Jak szeroki jest balon na gorące powietrze?

Z ziemi balony na ogrzane powietrze wyglądają na zwodniczo małe. Dopiero gdy podejdziesz blisko i osobiście z balonem na ogrzane powietrze, zauważysz dokładnie, jak masywne są te unoszące się w powietrzu worki.

Średniej wielkości balony na ogrzane powietrze mają w najszerszym miejscu około 50-60 stóp szerokości. Ze względu na swój kształt są mniej szerokie u góry iu dołu koperty. Większe balony na ogrzane powietrze mogą mieć ponad 90 stóp szerokości. Mniejsze balony na ogrzane powietrze mają zwykle około 40 stóp szerokości.

Nawet po mniejszej stronie balony na ogrzane powietrze są naprawdę masywne! Dlaczego są takie duże? Czy istnieje sposób na zmniejszenie balonów na ogrzane powietrze? Na te pytania i inne odpowiedzi poniżej!

Porównania rozmiarów

Kiedy dorastałem, zawsze chciałem być wysoki. Nie tylko trochę wysoki, ale naprawdę wysoki! Moja mama miała ponad 6 stóp wzrostu i większość moich wujków też.

Tak się złożyło, że wysokie dżinsy żyły i miały się dobrze w mojej rodzinie! Wszyscy trzej moi bracia mają ponad 6’3”. Co o mnie pytasz? Jestem zdrowy 5’10”.

Oczywiście z biegiem czasu bycie najmniejszym w rodzinie naprawdę mi pomogło!

Mój niższy środek ciężkości sprawił, że stałem się groźnym zapaśnikiem w salonie, nauczyłem się grać w koszykówkę przeciwko wyższym przeciwnikom io wiele łatwiej było mi znaleźć ubrania dla mnie!

Lekcja z tego jest taka, że ​​nie ma nic złego w byciu trochę mniejszym. Tak się składa, że ​​nie ma też nic złego w byciu większym! Dla różnych rozmiarów są różne mocne strony!

Poniżej przyjrzymy się trzem balonom na ogrzane powietrze o różnych rozmiarach. Każdy ma inną szerokość i każdy służy do innego celu. Zobaczymy, dlaczego różne balony na ogrzane powietrze mają różne rozmiary.

Każdy z tych balonów to balon Camerona. Jeśli chcesz zobaczyć ich doskonałą stronę internetową, po prostu kliknij tutaj! Balony Camerona.

Typ O

O-Type to jedna z moich osobistych kopert na balony na ogrzane powietrze. Jest mniejszy i jest idealny na każdą zabawę! Poza tym uwielbiam ich bulwiasty design! Taki słodki!

W najmniejszym rozmiarze O-Type ma 44 stopy średnicy. W największym, ma 61 stóp średnicy! To stawia go w kategorii małych i średnich rozmiarów. Więc do czego byś używał O-Type?

Cóż, jak wspomniałem powyżej, są idealne do wszelkiego rodzaju sportów balonowych. Co więcej, mogą być również idealne na pokaz ze względu na swój kształt!

Typ N

N-Type to najlepszy promocyjny balon na gorące powietrze. Dzięki unikalnemu projektowi możesz umieścić wszystko na kopercie i będzie widoczny z daleka!

N-Type ma szerokość od 45 do 76 stóp. Tak się składa, że ​​jest to bardzo wysoki balon, osiągający nawet 79 stóp wysokości! To stawia typ N w średnim rozmiarze.

Typ

Typ A jest zdecydowanie największym balonem, o którym tutaj wspomnimy! Jest przeznaczony do jednego celu i tylko do jednego: przewożenia jak największej liczby osób! I na pewno jest dobry w swojej pracy!

Typ A ma szerokość od 61 do 86 stóp. W największym, balon może pomieścić ponad 18 osób! To całkiem niesamowite! To 6300 funtów. podnoszenia brutto!

Dlaczego tak duży?

Jak już wspomnieliśmy i jak możesz teraz zaświadczyć, balony na ogrzane powietrze są naprawdę masywne! Nawet gdy są małe, są masywne! To właśnie nazywam oksymoronem!

Ale dlaczego są tak duże? Czy to wszystko na pokaz? Czy społeczność balonowa na ogół kompensuje coś?

Mam na myśli, że balon na ogrzane powietrze jest większy niż niektóre samoloty, ale nadal nie może unieść tak dużo jak samolot. Nie mogą też sterować jak samolot ani podróżować tak daleko, jak samolot może.

Więc o co chodzi?

Cóż, właściwie wszystko sprowadza się do nauki. Ale czy w naszej nowoczesnej erze technologii nie można ich zmniejszyć? Cóż, podobnie jak samoloty, balony na ogrzane powietrze podlegają pewnym prawom fizyki.

Tak się składa, że ​​stosują się do różnych praw. I myślę, że jest rzeczą oczywistą, że balony na ogrzane powietrze są robione z innego powodu niż samoloty.

Poniżej przyjrzymy się, dlaczego balony na ogrzane powietrze są tak duże i przedyskutujemy, czy mogą być mniejsze!

Nauka za balonami

Nauka o lataniu balonem nie jest tak skomplikowana! To dla mnie szczęście! Zdecydowanie istnieją bardziej zaawansowane koncepcje, ale podstawy są właśnie takie: podstawowe!

Pierwszą rzeczą, którą należy wiedzieć o balonach na ogrzane powietrze, jest to, że gorące powietrze unosi się. Kiedy to gorące powietrze zostaje uwięzione w torbie, jak koperta, naciska na górę torby. W końcu tworzy wystarczającą siłę nośną, aby unieść torbę w niebo!

Stwórz wystarczającą ilość windy, a gorące powietrze może przenosić torbę oraz coś przywiązanego do torby! I w zasadzie tak działa balon na ogrzane powietrze! Powietrze wewnątrz koperty unosi się, gdy się nagrzewa, a to unosi cały balon!

Czy mogą być mniejsze?

Powstaje więc pytanie, czy balony na ogrzane powietrze mogą być mniejsze? Cóż, krótka odpowiedź brzmi: nie. Ale za tą odpowiedzią stoją dwa bardzo ważne powody.

Przede wszystkim potrzebujesz DUŻO gorącego powietrza, aby wytworzyć wystarczającą ilość windy, aby przewieźć nawet jedną osobę. Więc jeśli chcesz podwieźć dużo osób, będziesz potrzebować ogromnej ilości gorącego powietrza!

Drugi powód jest bezpośrednio związany z pierwszym. Koperta może pomieścić tylko tyle gorącego powietrza. Chociaż nie widzimy powietrza, w rzeczywistości istnieje granica tego, ile zmieści się w kopercie.

Tak więc, że potrzebujesz dużo gorącego powietrza, aby wytworzyć wystarczającą siłę nośną, będziesz potrzebować naprawdę dużej koperty, aby pomieścić całe to powietrze! A im większa koperta, tym większy ciężar do podniesienia! Czy widzisz, dokąd z tym zmierzam?

Tak więc w przypadku balonów, które nie wymagają dużego unoszenia, mogą być nieco mniejsze. Im więcej potrzebnego podnośnika, tym większa koperta!

Czekaj, jak duży???

Jeśli kiedykolwiek grałeś w piłkę nożną, być może znasz uczucie, gdy widzisz faceta naprzeciwko siebie i mówisz: „Czekaj! Czy muszę dopasować się do tego faceta? Nie ma mowy!”.

Może byłeś po drugiej stronie tego równania. W każdym razie balony na ogrzane powietrze są trochę jak ten ogromny piłkarz. Kiedy w końcu się do nich zbliżysz, po prostu musisz iść „wow”.

Cóż, w świetle tego chciałem zawrzeć w tej sekcji więcej faktów, które sprawią, że zaczniesz „wow”.

Porównam trzy naprawdę duże rzeczy do szerokości przeciętnego balonu na ogrzane powietrze. Pamiętaj, że balony na ogrzane powietrze mają średnio około 60 stóp szerokości.

Przygotuj się na zaskoczenie, jak te obiekty, które są oczywiście masywne, w porównaniu do szerokości przeciętnego balonu na ogrzane powietrze!

Znak Hollywood

Znak Hollywood jest DUŻY. To znaczy, widać to z tak daleka! Czy zdziwiłbyś się, że znak Hollywood nie jest tak wysoki jak balon na ogrzane powietrze?

Zgadza się, znak Hollywood ma tylko 49 stóp wysokości! Więc jeśli obrócisz go na bok, będzie miał taką samą szerokość jak mniejszy balon na gorące powietrze.

Kręgielnia

Tak się składa, że ​​certyfikowana kręgielnia ma mieć 62.8480 stóp długości. To tylko trochę więcej niż szerokość naszego przeciętnego balonu na ogrzane powietrze!

Wyobraź sobie przez chwilę, że bierzesz kręgielnię i obracasz ją na boki. To mniej więcej szerokość przeciętnego balonu na ogrzane powietrze! Czy to nie jest po prostu niesamowite!

Gumowa Kaczka

Czekaj… gumowa kaczka? Cóż, nie byle jaka gumowa kaczka, największa na świecie gumowa kaczka! Tak się składa, że ​​największa na świecie gumowa kaczka ma dokładnie 60 stóp wysokości!

Oznacza to, że największa gumowa kaczka na świecie jest tak wysoka, jak szerokość przeciętnego balonu na ogrzane powietrze. Czy to nie stawia pewnych rzeczy w odpowiedniej perspektywie!

A dla przyjemności oglądania poniżej zamieściłem klip przedstawiający największą na świecie gumową kaczkę. Cieszyć się!