Jak przechowywać Dodgers do połowów Kokanee?

To naprawdę zależy wyłącznie od Ciebie i Twoich osobistych preferencji, ale nie jest to coś, co musisz przemyśleć.

Spryskiwacze są zwykle przechowywane w pudełku na przynęty, ale niektórzy rybacy używają etui wyłożonego siatką, aby umożliwić wentylację z powodu obaw o uwięzioną wilgoć. Plastikowe rękawy pomagają w organizacji i sortowaniu cwaniaków.

Oto kilka typowych systemów przechowywania uników.

Pudełko na sprzęt

Pudełka na akcesoria to najbardziej oczywisty wybór do przechowywania wszelkiego rodzaju sprzętu, z wieloma sposobami personalizacji przechowywania i wieloma rodzajami pudełek do wyboru! Od podstawowego pudełka z uchwytem po większe, bardziej wyszukane modele z wielopoziomowymi półkami, które rozkładają się po otwarciu pudełka, każdy wędkarz znajdzie tu opcję i system.

„Pudełka” na sprzęt występują w kilku różnych kształtach i materiałach. Istnieją wspomniane wcześniej twarde pudełka (których jest wiele odmian), a także pudełka wędkarskie, które w rzeczywistości są torbami.

Zajmij się „Pudełkiem”

Plusy

Korzyści z posiadania pudełka wędkarskiego jest wiele. Wykonane są z twardego plastiku, który dobrze wytrzymuje słońce i wodę, a także może być wodoodporny, uwalniając Twój umysł od wszelkich obaw związanych z trzymaniem pudełka z dala od wody. Co byłoby trudne dla rybaka. Kiedy się zamoczą lub zabrudzą, są bardzo łatwe do czyszczenia i szybko wysychają. Są bardzo uporządkowane, a ich zawartość jest łatwo dostępna.

Cons

Pudełka na akcesoria są zazwyczaj cięższe niż inne opcje, po prostu ze względu na materiał, z którego są wykonane. Do ich przenoszenia wymagają również ręki, co ogranicza Twoją mobilność. Ponieważ większość przegródek nie ma pokrywek, jeśli twoje pudełko na sprzęt przewróci się, prawdopodobieństwo, że zawartość twojego pudełka po prostu się rozlała i zmieszała, jest teraz bardzo wysokie. Musisz upewnić się, że pudełko na sprzęt jest pomocne na płaskiej powierzchni, aby zapobiec przewróceniu.

Wodoodporność została wspomniana wcześniej jako zaleta, ale może również służyć jako wada. Jeśli wilgoć zostanie uwięziona w wodoodpornym pudełku, twój sprzęt zacznie pachnieć i może uszkodzić lub zgnić część twojego sprzętu, w zależności od tego, co jest przechowywane w pudełku i jak długo trwa przed ponownym otwarciem.

Zajmij się „torbą”

Torby na sprzęt są mniej wykorzystywaną opcją przechowywania sprzętu wędkarskiego, ale są znacznie bardziej wszechstronne, jednocześnie poświęcając niektóre „cechy osobowości”, które są dostarczane z pudełkiem na sprzęt wędkarski.

Plusy

Torby na akcesoria są dostępne w bardzo dużej gamie rozmiarów, od stylu saszetki, krojów przypominających plecaki, po wymiary zbliżone do torby marynarskiej, dzięki czemu masz torbę odpowiednią dla Ciebie i Twoich potrzeb związanych z przechowywaniem ryb.

Zazwyczaj są wyposażone w paski i uchwyty, które umożliwiają noszenie go jak pudełko na sprzęt lub zarzucenie go przez ramię, uwalniając jedną rękę. Zazwyczaj wykonane z poliestru i siatki, są wodoodporne i szybko schną, gdy są mokre. Oferują również większą wszechstronność, jeśli chodzi o przechowywanie, dzięki kieszeniom, które mogą pomieścić przedmioty, takie jak telefony komórkowe, aparaty fotograficzne, noże i butelki z wodą, które mogą zmieścić się w przeciętnym pudełku na sprzęt, ale są to rzeczy, które zazwyczaj po prostu się wpychają gdzie możesz to zmieścić.

Torby na sprzęt nie muszą być trzymane na płaskiej powierzchni, aby nie przewróciły się, ponieważ przylgną nieco do podłoża, na którym je położysz. Można je ustawić na półce do przechowywania lub powiesić na ścianie. Jeśli zależy Ci na nieco większej elastyczności niż pudełko na sprzęt, najlepszym rozwiązaniem jest „torba” na sprzęt.

Cons

Jak wspomniałem wcześniej, nie są wodoodporne, a jedynie wodoodporne. Nie wrzucaj tego do wody, ponieważ jeśli to zrobisz, w końcu będziesz musiał poświęcić trochę czasu na wyschnięcie i przewietrzenie.

Chociaż elastyczność może być błogosławieństwem, może być również przekleństwem. Zazwyczaj w torbie na sprzęt jest więcej miejsca, ale często zawartość nie jest CAŁKOWICIE dostępna, jak w pudełku na sprzęt.

Etui z siatki

Wielu rybaków przechowuje swoje spławiki w siatkowej skrzynce, specjalnie dla swoich spycharek, utrzymując je posortowane i oddzielone od innego sprzętu. Nie traktuj tego jako zamiennika pudełka na sprzęt, ale jako coś dodatkowego, co będziesz mieć.

Plusy

Najbardziej oczywistą zaletą tego sposobu przechowywania jest wiedza o tym, gdzie dokładnie znajdują się twoi uniki, a jeśli twoja pamięć jest przeciętna lub przyzwoita, możesz jej użyć do utrzymania systemu, sortując uniki według koloru, skuteczności i dowolnej liczby innych metod sortowania .

Dzięki kieszeniom wykonanym z siatki, Dodgersi będą miały większą wentylację niż wiele innych opcji, utrzymując je w świeżości i zapobiegając wszelkim uszkodzeniom, które mogą wystąpić w wyniku długotrwałego narażenia na uwięzioną wilgoć.

Cons

Chociaż siatka ma swój własny zestaw zalet, ma też wady. Siatka nie wytrzyma tak długo, jak inne materiały, a jeśli ciągle wkładasz uniki i usuwasz uniki, zapewnisz wiele okazji do zużycia materiału. Ponieważ będzie to również samo w sobie, jest to również coś dodatkowego, o czym musisz pamiętać.

Plastikowy rękaw

Plastikowe rękawy to najlepszy sposób na uporządkowanie twoich uników w dowolny sposób. Zazwyczaj przechowywany w segregatorze (podobnym do kolekcji kart kolekcjonerskich), ten sposób przechowywania zapewnia najlepszą widoczność. Jeśli kiedykolwiek chciałeś wyglądać jak kolekcjoner kart Pokemon, który łowi ryby, ta opcja jest dla Ciebie.

Plusy

Jest to jeden z najbardziej, jeśli nie najskuteczniejszy sposób przechowywania uników, jeśli widoczność jest dla Ciebie najważniejsza. Dzięki niezliczonym sposobom ich sortowania, łatwemu dodawaniu strony indeksu, jeśli obawiasz się, że zapomnisz o swojej metodzie, oraz innym opcjom dostosowywania, jest to zabawny i niedrogi sposób na przechowywanie swoich uników. Nie wspominając już o tym, że ponieważ wszystko będzie wykonane z plastiku, nie ma nic, co naprawdę zostałoby uszkodzone przez kontakt z wodą.

Cons

Ta metoda naprawdę byłaby tego warta tylko wtedy, gdybyś posiadał dużo uników. Prawdopodobnie nieprzyzwoita liczba uników. Możesz też mieć problemy z trzymaniem uników w plastikowych rękawach. O ile nie udałoby się w jakiś sposób uszczelnić każdego pojedynczego plastikowego gniazda, uniki mogą wypaść same, a jeśli sam segregator nie jest zapinany na zamek błyskawiczny lub nie ma opcji zapieczętowania, możesz ryzykować zgubienie uników, gdy nie zwracałeś na to uwagi.

Moja konfiguracja

Mam pudełko na sprzęt do przechowywania większości mojego sprzętu i małą torbę do przechowywania ważniejszych lub droższych przynęt, spławików lub innych ważnych przedmiotów wędkarskich, które posiadam.

Posiadanie obu rzeczy pozwala mi przenieść rzeczy, których potrzebuję z mojego pudełka na sprzęt do torby, jeśli mam chodzić i potrzebować wolnych rąk, a jednocześnie mogę mieć bezpieczeństwo w postaci twardego, zamkniętego pudełka na sprzęt do przechowywania rzeczy kiedy nie łowię.

Jak wspomniano na początku, wszystko zależy od rybaka i osobistych preferencji.