zawartość procentowa tlenu w powietrzu na poziomie gruntu wynosi około 20%.

Dodatkowy tlen jest potrzebny do latania na wysokości 12500 stóp (3810 metrów) i powyżej przez ponad 30 minut. Na tej wysokości poziom tlenu spadł do około 13%.

Wszyscy piloci powinni zawsze używać masek tlenowych powyżej 14 000 stóp (4267 metrów). Na tej wysokości zawartość tlenu w powietrzu jest jeszcze niższa i wynosi 12,3%.

Jeśli chcesz latać wyżej, maska ​​tlenowa, która po prostu uzupełnia tlen w powietrzu, nie wystarczy. Powinieneś rozważyć założenie zamkniętego systemu oddechowego, który nie będzie polegał na obecności tlenu w powietrzu lub powietrzu na tyle gęstym, aby oddychać wygodnie.

Odzież

Zgodnie z ogólną zasadą, im wyżej pójdziesz, tym będzie zimniej. Jak więc przygotować się na zimną pogodę?

Przede wszystkim kup rękawice paramotorowe. Zostały stworzone specjalnie do sportów motorowodnych i świetnie sprawdzają się w niwelowaniu efektu wiatru na dużych wysokościach, utrzymując palce w cieple.

Rozważając odzież, weź pod uwagę również bieliznę kompresyjną.

„Głównym powodem istnienia odzieży uciskowej jest poprawa krążenia krwi podczas ćwiczeń fizycznych. Celem jest uciskanie mięśni tak, aby podczas skurczu obkurczały żyły. Dzięki temu krew łatwiej dociera do serca, jednocześnie poprawiając dotlenienie mięśni. Kolejną korzyścią jest to, że odzież uciskowa zapobiega gromadzeniu się kwasu mlekowego w mięśniach podczas treningu/zawodów i pomaga organizmowi szybciej się regenerować i zmniejsza stan zapalny mięśni”.

wysokość-blog.com

To zwiększenie natlenienia może pomóc Ci zachować czujność i czujność podczas latania na tych dużych wysokościach.

Wreszcie, dla swojej zewnętrznej warstwy, zacznij od lokalnych badań. Sprawdź średnie i prognozowane temperatury dla wysokości, na której planujesz latać. Jeśli chcesz się otulić w ciepłe, zimowe ubrania, takie jak spodnie śnieżne i ciężkie kurtki, są doskonałym miejscem na rozpoczęcie.

Choroba wysokościowa.

Nie ma sposobu, aby całkowicie zapobiec złym skutkom ekstremalnych wysokości, jednak możesz się przygotować i zachować jak największe bezpieczeństwo dzięki tym wskazówkom od przygodaalternatywna.com.

  • Dobrze zaaklimatyzować się do około 6500m, trenując przez kilka miesięcy
  • Utrzymuj dobre nawodnienie, pijąc ponad 3 litry dziennie.
  • Pobyt powyżej 7000m przez jak najkrótszy czas.
  • Zejść, jeśli źle się poczujesz, nawet przy pozornie niewielkiej chorobie.
  • Odpoczywaj jak najniżej, na pewno poniżej 5500 metrów

Postępując zgodnie z tymi wskazówkami, możesz zminimalizować objawy choroby wysokościowej i cieszyć się przyjemną jazdą podczas lotu wysoko.

Które napędy mogą latać najwyżej?

Kiedy chcesz kupić napęd, który może latać wysoko, wiele napędów może wykonać to zadanie. Ale naszą sugestią dotyczącą napędów do wspinaczki wysokogórskiej w Outdoor Troop jest napęd Flat Top.

Flat Top, znany z napędów napędowych, takich jak Flat Top 120, Flat Top Ninja i Flat Top 200 Super, to profesjonaliści w swoim fachu. Napędy, które produkują, są praktycznie bezgłośne, robiąc bardzo mało hałasu. Jednak te ciche napędy mają również niewiarygodnie wysoki pułap wysokości.

Płaski blat 120 Płaski top ninja Płaski blat 200 Super
Pułap wysokości 10 000 stóp 18 000 stóp 18 000+ stóp
Koszt napędu napędowego 6 195 USD 7900 USD 8200$

Te napędy mają więcej niż wystarczającą moc i ciąg, aby manewrowanie na dużych wysokościach było dziecinnie proste.

Kiedy latać z napędem paramotorowym na dużych wysokościach?

Jak zawsze, lecąc na motoparalotnię, upewnij się, że tego dnia pogoda będzie dobra. Istnieje szeroka gama aplikacji dla paramotorów, które mogą pomóc w zrozumieniu pogody, takich jak Aplikacja Windfinder. Kolejną dobrą aplikacją do zdobycia jest Aplikacja WindAlert.

Te aplikacje mogą dostarczać dobrych informacji na temat lokalnych prędkości wiatru i wszelkich potencjalnych problemów pogodowych.

Kolejną gwiezdną aplikacją jest Aplikacja Flyskyhyktóry może obliczyć prędkość wiatru wokół ciebie podczas lotu.

Na dużych wysokościach należy latać na napędach z napędem pneumatycznym dopiero po powolnym budowaniu tolerancji na to z biegiem czasu. Powinieneś być przygotowany i mieć odpowiedni sprzęt do oddychania i ubrania, aby wygodnie latać na zaplanowanych wysokościach.

Powinieneś sprawić, by latanie na dużych wysokościach było wydarzeniem, do którego się przygotowujesz, zainwestujesz czas i pieniądze oraz będziesz gotów się odepchnąć, jeśli pogoda na to nie pozwoli.

Powiązane pytania

Jak daleko może latać PPG? Niektórzy piloci latają setki mil, robiąc postoje w boksach, aby zatankować. Jednak większość lotów trwa tylko około 10 mil. Trofeum Ikara, wyścigi paramotorowe obejmują dystans 1000 mil, a setki mil pokonują każdego dnia piloci, którzy chcą go wygrać.

Potrzebujesz uprawnienia do latania Paramotorem? Paramotoring nie wymaga licencji. Jednak paramotorzy muszą nadal przestrzegać zasad i przepisów określonych przez FAA w odniesieniu do Ultralightów. Należą do nich między innymi przepisy dotyczące przestrzeni powietrznej, modyfikacji samych napędów oraz przepisy dotyczące komercyjnego wykorzystania napędów.