Jak unikać węży podczas wędrówek

Wędrówki to jedna z najlepszych rzeczy, które możesz zrobić dla swojego umysłu, ciała i duszy. Jest relaksujący, a jednocześnie energetyzuje umysł i ciało. Istnieje kilka innych uczuć, takich jak te, które odczuwasz podczas i po męczącej wędrówce. Jednak, jak wszystkie wielkie rzeczy w życiu, nie przychodzi bez ryzyka. W tym artykule dowiemy się, jak unikać węży podczas wędrówek, aby mieć spokój ducha, który towarzyszy przygotowaniu.

Oprócz kontuzji wędrówka wiąże się z ryzykiem ataków zwierząt. W zależności od tego, gdzie się wspinasz, w każdej chwili może pojawić się i zaatakować wszystko, od dzikiego niedźwiedzia po małego węża. Chociaż nie jest to powód, aby nie chodzić na wędrówki, jest to świetny powód, aby przygotować się.

Niedźwiedzie to osobny artykuł, jak się okazuje, węże też. Podczas gdy ataki węży nie są zbyt częstym zjawiskiem, spokój ducha jest bezcenny; poświęcenie czasu na nadzieję na najlepsze i przygotowanie się na najgorsze to świetna postawa przed wędrówkami i robieniem czegokolwiek innego w życiu.

Jak unikać węży podczas wędrówek

Źródło obrazu: Pexels

Jak unikać węży podczas wędrówek

Pozostań na szlakach

Szczególnie ważne jest, aby pozostać na szlakach podczas wędrówek, ponieważ węże zwykle kręcą się w zaroślach po obu stronach ścieżki i są dobrze chronione przez kamuflaż za pomocą zarośli. Kolejną zaletą tej wskazówki jest to, że znacznie łatwiej jest zobaczyć węża na tle dobrze używanego szlaku.

Używaj kijków turystycznych lub narciarskich podczas wędrówki

Mając obiekt przed sobą, jeśli napotkasz węża, może to odwrócić uwagę. Dodatkowo, jeśli zwierzę stanie się agresywne, będzie bardziej prawdopodobne, że uderzy w kijki trekkingowe zamiast w ciebie.

Być świadomym

Być może jedną z najlepszych rzeczy, które możesz zrobić podczas wędrówek, jest bycie świadomym swojego otoczenia. Ważne jest, aby upewnić się, że wędrówka sprawia Ci przyjemność, ale także być czujnym na wszelkie nietypowe sytuacje. Wsłuchaj się w tajemnicze szelesty i bądź świadomy ruchu w zaroślach.

Czytać  Korzyści zdrowotne związane z wędrówkami i trekkingiem

Kuszące jest wrzucenie niektórych audiobooków do muzyki podczas wędrówki, ale rozważ pozostawienie ich w samochodzie. Węże są zwykle słyszane, zanim zostaną zauważone, więc może to być Twoja pierwsza obrona przed unikaniem węży.

Unikaj zbierania kamieni

Węże lubią zacienione miejsca i często spędzają czas pod jakimś schronieniem. Unikaj podnoszenia przedmiotów, takich jak kamienie i liście, bez uprzedniego dokładnego sprawdzenia obszaru. Należy również zachować ostrożność podczas podnoszenia plecaka turystycznego po chwili odpoczynku.

Węże mają zwyczaj bycia cichymi stworzeniami. Z tego powodu, jeśli to możliwe, unikaj podnoszenia jakichkolwiek przedmiotów. Pomoże Ci to uniknąć węży podczas wędrówek w miejscach, w których są one powszechne.

Nie wkładaj rąk tam, gdzie nie możesz zobaczyć

Dziury i stosy kamieni są idealnymi domami dla węży, więc za wszelką cenę unikaj sięgania do nich.

Wędruj, gdy węże są w domu

Węże uwielbiają się opalać. Ciepło ciała czerpią ze źródeł zewnętrznych, więc odpowiednia ilość słońca jest niezbędna dla ich zdrowia. Oznacza to, że w cieplejszych porach dnia zwykle jest więcej węży.

Dopóki nie jest zbyt gorąco (powyżej 110 stopni Fahrenheita), możesz liczyć na węże. W związku z tym najlepiej wędrować, gdy jest trochę chłodno.

Wybierz popularne miejsca

Węże zwykle wolą unikać ludzi. Masz więc większą szansę na uniknięcie węży, wybierając miejsca, w których jest dużo wędrowców korzystających ze szlaków.

Noś długie spodnie i buty ochronne

Noś długie spodnie i buty ochronne

Im grubsze spodnie i buty, tym większa szansa, że ​​nie ugryziesz grzechotnika. Chociaż jest mało prawdopodobne, że ugryziesz, jest to dodatkowa warstwa ochrony, której możesz użyć podczas wędrówek po terytorium węży.

Ostateczny werdykt

Chociaż nie jest to pozbawione ryzyka, piesze wędrówki są generalnie warte kosztów ze względu na ogromną liczbę korzyści, jakie oferuje sport.

Czytać  Wskazówki dotyczące wędrówek z plecakiem w chłodne dni

Mimo to ryzyko dotyczy wszystkich. Przyrodę należy traktować poważnie, a wszyscy wędrowcy skorzystaliby na przestrzeganiu standardowych praktyk bezpieczeństwa, aby zachować dobry stan zdrowia.

Zwłaszcza węże to nie żarty. Chociaż mogą być małe, wiele z nich może zadać duży cios, który może wysłać cię do szpitala lub gorzej. Biorąc to pod uwagę, nie chcą cię skrzywdzić. Oni po prostu chcą być bezpieczni, tak jak ty. Szanuj więc dziką przyrodę, gdziekolwiek jesteś, a najprawdopodobniej będziesz więcej niż dobrze podczas wędrówek.

Ruszaj na szlaki, warto! Przygotuj się na najgorsze i miej nadzieję na najlepsze. Tak czy inaczej, są szanse, że będziesz szczęśliwy, że poszedłeś.

Często zadawane pytania

Przejrzyjmy kilka często zadawanych pytań:

Co mam zrobić, jeśli podczas wędrówki napotkam węża?

Nie zbliżaj się do węża. Zatrzymaj się i oceń swoje otoczenie i sytuację. Poczekaj, aż wąż odejdzie, zanim przejdziesz dalej lub zjedź objazdem i daj wężowi dużo miejsca podczas przechodzenia.

O której porze dnia węże są najbardziej aktywne?

Węże są najbardziej aktywne w najgorętszych porach dnia.

O której porze dnia grzechotniki są najbardziej aktywne?

Grzechotniki są najbardziej aktywne wiosną przez większość dnia, ponieważ temperatury są dla nich najbardziej komfortowe. Latem temperatury są wyższe w środku dnia. W tym czasie będą bardziej aktywne wczesnym rankiem i później wieczorem. Późną jesienią i zimą grzechotniki przechodzą w stan hibernacji i zwykle nie są aktywne.

Czy grzechotniki mogą przegryźć dżinsy?

Grzechotniki może przegryźć dżinsy. Jednak według badań większość jadu jest wchłaniana przez dżinsy. To znacznie zmniejsza ilość wstrzykiwanego do organizmu jadu. Jeśli ofiara ma na sobie dżinsy, mniejsze węże mają znacznie mniejszą szansę na wstrzyknięcie jakiegokolwiek jadu. Zawsze staraj się nosić markowe spodnie trekkingowe dla większej ochrony.

Czytać  7 rzeczy, które musisz wiedzieć przed wędrówką z psami

Jak wysoko może uderzyć grzechotnik?

Grzechotniki mogą atakować około dwóch trzecich całkowitej długości ciała. Oznacza to, że wąż o długości trzech stóp może uderzyć o dwie stopy.

Czy klaskanie odstrasza węże?

Węże „słyszą” wykorzystując wibracje, które czują, więc klaskanie, aby je trzymać z daleka, nie przyniesie wiele dobrego.

Które węże zabijają najwięcej ludzi?

Żmija łuskowata piłą zabija większość ludzi ze wszystkich węży. Ten rodzaj węża jest niezwykle szybki i zabójczy. Liczba ofiar śmiertelnych jest tak wysoka ze względu na rozległą populację.

Czy grzechotniki mogą przegryźć buty?

Grzechotniki nie mogą przegryźć skórzanych butów i większości par butów turystycznych w ogóle. Im grubszy i mocniejszy materiał, tym lepiej.

Jak mogę trzymać węże z daleka?

Nie zbliżaj się do węża. Po prostu daj mu dużo miejsca i odejdź jak najdalej. Nawet jeśli wąż wygląda na martwego, daj mu dużo miejsca i nie dotykaj go!