Jak szybko jeżdżą młodzieżowe UTV?

Średnia wielkość silnika w młodzieżowym UTV to 149-250 cm3, a silniki te mogą osiągać prędkość maksymalną 29 mil na godzinę dla 149 cm3 i ponad 40 mil na godzinę dla 250 cm3.

Jako dziecko zawsze fascynowała mnie szybkość. Dorastając w Indianie mieliśmy rozległe pola, na których mogliśmy jeździć, wyjmować nasze UTV i ścigać się.

Kultura wyścigowa jest tak duża w domu, że prędkość stała się istotną częścią mojego dzieciństwa, ale tak naprawdę małe dziecko nie miało zbyt wiele miejsca na rozpoczęcie jazdy w terenie. Niestety trzeba było poczekać, aż trochę dorośniesz.

Na szczęście technologia rozwinęła się i UTV stały się bardziej liderem off-roadowego stylu życia. Coraz więcej dzieci chce wziąć udział w akcji terenowej, a firmy takie jak Polaris, Massimo, Hisun i SSR hojnie zareagowały na te protesty.

Poniżej przedstawię niektóre z najszybszych UTV dla młodzieży w 2018 roku

2018 Najszybsze młodzieżowe UTV

Prędkość jest zależna od kierowcy, prawda? Cóż, nie według niektórych z tych pojazdów potworów, które są teraz dostępne na rynku dla młodzieży.

MASSIMO KARABIN 250 S

Po pierwsze, mamy jeden z najszybszych na rynku młodzieżowych UTV, MASSIMO GUNNER 250 S.

Ma więcej mocy niż większość młodych UTV dzięki dużemu, chłodzonemu cieczą, czterosuwowemu silnikowi o pojemności 250 cm3. Pamiętaj też, że tak duże pojazdy są przeznaczone tylko dla młodzieży w wieku od 12 lat.

Ten MASSIMO GUNNER 250 S ma również absolutnie świetną dwuzakresową przekładnię CVT, przednie zawieszenie z podwójnymi wahaczami A i regulowane sportowe fotele, lusterka, drzwi, dach, aluminiowe felgi i przednią szybę.

GUNNER 250 S waży około 688 funtów i kosztuje około 4 789 USD, a używana cena detaliczna może być nieco niższa.

Uderzenie Hisun 250

Drugi, mamy Hisun’s Strike 250. Ten młodzieżowy UTV jest w rzeczywistości dość pojemny i ma nieco mniejszy silnik w porównaniu do Massimo Gunner 250 S.

Chociaż Uderzenie jest nieco mniejsze niż Strzelec, nadal nie ma się z czego kpić. Nadal będzie przyciągać wzrok, jeśli twoje dziecko jeździ nim po parku.

Strike ma 229 cm3, chłodzony cieczą, czterosuwowy silnik OHV, a także podwójną skrzynię biegów CVT, taką samą jak Massimo Gunner.

Jedną z dodatkowych premii do tego konkretnego UTV jest to, że w przeciwieństwie do Massimo Gunner, jest on wyposażony w dziewkę przymocowaną z przodu pojazdu.

Hisun Strike ma to samo podwójne zawieszenie z ramieniem A z przodu i wahacz z tyłu. Strike waży nieco mniej niż Massimo Gunner przy 657 funtach.

Będzie również oferować ci nieco tańszą cenę w wysokości 4699 USD w porównaniu do strzelca 4 789 USD.

Czytać  Lista najlepszych strzelnic łuczniczych w Denver w stanie Kolorado

Długie body Pitster Pro Lil Ripper 200

Trzeci, na liście naszego podsumowania 2018 jest Pitster Pro Lil Ripper Long Body 200, to kęs nazwy!

Ten szczególny młodzieżowy UTV jest świetny dla dzieci, które są nieco większe, a nawet dla dorosłych. Ma wydłużony rozstaw osi, który zapewnia więcej miejsca w kokpicie, a silnik o pojemności 200 cm3 pomaga przewozić cięższych kierowców w porównaniu z mniejszymi UTV.

Pitster Pro Lil Ripper Long Body 200 może pochwalić się również tak popularnym przednim zawieszeniem z podwójnym wahaczem A i tylnym wahaczem.

Long Body 200 jest również wyposażony w regulowane siedzenia, odlewane aluminiowe koła oraz duże 22-calowe przednie i 20-calowe tylne opony.

Ten UTV jest szczególnie lekki ze względu na swoją poszerzoną szerokość i waży około 550 funtów i kosztuje około 3599 USD.

SSR SRU170RS

Czwartym naszym najszybszym UTV jest SSR SRU170RS. W tym momencie moc naprawdę zaczyna nieco słabnąć w kategorii prędkości.

Podczas gdy wiele innych wymienionych UTV może w niektórych modelach przejechać znacznie ponad 40 mil na godzinę, z silnikiem o pojemności 169 cm3, SRU170RS osiągnie prędkość maksymalną nieco ponad 30 mil na godzinę.

Nie oznacza to, że SRU170RS jest mniej bestią niż reszta wcześniej wymienionych UTV. Ten model nie ma jednak silnika chłodzonego cieczą, a zamiast tego ma chłodzony powietrzem czterosuwowy SOHC.

Ma również prostszą przekładnię, która jest tylko normalną przekładnią CVT. Standardowe akcesoria do tego modelu UTV też są nieco mniejsze.

Jest po prostu wyposażony w reflektory LED, lusterko wsteczne, światła do jazdy i koło zapasowe, co jest miłe.

Polaris RZR 170

Chociaż ten następny UTV nie jest najszybszym młodzieżowym UTV na rynku, jest zdecydowanie jednym z najpopularniejszych. Oczywiście to dlatego, że wszyscy znają i kochają zaufaną markę Polaris.

Polaris RZR 170 to świetny młodzieżowy UTV dla dzieci w wieku około 10 lat i więcej i jest świetny dla początkujących, którzy dopiero zaczynają przygodę z terenem.

Polaris RZR 170 ma prosty silnik o pojemności 169 cm3 z elektronicznym wtryskiem paliwa. Co jest naprawdę interesujące w tym konkretnym modelu i cieszy się dużą aprobatą wśród rodziców, regulowane ustawienia prędkości.

Rodzice mogą kontrolować, w oparciu o poziom doświadczenia kierowcy, czy maszyna osiąga prędkość dziesięciu mil na godzinę, czy najwyższe ustawienie około 29 mil na godzinę.

Ten RZR 170 ma również nieco więcej ustawień bezpieczeństwa z solidną klatką ochronną, siatkami bezpieczeństwa, kierownicą pochylenia, a przy zakupie od Polaris, dwoma standardowymi kaskami młodzieżowymi.

Czytać  Jak ciężki może być śnieg?

Polaris RZR 170 waży około 532 funtów i kosztuje około 4799 USD. Tak więc obiektywnie jest nieco wolniejszy w cenie w porównaniu z innymi modelami, takimi jak Missimo Gunner 250 S lub Hisun Strike.

Polaris ACE 150 EFI

Next Up to kolejny ulubieniec fanów z młodzieżowego składu Polarisa. Jest to najwolniejszy z młodzieżowych UTV, jednak jego silnik jest najmniejszy.

Polaris ACE 150 EFI to właściwie pierwszy w branży jednomiejscowy UTV dla młodzieży. Jak wspomniano wcześniej, ma on elektronicznie wtryskiwany silnik o pojemności 149 cm3, a także ma te same ustawienia prędkości rodzicielskiej, co RZR 170.

Ma również prostą skrzynię biegów CVT i w rzeczywistości ma wiele takich samych funkcji, jak Polaris RZR 170. Ma więc siatki bezpieczeństwa, regulowane siedzenie, pochylenie kierownicy, klatkę ochronną.

Pitster Pro Lil Mojave

Na koniec mamy Pitster Pro Lil Mojave. Ta mała, ale wytrzymała maszyna ma chłodzony powietrzem czterosuwowy silnik SOHC o pojemności 150 cm3.

Ma również tę samą przekładnię CVT, co Polaris RZR 170 i Polaris ACE 150.

Polaris ACE 150 będzie kosztować około 3799 USD, ale jeśli czujesz się ekstra, możesz dorzucić dodatkowe 1000 USD za model z limitowanej edycji, który ma fajny lakier i numery wyścigowe z boku pojazdu.

Akcesoria do tego konkretnego UTV nie są tak wyjątkowe, jak niektóre inne modele, które widzieliśmy do tej pory.

Ma to standardowe regulowane siedzenie kierowcy, pół przednią szybę, przednie i tylne zderzaki, nerf bary i dodatkowy bonus, UCHWYTY NA KUBKI!

Lil Mojave waży aż 540 funtów i kosztuje 3799 USD.

Jak uzyskać większą prędkość/moc:

Istnieje wiele sposobów na przyspieszenie UTV. Najpopularniejszym, który przychodzi mi do głowy, jest „wrzucenie tam dużej turbosprężarki”.

Jednak turbosprężarki są dość drogie w zakupie, a ich profesjonalna instalacja jeszcze droższa. Oto kilka szybkich, prostych sposobów na uzyskanie większej prędkości od swojej młodości UTV lub w inny sposób.

Przepływ powietrza – Każdy silnik pojazdu ma przepływ powietrza, który wspomaga pracę silnika. Silnik wciąga powietrze, miesza je z gazem, kompresuje, a następnie rozsadza ten gaz, a następnie wypuszcza go przez wydech.

Mając to na uwadze, aby uzyskać większą prędkość, musisz pozwolić silnikowi uzyskać więcej powietrza. Standardowe filtry powietrza są zwykle ciężkie i grube, aby uniemożliwić przedostawanie się kurzu, zanieczyszczeń i wody do silnika.

Istnieje wiele filtrów powietrza na rynku wtórnym, które pozwolą na większy przepływ powietrza do pojazdu. Oprócz zakupu filtra na rynku wtórnym możesz otworzyć komorę powietrzną silnika.

Standardowy airbox jest uszczelniony, aby chronić filtr powietrza i zwykle ma jeden punkt wejścia pod zbiornikiem gazu.

Czytać  Kiedy wynaleziono skuter śnieżny?

Airbox ogranicza przepływ powietrza, a tym samym ogranicza moc, jednak pamiętaj, że otwarcie tego airboxa naraża cię na większe ryzyko, że woda dostanie się do wlotu powietrza i może hydroblokować silnik.

Przepływ spalin – Innym prostym sposobem na poprawę prędkości i osiągów silnika jest zwiększenie przepływu spalin. Po raz kolejny można to osiągnąć poprzez modernizację układu wydechowego za pomocą części zamiennych.

Należy pamiętać, że pojazdy z magazynu są przeznaczone do obsługi części z magazynu.

Więc kiedy idziesz o modernizację wlotów powietrza i dodawanie turbosprężarek, a co nie, musisz ulepszyć inne części, takie jak wydech, aby pojazd mógł obsłużyć i wykonać całą tę dodatkową moc, którą otrzymuje.

Zasadniczo podczas ulepszania układu wydechowego upewnij się, że jest on odpowiedni dla wszelkich innych ulepszeń, które wprowadzasz do swojego pojazdu, w przeciwnym razie może to faktycznie ograniczyć tę moc i uszkodzić pojazd.

Ponowne wyrzucanie gaźników – Podczas instalowania tych wszystkich dodatkowych ulepszeń w UTV, możesz pomyśleć o ponownym wyrzuceniu gaźnika UTV.

Gdy UTV zostanie dostrojony do swoich podstawowych komponentów i gdy zaczniesz dodawać więcej mocy i ulepszeń, musisz upewnić się, że reszta pojazdu jest zrównoważona. Większość gaźników ma 2 dysze, główną i jałową.

Dysza biegu jałowego podaje paliwo do gaźnika, gdy pojazd jest na biegu jałowym, a dysza główna podaje paliwo przez cały czas.

Kiedy zmieniasz ilość przepływającego powietrza (ulepszony wlot powietrza) lub ilość opuszczającego silnik (ulepszony wydech), musisz również dostosować dawkę paliwa, zmieniając dysze w gaźniku.

Więcej powietrza to więcej paliwa potrzebnego do uzyskania najlepszego spalania w cylindrach silnika.

Rozmiar opony – To chyba najprostszy sposób na uzyskanie trochę większej prędkości z UTV.

Nauka, która za tym stoi, jest również dość prosta. Oto dobre równanie, które pomoże zrozumieć różnicę prędkości.

Nowy obwód opony/stary obwód opony x Aktualna prędkość maksymalna = Nowa prędkość maksymalna.

Rozmiar koła zębatego – To jest podobne do rozmiaru opony. Pojazdy UTV, które wykorzystują łańcuch i zębatkę w układzie napędowym, mogą zwiększyć prędkość poprzez zmianę/regulację przełożeń zębatek.

Zazwyczaj można regulować przednią lub tylną zębatkę, o ile zwiększa się ilość zębów.

Nie będę zagłębiać się w fizykę tego wszystkiego, ale w zasadzie regulacja przedniej zębatki szybciej zwiększy prędkość, podczas gdy tylna zębatka pomoże ci dostroić prędkość maksymalną.

Pamiętaj, że dostosowanie tych rzeczy wpływa również na twój moment obrotowy i że moment obrotowy i prędkość maksymalna mają odwrotną zależność.