Jak szybko mogą jeździć skutery śnieżne?

Czujesz się dzisiaj na siłach i naprawdę chcesz podkręcić adrenalinę i symboliczną głośność na skuterze śnieżnym. Gdy jesteś na szlaku konnym ze znajomymi, natrafisz na szczególnie niesamowitą górkę, na której chciałbyś poćwiczyć. Jak szybko może jechać Twój skuter śnieżny?

W zależności od typu skutera śnieżnego, najwyższe osiągalne prędkości wynoszą od 95 do 200 mil na godzinę (MPH). Skutery śnieżne wyścigowe mogą być w stanie przekroczyć 200 mil na godzinę, ale inne typy skuterów śnieżnych prawdopodobnie nie.

Jeśli nigdy wcześniej nie słyszałeś o skuterze śnieżnym do wyścigów drag, możesz mieć pytania dotyczące prędkości sań. Z wyprzedzeniem powiemy Ci wszystko, co musisz wiedzieć o prędkości Twojego skutera śnieżnego, w tym o tym, co może ograniczać prędkość Twoich sanek i jak możesz ją zwiększyć. Nie będziesz chciał tego przegapić!

Jak szybko może jechać skuter śnieżny? Dlaczego typ sań ma znaczenie

W zeszłym tygodniu napisaliśmy świetny wpis wprowadzający na temat typów skuterów śnieżnych. Należą do nich sanki trailowe, sportowe, górskie, crossover, turystyczne, wyczynowe i użytkowe. Jak wspomnieliśmy w tym poście, prędkość skutera śnieżnego różni się w zależności od zadań, do których sanie są wyposażone.

Na przykład turystyczny skuter śnieżny jest przeznaczony do długich wycieczek w zimową pogodę. Dlatego ten typ sań często zawiera przestrzeń ładunkową, miejsce dla dodatkowych pasażerów i podgrzewane siedzenia. Nie pójdzie to jednak szybko, bo nie ma powodu. To samo dotyczy użytkowego skutera śnieżnego, który służy do noszenia ciężkiego sprzętu, w tym czasami skuterów śnieżnych. To mocniejsze niż szybkie sanki.

Porównaj to do wyczynowego skutera śnieżnego, który został zaprojektowany do wykonywania trików i manewrowania, a zatem jest dość szybki. To samo dotyczy górskiego skutera śnieżnego. Ten rodzaj sań musi jechać szybciej, ponieważ im większa wysokość, tym szybciej następuje utrata prędkości.

W przypadku tego typu skuterów śnieżnych można spodziewać się typowych zakresów prędkości od 95 do 120 mil na godzinę. Kupując sanki o większej mocy, możesz osiągnąć zawrotną prędkość 150 mil na godzinę.

Jeśli kiedykolwiek poczujesz swędzenie, aby śmigać na skuterze śnieżnym z prędkością, która pozostawia nawet 150 mil na godzinę w kurzu, potrzebujesz skutera śnieżnego wyścigowego.

Tak, zgadza się, wyścigi drag odbywa się nie tylko w samochodach, ale teraz także w saniach. Większość skuterów śnieżnych do wyścigów drag ma dwusuwowe lub czterosuwowe silniki gazowe, które z łatwością osiągają, a nawet przekraczają prędkość 200 mil na godzinę.

Jeśli zastanawiasz się, dlaczego nigdy nie miałeś przyjemności być świadkiem wyścigu skuterów śnieżnych w pobliżu, to dlatego, że te wyścigi nie odbywają się na śniegu. Zamiast tego ścigacze skuterów śnieżnych będą rywalizować na torach betonowych lub asfaltowych. Oto film pokazujący, jak wygląda wyścig na skuterach śnieżnych.

Te wyścigi zdecydowanie nie są przeznaczone dla codziennych saneczkarzy, ponieważ wyścigi na skuterach śnieżnych wymagają specjalistycznego zestawu umiejętności, biorąc pod uwagę, że jesteś poza swoim żywiołem (śnieg). To powiedziawszy, wyścigi z pewnością są fascynujące do oglądania!

Jaki jest najszybszy skuter śnieżny na rynku?

Jeśli jesteś demonem prędkości, który szuka nowych sań, prawdopodobnie szukasz najszybszych skuterów śnieżnych. Czym oni są?

Najszybszym skuterem śnieżnym w 2019 roku był Arctic Cat ZR 9000. Dzięki potrójnemu silnikowi o pojemności 998 cm3 z turbodoładowaniem te sanie mogą z łatwością osiągnąć moc ponad 200 koni mechanicznych (KM). Inne cechy tych szybkich sań to niezwykle mocny trzycylindrowy, czterosuwowy, poziomy rzędowy silnik z konfiguracją z dwoma górnymi wałkami rozrządu (DOHC).

Model 2019 Arctic Cat ZR 9000 ma również rozrusznik elektryczny, gaźnik z wtryskiem paliwa i przekładnię wsteczną. Te sanki mierzą 10,42 stopy długości, 47,8 cala szerokości i 51,1 cala wysokości z maksymalną postawą narciarską 43 cale i minimalną postawą narciarską 42 cale. Jego pojemność paliwa wynosi 9,9 galonów, a Arctic Cat ZR 9000 waży 603 funtów w stanie suchym.

Według Skuter śnieżny.comArctic Cat ZR 9000 z 2019 r. kosztuje 17 599 USD.

Niedawno najnowszymi saniami, które zdobyły prestiżowy tytuł najszybszych, są Yamaha Sidewinder SRX LE . 2021. Ten skuter śnieżny jest wyposażony w czterosuwowy, ultrawydajny silnik Genesis Turbo o pojemności 998 cm3. Zawiera również niskoprofilowe zawieszenie SRX 137, które zapewnia lepszą kalibrację zawieszenia dzięki tylnym sprężynom skrętnym o niskim naprężeniu wstępnym i sprężynom przedniego amortyzatora o podwójnej wartości. Oba zwiększają wysokość jazdy, zawierając profil narty, dzięki czemu Twoje osiągi i maksymalna prędkość są lepsze.

Przednie zawieszenie ARCS w Yamaha Sidewinder SRX LE 2021 ma górne wahacze, które ważą mniej niż kiedykolwiek, a także ośki z kutego stopu, które zapewniają doskonałą trwałość. Prześwit został poprawiony dzięki zmodernizowanemu zawieszeniu przedniemu, podobnie jak funkcja zawieszenia.

Wysokowydajny system sprzęgła YSRC ma sprzęgła rolkowe pierwotne i wtórne zbudowane z myślą o lepszej pracy sanek, ponieważ moment obrotowy z silnika Genesis Turbo trafia na tor bez niszczenia paska napędowego.

Yamaha Sidewinder SRX LE z 2021 r. zaczyna się od 17 999 USD.

Co hamuje prędkość skutera śnieżnego?

Jeśli niedawno kupiłeś używany skuter śnieżny lub twój nowy skuter obchodził kilka urodzin, możesz zauważyć dziwne zjawisko podczas gry. Mianowicie twoje sanie po prostu nie jeżdżą tak szybko, jak kiedyś.

Dlaczego to się dzieje? Oto kilka powodów, na które warto zwrócić uwagę.

Brak konserwacji

Czy konserwujesz wszystkie skomplikowane elementy swojego skutera śnieżnego tak często, jak to konieczne? Obejmuje to kontrolę części, uzupełnianie poziomu płynów, wymianę zużytych elementów, takich jak paski, oraz czyszczenie i/lub smarowanie części w razie potrzeby.

Brak konserwacji skutera śnieżnego lub robienie tego rzadko spowoduje przyspieszone zużycie części, a także ewentualną awarię części.

Słaby przebieg gazu

Zdrowo działający skuter śnieżny będzie miał przebieg od 10 do 20 mil na galon przy standardowym zbiorniku o pojemności 10,5 galona. Powinno to pozwolić ci przejechać około 200 mil, zanim w skuterze śnieżnym zacznie brakować soku.

Przebieg na gazie Twojego skutera śnieżnego niekoniecznie pozostanie taki sam na zawsze. Wycieki gazu mogą spowodować pogorszenie przebiegu, podobnie jak zbyt długa jazda starszymi sankami, a także ogólne zużycie, które może się pogorszyć. Jeśli nigdy nie wymieniałeś świec zapłonowych w swoim skuterze śnieżnym, mogą one powodować zacinanie się ssania, które niszczy przebieg gazu. Zauważysz, że wtyczki są czarne i wyglądają jak czarne od sadzy, co oznacza, że ​​dawno nie trzeba ich wymieniać.

Problemy ze sprzęgłem

Problemy ze sprzęgłem mogą również negatywnie wpłynąć na prędkość skutera śnieżnego. Jeśli sprzęgło potrzebuje kilku sekund, aby się włączyć, czas zatrzymać sanki i spojrzeć na sprzęgło. Może być konieczna natychmiastowa naprawa lub wymiana, więc miej pod ręką numer do naprawy skuterów śnieżnych!

Czy istnieje sposób, aby Twój skuter śnieżny jeździł szybciej?

Może nie przejmowałeś się tak bardzo prędkością, kiedy kupowałeś skuter śnieżny rok lub dwa lata temu. Sanie są w idealnym stanie do biegania, ale po prostu nie osiągają wysokich prędkości, jakich byś sobie życzył. Czy jest jakiś sposób na przyspieszenie skutera śnieżnego, czy lepiej oszczędzać na nowe sanki?

Możesz spróbować zmodyfikować swój skuter śnieżny, aby uzyskać większą prędkość. Jednym słowem ostrzeżenia, jeśli Twój skuter śnieżny jest objęty aktywną gwarancją, możesz unieważnić tę gwarancję, majstrując przy saniach przy użyciu następujących metod. Jeśli jest to ryzyko, które chcesz podjąć, oto jak możesz zwiększyć prędkość skutera śnieżnego za pomocą modów.

Użyj Turbo

Zestawy turbo do skuterów śnieżnych, takie jak te może niezawodnie zwiększyć prędkość sanek. Wiele z nich jest sterowanych komputerowo, dzięki czemu można precyzyjnie dostosować doładowanie skutera śnieżnego do własnych upodobań.

Kup doładowarkę

Jeśli Twoje sanki nie były wyposażone w funkcje doładowania, gdy je kupiłeś, podrób je, kupując je teraz. Nazywana również dmuchawą, sprężarka jest zewnętrzną jednostką odśrodkową, która opiera się na powietrzu pochodzącym z wału korbowego i transportowanym za pomocą paska. Jeśli chcesz uzyskać więcej mocy dmuchawy, możesz dostosować swoje koła pasowe, aby to uzyskać.

Minusem jest to, że często tracisz moc silnika ze względu na sposób, w jaki działają sprężarki doładowujące. To powiedziawszy, otrzymujesz niezawodnie dobre doładowanie i moc za brak wydajności.

Zestawy podtlenku azotu

Możesz także wzmocnić swój skuter śnieżny podtlenkiem azotu, substancją chemiczną, która jest czasami nazywana gazem rozweselającym. Butelka z azotem musi pozostać pełna, aby te zestawy działały, a na ten mod wydasz od 400 do 1100 USD. To powiedziawszy, czasami możesz zwiększyć moc nawet o 80 PW, więc ryzyko może być warte nagrody.

Wypróbuj sterowniki paliwa

Skutery śnieżne z wtryskiem paliwa mogą korzystać z kontrolera paliwa, który jest narzędziem, które pozwala przeprogramować komputer, który określa wydajność gaźników. Możesz do tego użyć oprogramowania lub zewnętrznej skrzynki. Skrzynka odbierze sygnały z komputera, które mają być doprowadzone do silnika, przekierować sygnał, a następnie przekazać go dalej, aby Twoje sanie działały tak, jak chcesz.

Ponownie, jest to kosztowna modyfikacja, ponieważ kontrolery paliwa mogą przywrócić od 300 do 1000 USD.

Kup zestaw przykręcany

Zestawy przykręcane, czasami nazywane zestawami o dużej średnicy, mogą regulować kalibrację tłoków i cylindrów, aby zmienić sposób przesyłania paliwa przez sanie. Na przykład możesz zdecydować się na system wtrysku paliwa lub dyszę gaźnika, wybierając odpowiedni zestaw. Możesz zapłacić 600 dolarów lub nawet cztery cyfry za zestaw, a brak doświadczenia może się nie udać. Stąpać ostrożnie.

Końcowe przemyślenia

Przeciętny skuter śnieżny osiąga prędkość bliską 100 mil na godzinę, ale skutery śnieżne wyścigowe i inne modele o większej mocy mogą z łatwością pływać z prędkością 200 mil na godzinę i szybciej. Jeśli Twój skuter śnieżny nie jest do końca przystosowany do tabaki, zawsze możesz spróbować go zmodyfikować, aby działał szybciej, ale pamiętaj, że możesz unieważnić gwarancję.

powiązana zawartość

Nadszedł dzień Twojej pierwszej przygody na skuterach śnieżnych! Przewidujesz, że w przyszłości będzie o wiele więcej takich dni, to znaczy, jeśli potrafisz nawigować przez dzisiaj. Jak zachować bezpieczeństwo na skuterze śnieżnym? Zalecamy te wskazówki dotyczące bezpieczeństwa przed i podczas obsługi skutera śnieżnego.

To, co nosisz podczas jazdy na skuterze śnieżnym, będzie odgrywać dużą rolę w tym, jak dobrze mija dzień. Jeśli twoje ubranie zalewa się potem lub nie jest wodoodporne, szybko zmarzniesz. Wielkogabarytowe ubrania mogą ograniczać zwrotność, wpływając na zdolność do jazdy. Bez jakiego sprzętu na zimę nie chcesz się obyć podczas jazdy na sankach?