Jak szybko może jechać skuter wodny? (Z najszybszymi modelami na rynku)

Zastanawiasz się nad zakupem pierwszego skutera wodnego, zwłaszcza, że ​​ostatnio wszyscy twoi znajomi zajęli się tym hobby. Myślisz, że posiadanie jednego z tych wodnych pojazdów wyścigowych może być całkiem fajne, ale chcesz móc jechać szybko na skuterze wodnym, jak naprawdę szybko. Jak szybko poruszają się skutery wodne?

Narty wodne mogą osiągać prędkość od 40 do 70 mil na godzinę, przy czym prędkość 50 mil na godzinę jest uważana za średnią. Wielu narciarzy wodnych twierdzi, że jazda w takim tempie jest więcej niż wystarczająca dla miłośników prędkości.

W dalszej części omówimy więcej na temat prędkości skuterów wodnych, w tym obszerną sekcję dotyczącą niektórych z najszybszych skuterów wodnych, jakie można kupić za pieniądze. Możesz po prostu znaleźć swój nowy skuter, zanim skończysz czytać!

Jak szybko jeździ przeciętny skuter wodny?

Średnio skutery wodne ważą około 800 funtów. Są niesamowicie lekkie w porównaniu do innych statków, więc powinieneś przewidywać, że będą płynąć wykładniczo szybciej, prawda? Wszystko zależy od modelu zakupionego skutera wodnego.

Z drugiej strony maksymalna prędkość, jaką mogą pokonać niektóre skutery wodne, wynosi 40 mil na godzinę, co wprawdzie nie jest wcale takie szybkie. Większość modeli osiąga szczyt gdzieś w zakresie 50 mil na godzinę, co, jak powiedzieliśmy we wstępie, wydaje się znacznie szybsze, niż można sobie wyobrazić. Jazda samochodem z prędkością 50 mil na godzinę i jazda na skuterze wodnym z tą samą prędkością to dwa zupełnie różne doświadczenia.

Inne skutery wodne są nawet szybsze, osiągając prędkość 60 mil na godzinę. Jeśli chcesz jechać jeszcze szybciej, jest to możliwe, ale będziesz musiał być bardziej wybredny, jeśli chodzi o zakupiony skuter wodny. W następnej sekcji porozmawiamy o tym, które skutery wodne są ultraszybkie.

Na razie omówmy kilka przykładów tego, co najprawdopodobniej zobaczysz na rynku, gdy zaczniesz pierwsze badania nad skuterami wodnymi.

Przykłady prędkości Sea-Doo

Sea-Doo to producent skuterów wodnych i skuterów wodnych, który jest jednym z najbardziej znanych na świecie skuterów wodnych. Firma produkuje również łodzie pontonowe Manitou, aluminiowe łodzie rybackie Alumacraft, silniki Evinrude i Rotax, skutery śnieżne Lynx i Ski-Doo oraz motocykle Can-Am.

Oto przegląd kilku modeli Sea-Doo, ich mocy (KM) i maksymalnej prędkości w MPH:

 • Fish Pro: 170 KM, 55 mil/h
 • GTX 170: 170 KM, 55 mil/h
 • Budzenie 170: 170 KM, 55 mil/h
 • GTI SE 130: 130 KM, 52 MPH
 • GTI SE 170: 170 KM, 55 mil/h
 • GTI 130: 130 KM, 52 mil/h
 • GTI 90: 90 KM, 42 MPH
 • SPARK TRIXX 3up: 90 KM, 50 MPH
 • SPARK 2up: 60 KM, 42 MPH

Przykłady prędkości Yamaha

Marka Yamaha znana jest z WaverRunner, ulubionego skutera wodnego wśród wielu entuzjastów. Firma z siedzibą w Japonii, nazywana w całości Yamaha Motor Company, produkuje również silniki zaburtowe, motocykle i łodzie.

Oto kilka modeli Yamaha i ich maksymalne HP i prędkość w MPH:

 • VX Limited: 125 KM, 53 MPH
 • Krążownik VX: 125 KM, 53 mil/h
 • VX Deluxe: 125 KM, 53 mil/h
 • VX: 125 KM, 53 mil/h
 • VX-C: 125 KM, 53 mil/h
 • EXR: 110 KM, 54 MPH
 • EX Deluxe: 100 KM, 50 MPH
 • EX Sport: 100 KM, 50 MPH
 • Np.: 100 KM, 50 mil/h
 • Superodrzutowiec: 73 KM, 45 mil/h

Przykłady prędkości Kawasaki

Kolejny godny uwagi producent skuterów wodnych, Kawasaki, również ma swoją siedzibę w Japonii. Oprócz imponującej linii jednostek pływających, takich jak skutery wodne, Kawasaki produkuje również quady, motocykle, pociągi, traktory, statki, zakłady przemysłowe, silniki i sprzęt lotniczy w ramach swojej firmy Kawasaki Heavy Industries.

Oto kilka modeli skuterów wodnych Kawasaki, ich maksymalne KM i maksymalna prędkość w MPH:

 • SX-R: 160 KM, 62 MPH
 • STX 160X: 160 KM, 62 MPH
 • STX-15F: 160 KM, 62 MPH
 • STX 160: 160 KM, 62 MPH

Przykłady prędkości krasha

Mniejszy, ale nadal godny konkurent, Krash Industries specjalizuje się w czymś, co nazywają „pod klucz freeride/freestyle adrenaline watercraft”, takim jak narty wodne, które mają być tańsze niż niektórzy konkurenci. Krash ma siedzibę w Wilmington w stanie Delaware.

Oto kilka modeli nart wodnych Krash, a także ich maksymalne HP i maksymalna prędkość w MPH:

 • Rakieta nożna: 130 KM, 46 mil/h
 • Footrocket Pro: 130 KM, 46 MPH
 • Drapieżnik: 130 KM, 46 mil/h
 • Żniwiarz: 130 KM, 46 mil/h
 • 50 KAL: 130 KM, 46 MPH

Pamiętaj, że te prędkości, choć są reklamowane przez odpowiednich producentów skuterów wodnych, niekoniecznie są maksymalną osiągalną prędkością za każdym razem, gdy jeździsz. Co przez to rozumiemy? Na prędkość może wpływać wiele czynników, takich jak klimatyzatory wbudowane w jednostkę pływającą. To, jak wzburzona lub gładka jest woda, wpłynie również na prędkość, podobnie jak ilość paliwa niesiona przez skuter wodny, waga sprzętu, sposób jazdy i to, ile sam ważysz.

Najszybsze narty wodne na rynku

Powyższe przykłady pokazują szerokość średniej prędkości skutera wodnego, ale jak powiedzieliśmy, nie jesteś ograniczony przy maksymalnej prędkości 60 mil na godzinę. Jeśli musisz jechać szybciej, naciesz oczy następującymi skuterami wodnymi. Są uważane za najszybsze, jakie możesz znaleźć.

Sea-Doo

Dla Sea-Doo ich RXT-X i RXP-X to dwa z najszybszych skuterów wodnych. Oba mają maksymalną moc 300 KM i niesamowitą prędkość 67 mil na godzinę. RXT-X 2020, RXT-X 300, może osiągnąć 60 mil na godzinę w zaledwie 3,6 sekundy. RXP-X 2020 może zrobić to samo, co jest imponujące!

Następnym najszybszym z Sea-Doo jest GTX Limited, który z łatwością może osiągnąć 230 KM i 67 mil na godzinę. GTX 230 ma taką samą specyfikację prędkości, jak Wake Pro. Model 2020 zawiera silnik Rotax 1620 ACE, który ułatwia osiąganie karkołomnych prędkości. Inne funkcje obejmują pochylony układ kierowniczy, system szybkiego mocowania tylnego bagażnika, system audio Bluetooth i łatwo dostępny schowek z przodu.

Yamaha

Nie śpij na Yamaha. Mają jeszcze szybsze skutery wodne, ze średnią prędkością od 63 do 67 mil na godzinę.

W zakresie 63 MPH FX HO ma najwyższą moc 180 KM. Ten skuter wodny waży 836 funtów w stanie suchym, może pomieścić do trzech osób i ma pojemność 18,5 galonów paliwa. Silnik SVHO sprawia, że ​​ten skuter wodny szybko porusza się po wodzie, a dzięki wspomaganiu tempomatu, systemowi wielokrotnego mocowania, hakowi holowniczemu i ekranowi dotykowemu Connext zyskujesz również wiele innych wspaniałych funkcji.

FX Cruiser HO osiąga również prędkość 63 mil na godzinę przy 180 KM. Jest wyposażony w 155-milimetrową pompę wysokociśnieniową i czterosuwowy, czterocylindrowy silnik morski Yamaha o pojemności 1,8 litra i dużej mocy. Ten skuter wodny może pomieścić dwie osoby.

VX Cruiser HO jest jeszcze szybszy przy 65 mil na godzinę i 180 KM. Ten mały, ale potężny skuter wodny waży 794 funtów w stanie suchym, może pomieścić trzy osoby i ma pojemność 18,5 galonów paliwa. To także ma ten sam silnik morski Yamaha.

Jeśli szukasz skutera wodnego, który może z łatwością osiągnąć 67 mil na godzinę, czasem więcej w odpowiednich warunkach, z 250 KM, masz wiele opcji od Yamahy. GSP1800 R SVHO osiąga swoją prędkość dzięki doładowanemu czterosuwowemu, wysokowydajnemu silnikowi morskiemu Super Vortex. Ten skuter wodny może również pomieścić trzech pasażerów i ma pojemność 18,5 galonów paliwa.

Narty wodne z serii FX to również niezawodne typy. Począwszy od FX SVHO, jego czterosuwowy silnik z doładowaniem zapewnia dużą prędkość na wodzie. Atrakcyjny jest również jasny odcień Lime Yellow, ekran dotykowy Connext, system wykończenia i dwuczęściowe siedzenie.

FX Limited SVHO w kolorze Neon Lava ma również czterosuwowy silnik z doładowaniem. Z łatwością mieszczący trzech jeźdźców, ten skuter wodny waży 822 funtów w stanie suchym i może pomieścić do 44 galonów smakołyków, w tym dodatkowe paliwo. Jego pojemność paliwa wynosi 18,5 galona.

Wreszcie, FX Cruiser SVHO firmy Yamaha ma również czterosuwowy silnik z doładowaniem, a także schowek na rękawiczki, system wielokrotnego mocowania, ekran dotykowy Connext i miejsce dla trzech osób. Waży 820 funtów na sucho i jest dostępny w kolorze czarnym lub czerwonym z białymi akcentami.

Kawasaki

Jeśli chcesz uzyskać prędkość od skutera wodnego Kawasaki, upewnij się, że dostaniesz STX 160LX. Ma maksymalną prędkość 62 mil na godzinę i maksymalną moc 160 KM. To wszystko dzięki czterosuwowemu, czterocylindrowemu silnikowi rzędowemu DOHC, który zawiera cztery zawory na każdy cylinder.

Pozostałe narty wodne Kawasaki, wszystkie z serii ULTRA, mogą osiągnąć godną pozazdroszczenia prędkość 67 mil na godzinę i 310 KM. Pierwszym z nich jest ULTRA 310X. Model 2020 jest wyposażony w czterosuwowy, czterocylindrowy silnik rzędowy DOHC z doładowaniem, z intercoolerem i czterema zaworami na każdy cylinder. Ten pojazd może pomieścić trzy osoby.

Kolejnym krokiem w stosunku do ULTRA 310X jest ULTRA 301X SE. To także zawiera potężny silnik Kawasaki z doładowaniem i intercoolerem o zawrotnym poziomie 1498 cm3. Inna zaawansowana technologia w tym skuterze wodnym obejmuje wiele trybów zapewniających większą oszczędność paliwa, tempomat i elektroniczne zawory przepustnicy.

Następny jest ULTRA 301R, limonkowo-czarny skuter Kawasaki z tym doładowanym silnikiem z intercoolerem, ładownością 496 funtów, miejscem dla trzech osób i pojemnością 56 galonów.

Wreszcie mamy ULTRA 310LX z 1890 funtów ciągu, silnikiem z doładowaniem i intercoolerem, 496 funtów ładowności, 56 galonów pojemności i atrakcyjną kolorystyką Metallic Carbon Grey z ciemnozielonymi akcentami.

Inne czynniki, o których należy pamiętać, kupując skuter wodny

Prędkość jest świetna, to na pewno, ale to nie jedyny czynnik, który jest ważny, gdy szukasz skutera wodnego, który pokochasz. Pamiętaj również o następujących czynnikach.

Cena £

Rzecz w szybkich nartach wodnych polega na tym, że zwykle płacisz więcej za ich doładowane, warczące, potężne silniki. Na przykład, wracając na chwilę do skuterów wodnych Kawasaki, słabszy ULTRA LX zaczyna się od 11 399 USD. Biorąc pod uwagę, że średnia cena nowego skutera wodnego wynosi od 5000 do 20 000 USD, jest to idealne miejsce.

To powiedziawszy, ULTRA 310LX z większą prędkością i mocą zaczyna się od 17 999 USD. To dość drogo.

Niezależnie od tego, czy wolisz kupić tańszy skuter wodny, czy zaszaleć na droższym modelu, prawdopodobnie musisz oszczędzić. Pamiętaj też, że sugerowana cena detaliczna to tylko cena wywoławcza. Jeśli dodasz jakieś dodatkowe funkcje, zwiększy to koszty. Nawet jeśli pominiesz wszystkie funkcje bonusowe, nadal będziesz musiał płacić podatki od zakupu.

Rozmiar

Duży skuter wodny może wyglądać fajnie w salonie, ale jeśli jazda skuterem wodnym przypomina walkę z szalejącym bykiem, to jest dla ciebie za duży. Twoja własna waga wskaże rozmiar potrzebnego skutera wodnego, podobnie jak liczba pasażerów, których szukasz. Jeśli często jeździsz samotnie, nie powinieneś kupować trzyosobowego skutera wodnego. Powinno to sprawić, że rozmiar Twojej jednostki pływającej będzie przyjemny i łatwy w zarządzaniu.

Cechy

Czy lubisz słuchać muzyki podczas patrolowania morza na skuterze wodnym? Zawsze możesz zainstalować głośnik Bluetooth lub system audio w swoim skuterze wodnym. Potrzebujesz ekranu dotykowego do nawigacji? Może wodoodporna budka na telefon?

Te funkcje są również dość powszechne, jak powinien ci powiedzieć nasz przegląd w ostatniej sekcji. Zamiast od razu wybierać markę skuterów wodnych, zbadaj, które modele mają pożądane cechy, a następnie skup się na konkretnej marce.

Gwarancja

O nie! Twoje elementy sterujące na kierownicy przestały działać, a może Twój ekran dotykowy uległ awarii. W takich sytuacjach potrzebujesz aktywnej gwarancji na swój skuter wodny. Powinno to zapobiec konieczności płacenia za części zamienne, o ile nie pękły z powodu niewłaściwego użytkowania lub nadużycia.

W przypadku wszystkich innych zabezpieczeń na morzu, takich jak kradzież i kolizja, nie jest złym pomysłem przyjrzenie się ubezpieczeniu osobistej jednostki pływającej.

Końcowe przemyślenia

Najszybsze skutery wodne osiągają maksymalną prędkość 70 mil na godzinę. Nie musisz nawet kupować ulepszonego, zmodyfikowanego statku wodnego, ponieważ twoje ulubione marki, takie jak Yamaha, Sea-Doo i Kawasaki, produkują te szybkie narty wodne.

Teraz, gdy już wiesz, czego szukać, bez względu na to, jaką maksymalną prędkość preferujesz dla swojego skutera wodnego, możesz znaleźć odpowiednią jednostkę pływającą dla siebie. Powodzenia!

powiązana zawartość

Istnieje wiele informacji o tym, jak długo działają silniki do skuterów wodnych. Zależy to od rodzaju posiadanego skutera wodnego i stanu, w jakim się znajduje. Tutaj wyjaśnię, jak długo powinien wytrzymać silnik skutera wodnego i jak śledzić, ile godzin był używany.

Jeśli upadniesz, będziesz chciał wiedzieć, że kamizelka ratunkowa Cię ochroni i utrzyma na powierzchni. Zbyt luźna kamizelka ratunkowa nie spełni swojego zadania, więc chcesz mieć taką, która będzie pasować tak, jak powinna. Może być trudno określić, które kamizelki ratunkowe są najlepsze do jazdy na skuterze wodnym, więc oto przewodnik po najlepszych.