Jak strzelać z łuku bloczkowego – 6 prostych kroków do wykonania

Rozpoczęcie polowania na łuki może być mylące, jeśli nie jest się świadomym zasady łucznictwa. Zrozumienie, jak prawidłowo strzelać z łuku, w szczególności z łuku bloczkowego, jest niezbędne na początku. Nazywam się Michael Aguirre. W głębi serca jestem entuzjastą polowania na łuki i staram się dokładnie wyjaśnić 6-stopniowy proces prawidłowego posługiwania się łukiem bloczkowym.

Oto proces wyjaśniający krok po kroku:

 1. Przygotowanie
 2. Idealna postawa
 3. Założenie strzały i celowanie w
 4. Wycofując się
 5. Cel
 6. Wydanie prawidłowo

Brzmi dość prosto. Jednak każdy krok wiąże się ze świadomym wysiłkiem. Uważnie przeczytaj każdy krok i zwróć szczególną uwagę na dostarczone wskazówki i porady, aby Twoje nowe ulubione spędzanie czasu było relaksującym doświadczeniem.

Krok 1: Przygotowanie

Aby rozpocząć strzelanie z łuku bloczkowego, będziesz oczywiście potrzebował łuku bloczkowego. Możesz zdobyć zestaw łuczniczy dla początkujących, który będzie zawierał łuk bloczkowy, szybkozamykacz i kilka strzał, z których możesz strzelać.

Powinieneś wyruszyć i znaleźć dobre miejsce, w którym możesz ćwiczyć. Upewnij się, że masz dużo miejsca bez możliwości uderzania w domy, zwierzęta lub ludzi. Znajdź też dobry cel dla siebie.

Aby zapobiec nadmiernemu zużyciu strzał, poćwicz strzelanie do zgniłego pnia lub przynieś cel. Upewnij się, że masz przyzwoite tło na wypadek, gdybyś przestrzelił swój cel i zgubił strzałę.

Rzeczy, których będziesz potrzebować na początek:

 1. Łuk kompozytowy
 2. Cel
 3. Strzałki
 4. Naramiennik

Zanim wyruszysz, weź łuk, aby dostosować go do długości naciągu. Łuki bloczkowe są przystosowane do regulacji, dzięki czemu mogą służyć przez wiele lat i są przekazywane do różnych rąk.

Możesz zatrzymać się w prawie każdym sklepie z artykułami sportowymi, aby dokonać prawie każdej regulacji; w tym regulację przeziernika, wysokości oparcia strzały i długości naciągu dopasowanej do twojej budowy. Długość naciągu łuku jest niezbędna do następnego kroku na naszej liście.

Krok 2: Postawa

Aby uzyskać idealną postawę, jeśli jesteś praworęczny, twoja lewa strona powinna być ustawiona w kierunku celu z wyciągniętą lewą stopą. Odwrotnie dotyczy osób leworęcznych.

Stań ze stopami rozstawionymi prawie na szerokość ramion. Powinieneś także stać prawie prostopadle do celu. Stań prosto, jakbyś miał sznurek przywiązany do samego czubka głowy i podtrzymywał cię. Tam możesz przejść do następnego kroku.

Krok 3: Założenie strzały i celowanie

Podczas namierzania celu oceń odległość między swoją pozycją a celem na podstawie przyrostów jardów. Ocena odległości w pomiarach stóp może okazać się bardzo niedokładna. Z drugiej strony jardy są łatwe w umyśle i łatwe do zapamiętania.

Na początku zauważysz, że twój cel jest chwiejny i trochę niestabilny, więc upewnij się, że najpierw stoisz co najwyżej 15 jardów od celu. Aby dokładnie zmierzyć odległość, zabierz ze sobą dalmierz lub taśmę mierniczą. Aby z grubsza oszacować, stań obok celu i oddal się od celu długimi krokami.

Następnym krokiem jest założenie strzały na łuk. Nasadka to podzielona plastikowa lub drewniana gałka na końcu strzałki naprzeciwko grotu strzały.

Umieść nasadkę na cięciwie, obróć ją tak, aby różnokolorowa próżka była skierowana do góry, i dociśnij nasadkę do pętli cięciwy w środku, aż zatrzaśnie się na swoim miejscu.

Odbywa się to w pierwszej kolejności, aby uniknąć obrażeń lub przypadkowego kontaktu z grotem strzały na cięciwie, zerwania go i zerwania łuku. Następnie umieść strzałę na stojaku na strzały, w pozycji strzeleckiej. Strzała została nałożona.

Krok 4: Wycofanie

Naciąganie łuku bloczkowego to sztuka, która wymaga dwóch jednoczesnych działań. Najpierw podnieś łuk do poziomu oczu, a następnie jednocześnie pchnij niedominującą ręką, jednocześnie naciągając do tyłu ramieniem strzeleckim. To rozkłada ciężar remisu równomiernie na obie ręce, a nie na jedno.

Podczas naciągania łuku nie ciągnij tylko dominującą ręką i unikaj wykrzywiania dominującego łokcia. Wielu popełnia ten błąd i zbyt szybko wyciąga rękę strzelecką.

Zamiast tego szybko i mocno naciągnij łuk, używając jednej ręki do pchania, a drugą do napinania, aż łuk osiągnie punkt wypuszczenia lub punkt zakotwiczenia, w którym ciężar wydaje się znikać.

Puszczacz jest jedną z podstawowych części twojego łuku. Przywiąż go do dominującej ręki, lewą lub prawą, korzystając z podanych pasków. Klamrę wyzwalacza należy następnie przymocować do cięciwy. Wypuszczanie strzały jest inicjowane przez pociągnięcie za spust.

Jeśli używasz luzu do naciągania łuku, upewnij się, że podczas naciągania cięciwy palec nie leży na spuście i w ten sam sposób odciągnij łokieć do tyłu.

Teraz jesteś gotowy i gotowy do celowania.

Krok 5: Celowanie

Po odciągnięciu łuku oprzyj swoją dominującą rękę pod kością szczęki, ustawiając linię wzroku na przezierniku znajdującym się na cięciwie.

Następujące kroki mogą być trudne:

 1. Przejrzyj ćwierkanie widok
 2. Wyrównaj swoją wizję z celownikiem nad miejscem na strzałę
 3. Mając otwarte oczy, umieść celownik punktowy na celu

Słowo dla mądrych; pamiętaj, aby zawsze mieć otwarte oczy podczas strzelania z łuku. Aby prawidłowo określić odległość celu, należy mieć otwarte oczy, aby nie stracić poczucia głębi. Teraz, gdy wszyscy już jesteście widoczni, jesteście gotowi na najlepszą część.

Krok 6: Prawidłowe zwalnianie

Przed wypuszczeniem weź głęboki oddech i przytrzymaj go, aby ustabilizować strzał i rozluźnić palce wskazujące, trzymające łuk. Kiedy zostaniesz zauważony i gotowy do wypuszczenia, pamiętaj, aby robić to powoli; ściskając spust, aż się zwolni.

Nie powinieneś robić zdjęcia bez pewności, że jesteś gotowy. Często łucznicy przypadkowo wzdrygają się i chwytają łuk, zrzucając trajektorię strzały i chybiając celu.

Zwolnij sznurek pewnie, jednocześnie śledząc wzrok na swój cel. Postępując zgodnie z tymi wskazówkami, przekonasz się, że trafienie w cel z dowolnej odległości będzie bardzo proste i relaksujące.

Klucz do stania się lepszym łucznikiem jest prosty i oklepany: praktyka. Poświęć tyle czasu, ile możesz, ćwicząc i powtarzając tę ​​rutynę z łukiem bloczkowym, a wkrótce stanie się to jak druga natura