Jak spakować namiot w plecak?

Nie ma wątpliwości, że namiot to jeden z nieodzownych elementów kempingu, aby odnieść sukces. Namiot potrzebny jest przede wszystkim tam, gdzie wczasowicze zamierzają się zdrzemnąć, po długim dniu zwiedzania przepięknej scenerii, jaką przedstawia matka natura. Dlatego namiot kempingowy zawsze będzie na szczycie listy przedmiotów w plecaku turystycznym podczas obozu. W związku z tym ważne jest, aby wiedzieć, jak spakować namiot do plecaka.

Oczywiście prawidłowe pakowanie jest jednym z zadań, z jakimi boryka się większość obozowiczów. Namiot to często jeden z najcięższych przedmiotów w plecaku, stąd konieczność odpowiedniego zapakowania. Pomaga to zapobiegać urazom, obciążeniom pleców i dyskomfortowi podczas noszenia nieporęcznego plecaka. Należy pamiętać, że można go zapakować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz plecaka.

jak spakować namiot do plecaka

Czynniki do rozważenia

Rozmiar

Podczas wybierania plecaka pamiętaj o wielkości namiotu kempingowego. Oczywiście większy wymagałby większego opakowania.

Przestrzeń

Aby uzyskać dodatkową przestrzeń, zawsze dobrze jest rozważyć opakowanie z wewnętrzną ramą w porównaniu z opakowaniem z zewnętrzną ramą. Ułatwi to dopasowanie go do opakowania.

Torba kompresyjna

Byłoby to bardzo przydatne, zwłaszcza po zakupie plecaka, który wydaje się zbyt mały, aby zmieścił się w nim namiot. Pomoże to utrzymać go szczelnie i płynnie zmieści się w torbie.

Proste kroki, jak spakować namiot do plecaka

Połóż to płasko na ziemi

Połóż go płasko na ziemi. Kijki powinny znajdować się w torbie i umieszczone wzdłuż boku namiotu. Słupki pomogą utrzymać namiot, ułatwiając proces pakowania.

Rzuć namiot

Zwiń go, upewniając się, że worki na kije są na jednej linii ze stroną namiotu, w której są umieszczone, aby rolka była prosta. Po kilku rolkach umieść torbę z kołkami namiotowymi w tej samej pozycji i kontynuuj zwijanie. Pomoże to zapewnić większe wsparcie.

Umieść cięższe przedmioty na dole

Włóż namiot do plecaka, biorąc pod uwagę, że cięższe przedmioty znajdują się na dnie torby. Oznacza to, że należy go umieścić na środku plecaka. Śpiwór zwykle schodzi na dno, ponieważ może być dość uciążliwy i w większości przypadków jest to zwykle ostatnia rzecz, którą należy wyjąć ze śpiwora.

Czytać  Wskazówki dotyczące tworzenia zestawu medycznego do podróżowania z plecakiem

Ustaw namiot poziomo

Umieszczenie najcięższych przedmiotów na dnie plecaka zapobiegnie wywieraniu zbyt dużego nacisku na plecy podczas noszenia wokół plecaka, zapewniając tym samym komfort. Jednak ustawienie go w poziomie to kolejna opcja. Jest to wygodne dla łatwego dostępu.

Pakowanie namiotu z zewnątrz:

Ten proces jest mniej więcej taki sam jak pakowanie do plecaka. Jedyna różnica polega na tym, że w tym przypadku namiot jest przymocowany do zewnętrzna część plecaka za pomocą wiązań z zamkniętą pętlą, dostępnych pasków kompresyjnych lub dowolnego zabezpieczonego węzła.

Czynniki do rozważenia

Rama zewnętrzna

Plecaki z zewnętrznymi ramami są szczególnie przeznaczone do przenoszenia niektórych przedmiotów na zewnątrz. Jednak nadal możliwe jest stosowanie tych z ramkami wewnętrznymi. W przypadku używania plecaka z wewnętrzną ramą zawsze sprawdzaj, czy dostępne paski kompresyjne są w dobrym stanie i nadają się do zapakowania.

Torby wodoodporne

Pomyśl o zaopatrzeniu się w wodoodporną lub ziplock torbę, aby zabezpieczyć ją na wypadek deszczu. Mimo że namioty są wodoodporne, dobrze jest upewnić się, że woda nie dostaje się do nich, gdy są zapakowane, co zapobiega złym doświadczeniom podczas ich użytkowania.

Wady opakowania zewnętrznego

Można go łatwo uszkodzić

Mając namiot zapakowany na zewnątrz torby, jest on narażony na gałęzie lub inny ostry przedmiot, który może go łatwo zniszczyć. Czy kiedykolwiek wyobrażałeś sobie spędzenie nocy w podartym schronie podczas deszczu?

Spadając

Jeśli nie jest prawidłowo przymocowany do plecaka, szanse na jego awarię są bardzo duże. Jeśli namiot ma być zapakowany na zewnątrz, powinien być prawidłowo postawiony. Wyobraź sobie, że późno w nocy zdajesz sobie sprawę, że podczas obozu brakuje namiotu!

Szybkie wskazówki, jak bezpiecznie rozbić namiot po kempingu

Jak bezpiecznie rozbić namiot

• Wstrząśnij namiotem, aby usunąć brud.

Czytać  Jak długo trwają buty turystyczne?

• Naciśnij podczas wyjmowania drążka z amortyzacją z namiotu, aby zapobiec nadmiernemu naciskowi na elastyczny przewód.

• Rozpocznij łamanie tyczek od środka, aby równomiernie rozłożyć nacisk wzdłuż linki. Zrób to dla wszystkich pozostałych półsekcji, aż drążek zostanie całkowicie złożony.

• Wysuszyć błyskawiczny namiot na kemping przed nadzieniem. Jest to bardzo ważne, ponieważ wilgoć może uszkodzić namiot.

• Na koniec zwiń namiot.

Jak czyścić namiot

Bardzo ważne jest posprzątanie namiotu po każdym biwaku. Wynika to zwłaszcza z faktu, że wielokrotnie są one narażone na drobny pył, sok drzewny, piasek i ptasie odchody.

Używaj mydła bez detergentów

Namiot będzie zazwyczaj wymagał podstawowa procedura czyszczenia. Zawsze używaj miękkiej gąbki, zimnej wody i mydła bez detergentów, aby delikatnie wyczyścić zabrudzone części. Unikaj mydeł domowych, ponieważ większość z nich jest perfumowana, co przyciąga owady i gryzonie.

Nigdy nie używaj maszyn do czyszczenia

Kolejny środek ostrożności, o którym należy pamiętać, nie powinien być czyszczony maszynowo, ponieważ może to rozciągnąć lub rozerwać tkaninę.

Jak utrzymać namioty kempingowe w dobrym stanie?

Jak utrzymać namioty kempingowe w dobrym stanie?

Po oczyszczeniu powinien być idealnie wysuszony na powietrzu. Może to zająć jak najwięcej czasu. W przypadku, gdy dostępna przestrzeń nie jest wystarczająca, można ją powiesić do wyschnięcia.

Przed przechowywaniem upewnij się, że jest całkowicie suchy. Jakakolwiek wilgoć w nim wyrządzi całą szkodę; od rosnącej pleśni po wydzielanie okropnego zapachu i niszczenie wodoodpornej powłoki.

Przechowywać w chłodnym i suchym miejscu

Na koniec przechowuj go w chłodnym i suchym miejscu. Tkanina powinna przepuszczać powietrze, dlatego idealnym miejscem do przechowywania może być siatkowa torba lub stara poszewka na poduszkę.

Oczekiwana długość życia namiotu jest generalnie determinowana przez to, jak dobrze jest on pielęgnowany i warunki na kempingach. Może trwać latami, jeśli jest odpowiednio pielęgnowany.

Czytać  Na co zwrócić uwagę w butach trekkingowych

Wniosek

Ponieważ przeżycie niektórych niezbędnych rzeczy podczas wyjazdu na obóz może łatwo zepsuć wrażenia, zaleca się noszenie tylko około 20 do 30 procent całkowitej wagi. Wynika to z faktu, że biwakowanie lub piesze wędrówki będą wymagały dużo poruszania się. W przypadku niepewności zawsze badaj pakowanie namiotu aby uniknąć nadwyrężenia pleców.