Jak szybko leci parasail?

Planowałeś zaskoczyć całą rodzinę jednodniową wycieczką na parasailing, ale teraz zaczynasz się zastanawiać, czy to najlepszy pomysł. Słyszałeś, że parasailing nazywa się sportem ekstremalnym i nie sądzisz, że Twoje dzieci są jeszcze gotowe na tak energiczną aktywność. Na szczęście parasailing nie jest ekstremalny, a nawet nie lecisz bardzo szybko. Jaka jest Twoja maksymalna prędkość?

Średnia prędkość parasailingu to 15 mil na godzinę. Kapitan łodzi może czasami płynąć z prędkością do 30 mil na godzinę. Nawet przy tej prędkości parasailers zgłaszają wrażenie unoszenia się w powietrzu, zamiast bycia ciągniętym przez niebo.

Czy masz więcej pytań na temat prędkości parasailingu, na przykład czy kapitan może lecieć szybciej lub czy parasailing spowoduje chorobę lokomocyjną? Czytaj dalej, ponieważ odpowiemy na te pytania i jeszcze więcej!

Czy parasailing jest szybki? Średnia prędkość na parasailu

Zanim przejdziemy dalej, upewnijmy się, że jedno jest jasne: parasailing nie jest sportem ekstremalnym. Skoki spadochronowe – w których wyskakujesz z samolotu, spadasz swobodnie, a następnie wypuszczasz spadochron – to sport ekstremalny. Jazda kolejką górską nazwalibyśmy nawet ekstremalną, ale parasailing? Zupełnie nie. (W tej notatce jazdę kolejką górską i parasailing są tak różne, jak to tylko możliwe.)

Sporty ekstremalne zazwyczaj wiążą się z dużymi wysokościami, czego nie ma parasailing. Uczestnicząc w sporcie ekstremalnym, zazwyczaj poruszasz się z prędkością bicia serca, ale znowu nie jest tak w przypadku parasailingu.

Prędkość łodzi kapitana parasail wynosi od 15 do 30 mil na godzinę. Otóż ​​to. To twoja średnia prędkość parasailingu.

Przy 15 milach na godzinę to nawet wolniej niż w strefie szkolnej lub na ulicy mieszkalnej. Nie do końca się czołgasz, ale w najmniejszym stopniu nie jedziesz szybko. Podniesienie ante nieco do 30 mil na godzinę również nie jest tak dużym skokiem prędkości. Jest to wygodniejsze, wręcz żwawe tempo, którego nadal nie nazwalibyśmy szybkim.

Czy parasailing z taką prędkością przypomina ekscytującą przejażdżkę?

Okay, ale musisz przyznać, że jest różnica między jazdą po ulicy mieszkalnej na poziomie gruntu, a byciem podnoszonym na setki stóp w powietrze z tą samą prędkością podczas parasailingu. Z pewnością jazda samochodem od 15 do 30 mil na godzinę nie będzie tak samo odczuwalna jak parasailing z tą prędkością, prawda?

Masz rację, tak nie jest. Jeśli już, parasailing jest bardziej relaksujący, ponieważ czujesz, że unosisz się na wodzie. Zamiast wierzyć nam na słowo, oto relacja z pierwszej ręki na temat doświadczenia paralotnika dzięki uprzejmości Patch Floryda.

Ten parasailer łatwo przyznaje, że bali się wysokości i byli bardzo zdenerwowani, kiedy po raz pierwszy wznosili się na swoim parasailu. Gdy ta chwila minęła, ich niepokój został zastąpiony zdumieniem.

„Pomiędzy spektakularnym widokiem na wyspę Anny Marii i wybrzeże, zapierający dech w piersiach błękit nieba wokół mnie i wody pode mną, a niezrównane wrażenie dosłownie unoszenia się w powietrzu, nagle zdałem sobie sprawę, że całkowicie zaniemówiłem”.

Oczywiście autor nie wspomniał, jak szybko latali na parasailingu, a wiecie dlaczego? Prawdopodobnie nie znali samych siebie. Kapitan parasail, który jest wyszkolonym i doświadczonym profesjonalistą, zarządza prędkością, więc nie musisz o tym myśleć. Masz się zrelaksować i cieszyć czasem spędzonym w powietrzu, a nie stresować się i martwić!

Czy Kapitan Parasail może jechać szybciej? Może być wolniejszy?

Mówiąc o kapitanie parasail, masz kilka pytań dotyczących tego, co mogą, a czego nie mogą robić, zwłaszcza jeśli chodzi o szybkość. Zajmijmy się teraz Twoimi obawami.

Dlaczego szybkie parasailing jest niebezpieczne

Gdybyś o to poprosił, czy kapitan parasailingu mógłby przyspieszyć łódź, abyś mógł płynąć jeszcze szybciej podczas rejsu parasailingowego?

Nie nie mogą. Rozmawialiśmy o tym na blogu, ale parasailing jest nakazany przez Federalna Administracja Lotnictwa lub FAA. Ta organizacja ma zasady określające, jak wysoko może latać parasail, więc możesz sobie wyobrazić, że FAA nie przyjmie zbyt uprzejmie parasailów, które rażąco przekraczają typowe prędkości.

Tutaj jest jedna sekcja zasad operacji na parasailach FAA. Chociaż nic nie jest szczegółowo wymienione na temat prędkości parasailingu, możesz wpaść na pomysł, przeglądając te informacje o tym, jak ściśle musi być uregulowany parasailing.

Nawiasem mówiąc, jest to nie tylko dla twojego bezpieczeństwa, ale dla każdego, kto może dzielić z tobą niebo w dowolnym momencie. Ten Biuletyn FAA opowiada o dwóch oddzielnych incydentach w 2014 r., które miały miejsce, gdy platforma parasailingowa uderzyła w samolot holowniczy. Chociaż nikt nie zginął ani nie został poważnie ranny, wypadki nadal pokazują, że lekkomyślność nigdy nie jest mądra, zwłaszcza gdy masz 500 stóp lub więcej.

Kapitan parasail jest odpowiedzialny za wszystkich parasailerów, których przywozi na swoją łódź. Nie zawsze mogą zapobiegać bezpośrednim zagrożeniom, ale jednym z czynników, nad którymi mają kontrolę, jest ich szybkość. Przekroczenie 30 mil na godzinę to coś, czego żaden szanowany kapitan parasailingu nie powinien robić.

Jeśli twój kapitan mówi „pewne”, nie ma problemu, uruchomią silnik łodzi, by płynąć 40 lub 50 mil na godzinę, wtedy nie chcesz wchodzić na ich łódź i odbywać rejsu parasailingiem. Mogłoby to być niezwykle niebezpieczne. Jeśli ten kapitan jest gotów odrzucić podstawowe środki ostrożności, kto wie, jak bezpieczny może być ich sprzęt?

Możesz cieszyć się szybszymi dreszczami na niebie dzięki innym aktywnościom, takim jak jazda na spadochronie. Przeciętnie napędy działają z prędkością 46 mil na godzinę, czyli znacznie szybciej niż maksymalna prędkość podczas parasailingu.

A co z wolniejszym parasailingiem?

Ok, więc nie możesz lecieć szybciej podczas parasailingu, ale co z podróżowaniem wolniej? Możliwe, ale prawdopodobnie nie.

Musicie pamiętać, że nie jesteście jedyną grupą, którą firma parasailingowa zabierze dziś za ocean. Mają napięty harmonogram przez cały dzień, a spowolnienie jednej grupy jeźdźców oznacza, że ​​lot na parasailingu potrwa dłużej. To sprawia, że ​​firma zajmująca się parasailingiem traci harmonogram, co może mieć wpływ na ich klientów przez resztę dnia.

Nie możemy wystarczająco podkreślić, że parasailing z prędkością nawet 30 mil na godzinę nie jest straszny. To uczucie jest jak głowa dmuchawca unosząca się leniwie na wiosennej bryzie. Nie podskakujesz i nie tkasz i nigdy nie czujesz, że spadasz swobodnie. Nawet parasailerzy po raz pierwszy odkryli, że ich lęki wyparowały, gdy znaleźli się na niebie, doświadczając tego, co to znaczy dla siebie parasailing.

Jeśli martwisz się, że 30 mil na godzinę to za szybko, aby robić zdjęcia lub filmy, to nieprawda! Twój kapitan chce, abyś cieszył się widokami wokół ciebie, nie posuwając się w lodowatym tempie. Jeśli twoje ręce są stabilne, możesz sfotografować szczyty oceanu, a może nawet ptaka morskiego lub delfina z niesamowitą wyrazistością.

Czy parasailing wywoła chorobę lokomocyjną?

Masz tendencję do choroby lokomocyjnej od czasu do czasu. Dla niewtajemniczonych choroba lokomocyjna pojawia się podczas podróży, zwykle gdy podróż się zatrzymuje. Choroba lokomocyjna może powodować wymioty, zawroty głowy, zmęczenie i nudności. Nie chciałbyś zachorować podczas podróży na parasail, ale nienawidziłbyś tego jeszcze bardziej, gdybyś musiał zrezygnować. Jakie masz opcje?

Osoby cierpiące na chorobę lokomocyjną okazjonalnie nie powinny martwić się o parasailing w ciągu dnia. Jeśli już, jazda łodzią może wywołać u Ciebie lekkie mdłości, więc zdecydowanie weź Dramamine przed lotem na parasailingu.

Jeśli zwykle nie masz choroby lokomocyjnej, parasailing raczej nie spowoduje tego!

Końcowe przemyślenia

Parasails podróżuje nie szybciej niż 30 mil na godzinę, co nie wydaje się szybkie. Jeśli już, to uczucie pływania podczas parasailingu jest bardzo przyjemne, nawet dla początkujących parasailingów. Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci zrozumieć, że parasailing nie musi być tak przerażający, jak myślałeś!