Jak unikać zatłoczonych szlaków turystycznych

Kiedy wybuchła pandemia i wszyscy mieli mniej możliwości spędzania czasu w pomieszczeniach, dla wielu ludzi wędrowanie stało się nowym hobby. I to świetnie. Chcemy, żeby więcej ludzi chodziło na wędrówki. Ale to, co nie jest tak wspaniałe, to to, że więcej turystów spowodowało zatłoczenie szlaków turystycznych.

Nie lubię zatłoczonych szlaków turystycznych, ale znalazłem kilka sztuczek, które sprawią, że piesze wędrówki będą przyjemniejsze, unikając tłumów. Oto kilka rzeczy, których nauczyłem się o tym, jak znaleźć mniej zatłoczone szlaki lub jak unikać zatłoczonych szlaków turystycznych.

Jak unikać zatłoczonych szlaków turystycznych

Wybierz szlak mniej uczęszczany

Niektóre z moich ulubionych szlaków turystycznych to te, które są mniej uczęszczane. Spędziłem pierwsze kilka miesięcy pandemii wędrując „tajnym” szlakiem, który znalazłem między szlakami. Musiałem wspinać się po skałach i przecinać szlaki, aby go znaleźć, ale widziałem na nim tylko pięć innych osób w ciągu sześciu miesięcy.

Wiele obszarów turystycznych ma wiele szlaków do wyboru. Najpopularniejsze z nich są nazwane, oznaczone lub mają punkty orientacyjne do odwiedzenia.

Wszyscy idą żółtym, niebieskim i różowym szlakiem, ale co powiesz na ten nieoznaczony, który widzisz z boku? A co z sekretnym, o którym słyszałeś, a który ma starą jaskinię księżycową i był rzekomo miejscem strzelaniny? Sprawdź to w Internecie i wypróbuj.

Wybierz szlaki w pobliżu najbardziej pustego parkingu

Jeśli Twoje ulubione miejsce do wędrówek ma kilka parkingów, jedź do wszystkich i wybierz szlak, na którym na parkingu jest mniej samochodów.

Czasami ludzie nie wiedzą o innych parkingach. Tym samym nie znaleźli innych śladów.

Innym razem ludzie szukają pewnych wrażeń, takich jak wspinanie się na górę lub posiadanie określonego widoku. Często działki bliżej szczytu lub dalej od widoków są opustoszałe.

Idź poza godzinami szczytu

Większość ludzi wędruje w weekendy, święta oraz w środku dnia. Wybierz inne dni i godziny na wędrówki.

Czytać  10 najlepszych wskazówek i sztuczek z plecakiem

Dni powszednie

Większość szlaków pokonuje się lżej w dni powszednie. Na szlaku znajdziesz mniej osób w godzinach, w których większość ludzi jest w pracy lub szkole.

Wieczory

Praca i szkoła mogą nam przeszkadzać w dni powszednie. Ale latem łatwo jest zaplanować wieczorną wędrówkę w dzień powszedni, ponieważ słońce świeci dłużej.

Gdy dni są krótsze, możesz wędrować później, jeśli pamiętasz o zabraniu czołówki lub latarki. Chociaż prawdopodobnie lepszym pomysłem jest wędrówka po ciemku tylko wtedy, gdy szlak jest znajomy.

wschód słońca

Co powiesz na wycieczkę o wschodzie słońca? Będziesz chciał wybrać szlak, który dobrze znasz, z widokiem na wschód. Zaplanuj wędrówkę, aby dotrzeć do miejsca widokowego, gdy słońce wschodzi.

W niektórych porach roku wciąż masz czas, aby wrócić do domu i wziąć prysznic przed pracą lub szkołą.

Wczesny poranek

Jeśli wędrówka w ciemności, aby zobaczyć wschód słońca, nie jest dla Ciebie, wczesne poranki są jeszcze mniej zatłoczone, niezależnie od tego, czy jest to weekend, czy dzień powszedni. Wędruj, gdy wszyscy są jeszcze w łóżkach lub wylegują się w domu w piżamach.

Pogoda to

Czy zdarzyło Ci się odwołać wycieczkę z powodu deszczu lub śniegu? Podobnie jak większość innych turystów.

Załóż kalosze i ponczo przeciwdeszczowe lub załóż sprzęt turystyczny i rakiety śnieżne na zimną pogodę i wyrusz na wyjątkową wędrówkę.

Ciesz się satysfakcją bycia pierwszym, który robi ślady w świeżo spadłym śniegu.

Unikaj szlaków stanowych lub parków narodowych

Unikaj szlaków stanowych lub parków narodowych

Parki stanowe i parki narodowe zwykle mają więcej turystów niż w innych miejscach. Jeśli chcesz uniknąć tłumów, wybierz szlak w innym miejscu.

Co więcej, w miesiącach letnich parki narodowe mają tłumy ludzi, więc jeśli musisz iść, spróbuj innych pór roku.

Jeśli musisz udać się do parku stanowego lub narodowego, spróbuj wybrać mniej popularne szlaki i czasy.

Czytać  10 najlepszych wskazówek i wskazówek dotyczących wędrówek na udaną wędrówkę

Znajdź szlaki w staromodny sposób

W dzisiejszych czasach wszyscy używają aplikacje takie jak Wszystkie szlaki znaleźć szlaki do wędrówek. Niektóre z najbardziej niezatłoczonych szlaków to te, które znalazłem na dłuższą metę: poprzez mapy i książki.

Możesz korzystać z map papierowych, ale ja lubię korzystać z map online. Dodałem do zakładek tak wiele miejsc do wypróbowania, po prostu powiększając zielone obszary w mapy topograficzne online. Wiele jezior i lasów ma szlaki. Po znalezieniu możliwego miejsca zrób trochę badań, aby dowiedzieć się, czy ma szlak turystyczny.

Zwłaszcza jeśli mieszkasz w okolicy z dużą ilością szlaków turystycznych, Twoja lokalna księgarnia może zaopatrzyć się w książki pełne informacji o tym, jak znaleźć szlaki turystyczne lub wodospady na uboczu. Przygotuj się na wskazówki, które pozwolą ci jechać polną drogą, zaparkować pojazd przed pastwiskiem dla koni i iść na zachód, aż zobaczysz ogrodzenie z czerwoną bramą.

Wędruj dalej

Wielu zwykłych turystów jednodniowych nie planuje iść dalej niż trzy do pięciu mil szlakiem. Im dalej pójdziesz, tym mniej turystów zobaczysz.

Jeśli wybierzesz dłuższy szlak i planujesz, że będzie to kilkudniowa wędrówka, prawdopodobnie zobaczysz mniej turystów, im głębiej zajdziesz.

Czy szlak ma więcej niż jeden początek szlaku? Wybierz początek szlaku dalej na szlaku lub z dala od centralnego węzła zamiast tego na początku szlaku.

Wybierz trudniejsze szlaki

Wybór trudniejszego szlaku może również pomóc w uniknięciu tłumów.

Co powiesz na tę dwumilową wędrówkę z przewyższeniem 2000 stóp? A co z tą wędrówką z przeprawami przez wodę, która wymaga brodzenia powyżej kolan? Co powiesz na samotną wędrówkę szlakiem, na który nigdy nie mógłbyś zabrać swoich dzieci, ponieważ jest on wymieniony jako „trudny” i ma zwariowane recenzje?

Ostatnie przemyślenia na temat unikania zatłoczonych szlaków

Unikanie zatłoczonych szlaków turystycznych nie jest niemożliwe. To po prostu wymaga innego myślenia niż inni wędrowcy. Nauka znajdowania różnych szlaków turystycznych i wybierania innych czasów niż inni wędrowcy pomoże Ci znaleźć mniej zatłoczone szlaki.

Czytać  7 najlepszych ubezpieczeń podróżnych obejmujących piesze wycieczki