Jak rozegrać bitwę na śnieżki – czy istnieją zasady?

Po odczekaniu przez cały sezon, śnieg, który spadł ostatniej nocy, w końcu ma odpowiedni poziom wilgoci, aby tworzyć śnieżki (i bałwany). Idealne zimowe dni, takie jak te, nie zdarzają się zbyt często, więc ty i dzieci chcecie jak najlepiej wykorzystać ten dzień podczas walki na śnieżki. Czy istnieją zasady dotyczące walk na śnieżki, czy też nie ma w nich zakazu chwytów?

Zasady walki na śnieżki różnią się w zależności od graczy, ale istnieje kilka spójnych podstawowych zasad, których należy przestrzegać, w tym:

  • Używaj tylko białego śniegu, a nie żółtego lub brązowego/czarnego śniegu
  • Nie rób śnieżek z kamieniami
  • Otrzymujesz więcej punktów za twarz/głową niż za ciało

W tym artykule bardziej szczegółowo omówimy powyższe zasady, a także inne zasady, które Ty i dzieci z sąsiedztwa możecie zdecydować się wdrożyć podczas swojej walki na śnieżki. Następnie porozmawiamy o podstawach walk na śnieżki. Podzielimy się nawet wskazówkami, jak wygrać, więc czytaj dalej!

Oto podstawowe zasady walki na śnieżki

Zacznijmy od zagłębienia się w podstawowe zasady walki na śnieżki. Jak powiedzieliśmy we wstępie, poniższe zasady są tymi, z którymi większość graczy walczących na śnieżki zawsze się zgadza. Mimo to zasady te nie są niepisane, więc pamiętaj, aby wspomnieć o nich swoim przeciwnikom!

Proszę bez żółtego lub brązowego śniegu

Jest to prawdopodobnie najważniejsza zasada walki na śnieżki. Brązowy śnieg jest obskurny z brudem, spalinami samochodowymi i innymi zanieczyszczeniami. Nikt nie chce zostać trafiony brązową śnieżką, ponieważ bardzo szybko zabije to radość z walki na śnieżki.

Jeszcze gorsza jest żółta kula śnieżna, ponieważ oznacza to, że śnieg został oddany moczem. Najprawdopodobniej zrobił to pies z sąsiedztwa. Pomyśl, jak obrzydliwe byłoby mieć żółtą śnieżkę śmigającą przy twojej twarzy. Nie poddawaj temu również swoich przeciwników. To brak szacunku.

Nie wkładaj kamieni do swoich śnieżek

Śnieżki mogą zranić, zwłaszcza jeśli trafisz przeciwnika we właściwym miejscu, ale to tylko śnieg. A przynajmniej tak powinno być. Chociaż rzucanie małymi kamykami lub kamieniami w śnieżkę dałoby twojej drużynie przewagę, robienie tego jest oszustwem. Jeśli powiesz drużynie przeciwnej, aby powstrzymała się od takiego zachowania, musisz zrobić to samo.

Głowa/twarz jest warta najwięcej punktów

Jest to bardziej elastyczna podstawowa zasada, więc możesz ją pominąć. Jeśli na przykład walczysz na śnieżki z małymi dziećmi, prawdopodobnie nie chcesz nikogo uderzyć w twarz ani w głowę. Odnosi się to również do rodziców bawiących się z dziećmi. Być może reguła jest taka, że ​​dzieciaki mogą uderzać dorosłych w twarz lub głowę, ale nie odwrotnie.

Tak czy inaczej, bądź bardzo jasny, w które części ciała ty i twoi przeciwnicy nie możecie trafić podczas bitwy na śnieżki. Zapobiegnie to kontuzjom!

Inne ważne zasady, które należy ustalić przed rozpoczęciem walki na śnieżki

Usunąłeś podstawowe zasady, ale ty i inne dzieci z sąsiedztwa nadal będziecie musieli ustalić wiele innych zasad, zanim zaczniecie grać. Porozmawiajmy o nich teraz.

Liczba rund

Pierwszą sprawą w biznesie jest określenie, ile rund potrwa twoja bitwa na śnieżki. Może robisz cztery, a może sześć; wszystko zależy od Ciebie.

Czas trwania każdej rundy

Decydując o liczbie rund do rozegrania, należy również wziąć pod uwagę czas trwania każdej rundy. Na przykład ty i drużyna przeciwna rzucacie śnieżkami przez cztery rundy, a każda runda trwa trzy minuty.

To tylko 12 minut zabawy, więc nawet małe dzieci będą mogły nadążyć i cieszyć się emocjami i zabawą podczas walki na śnieżki. Robiąc sobie przerwy między rundami (może dwie minuty każda), każdy może utrzymać swoją wytrzymałość z rundy na rundę.

Czym jest system punktów

Teraz, gdy masz już uporządkowaną grę, musisz zdecydować, jaki będzie twój system punktacji w walce na śnieżki.

W ostatniej części mówiliśmy, że twarz i głowa zazwyczaj zdobywają najwięcej punktów w rzucaniu śnieżkami. Jeśli tak jest w twojej grze, przypisz głowie/twarzowi określoną liczbę punktów, na przykład pięć punktów. Wtedy może tułów ma trzy punkty, a kończyny dwa punkty.

Następnie musisz wybrać, ile punktów musi zdobyć drużyna. Być może reguła jest taka, że ​​wygrywa pierwsza drużyna, która zdobędzie 10 lub 15 punktów. Możesz także grać tak, aby po czterech rundach zwyciężyła drużyna z największą liczbą punktów. To twój wybór, więc zastanów się.

Ile śnieżek możesz zatrzymać

Teraz musimy dojść do uczciwości walki. Nie można wygrać bitwy na śnieżki bez śnieżek, ale ile śnieżek uczestnicy mogą trzymać w gotowości, musi zostać ustalone. W przeciwnym razie jedna drużyna może mieć 20 śnieżek, a druga pięć, co jest niesprawiedliwe w stosunku do drugiej drużyny.

Chociaż zalecamy, aby na Twojej ulicy byli dostępni ludzie, którzy mogliby nadzorować walkę na śnieżki (więcej na ten temat nieco później), nikt nie będzie tam stał i nie liczył liczby śnieżek dostępnych po Twojej stronie, z wyjątkiem Ciebie i Twojej drużyny. W ten sposób pracujesz na trochę systemu honoru. Bądź uczciwym graczem!

Czy możesz użyć twórcy śnieżek

Innym aspektem sprawiedliwości jest to, czy wszyscy gracze muszą sami rzucać śnieżkami, czy też możesz uzyskać pomoc od urządzenia takiego jak producent śnieżek. Jeśli to pierwsze, to ty i twoi przeciwnicy musicie ustalić, jaka jest jednolita średnica śnieżek, aby nadawali się do walki.

Jeśli zdecydujesz się na użycie śnieżki, obie drużyny powinny mieć to samo urządzenie, aby żadna drużyna nie miała przewagi.

Jak rozegrać bitwę na śnieżki

Zwłaszcza dla dzieci wszystkie zasady gadania były nudne, ale wiesz, jak bardzo jest to konieczne. Pomijając to, możesz w końcu dotrzeć do części, na którą wszyscy czekali, do walki na śnieżki! Oto jak grać.

Wybierz swoje zespoły i ich role

Walki na śnieżki mają dwie drużyny. Każdy zespół powinien mieć taką samą liczbę osób. Jeśli grają dorośli, wybierz równą liczbę dorosłych na drużynę.

Kiedy już masz swoje zespoły, nadszedł czas, aby przydzielić im role. Tak, zgadza się, w bitwie na śnieżki są role. Snowtrooperzy to ci, którzy opuszczą bazę i zaatakują swoich przeciwników. Mechanicy zrobią śnieżki. Snajperzy pozostaną za osłoną i zaatakują. Jest też kapitan drużyny, który przewodzi wszystkim pozostałym.

Wybierz swoje bazy

Obie drużyny mają bazy macierzyste. To tutaj chowasz się, robisz śnieżki, analizujesz strategię i walczysz. W zależności od tego, gdzie toczysz bitwę na śnieżki, baza może już być dla ciebie dostępna lub może być konieczne poświęcenie czasu na zbudowanie fortu śnieżnego. Przykładami istniejących wcześniej baz mogą być grupy drzew lub podjazd za ciężarówką.

Miej chronometrażystę i strzelca

Nie możesz zrekrutować wszystkich w okolicy do walki na śnieżki, ponieważ potrzebujesz kilku osób, które przyjmą bardziej pasywną rolę. Jedną z takich prac, która zapewni płynność gry, jest mierzący czas. Ogłoszą początek każdej rundy i jej koniec oraz poinformują graczy, ile jeszcze rund pozostało.

Strzelec przyjrzy się grze z bezpiecznej odległości, śledząc, kto w co uderza i gdzie, a następnie przydziela punkty każdej drużynie.

Użyj słowa bezpieczeństwa

Dzieci mogą się zmęczyć i zepsuć po zbyt długiej zabawie. Mogą również zostać zranione, jeśli zostaną uderzone szczególnie twardą śnieżką. Potrzebujesz słowa bezpieczeństwa, którego dzieci mogą użyć, gdy chcą zrobić sobie przerwę. Wybierz to słowo przed rozpoczęciem gry. Upewnij się, że nie jest to słowo, którego używasz podczas normalnej rozgrywki lub codziennej rozmowy.

Wskazówki dotyczące wygrania walki na śnieżki

Jesteś w tym, aby go wygrać, podobnie jak reszta twojej drużyny. Oto niektóre z naszych najlepszych wskazówek, jak pokonać przeciwników i odnieść zwycięstwo w bitwie na śnieżki!

Kryć się

Niezależnie od tego, czy jesteś w swojej bazie, czy gdziekolwiek indziej, nie możesz stać lub w inny sposób przebywać na otwartej przestrzeni podczas bitwy na śnieżki. Jeśli tak, to jesteś łatwym celem. Przez cały czas ty i twoi koledzy z drużyny musicie się zasłaniać, bez względu na to, czy wymaga to uchylania się, czy ukrywania się.

Noś rękawiczki podczas toczenia śnieżek

Niektórzy ludzie używają ciepła swoich rąk, aby pomóc przykleić się śnieżkami. To jest w porządku, jeśli rzucasz tylko trzema lub pięcioma śnieżkami, ale 10, 20 czy 30? Twoje ręce zaczną zamarzać w mgnieniu oka. Jesteśmy pewni, że nie musimy ci tego mówić, ale nie jesteś bardzo wartościowym graczem, jeśli masz zdrętwiałe ręce.

Podczas toczenia i rzucania śnieżkami noś rękawice. Rękawiczki są zbyt grube i mogą ograniczać sprawność palców potrzebną podczas walki na śnieżki.

Wybierz odpowiedni sprzęt zimowy

Twój zimowy sprzęt outdoorowy jest wszystkim podczas bitwy na śnieżki. Załóż warstwę, aby zachować ciepło, ale unikaj bawełny, szczególnie w przypadku warstwy podstawowej. Bawełna nie wchłania potu, więc pot będzie zimny na Twojej skórze, co sprawi, że poczujesz się jeszcze zimniej.

Wybierz warstwy odprowadzające wilgoć. Tak, zaczniesz się pocić pomiędzy rzucaniem śnieżkami, rzucaniem i bieganiem. Unikaj nieporęcznych zimowych płaszczy i spodni śnieżnych, ponieważ te ubrania ograniczają twoją elastyczność, co może spowodować utratę gry!

Wyceluj

Rzucanie śnieżkami w losowych kierunkach nie prowadzi do zwycięstwa. Musisz znaleźć swój cel, namierzyć go i wycelować w jego kierunku. Pamiętaj jednak, że twoje cele będą się ciągle poruszać, więc nie jest to takie proste, jak się wydaje. Obserwuj swój cel, gdy się porusza i nie trać go z oczu.

Opanuj swój rzut

Sztuka rzucania śnieżkami jest łatwiejsza do nauczenia, jeśli ty i twoi koledzy z drużyny ćwiczycie grę w baseball. Musisz ustawić się we właściwej pozycji, zanim rzucisz. Zwróć stopy w kierunku przeciwnika i trzymaj kolana nieco ugięte. Twoje stopy powinny być rozstawione na odległość ramion.

Mając w dłoni śnieżkę, podnieś rękę i obróć ją z powrotem poza głowę. Następnie przesuń ramię do przodu, puszczając śnieżkę. Trzymaj mocno kulę śnieżną, ale nie tak mocno, że zniszczysz śnieg w dłoni. Zawsze rzucaj ręką dominującą.

Końcowe przemyślenia

Walka na śnieżki to świetny sposób na trochę ruchu, stworzenie zabawnych zimowych wspomnień i zjednoczenie społeczności. Wspólnie ustalcie podstawowe zasady, a potem przygotujcie się do gry najlepiej jak potraficie. Powodzenia!