Jak sprawić, by Twój plecak był lżejszy na wędrówki?

Wędrówki oferują możliwość odprężenia się i po prostu poświęcenia czasu na delektowanie się pięknem i spokojem, które ma do zaoferowania natura. Dlatego nierozsądnie byłoby obciążać się łamiącym kręgosłup bagażem podczas wjeżdżania na szlak. Zagorzałych poszukiwaczy przygód zachęca się do uprawiania ultralekkich wędrówek z plecakiem. Ma wiele zalet. Z lżejszym plecakiem turystycznym możesz zdecydowanie pokonywać więcej kilometrów. Poza tym mniejsza waga przekłada się na większy komfort. Oznacza to również, że możesz łatwo manewrować w bezlitosnym środowisku zewnętrznym. Być może największą zaletą lekkiego plecaka jest mniejsze prawdopodobieństwo kontuzji. Mniej obszerne opakowania są delikatne dla kości i mięśni. Mimo to świetnie sprawdzają się na kolana, zwłaszcza podczas wspinaczki górskiej. Pozwól nam zagłębić się w cały biznes, jak sprawić, by Twój plecak był lżejszy.

Jak mogę zmniejszyć wagę plecaka podczas wędrówek?

W przypadku ciężkiego plecaka piesze wędrówki mogą okazać się strasznym przeżyciem. Sprawdź kilka sprytnych sposobów, dzięki którym możesz zmniejszyć wagę plecaka turystycznego i nadal dobrze się bawić w dżungli:

jak spakować lżejszy plecak

1. Pojemność wodna racji

Zamiast nosić wodę, możesz zdecydować się na picie z innych źródeł wody, takich jak strumienie. W ten sposób będziesz musiał nosić tylko trochę wody, dzięki czemu twoje opakowanie będzie lżejsze.

2. Pomiń książki

Istnieje wiele sposobów dostępu do książek innych niż fizyczne ich noszenie. Kindle jest jednym z takich mediów, przez które można czytać książki. Poza tym możesz robić zdjęcia do przewodników. Wszystko czego potrzebujesz to telefon z dobrą żywotnością baterii.

3. Przełącz na składane butelki na wodę

Waga plastikowych butelek wielokrotnego użytku z wodą jest znacznie większa niż składanych. Przejście na składane butelki na wodę pozwoli Ci zaoszczędzić kilka uncji.

4. Zanotuj nieużywane przedmioty

Powinieneś sporządzić listę nieużywanych przedmiotów za każdym razem, gdy wybierasz się na wędrówkę. Dzięki temu dowiesz się, jakie przedmioty są mniej potrzebne podczas następnej podróży.

Czytać  Nie pozostawiaj śladów etyki outdoorowej

5. Zrób mały w swojej szafie

Nie ma potrzeby noszenia dodatkowej pary ubrań na wypadek jednodniowej wycieczki pieszej. Sprzęt przeciwdeszczowy może być kluczowy, ale nie przy ciepłej pogodzie. Inwestowanie w niezawodne gadżety do prognozowania pogody może się przydać.

6. Kup wysokiej jakości plecak

Świetne plecaki wymagają od miłośników wędrówek, by sięgnęli głębiej do kieszeni. Jednak takie produkty są zwykle trwalsze. Gwarantują również niezawodność i najwyższą funkcjonalność. Jednym z najlepszych sposobów na rozpoznanie wysokiej jakości plecaka turystycznego jest zwrócenie uwagi na wzmocnione dno i mocny materiał.

Co zrobić, jeśli Twój plecak jest za ciężki?

I. Rozłóż wagę równomiernie

Niezbędne jest równomierne rozłożenie ciężaru plecaka, aby nie obciążać jednej strony ciała. Jednym ze sposobów na osiągnięcie tego jest posiadanie ciężkich przedmiotów na dnie opakowania. Spowoduje to przeniesienie ciężaru plecaka na plecy, a nie obciążenie szyi i ramion. Podobnie najcięższe przedmioty powinny znajdować się jak najbliżej twoich pleców.

II. Podwójny pasek

Nacisk na podwójne wiązanie kładzie się na nastolatków, którzy uważają, że jedno wiązanie jest stylowe. Użycie obu pasków rozłoży ciężar plecaka na oba ramiona i plecy. Z drugiej strony, używając jednego paska, ryzykujesz samookaleczeniem. Dodatkowo paski z grubszą i szerszą amortyzacją okazały się wygodniejsze.

III. Zamocuj wspornik pasa piersiowego

Plecaki z pasami piersiowymi są łatwiejsze do noszenia w porównaniu z plecakami bez. Jednym z powodów, dla których twój plecak jest ciężki, może być brak paska mostkowego. Paski mostkowe przydają się, ponieważ dodatkowo rozkładają obciążenie na klatkę piersiową. Możliwe jest dodanie paska mostkowego do dowolnego plecaka, aby uzyskać dodatkowe wsparcie. Innym powodem posiadania paska mostkowego jest ograniczenie kołysania, które może pochodzić z luźnego opakowania.

IV. Zaciśnij paski, aby zminimalizować obrażenia

Bardzo ważne jest, aby plecak znajdował się jak najbliżej ciała. Jak wspomniano wcześniej, luźny plecak będzie się kołysał, zwiększając w ten sposób nacisk na mięśnie ramion i pleców. Takie obciążenie sprawia, że ​​opakowanie jest nieporęczne. Aby utrzymać plecak ciasno wokół ciała, wybieraj plecaki z paskiem biodrowym lub mostkowym.

Czytać  Jak unikać węży podczas wędrówek

V. Utrzymuj porządek w swoim bagażu

Rozkład wagi w twoim opakowaniu wpłynie na jego objętość. W przypadku, gdy jest nierówny, jedna strona paczki będzie męcząca. Jeśli jednak Twój bagaż jest odpowiednio zorganizowany, prawdopodobnie pozbędziesz się ciężaru.

Jak mogę przedłużyć żywotność mojego plecaka?

Zawsze noś plecak w odpowiedni sposób

Jedną z największych niesprawiedliwości, na jakie możesz narazić swój plecak turystyczny, jest przewieszenie go przez ramię. Powoduje to ogromny nacisk, który powinien być schwytany przez dwa paski na jednym. Doprowadzi to tylko do przedwczesnego zużycia paska ofiary. Dlatego konieczne jest noszenie plecaka na dwóch paskach, jeśli chcesz, aby wytrzymał długo.

Utrzymuj plecak w czystości

Czystość jest wszystkim, jeśli chodzi o sprzęt turystyczny i plecaki nie są niczym wyjątkowym. Musisz zawsze utrzymywać swoje opakowanie w czystości. Dzieje się tak, ponieważ brud pogarsza jakość tkaniny, czyniąc ją podatną na zużycie.

Używaj opakowania zgodnie z jego przeznaczeniem

Kolejną przydatną wskazówką, która pomoże wydłużyć żywotność plecaka turystycznego, jest upewnienie się, że jest używany we właściwym celu. Jak sama nazwa wskazuje, plecaki turystyczne są zaprojektowane tak, aby sprostać warunkom wycieczki na świeżym powietrzu. Co więcej, powinien być używany razem ze wszystkimi zintegrowanymi paskami w talii i na ramionach. Odpowiednie użycie opakowania wyeliminuje niepotrzebną presję na jego projekt i konstrukcję.

Unikaj przeciążenia

Według ekspertów idealna waga plecaka turystycznego powinna wynosić mniej niż 10 do 20 procent masy ciała. Tak więc noszenie czegokolwiek poza zalecanym limitem tylko cię osłabi i spowoduje uszkodzenie pleców. Co więcej, zmniejszy to również wytrzymałość plecaka. Jeśli naprawdę musisz przeciążać, dobrze byłoby użyć plecaka na kółkach. W ten sposób możesz przenieść ciężar na ręce i uniknąć jego zniszczenia.

Wniosek

Najlepsza droga do ciesz się czasem na świeżym powietrzu to ultralekkie wędrówki z plecakiem. Zawsze możesz skorzystać z powyższych wskazówek, jak zmniejszyć wagę plecaka turystycznego.

Czytać  Jak prawidłowo zasznurować buty turystyczne?

Baw się dobrze!