Jak się ubrać do hokeja na trawie na świeżym powietrzu: przewodnik od stóp do głów

Hokej na świeżym powietrzu, czyli hokej na trawie, jest jednym z najstarszych znanych sportów. Starożytne cywilizacje, w tym starożytny Egipt, grały w gry przy użyciu patyków i piłek (lub innego sprzętu) z myślą o strzelaniu bramek. Podczas gdy ogólna idea hokeja na trawie nie zmieniła się zbytnio, zmienił się sprzęt.

W tym artykule wyjaśnię, jak się ubrać do hokeja na trawie i jak to pomoże Ci zagrać w jedną z najstarszych znanych gier.

Hokej na trawie może wydawać się sportem, w którym można ubrać się prawie we wszystko. Rzeczywistość jest taka, że ​​sposób ubierania się do hokeja na trawie może wpłynąć na Twoje wyniki, a nawet może pomóc uniknąć kontuzji. Powinieneś mieć specjalny zestaw strojów i trochę sprzętu, który pomoże ci w grze, w tym:

 • Właściwe ubrania
 • Właściwe buty
 • Ochrona

Ubierz się wygodnie dla sportu

Hokej na trawie może być jednym z najbardziej energicznych i intensywnych sportów. Najlepiej założyć coś wygodnego i elastycznego, aby móc grać tak energicznie i intensywnie, jak tego potrzebujesz.

Hokej na trawie jest rozgrywany głównie jesienią. Będziesz potrzebować odzieży, która będzie kontrolować ciepło i wilgotność. Odprowadzające wilgoć ubrania zwykle działają, a szorty sprawdzą się w cieplejszych okresach.

W chłodne dni warto mieć też spodnie, najlepiej takie, które można dość łatwo zdjąć w przypadku zmiany pogody lub do zabawy w mundurze.

Chociaż hokej na trawie jest zdominowany przez mężczyzn na całym świecie, kobiety dominują na boiskach hokejowych w niektórych krajach, w tym w USA. Czasami spódnice noszą kobiety w hokeju na trawie. Czasami mężczyźni noszą je do sportu. Istnieje wiele powodów, aby nosić spódnicę, w tym tradycję, ale mogą one również pomóc w wydajności. Podczas noszenia spódnic zamiast szortów następuje większa wymiana ciepła, aby pomóc graczom. Pomaga również kontrolować wilgotność wokół nóg.

Toczy się wiele dyskusji na temat tego, czy należy nosić określony mundur, czy nie. Dużo ważniejsze jest, aby czuć się komfortowo niż martwić się o szczegóły.

Twoje buty są o wiele ważniejsze

Podczas gdy najlepszy strój do noszenia powinien być określony przez gracza, buty są bardziej istotne dla tego, jak ubierasz się do hokeja na trawie. W końcu twoje buty powinny być jedyną rzeczą poza piłką i kijem, która dotyka ziemi.

Wygoda jest ważna, jeśli chodzi o Twoje buty. Ważne będzie, jak będą pasować. Musisz mieć pewność, że możesz w nich wygodnie biegać i uniknąć pęcherzy. Jednak komfort nie będzie miał znaczenia, jeśli Twoje buty nie będą odpowiadać Twoim potrzebom.

Korki są dobre na trawiastym boisku. Pomogą utrzymać przyczepność na boisku i zapewnią szybkość i zwinność, gdy obie są potrzebne. Zapobiegną również poślizgnięciom i upadkom w bardziej intensywnych lub śliskich sytuacjach.

Te korki mogą jednak nie działać na kortach halowych, a nawet na murawie. Kluczowe jest posiadanie odpowiednich butów na właściwe tereny. Korty będą miały przyczepność niezbędną do chwytania gładkiej powierzchni bez kolców. Buty do gry na murawie są podobne do korków, ale mają krótsze kolce, które zapewniają lepszą wydajność na sztucznej murawie.

Ochraniacze goleni i wysypki chronią Twoje nogi

Hokej na trawie polega na bujaniu mocnych kijów i szybkiej piłce. Jeśli któryś z nich uderzy cię, gdy nie jesteś chroniony, zaboli. Jednak zarówno kije, jak i piłka będą nisko nad ziemią. Możesz nie być w stanie ochronić wszystkiego, ale większość tych uderzeń będzie poniżej kolan. Dlatego nagolenniki są kluczowe.

Ochraniacze na golenie ochronią Twoją dolną nogę przed uderzeniami, które odniesiesz z hokeja na trawie. Są jak tarcza dla twojej dolnej części nogi, gdy spodnie nie zawsze są opłacalne.

Nagolenniki nie są jednak najwygodniejszymi rzeczami do noszenia, zwłaszcza jeśli są w ciągłym ruchu. Nagolenniki zapobiegają podrażnieniom spowodowanym przez nagolenniki, zapewniając miękką warstwę między nagolennikami na nogach.

Ochraniacz na usta dla dalszej ochrony

Chociaż ochrona nie jest największym problemem w hokeju na trawie, nadal powinieneś przewidywać najgorsze. Kij może być machnięty zbyt wysoko lub piłka może uzyskać trochę za dużo powietrza.

Ochraniacz na usta nie tylko ochroni usta (jak sama nazwa wskazuje), ale ochroni Cię przed wstrząsami, zwłaszcza w przypadku kolizji.

Jeśli potrzebujesz ochraniacza na zęby, który może zoptymalizować ochronę przed wstrząśnieniem, najlepiej jest kupić na zamówienie ochraniacz na zęby o odpowiedniej grubości zamiast bez recepty.

Kubek może cię jeszcze bardziej chronić

Jeśli jesteś mężczyzną grającym w hokeja na trawie, możesz być narażony na niskie ciosy. Miseczka zapewni dodatkową ochronę, którą ochronią Twoje spodnie i ochraniacze.

Niektóre kobiety mogą nadal je nosić dla dodatkowej ochrony. Ten obszar jest nadal wrażliwy na niskie ciosy, chociaż może nie tak wrażliwy jak mężczyźni.

Rękawiczki są opcjonalne, ale dobre

W hokeju na trawie piłka leci z dużymi prędkościami, a niektórzy gracze mają możliwość szybkiego złapania i postawienia wysoko latającej piłki z powrotem na ziemi, jeśli mają wystarczająco szybki refleks. Rękawica będzie potrzebować niewielkiej wyściółki, aby w tym pomóc.

Rękawica może również zapewnić ochronę i dodatkową przyczepność, gdy zajdzie taka potrzeba.

Sprzęt bramkarza może być potrzebny do dalszej ochrony

Podczas gdy każdy zawodnik jest narażony na kontakt w hokeju na trawie, nikt nie jest tak podatny na te uderzenia jak bramkarz. W końcu ich zadaniem jest wejście między piłkę a bramkę. Czasami piłka lecąca z pełną siłą może mieć większą siłę niż większy kij.

Bramkarz będzie potrzebował innej listy wyposażenia do ubierania się do hokeja na trawie, w tym:

 • Kask
 • Ochraniacz na gardło
 • Naramienniki
 • Pasy bramkarskie
 • Ochraniacze na nogi.

Kask potrzebuje równowagi między widocznością a ochroną

Kask do hokeja na trawie ma zwykle klatkę, która chroni twarz, jednocześnie chroniąc czaszkę przed tępym uderzeniem. Jednak klatka może łatwo oślepić, gdzie piłka i niektórzy gracze są na boisku.

Powinieneś mieć kask, który nie zasłania twojego widzenia peryferyjnego, abyś mógł zobaczyć, co nadchodzi z boku. Co więcej, klatka nie powinna być tak gruba, aby potencjalnie blokować wzrok. Pamiętaj jednak, że cieńsza klatka może nie zapewniać dużej ochrony.

Chroń swój najbardziej wrażliwy i witalny obszar

Gardło jest jednym z najbardziej wrażliwych i żywotnych obszarów twojego ciała. Zawiera niektóre z najważniejszych naczyń krwionośnych, dróg oddechowych i przełyku. Jeśli jesteś bramkarzem w hokeju na trawie, powinieneś nosić ochraniacz na gardło. Będą to podkładki, które owijają się wokół twojego gardła.

Podkładki ochronią Ciebie i cel

Bramkarze powinni nosić:

 • Ochraniacze na klatkę piersiową
 • Ochraniacze na nogi
 • Ochraniacze ramion
 • Ochraniacze na dłonie.

To wszystko uchroni cię przed strzałami w bramkę. Ochraniacze na dłonie mogą być również płaskie, aby pomóc Ci złapać każdy wysoki strzał, który zbliża się do celu.

Ochraniacze na nogi mogą być nawet używane do ochrony bramki. Należy jednak uważać na to, jak duże są. Zwykle wymagane jest, aby ochraniacze na nogi nie były większe niż 12 cali, więc nie masz nieuczciwej przewagi ochronnej w hokeju na trawie.

Końcowe przemyślenia

Hokej na trawie może być sportem zaskakująco intensywnym, energicznym, a czasem nawet brutalnym. Musisz nosić ubranie, które pozwoli ci wnieść wszystko na boisko.

Hokej na trawie nie jest jednak tak brutalny jak hokej na lodzie, nie będziesz potrzebować wiele do ochrony. Jednak wciąż latają piłki po polu i machają kijami. Nadal powinieneś nosić podstawowy sprzęt ochronny, w tym:

 • nagolenniki
 • Filiżanka
 • Ochraniacz na usta.

Niektóre inne urządzenia, w tym rękawiczki, byłyby przynajmniej rozsądne, aby zapewnić lepszą ochronę i lepszą przyczepność.

Jeśli jednak jesteś bramkarzem, potrzebujesz zupełnie innego zestawu ekwipunku. Niektóre elementy wyposażenia pomogą tobie i twojej drużynie w trakcie gry, ale co ważniejsze, pomoże ci zbierać latające kule, które lecą w twoją stronę podczas intensywnej gry.

powiązana zawartość

Jeśli jesteś fanem hokeja na trawie, prawdopodobnie zauważyłeś, że wielu hokeistów na trawie wybiera jedną rękawicę. Chociaż często zobaczysz graczy bez rękawiczek, znacznie rzadziej zobaczysz gracza noszącego dwa, oczywiście poza bramkarzem. Dlaczego większość graczy nosi tylko jedną rękawicę?

Kije do hokeja na trawie są zbudowane tak, aby wytrzymać trudne sporty, w których są używane. W przeciwieństwie do hokeja na lodzie, kije do hokeja na trawie mają inny kształt i są używane na twardych powierzchniach, takich jak trawa, sztuczna murawa, a nawet w pomieszczeniach. Kij do hokeja na trawie, tak dobrze zbudowany, jak niektóre, może doprowadzić do konieczności wymiany na nowy.