Jak sprawić, by puszysty śnieg lepił się?

Próbowałeś toczyć śnieżkę za śnieżką w puchu, aż zdrętwiały ci ręce. Potrzebujesz tylko kilku śnieżek, ponieważ wiesz, że rzucanie nimi z dziećmi sprawi, że będą szczęśliwi. Czy istnieje sposób na sprawienie, by puszysty śnieg był bardziej lepki, dzięki czemu można go używać na więcej?

Tak, puszysty śnieg można skleić odrobiną wody. W zależności od tego, ile śniegu chcesz zmoczyć, możesz użyć węża ogrodniczego, aby lekko spryskać śnieg lub nawet kilka wiader wody. Niezbędne są wodoodporne rękawiczki!

W tym artykule porozmawiamy o tym, czym jest puszysty śnieg, jak go nawilżyć i co możesz zrobić ze świeżo lepkim śniegiem. Miłośnicy zimy nie będą chcieli tego przegapić, zwłaszcza jeśli nudzisz dzieci w domu!

Co to jest puszysty śnieg? Dlaczego nie możesz z tym budować?

Zacznijmy od góry i porozmawiajmy o puchu i skąd on pochodzi.

To, czy dostaniesz puszysty śnieg, sprowadza się do dwóch czynników: ilości wolnej wody i temperatury powierzchni podczas opadów śniegu.

  1. Temperatura na powierzchni

Śnieg spadnie tylko wtedy, gdy temperatura spadnie do 32 stopni Fahrenheita. Jednak temperatura powierzchni nie jest jednolita za każdym razem, gdy występują śniegi. W zależności od tego, czy temperatura powierzchni jest powyżej lub poniżej zera, masz wilgotniejszy lub suchszy śnieg.

Niskie temperatury powierzchni, które są prawie do zera, ale nie do końca, spowodują, że padający śnieg będzie już lekko stopiony. Zwiększa to ilość wilgoci w opadach śniegu, co oznacza, że ​​śnieg będzie wilgotniejszy i cięższy.

Aby mógł powstać sypki śnieg, temperatura powierzchni musi być poniżej zera, nieco poniżej lub znacznie poniżej. Dzięki temu śnieg nie topnieje, zmniejszając jego ilość wilgoci.

  1. Darmowa zawartość wody

Jak można się domyślić, wilgoć odgrywa dużą rolę w fakturze śniegu. Zawartość wody swobodnej to procent wilgoci w śniegu. Gdy zawartość wolnej wody jest mniejsza niż osiem procent, śnieg jest puszysty i sypki.

Jeśli zawartość wolnej wody wynosi osiem procent lub nieco więcej, śnieg jest mokry, ale nie przemoczony. Innymi słowy, jest idealny do budowania.

Darmowa woda, która wynosi około 13 procent, a na pewno więcej, będzie zbyt nasycona wodą, aby mogła być przez wiele dobra. To tylko błoto pośniegowe, a łopata nie jest nawet zabawna!

Dlaczego nie można budować konstrukcji śnieżnych z puszystym śniegiem

We wstępie wspomnieliśmy o przykładzie, w którym próbujesz zrobić kulę śnieżną z puchu, ale płatki śniegu po prostu nie chcą się sklejać. Nie ma znaczenia, ile razy to robisz; to się nie stanie.

Wilgoć w śniegu jest jak klej. Utrzymuje kryształki śniegu razem, dzięki czemu śnieg może związać się w wybrany przez Ciebie kształt. Przy zbyt małej ilości kleju, np. przy puchu, nic się nie klei. Za dużo kleju, jak w przypadku grząskiego śniegu, a wszystko jest w bałaganie i nie sprzyja budowaniu. Ilość wolnej wody lub kleju musi być odpowiednia.

Jak sprawić, by puszysty śnieg lepił się – wszystko, co musisz wiedzieć

Utknąłeś w puchu? Masz dwie opcje. Możesz poczekać na ten nieuchwytny idealny śnieg, który może nigdy nie nadejść, lub możesz wziąć sypki śnieg, który masz teraz i spróbować zrobić z niego coś użytecznego.

Osobiście głosujemy na to drugie!

Przyklejanie puszystego śniegu nie wymaga wiele, wystarczy woda. Jak wspomnieliśmy we wstępie, zawsze sugerujemy noszenie wodoodpornych rękawiczek.

SEALSKINZ rękawiczki unisex chodź gorąco polecam. Te rękawiczki są wykonane z mieszanki elastanu (dwa procent), nylonu (14 procent) i ultraciepłej wełny merynosów (84 procent). Trójwarstwowa ochrona zapewni ciepło Twoim palcom, gdy poradzisz sobie z mokrym śniegiem.

Gdy już założysz rękawiczki, oto opcje, które sprawią, że puszysty śnieg będzie lepki.

Metoda węża ogrodowego

Zalecamy zbudowanie struktury śnieżnej w pobliżu źródła wody, jeśli śnieg jest puszysty i potrzebujesz, aby był lepki. Jeśli jesteś na bocznym podwórku lub podwórku i masz idealny, dziewiczy śnieg, z którego chcesz budować, znajdź wąż ogrodowy i przykręć go do kranu.

Nie ma tu potrzeby używania silnego zraszania wodą, ponieważ nie chcesz przesycać śniegu. Zwilż go, aż poczujesz wilgoć na suchej powierzchni śniegu, a następnie wyłącz wąż. Możesz teraz rozpocząć pracę z tym śniegiem.

Metoda wody i wiadra

Jeśli nie możesz włączyć kranu, ponieważ jest zamrożony, nie panikuj. Zawsze możesz użyć wiadra, aby zrzucić wodę na puszysty śnieg. Sugerujemy tę opcję, jeśli potrzebujesz szybko zmoczyć duże ilości śniegu.

Woda może pochodzić z zewnątrz lub wewnątrz. Twoje wodoodporne rękawiczki przydadzą się tutaj podczas chodzenia z wiadrem, zwłaszcza jeśli przypadkowo przechylisz wiadro i część rozlanej wody.

Wlej wodę na sypki śnieg i poczekaj. Tekstura śniegu szybko się zmieni.

Co możesz zrobić z lepkim śniegiem?

Jak już pisaliśmy na blogu tu i tutaj, puszysty śnieg nie jest dobry do robienia wielu konstrukcji śnieżnych. Lepki śnieg to jednak zupełnie inna historia. Śnieg będzie zawierał wystarczającą ilość wolnej wody, którą możesz zbudować do woli.

Oto kilka pomysłów na dobry początek.

Śnieżki

Teraz, gdy zwilżyłeś puszysty śnieg, spróbuj toczyć kolejną śnieżkę. Tym razem wszystko pójdzie gładko i łatwo, tak jak powinno. Rozmawialiśmy na blogu o tym, jak zrobić idealną śnieżkę, więc przeczytaj ten artykuł.

Chociaż zwykle zalecamy kopanie głęboko w stercie śniegu, aby zrobić kulę śnieżną, ten śnieg również jest prawdopodobnie puszysty. Dla twoich celów, jeśli śnieg jest wystarczająco czysty, trzymaj się mokrej nawierzchni.

Następnie zbierz garść śniegu w dłonie i zacznij go obracać. Na początku ruch może wydawać się trochę niezręczny, ale w miarę postępów będzie coraz bardziej płynny. Po odrobinie toczenia się śnieżki zacznij wywierać nacisk, aż śnieżka poczuje się, jakby walczyła przeciwko tobie.

Odpowiednia siła nacisku jest kluczowa, ponieważ zbyt mały nie pozwoli kuli śnieżnej zakleszczyć się, a zbyt duży może zmiażdżyć śnieżkę w dłoni jak sypki śnieg.

Oczywiście zawsze możesz użyć narzędzi do robienia śnieżek, aby za każdym razem uzyskać idealne śnieżki!

Bałwany

Jeśli nie mogłeś wcześniej toczyć śnieżki w puchu, ulepienie bałwana z pewnością by nie zadziałało. Lepiej nie próbować i oszczędzać sobie frustracji.

Teraz, gdy masz wilgotniejszy śnieg, ty i dzieci możecie spędzić popołudnie na lepieniu najlepszego bałwana w historii. Podstawa bałwana powinna mieć kilka stóp, więc będziesz potrzebować sporo mokrego śniegu. Metoda wody i wiadra powinna działać lepiej dla twoich celów.

Następnie, aby zabezpieczyć bałwana, postępuj zgodnie z proporcjami 1:2:3. Stosunek odnosi się do głowy o średnicy jednej stopy, części środkowej o średnicy dwóch stóp i podstawy o średnicy trzech stóp.

Czy nie wiesz, jak udekorować bałwana? Na szczęście dla Ciebie mamy post pełen niesamowitych i niedrogich akcesoriów do bałwanka, które z pewnością sprawią, że Twój nowy śnieżny przyjaciel będzie najbardziej wyjątkowy i interesujący!

Igloo

Jeśli masz kilka godzin, trochę cierpliwości i dużo wody, możesz sprawić, by Twoje dzieci zimowały, budując im własne igloo. W tym poście omówiliśmy kroki, które należy wykonać, więc teraz zrobimy dla Ciebie podsumowanie.

Igloo powinno mieć rozmiar od 9 do 12 cali. Zrób zarys miejsca, w którym chcesz umieścić swoje igloo, a następnie zmocz śnieg i zacznij budować od dołu. Powinieneś uformować strukturę igloo od tyłu do przodu, aby można było zawinąć, budując mniejsze, węższe wejście.

Upewnij się, że gdy ściany stają się wyższe, zakrzywiają się i przybierają kształt prawdziwego igloo.

Śnieżne forty

Czy zamierzasz prowadzić wojnę na śnieżki z dziećmi na ulicy? W takim razie posiadanie śnieżnego fortu, za którym można się schować, jest nieodzowne, dzięki czemu możesz poprowadzić swoją drużynę do zwycięstwa. Śnieżny fort nie musi być tak zaangażowany jak igloo, co jest dobrą wiadomością, jeśli twoje palce już drętwieją.

Najlepsze forty śnieżne mają małe otwory, z których mogą wyjrzeć twoi koledzy z drużyny, aby mogli określić, co robi druga drużyna. Ściany również powinny być wysokie, aby zapewniały odpowiednią osłonę.

Bez względu na to, która struktura śniegu z czterech najbardziej przemawia do Ciebie i dzieci, istnieją pewne podstawowe zasady, których możesz przestrzegać, aby je chronić.

Zawsze buduj strukturę śniegu z dala od bezpośredniego światła słonecznego i uważaj również na pośrednie światło słoneczne.

W dni, które będą cieplejsze niż 32 stopnie, nie jest złym pomysłem polanie większej ilości wody na strukturę śnieżną. O zachodzie słońca lub zmroku woda zamarznie, co utrwali strukturę śniegu.

Końcowe przemyślenia

Przyklejanie puchu śniegu jest tak proste, jak zwilżenie go. Następnie możesz wykorzystać wcześniej bezużyteczny puszysty śnieg do tworzenia bałwanów, fortów śnieżnych, igloo lub śnieżek.

Nasza rada? Nie moczyć całego podwórka w wodzie. Mokry śnieg jest trudniejszy do odgarnięcia niż puch, więc po prostu stworzysz więcej pracy dla siebie!