Jak sprawdzić godziny pracy silnika na łodzi basowej?

Jedną z rzeczy, których chcesz być pewien, kupując używaną łódź basową, jest to, że silnik nie ma zbyt dużej ilości godzin, aby mieć pewność, że dostaniesz dobrą łódź. ofertę za swoje pieniądze.

W tym artykule będziemy rozmawiać o tym, jak możesz mieć pewność, że kupowana łódź nie ma zbyt wielu mil i pozostaniesz z łodzią, która zniknie, zanim jeszcze dostaniesz szansę naprawdę się tym cieszyć.

Czytaj dalej, aby mieć pewność, że robisz, co możesz, aby upewnić się, że Twój silnik jest dobry.

Dlaczego powinienem sprawdzać godziny?

Sprawdzanie godzin to coś, co powinieneś zrobić, ponieważ nie chcesz iść do zakupu i zdawać sobie sprawę, że Twój silnik nie jest na odpowiednim poziomie. To zdecydowanie bardzo ważne.

Jeśli chodzi o godziny na łodzi, ważne jest również, aby zrozumieć, że na łodzi może być mniej niż 200 godzin, ale jeśli nie wykonali regularnej konserwacji, to jest to coś, o co musisz się martwić. Sposób, w jaki ludzie dbają o swoją łódź, jest wskaźnikiem tego, jak zadbali o silnik, więc o tym również należy pamiętać.

Poszukaj zainstalowanego licznika godzin

Wiele łodzi ma licznik godzin, który znajduje się nad silnikiem lub gdzieś w okolicy steru łodzi. Dzięki temu możesz spojrzeć na liczby i zobaczyć, ile godzin był używany silnik.

Jeśli nie ma zainstalowanego licznika godzin, ważne jest, aby został on zainstalowany przez mechanika morskiego, a także, abyś mógł uzyskać referencję godzin od poprzedniego właściciela.

Pamiętaj, aby zapytać i sprawdzić, czy licznik został kiedykolwiek odłączony, jeśli tak się stało, odczyt na liczniku nie będzie dokładny – tak jak w przypadku zainstalowania licznika po zakupie łodzi.

Cokolwiek się stanie i cokolwiek zrobisz w odniesieniu do licznika, upewnij się, że zawsze idziesz do mechanika morskiego. Będą tymi, którzy naprawdę wiedzą, jak działa Twoja łódź i co zrobić, aby była w jak najlepszym stanie.

Skontaktuj się z poprzednim właścicielem

Jeśli jest zainstalowany licznik godzin, ważne jest, aby dowiedzieć się, czy został on dostarczony z łodzią, czy został zainstalowany po zakupie łodzi. Może to naprawdę wpłynąć na odczyt licznika. Zwykle możesz sprawdzić instrukcję obsługi i dowiedzieć się tych rzeczy, aby zobaczyć, czy nie był już zainstalowany licznik.

Gdy licznik został zainstalowany po zakupie łodzi, musisz mieć pewność, że możesz uzyskać informację od właściciela, na ile godzin powiedział poprzedni właściciel lub na jaki wyjął łódź.

Jeśli nie chcą udzielić ci tych informacji, powinien to być wyraźny znak, że nie powinieneś kontynuować zakupu tej łodzi i próbować znaleźć coś, co da ci to, czego chcesz i potrzebujesz w silniku.

Jest to coś, co jest ważne, aby kontynuować współpracę z poprzednim właścicielem łodzi, aby nie musieć próbować wszystkiego na własną rękę.

Oblicz przybliżone oszacowanie godzin

Aby mieć pewność, że znasz godziny, możesz trochę policzyć. Na przykład, jeśli łódź ma 5 lat, była używana tylko raz w miesiącu przez pięć godzin dziennie, można by powiedzieć, że liczba godzin na silniku wyniesie około 300.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, ile mil jest na silniku, po prostu weź liczbę godzin na silniku i pomnóż ją przez 60. Robiąc to, będziesz mógł wiedzieć, ile mil przepłynęła łódź woda. Może to być również korzystne, jeśli chodzi o aktualizowanie i działanie silnika.

To dobra rzecz, zwłaszcza jeśli właściciel nie otrzymał licznika przy zakupie łodzi. To prosta rzecz, ale ważne jest również, abyś wiedział, że masz możliwość zabrania go do mechanika morskiego, który może podłączyć swoją maszynę i poznać godziny.

Nie bój się iść na te testy i zainstalować licznik. W końcu jest to prawdopodobnie jedna z najlepszych rzeczy, które możesz zrobić w odniesieniu do silnika łodzi.

Koniecznie wykonaj test kompresji

Znajdź mechanika morskiego, który przeprowadzi ten test. Dzięki testowi kompresji możesz zobaczyć stopień zużycia silnika. Nie myśl, że to da ci liczbę godzin, po prostu będzie w stanie powiedzieć, czy silnik był dłużej wyłączony.

Testy kompresji są w stanie wskazać wczesne oznaki uszkodzeń lub pomóc w zauważeniu koniecznych napraw. Najlepszą radą byłoby to zrobić, zanim faktycznie przekażesz pieniądze właścicielowi, na wszelki wypadek.

Jeśli właściciel wydaje się naprawdę chętny, aby zdjąć łódź z jego rąk i nalega, abyś wykonał test po zakupie łodzi, zrób krok do tyłu i zobacz, co się naprawdę dzieje. Możesz również zaproponować, że zapłacisz za test, jeśli jest to coś, o co się martwią. Ale musisz mieć pewność, że dostajesz dobrą ofertę za swoje pieniądze.

Zrób swoje badania

Czasami będzie to zależeć od samego silnika. Niezależnie od tego, czy jest to silnik zaburtowy, czy zaburtowy, a także jaki to jest model. To może wydawać się denerwujące, ale kiedy to zrobisz, możesz być bardziej pewny swojej decyzji o zakupie używanej łodzi basowej.

Kiedy jesteś z kimś, kto próbuje sprzedać swoją łódź, nie bój się zadawać pytań, które możesz uważać za głupie. Jest to zakup, przy którym nie chcesz, aby wełna zaciągnęła Ci się na oczy. To coś, na co trzeba być przygotowanym i zrozumieć, co się dzieje z łodzią.

Ci dealerzy, którzy chcą uczciwie sprzedać swoją łódź, nie będą obciążeni twoimi pytaniami, ponieważ chcą, abyś był tak zadowolony, jak myślisz, że będziesz. Dlatego nadal zadawaj te pytania i otrzymuj potrzebne informacje – w tym konserwację i to, co się z tym dzieje.

Bądź pewny swojego zakupu

Tak jak zostało to powiedziane w całym tym poście, musisz mieć pewność, że masz pewność zakupu łodzi. Jeśli nie jesteś pewien wszystkiego, możesz trochę się wahać. Nie musisz kupować pierwszej łodzi, jaka się pojawi.

To ważna decyzja i chcesz mieć pewność, że podejmujesz właściwą, więc poświęć czas, którego potrzebujesz. Jeśli nie czujesz się z tym dobrze, możesz przepuścić łódź. Ze wszystkiego, co kupujesz, dom, samochód i łódź to rzeczy, na które zdecydowanie powinieneś poświęcić swój czas.

Dzięki długoterminowej inwestycji, takiej jak łódź, chcesz mieć pewność, że dostaniesz to, za co zapłaciłeś. Więc nie spiesz się, zrób swoje badania, upewnij się, że osoba, z którą pracujesz, jest uczciwa i dokładna, a następnie kontynuuj pracę.

Wkrótce będziesz mógł znaleźć to, czego szukałeś i wyjść na wodę nie tylko na łodzi, ale z uśmiechem, a to naprawdę wszystko, co się w końcu liczy. Że jesteś w pełni zadowolony z zakupu i możesz dotrzeć tam, gdzie chcesz.

Rób wszystko, co unosi twoją łódź, ale upewnij się, że silnik wytrzyma, w przeciwnym razie możesz odkryć, że zostałeś oszukany, a to nigdy nie jest pozytywne uczucie. Przygotuj się na wyjście z uśmiechem, a nie z frustracją.