Jak utrzymać suchy sprzęt z plecakiem: All About Dry Bags

Niezależnie od tego, czy wędrujesz, czy podróżujesz w przełaj, najlepszym sposobem, aby cały sprzęt w plecaku był suchy, jest używanie suchych toreb. W tym przewodniku wyjaśnimy najlepsze sposoby, aby Twój sprzęt był suchy i zorganizowany podczas podróży z plecakiem za pomocą najlepsze suche torby.

Jak utrzymać suchy sprzęt z plecakiem?

Czym są suche worki?

Suche torby są w zasadzie worki wykonane z wodoodpornego materiału z zamknięciem zwijanym w celu ochrony towarów przed wodą.

Oryginalne suche torby zostały stworzone przez Billa Parksa, założyciela NRS w połowie 1970 roku, który jako pierwszy użył w tym celu PVC. Od tego czasu nastąpiło wiele postępów, ale projekt pozostaje prawie taki sam. Suche torby mogą być używane do wszelkiego rodzaju aktywności na świeżym powietrzu, aby Twoje rzeczy były suche, ale początkowo były przeznaczone do wypraw żeglarskich i łodzi. W dzisiejszych czasach są podstawowym elementem wyposażenia kempingowego i turystycznego, używanego do zapewnienia bezpieczeństwa Twoich rzeczy.

Dlaczego warto używać suchej torby?

Suche torby nie tylko zapewniają suchość sprzętu i bezpieczeństwo elektroniki, ale także zapewniają indywidualną organizację wewnątrz plecaka. Możesz dostać małe 1-litrowe suche torebki, które idealnie nadają się na Twoje kosztowności. Warto wiedzieć, że 1-litrowe suche torby od Sea to Summit zmieszczą do środka pełną rolkę papieru toaletowego, co zapobiegnie zamoczeniu i zniszczeniu. Możesz utrzymać apteczkę wolną od brudu i zamoczenia, co pomaga w utrzymaniu czystości. Kosmetyki i płyny można bezpiecznie przechowywać w suchej torbie, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się rozlanych płynów w plecaku.

Podróżując z plecakiem po całym świecie, często znajdziesz więcej brudnych ubrań niż czystych, dlatego posiadanie oddzielnej suchej torby dla każdego jest tak dobrym pomysłem. Przechowywanie ubrań w suchej torbie nie tylko utrzymuje je w suchości, ale także zagęszcza je jak próżnia, aby zaoszczędzić miejsce w torbie. Jeśli twoje ubrania zamoczą się, możesz włożyć je do drugiej suchej torby, aby nie przemoczyły wszystkiego innego w torbie.

Czytać  Nie pozostawiaj śladów etyki outdoorowej

Jeśli masz sprzęt kempingowy, gorąco polecam zaopatrzenie się w wodoodporny worek kompresyjny do śpiwora, który może uratować życie, gdy potrzebujesz suchego śpiwora, który zapewni Ci ciepło w zimne noce. Zaletą suchych toreb jest to, że jeśli luźno wypełnisz je miękką odzieżą i zapieczętujesz, zrobią świetne poduszki i eliminują potrzebę pakowania poduszki.

Najlepsze suche torby są niezwykle lekkie i nie zajmują niewiele miejsca w torbie, gdy nie są używane, ale przydają się przez cały czas. Dzięki bezpiecznym kosztownościom w suchej torbie, nie musisz się martwić, że zapasowe ubrania zamoczą się lub uszkodzą elektronikę, którą możesz mieć przy sobie.

Dlaczego warto używać suchej torby

Źródło obrazu: unsplash.com

Materiały

Płyta winylowa to najtrwalszy na rynku materiał na suchą torbę, używany do pływania kajakiem i łodzią. Winyl jest gruby i odporny na ścieranie. Kiedy nylon jest pokryta trwałym hydrofobowym wykończeniem (DWR), staje się opłacalnym materiałem na suche torby, chociaż są lepsze opcje w bardzo podobnej cenie. Sil-Nylon to prawdopodobnie najlepszy materiał, którego należy szukać przy zakupie suchych toreb. Jest lekki, wytrzymały i elastyczny, dzięki czemu idealnie nadaje się do wypychania ubraniami lub przedmiotami o nietypowych kształtach. Włókno sześcienne nie jest tak powszechny jak silnylon, włókno Cuben jest jeszcze lżejsze i równie wytrzymałe, ale nie tak miękkie ani elastyczne.

Rozmiary

Suche torby są dostępne w rozmiarach od mikro 0,5 litra do masywnych 140-litrowych wkładek plecakowych, co czyni je doskonałymi do organizowania wszystkich twoich kawałków i bobów. Lubię dzielić cały mój sprzęt na kategorie, aby wszystko było czyste, suche i uporządkowane. Na przykład, oddzielam czyste ubrania od brudnych, a jedzenie od sprzętu kuchennego. Wszystko ma swoją torbę, która sprawia, że ​​znalezienie rzeczy jest super szybkie i łatwe, zwłaszcza jeśli jest to coś na dnie torby.

Czytać  Jak naturalnie zapobiegać chorobie wysokościowej

Możesz zrównoważyć ciężar swojego sprzętu w kierunku środka plecaka, pakując rzeczy, takie jak śpiwór i namiot na dole, a następnie ubrania i wodę. Lubię trzymać żywność i pierwszą pomoc na górze plecaka, aby uniknąć ich zgniecenia lub nie mieć łatwego dostępu.

Zamknięcie

Głównym rodzajem zamknięcia, jakie można znaleźć w suchych torbach, jest zwijane zamknięcie, które jest najbardziej niezawodne pod względem wodoodporności. Działają, tworząc nową wodoodporną uszczelkę za każdym razem, gdy skręcasz górę w dół o pełny obrót. Oznacza to, że jeśli złożysz górę około 3 razy, otrzymasz potrójną barierę, która tworzy bardzo niezawodne i hermetyczne uszczelnienie. Przed zamknięciem worka należy wycisnąć powietrze z worka, co pomaga zaoszczędzić miejsce w plecaku i zmniejsza ryzyko wybicia worka pod ciśnieniem.

Najlepsze marki

Z mojego doświadczenia wynika, że ​​nie ma dużej różnicy między markami suchych toreb premium i budżetowych. Mam jednak kilka faworytów, którym mogę zaufać i których używam od wielu lat.

Pierwsza marka to Morze na szczyt który jest dobrze znany z ultralekkiego sprzętu kempingowego i ma wiele, wiele różnych opcji suchych toreb. Mają ogromną gamę rozmiarów i materiałów, co pomaga zaspokoić wiele różnych potrzeb i jest jednym z powodów, dla których turyści je uwielbiają.

Druga marka, którą polecam to Przyspieszony które są kolejną zaufaną firmą zajmującą się sprzętem outdoorowym, znaną z lekkich innowacji. Oni również mają duży wybór suchych toreb wykonanych z różnych materiałów i dostępnych w wielu rozmiarach.

Ostatnią marką, która tworzy doskonałe suche torby, jest Granitowy sprzęt który wyrobił sobie markę w społeczności wędrownej. Wyróżniają się lekkim jak piórko sprzętem turystycznym, a drybagi nie są wyjątkiem

Dodatkowa ochrona

najlepszy sposób na utrzymanie suchego sprzętu z plecakiem

Źródło obrazu: unsplash.com

Suche torby są zaprojektowane tak, aby zapewnić wodoodporną ochronę przedmiotów wewnątrz plecaka i są niezwykle skuteczne, jeśli są prawidłowo uszczelnione. Innym sposobem na utrzymanie suchego sprzętu z plecakiem jest użycie wodoodpornego pokrowca na torbę, który przede wszystkim zapobiega zamoczeniu plecaka. Jeśli kiedykolwiek kupiłeś plecak Osprey lub Lowe Alpine między innymi nazwami, prawdopodobnie otrzymałeś pokrowiec na torbę dołączony do zakupu. Kiedy plecaki zamoczą się, stają się również znacznie cięższe, a więc szybkie wyjęcie pokrowca na torbę, gdy pada, jest łatwym sposobem na pozostanie suchym i lekkim.

Czytać  3 niezbędne sprzęty do przetrwania w dziczy do uprawiania turystyki pieszej

Wniosek

Deszcz może pojawić się znikąd i przesiąknąć do szpiku kości. Suche torby ułatwiają życie, gdy żyjesz z plecakiem, utrzymując swój sprzęt w stanie suchym i bezpiecznym, a także organizując go tak, abyś mógł znaleźć rzeczy, kiedy ich potrzebujesz. Pozwalają również zrelaksować się podczas aktywności na świeżym powietrzu, wiedząc, że Twój sprzęt nie ulegnie zamoczeniu, a kosztowności nie zostaną uszkodzone. Polecam co najmniej 1 suchą torbę na śpiwór, 1 suchą torbę na ubrania i 1 suchą torbę na kosztowności – wszystkie wykonane z jedwabiu-nylonu, jeśli to możliwe.