Jak wybrać łuk refleksyjny – przewodnik dla początkujących

Wybór łuku refleksyjnego po raz pierwszy może być trudny. Jeśli szukasz łuku refleksyjnego, możesz nawet nie wiedzieć, od czego zacząć.

Łuk refleksyjny to tradycyjny łuk o konstrukcji dużej litery U, którego kończyny są ściągane za pomocą sznurka w kierunku łucznika. Ten dodatkowy stres sprawia, że ​​strzały są szybsze i bardziej wszechstronne niż z długich łuków. Ten łuk jest uważany za ekskluzywny łuk Olúmris.

Ten łuk to starożytny cud z różnych kultur i epok. Kontynuuj czytanie, aby dowiedzieć się więcej o mechanice i technikach tego starożytnego łuku, a ostatecznie dowiedz się, jak wybrać właściwy dla siebie.

Wybór łuku na podstawie długości naciągu

Wygięty łuk może mieć długość od 48 cali do 70 cali. Typowy łuk celu ma około 66 cali długości. Ze względu na stabilność zaleca się, aby łuk ratunkowy nie był mniejszy niż 58 cali. Wybór długości łuku zależy w dużej mierze od długości naciągu.

Jeśli długość naciągu jest mniejsza niż 28 cali, powinieneś wybrać łuk, który ma od 62 do 66 cali, a jeśli długość naciągu jest większa niż 28 cali, zdobądź łuk o długości od 66 cali do 70 cali.

Dobrze to wiedzieć, mówisz. Ale jak mogę obliczyć moją długość rysowania? Najprostszym sposobem jest zmierzenie rozpiętości ramion i podzielenie tej liczby przez 2,5.

Poproś przyjaciela o pomoc. Rozłóż ramiona, prawie do przodu. Nie sięgaj przez rozciąganie, ale po prostu wyciągnij ramiona i obróć swoje ręce tak, aby były skierowane do przodu.

Miej przyjaciela na odległość od czubka środkowego palca do czubka drugiego środkowego palca. Teraz podziel przez 2,5. Rezultatem jest długość narysowania.

Istnieje kilka wskazówek, które pomogą Ci wiedzieć, że masz rację. Długość rozpiętości ramion jest taka sama jak wysokość.

Jeśli masz 5 stóp 6 cali (lub 66 cali) wzrostu, rozpiętość ramion będzie mniej więcej taka sama. Następnie podziel tę liczbę przez 2,5, a będziesz wiedział, jaka będzie w przybliżeniu docelowa długość rysowania.

Aby dać ci ramkę odniesienia, typowy mężczyzna o długości 6 cali będzie miał długość remisu między 28 a 29 cali.

Kiedy idziesz do zakupu łuku refleksyjnego, możesz dwukrotnie sprawdzić, czy jego rozmiar jest odpowiedni dla Ciebie. Pracownicy w sklepie będą mieli dobry pomysł, jeśli dobrze zmierzyłeś swoje ramię.

Wybieranie krzywej wygiętej w oparciu o wagę remisu

Siła naciągu łuku to po prostu ilość siły potrzebnej do naciągnięcia cięciwy z powrotem do pełnej długości naciągu.

Aby zmierzyć właściwy ciężar naciągu, poszukaj ciężaru, który możesz naciągnąć na całą długość i przytrzymaj przez co najmniej 10 sekund. Jeśli wydaje Ci się, że możesz utrzymać ciągłość łuków znacznie dłużej, możesz rozważyć przejście na wyższą wagę.

Po znalezieniu łuku o odpowiedniej sile naciągu, użyj wagi naciągu i zmierz wagę, z którą czujesz się najbardziej komfortowo. Jeśli planujesz używać łuku refleksyjnego do polowania na zwierzynę, znajdź łuk o wadze 40 funtów lub wyższej. Jest to dopuszczalny zakres w większości stanów Stanów Zjednoczonych.

Jeśli szukasz łuku tylko do celów rekreacyjnych, dorosły mężczyzna powinien poszukać łuku o długości 25 funtów lub większej.

Przy wyborze łuku zwrotnego, czy to po raz pierwszy, czy jako awymiana, ważne jest, aby poświęcić czas na znalezienie łuku, który będzie dla Ciebie najlepszy. Ustalenie długości narysowania jest świetnym miejscem do rozpoczęcia, ponieważ będzie to inne dla każdego, w zależności od długości ramienia.

Ogólnie rzecz biorąc, rozpiętość ramion będzie mniej więcej równa Twojemu wzrostowi, więc to da ci dużo pracy, ale przede wszystkim zmierz rozpiętość ramion.

Po zmierzeniu i poznaniu długości narysowania, będziesz chciał skupić się na narysowaniu masy. Odnosi się to po prostu do kwoty, z której będziesz musiał całkowicie naciągnąć cięciwę.

W zależności od tego, czy chcesz łuk do polowania, czy do strzelania do celu, zmieni to ilość wymaganej masy narysowania.

Do strzelania docelowego wystarczy 25 do 50 rund, ale do polowania na dużą zwierzynę będziesz musiał iść wyżej. Następnym razem, gdy będziesz na rynku dla nowego łuku, bądź przygotowany, wiedząc, że jak dużo narysuj wagę i narysuj długość, wymagaćodnośnie.

Uzbrojeni w te informacje pomogą Ci poznać modele i podjąć świadomą decyzję opartą na faktach.

Wybierz Preferencje dłoni

Kiedy wybierasz swój łuk, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, jest określenie swojej ręki.

Dla większości ludzi powinno to być dość oczywiste i proste rozwiązanie. Praworęczni łucznicy często używają tradycyjnej praworęcznej metody strzelania z łuku lewą ręką i naciągania łuku prawą ręką. Korzystanie z tego uchwytu oznacza również, że będziesz celować prawym okiem.

Oczywiście, całkowity odwrót jest prawdziwy dla tradycyjnej leworęcznej techniki fotografowania. Trzymałbyś łuk w prawej ręce, jednocześnie cofając się lewą i celując z odpowiednim okiem.

Podczas gdy te dwie techniki będą działać dobrze dla większości łuczników, niektóre z nich są dość dominujące. Oznacza to, że ich dominującym okiem jest ich dominująca ręka.

Kiedy stajemy przed dylematem, jak zabrać się za fotografowanie, gdy wszystkie dominujące nie pasują do siebie, jest to ważne, aby trzymać ręce wygodniej i wygodniej.

Aby przetestować dominację oczu, trzymaj obie ręce prosto przed twarzą, tworząc kształt diamentu palcami wskazującymi i kciukami.

Wybierz cel, na który będziesz patrzeć przez otwór oddalony o około dwadzieścia jardów i przełączaj się między każdym okiem, otwierając i zamykając każde z nich na raz. W zależności od tego, które oko widzi twój cel w samym środku otworu w kształcie rombu, będziesz wiedział, które oko dominuje.

Dlaczego warto wybrać łuk refleksyjny?

Łuk ratunkowy jest narzędziem służącym do ubierania się i polowania, które istnieje od wielu lat. Chociaż ma klasyczny wygląd i nie opiera się w dużej mierze na zaawansowanej technologii, wielu myśliwych i łuczników preferuje łuk ratunkowy.

Wymagają pewnego poziomu umiejętności, aby opanować strzał, a prawdziwi łucznicy cieszą się z wyzwania, jakie oferuje łuk refleksyjny. Do polowania na poszukiwaczy są ładne i lekkie i dają łucznikom szansę naprawdę trafić w cel.