Jak prawidłowo zasznurować buty turystyczne?

„Dlaczego w ogóle to czytam, kto nie wie, jak zasznurować buty turystyczne”, prawdopodobnie sobie mówisz. Tak, wszyscy myślimy i wiemy, że nie ma nic tak prostego jak wiązanie sznurówek. Chodzi mi o to, że to tylko kwestia klapek i krawatów, prawda? Cóż, będziesz skamieniały, gdy dowiesz się, że większość ludzi, którzy włóczą się w butach, ledwo wie, jak zawiązać buty, zwłaszcza turyści.

Najlepsze sznurowadła wykonane w USA

Jeśli chodzi o wiązanie i sznurowanie butów turystycznych, norma jest inna niż w przypadku sznurowania normalnych butów. Należy upewnić się, że stopy są bezpiecznie zamocowane w tych butach trekkingowych, aby zapobiec powstawaniu pęcherzy i śliskości, biorąc pod uwagę rozmiar stopy i obrzęki.

Rozważając wiązanie normalnych butów, poczujesz, że sznurowanie butów turystycznych będzie przytłaczające i skomplikowane. Nie jest. Chodzi o to, aby słuchać i rozumieć swoje ciało, a nie dawać mu wymagania, które można osiągnąć za pomocą sznurowania butów turystycznych.

Po dokładnych badaniach nad technikami sznurowania butów, które niektóre zostały wypróbowane, poniżej wymieniono tylko najlepsze metody.

Jak sznurować buty turystyczne

Znaczenie sznurowania butów podczas wędrówek

Sznurowanie butów trekkingowych ma kilka znaczących zalet, które musisz zrozumieć.

• Dzięki sznurowanym butom trekkingowym Twoje stopy nie krzyczą na Ciebie z powodu bólu, bez względu na to, jak długo chodzisz

Czytać  7 rzeczy, które musisz wiedzieć przed wędrówką z psami

• Czujesz się pełen energii podczas podróży

• Nie musisz regularnie łamać się, aby ponownie zawiązać węzły.

• Podjazdy nie są wyczerpujące

• Twoje stopy nie ślizgają się, gdy istnieje potrzeba przyczepności

• Ucisk nie może powodować bólu stóp, pęcherzy ani otarć

• Zapewnione jest wystarczające tarcie, aby utrzymać buty trekkingowe na stopach.

• Twoje sznurowadła się nie rozwiążą

• Nie otrzymujesz wysokich łuków

• Nie otrzymujesz wysokich łuków, które powodują ucisk na wierzch stopy

• I tak nie zauważysz, że Twoje stopy poruszają się w butach

• Możesz złagodzić presję na haluksy, które możesz dostać

• Twoje obcasy nie podnoszą się na butach

• Twoje palce nie uderzają w przód butów podczas schodzenia w dół

• Twoje buty się nie rozluźniają

• Górny mankiet butów nie ociera łydek podczas wędrówki

• Twoje kostki nie są uciskane przez buty i nie odstają za bardzo

Różne techniki sznurowania butów

Jak zasznurować buty turystyczne
W kratke
Węzły chirurga
Węzeł górny
Węzeł kwadratowy / węzeł babci
Węzeł szybkiego ciągnięcia

W kratke

Ta metoda sznurowania jest standardem. Środek koronki znajduje się na samym dole butów, sznurówki krzyżują się przy każdym oczku, aż do góry, a koronka jest zawiązana.

Jest to prosta i skuteczna technika sznurowania, ale ma swoje problemy.

Pociągnięcie sznurowadeł w celu ich zaciśnięcia w jednym punkcie spowoduje naciągnięcie sznurowadeł w górę iw dół buta. Ciągłe zginanie spowodowane chodzeniem może spowodować, że sznurowadła będą kontynuowały ten efekt, więc po przejechaniu kilometra Twój but będzie pasował inaczej niż wtedy, gdy zasznurowałeś buty.

Jednak ta metoda sznurowania jest kompatybilna z technikami takimi jak węzeł chirurgiczny, więc jest bardzo konfigurowalna.

Węzły chirurga

Mniejsze lub mniejsze ciśnienie w bucie ma kluczowe znaczenie. Aby wyizolować ten obszar, musisz założyć węzeł chirurga. Kiedy sznurowadła krzyżują się poniżej lub powyżej obszaru, który wymaga izolacji, będziesz musiał kilkakrotnie owinąć sznurowadła wokół siebie, zanim założysz je w oczko. Dodatkowe tarcie utrzyma sznurowadła na miejscu i zapobiegnie ich zsuwaniu

Czytać  Jak długo trwają buty turystyczne?

Węzeł górny

Jest to najczęstsze napięcie blokujące pod węzłem, jest to najłatwiejszy sposób wiązania węzłów. To rodzaj węzła, który mogłeś poznać, ucząc się wiązania butów.

To, co robisz, to bierzesz te dwie sznurówki, aby skrzyżować jedną z nich na drugą, zapętlaj pod tym kształtem X, a następnie odciągnij końce od siebie. To stworzy pętlę, która utrzyma te sznurówki w stanie nienaruszonym, gdy skończysz wiązać je w dowolny sposób.

Węzeł kwadratowy/węzeł babci

Kwadratowy węzeł jest końcowym akcentem na węźle chirurga lub na supełku. Po zaciągnięciu tych sznurowadeł w prawo, weź jedną, a następnie podwój ją do tyłu, co stworzy jeden kształt „króliczego ucha”.

Następnie ostrożnie owiń tę drugą koronkę wokół ucha królika, które zostało utworzone za pomocą kciuków, aby zrobić pod nim pętlę. Przytrzymaj luźny koniec koronki przy kciukach za pomocą palców wskazujących, a następnie użyj tych palców wskazujących, aby przepchnąć koronkę przez tę pętlę, stąd kolejne ucho królika. Teraz trzymaj po jednym uchu króliczka na każdej ręce, a następnie zaciśnij je razem.

Jeśli masz uszy królika biegnące wzdłuż twoich stóp, zrobiłeś węzeł babci. Jeśli jednak kazałeś im biegać po twoich stopach na szerokość, to zrobiłeś węzeł babci. Zawiązanie kwadratowego węzła jest jednym z najbardziej idealnych, ponieważ jest bezpieczniejsze niż węzeł babci.

Węzeł szybkiego ciągnięcia

Dzięki szybkiemu węzłowi wszystko, co musisz zrobić, to zacząć od zapętlenia wokół haczyka, a następnie po prostu go pociągnąć. Niektóre buty posiadają takie systemy, które ułatwiają szybkie zaciągnięcie węzła,

Rzeczy do rozważenia podczas sznurowania buty na wędrówki

• Zawiąż węzły, biorąc pod uwagę, gdzie się wybierasz

• Buty turystyczne, które zakładasz, powinny zależeć od szlaku turystycznego na krótkich trasach; powinny być miękkim rodzajem butów, które będą wygodne

Czytać  Co robić podczas burzy z piorunami podczas wędrówki?

• Sznurowanie butów podczas wędrówek jest bardzo ważne, gdy sznurowadła się poluzują, ponieważ zapewniasz najwyższy komfort, który jest wymagany podczas wędrówek

Niezbędne pomysły na sznurowanie podczas wędrówek.

Może zdobądź nowe buty

Jeśli okaże się, że Twoje buty trekkingowe nie są tak autentyczne, jak chciałeś, możesz kupić nowe buty, aby były dobre i wygodne. Dlaczego powinieneś kupować drogie buty turystyczne, a nie dostarczają one zgodnie z tym, czego chcesz? Jeśli sznurowadła przez większość czasu się otwierają, rozważ zakup nowego buta turystycznego.

Upewnij się, że znasz co najmniej trzy węzły wędrowne

Możesz kochać wędrówki i nie chcesz, aby sznurówki odcinały ci doświadczenia, które możesz mieć. Dlatego mądrze byłoby, gdybyś znał co najmniej trzy węzły, które możesz zrobić skutecznie i szybko, aby zapewnić najlepsze wrażenia z wędrówek.

Ostateczny werdykt

Proszę bardzo! Od teraz możesz wiązać swoje buty trekkingowe na różne sposoby, a może w jednym stylu, być pewnym siebie podczas wędrówek i uwolnić w sobie tego potwora. Jeśli wypróbowałeś każdy styl i nadal czujesz się niekomfortowo, powinieneś wybrać nowe buty. Teraz z pewnością możesz wędrować wygodnie. Czy nie to jest potrzebne w wędrówce?