Jak sprawić, by wędrówka była zabawą dla całej rodziny?

są tak wiele korzyści dla pieszych wędrówek. Nie tylko jest świetny dla twojego zdrowia fizycznego, ale może również zmniejszyć stres i poprawić nastrój! Jedyna rzecz, która mogłaby to poprawić? Zaangażuj swoją rodzinę. Niezależnie od tego, czy jesteś entuzjastą pieszych wędrówek, czy po prostu lubisz raz na jakiś czas pokonywać szlaki, jest coś do powiedzenia o przebywaniu na łonie natury z ludźmi, których kochasz.

Ale jeśli masz małe dzieci, wędrówki mogą wydawać się wyzwaniem. Nie mają takiej siły ani wytrzymałości jak ty i mogą się szybko zmęczyć. Nawet starsze dzieci mogą się zmęczyć i możesz pomyśleć, że nie da się ich na jeden dzień oderwać od telefonów (ale właśnie dlatego rodzinne wędrówki są tak ważne!).

Co więc możesz zrobić, aby wędrówka była przyjemnością dla całej rodziny? Jak możesz zaangażować wszystkich i stworzyć przyjemne doświadczenie dla każdego – bez względu na wiek? Przyjrzyjmy się kilku wskazówkom, aby Twoja następna wycieczka na świeżym powietrzu była sprawą rodzinną.

Spraw, aby piesze wędrówki były przyjemnością dla całej rodziny

Źródło obrazu: Unsplash

Zaplanuj i przygotuj

Planując rodzinną wycieczkę, musisz wziąć pod uwagę wszystkich. Jeśli masz dziecko, które wciąż jest w pieluchach, napełnianie pokrowca na pieluchy z niezbędnymi elementami stworzy dla każdego mniej stresującą przygodę. Oprócz spakowania ich „zwykłych” przedmiotów, musisz zapakować kilka dodatków do prawie wszystkiego:

 • Jednorazowe lub materiałowe pieluchy
 • Chusteczki
 • Sanityzer dłoni
 • Krem na pieluchy
 • Przebrać się
 • Płyn kosmetyczny
 • Ściereczka do odbijania

Kiedy już spakujesz najmłodszego i będziesz gotowy do drogi, zastanów się nad zapasami, których będziesz potrzebować dla reszty rodziny. Nie musisz być doświadczonym turystą, aby zabrać ze sobą odpowiedni sprzęt i zapewnić wszystkim bezpieczeństwo i ochronę.

Jeśli chodzi o ubranie, unikaj ubierania się w „zwykłe ubrania”. Dżinsy i t-shirty sprawiają, że zbyt łatwo się przegrzewają i bardzo szybko stają się niewygodne. Zamiast tego zachęcaj wszystkich do noszenia ubrań treningowych, które odprowadzają wilgoć. Przywiezienie kilku dodatkowych par skarpetek też nie jest złym pomysłem!

Czytać  Najlepsze posiłki z plecakiem bez kucharza dla turystów i wczasowiczów

Gdy masz całą rodzinę, o którą musisz się martwić, ważne jest, aby spakować jak najwięcej dodatkowych artykułów. Zaplanuj więc dodatkowe przekąski, butelki wody, krem ​​​​do opalania, spray na owady i wszystko, czego Twoje dzieci mogą potrzebować, aby zachować wygodę i bezpieczeństwo.

Oprócz planowania, co spakować, spójrz na prognozę pogody. Niezależnie od tego, czy ma być jasno i słonecznie, czy może padać deszcz, pogoda może mieć ogromny wpływ na Twoją wędrówkę. Przygotowanie z jak największym wyprzedzeniem ułatwi uporanie się z niespodziankami.

Uwzględnij całą rodzinę

Uwzględnij całą rodzinę

Czasami wędrówki z rodziną oznaczają wędrówki z cały rodzina – w tym czworonożni członkowie.

Wędrówki z psem rodzinnym, a nawet kotem, mogą być wspaniałym przeżyciem. Pozwala zwierzęciu na ćwiczenia, których potrzebuje, i może wzmocnić więź. Ale powinieneś myśleć o swoim zwierzaku jak o innym dziecku, jeśli chodzi o planowanie. Na wędrówkę będą potrzebować jedzenia i wody, a trasa powinna być wytyczona tak, aby zapewniała dużo cienia i możliwość odpoczynku.

Wędrówka ze zwierzęciem może wiązać się z kilkoma zagrożeniami. Rzeczy takie jak kleszcze i pchły są bardziej rozpowszechnione na obszarach zalesionych, a inne owady, a nawet niektóre rośliny mogą być szkodliwe dla ich dobrostanu. Dobrym pomysłem jest porozmawianie z weterynarzem psa przed wyruszeniem na wędrówkę. Mogą ustawić ci profilaktykę pcheł i kleszczy i zaoferować pomocne wskazówki, jak zapewnić bezpieczeństwo twojemu futrzanemu przyjacielowi. Jeśli Twój pies ma wcześniej istniejący stan, może warto zainwestować w ubezpieczenie dla zwierzątktóre mogą pomóc w spłacie rachunków medycznych, które mogą mieć w przyszłości lub w razie wypadku na szlaku.

Bierz rzeczy powoli

Bierz rzeczy powoli

W przypadku dzieci i zwierząt domowych jedną z najlepszych rzeczy, jakie możesz zrobić, jest powolne działanie. Nie planuj 5-milowej wędrówki po raz pierwszy. Jest kilka rzeczy, o których należy pamiętać, kiedy zabierasz ze sobą rodzinę po raz pierwszy. Następujące wskazówki mogą ułatwić wszystkim – zwłaszcza małe dzieci, które mogą się szybciej zmęczyć:

 • Zbadaj różne szlaki i wybierz taki, który działa na każdym poziomie
 • Zapoznaj się ze szlakiem przed zabraniem rodziny
 • Powiedz innym, gdzie Ty i Twoja rodzina będziecie przed wyjazdem
 • Spakuj narzędzia nawigacyjne, takie jak mapa, kompas i telefon — możesz nawet przydziel dziecku „pracę” każąc im być nawigatorem
 • Poruszaj się w odpowiednim tempie podczas wędrówki, robiąc dużo przerw
Czytać  Planowanie idealnej podróży z plecakiem ze znaczącą inną osobą

Powolne robienie rzeczy i pokonywanie krótkich dystansów da ci lepsze wyobrażenie o tym, z czym może sobie poradzić twoja rodzina. Dowiesz się również bardzo szybko, czy podoba im się to doświadczenie, czy nie. Jeśli tak, możesz zacząć zwiększać długość swoich wędrówek, a także rodzaj terenu. Zawsze idź w tempie swoich dzieci i staraj się ich zbytnio nie naciskać. Poinformują Cię swoimi słowami lub czynami, gdy będą gotowi na większe wyzwanie.

Zmień wędrówkę w grę

ból pleców podczas wędrówek

Jednym ze sposobów na sprawienie, by wędrówka była przyjemniejsza dla Twojej rodziny, jest przekształcenie jej w grę. Istnieje wiele sposobów na kreatywność i stworzenie „konkurencyjnej” atmosfery, gdy jesteś na szlaku. Twoja gra może być czymś tak prostym, jak „Szpieguję”, pozwalając dzieciom szukać rzeczy na szlaku i zgadywać, co myślisz. Inne proste gry, w które możesz zagrać na szlaku, to:

 • 20 pytań
 • Gry pamięciowe
 • Gra alfabetyczna
 • Podążaj za liderem

Każda z tych opcji byłaby idealna do utrzymania zaangażowania małych dzieci. Są szczególnie skuteczne, gdy zbliżasz się do końca wędrówki, a maluchy mogą potrzebować odwrócenia uwagi lub zastrzyku energii.

Lub, jeśli Twoje dzieci mogą być motywowane misją, rozważ przekształcenie wędrówki w poszukiwanie skarbów. Prostym sposobem na to jest geocaching. Pobierając prostą aplikację na swój telefon, będziesz narażony na ponad 1 milion ukrytych skrzynek. To niesamowite, co niektórzy zostawiają po sobie, a „polowanie” na skrytki jest świetną zabawą zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Tylko upewnij się, że masz ze sobą kilka własnych drobiazgów i skarbów, które pozostawisz innym, aby mogli je znaleźć!

Na koniec, chociaż może to nie być „gra”, upewnij się, że podczas wędrówki zrobisz dużo zdjęć. Poproś dzieci, aby po drodze szukały interesujących punktów orientacyjnych, niezależnie od tego, czy jest to wyjątkowo wyglądające drzewo, formacja skalna, czy po prostu ładna polana. To sprawi, że będą zajęci i stworzy wspaniałe okazje do robienia zdjęć, na które wszyscy będą mogli spojrzeć później.

Czytać  Jak sprawić, by Twój plecak był lżejszy na wędrówki?

Wędrówki to wspaniałe hobby solo. To fantastyczny sposób na odstresowanie, utrzymanie sprawności fizycznej i poprawę zdrowia psychicznego. Ale jeśli jest to coś, co naprawdę kochasz, warto zaangażować całą rodzinę. To może być prostsze niż myślisz!

Pamiętając o tych wskazówkach, możesz zaplanować rodzinną wycieczkę pieszą, która będzie niezapomniana i zabawna dla każdego. Im lepiej jesteś przygotowany, tym bardziej prawdopodobne jest, że wędrówki staną się bardziej powszechną czynnością dla całej Twojej załogi!

Biografia autora:

Napisz do nas
WSPÓŁCZYNNIK: Luke Smith

Słowa o autorze tego artykułu: „Luke Smith jest pisarzem i badaczem, który został blogerem. Od ukończenia studiów próbuje swoich sił jako niezależny pisarz. Lubi pisać na różne tematy, ale jego ulubione to tematy związane ze stylem życia i outdoorem. Kiedy nie pisze, możesz go znaleźć w podróży, wędrując lub grając.