Jak prawidłowo podnieść skuter śnieżny

Ponieważ wiele stanów zabrania codziennego korzystania ze skutera śnieżnego na drogach, nie masz innego wyboru, jak tylko transportować sanie ciężkim pojazdem, najczęściej ciężarówką. Jak przenieść skuter śnieżny z ziemi na ciężarówkę?

Oto kilka opcji podnoszenia skutera śnieżnego:

  • Kup lub wykonaj system windy
  • Użyj rampy
  • Polegaj na grawitacji i parkuj na wzgórzu
  • Podnieś skuter ręcznie

W dalszej części omówimy te 4 opcje podnoszenia bardziej szczegółowo, polecając produkty i wskazówki, które ułatwią Ci życie. Gdy już opanujesz podnoszenie skutera śnieżnego, przekonasz się, że będziesz mieć więcej możliwości pokonywania sań dalej!

Metody podnoszenia skutera śnieżnego

System podnoszenia

Pierwszą opcją prawidłowego podnoszenia skutera śnieżnego jest użycie tradycyjnego systemu podnoszenia. To urządzenie jest często wykonane z wytrzymałej stali wykończonej lakierem proszkowym dla większej trwałości. Średnia winda może pomieścić co najmniej 1000 funtów, chociaż niektórzy mogą to przekroczyć.

Masz do wyboru dwa rodzaje systemów podnoszenia do sanek: stojak z dźwignią lub stojak z podnośnikiem.

Stojak na podnośnik pozwala wybrać wysokość, na którą chcesz podnieść skuter śnieżny (na przykład do łóżka ciężarówki), a następnie podniesie sanie do tej wysokości za pomocą podnośnika. Większość podnośników jest wykonana z mocnych materiałów, takich jak anodowane aluminium, więc rdzewienie nie stanowi problemu. Poduszki do podnoszenia są pokryte gumą, aby chronić sanki, a niektóre stojaki na podnośniki zawierają również podpory, jeśli tor Twojego skutera śnieżnego jest dłuższy niż przeciętnie.

Twoja druga opcja, stojak na dźwignię do skutera śnieżnego, służy do subtelnego podnoszenia lub opuszczania sanek. Oprócz umieszczenia skutera śnieżnego na ciężarówce, stojak z dźwignią przydaje się również, jeśli przygotowujesz skuter śnieżny do konserwacji poza sezonem, regulujesz zawieszenie, pracujesz na torze lub zajmujesz się innymi podstawowymi czynnościami konserwacyjnymi.

Jeśli szukasz systemu stojaków z dźwignią, bardzo nam się podoba ten od Ekstremalne maks. na Amazon. Ten wysoko oceniany stojak jest również wyposażony w kubek na kierownicę, jeśli jest to dla Ciebie łatwiejsze. System podnoszenia może podnieść sanki do 33 cali. Zawiera stalową ramę malowaną proszkowo oraz okucia wzmocnione cynkiem.

Musisz sam zająć się instalacją, ale ten system stojaka jest skręcany razem, więc praca montażowa nie będzie zbyt trudna. Kołyska zderzaka, która jest zanurzona w winylu, a także amortyzowany uchwyt to dwa inne wyróżniające się elementy.

ten Wielki Red Podnośnik hydrauliczny Torin powersports, również na Amazon, to kolejny świetny system podnoszenia do rozważenia. Również ma wykończenie proszkowe, tym razem w jasnej, atrakcyjnej czerwieni. Jego podnośnik przenosi duże obciążenia, dzięki czemu można go używać do pojazdów takich jak UTV, ATV, motocykle i oczywiście skuter śnieżny.

Drążek do ciągnięcia, podnośnik do butelek i podwójne kółka obrotowe z blokadą pozwalają ustawić skuter dokładnie tak, jak chcesz. Co więcej, możesz wybierać spośród maksymalnie sześciu różnych pozycji blokowania. Zacznij od wysokości 5 1/8 cala i podnieś sanki do 16 1/8 cala na tym systemie podnośnikowym, który może pomieścić 1500 funtów lub ¾ tony.

Niektóre skutery śnieżne tworzą również własne systemy wyciągów od podstaw. Niekoniecznie jest to łatwy projekt, ale jest to możliwe. Tutaj to wideo dzięki uprzejmości SLEDSTORE na YouTube, które pokazuje, na czym polega praca.

Rampa

Drugą opcją podnoszenia skutera śnieżnego jest skorzystanie z rampy.

Twoja rampa na skuter śnieżny musi mieć panele po bokach, aby pomieścić biegaczy narciarskich. Korzystanie z innego rodzaju rampy może przetransportować sanie do ciężarówki, ale często kosztem biegaczy spadających lub pękających. Rampa również powinna być wysuwana.

Jeśli twoja rampa nie zawiera takiej, warto dodać łańcuch lub pasek z grzechotką, aby przymocować rampę do zaczepu ciężarówki. Następnie, aby prawidłowo korzystać z rampy dla skuterów śnieżnych, upewnij się, że sanki są wyrównane z częściami nart i torów rampy. W przeciwnym razie możesz wyskoczyć na sanki, niszcząc rampę i – co ważniejsze – skuter śnieżny.

Będziesz musiał usiąść na skuterze śnieżnym jako kierowca i wystrzelić go, aby wjechać na rampę. Użycie wystarczającej prędkości, aby wspiąć się na rampę, ale nie za dużo, ma kluczowe znaczenie, więc jest to ostrożna równowaga, którą musisz zejść. Jeśli tego nie zrobisz, możesz za bardzo przyspieszyć i rozbić tylną szybę ciężarówki. To może się zdarzyć; po prostu sprawdź ten film!

Ten Czarny lód Rampa załadunkowa skuterów śnieżnych na Amazon jest produktem Amazon’s Choice. Cała rampa ma 54 cale szerokości i 94 cale długości. Po zagęszczeniu szerokość rampy wynosi tylko 17,5 cala, dzięki czemu można ją zabrać ze sobą wszędzie.

Rampa jest wykonana z wytrzymałego aluminium z ząbkowaną sekcją szczebli pośrodku, dzięki czemu możesz mieć pewność, że gąsienice Twojego skutera śnieżnego zahaczą o rampę. Podwójne paski z klamrami do zabezpieczenia sanek utrzymają konfigurację w jednym miejscu podczas jazdy do celu. Wszystkie punkty mocowania są również wykonane z gumy, aby zapobiec obcieraniu wykończenia sanek.

Rampa załadunkowa Black Ice zawiera również dwa ślizgi z węglika spiekanego, które są niskooporowe, a jednocześnie obszernie szerokie na 12 cali każda. Ta rampa załadunkowa, stworzona dla ciężarówek 4×4, może pomieścić 1500 funtów.

Inną opcją do rozważenia jest tytan rampa, również na Amazon. Ta rampa ma 54 cale szerokości i 94 cale długości. Jego aluminiowa podstawa jest lekka, ale wytrzymała, a sama rampa waży 75 funtów. Zawiera paski potrzebne do zabezpieczenia sań, a także ochraniacze na kołki rampy. Podobnie jak wersja Black Ice, ta rampa Titan może się kompresować, gdy nie jest używana. W tym momencie jego szerokość wynosi 17 cali, a długość 54 cale.

Ponownie, jeśli jesteś bardziej typem majsterkowicza, możesz zbudować własną rampę dla skuterów śnieżnych. Ten Film na YouTube ilustruje, jak to się robi.

Parking na zboczu

Załóżmy, że Twój budżet jest teraz trochę niski. Być może jesteś już poza domem i zdecydowałeś, że musisz załadować skuter śnieżny na ciężarówkę, ale nie masz podnośnika ani rampy. Co robisz?

Cóż, z czego niektóre skutery śnieżne? Reddit Polecam to darmowa opcja, która może być odpowiednia dla twoich sań. To, co chcesz zrobić, to zaparkować skuter śnieżny w pobliżu wzgórza lub rowu, aby tył sanek znajdował się po przeciwnej stronie rowu lub wzgórza. Następnie ustawisz swoją ciężarówkę w miejscu, w którym znajdują się twoje sanie i, z odrobiną przyspieszenia, pomóż swojemu skuterowi śnieżnemu wjechać na platformę ciężarówki.

Upewnij się, że gdy to robisz, podnosisz skuter śnieżny wystarczająco wysoko, aby gąsienice nie kolidowały z ziemią, wzgórzem lub rowem.

Podnoszenie ręczne

Ostatnią opcją na podniesienie skutera śnieżnego jest podniesienie go i załadowanie na platformę ciężarówki, używając jedynie smaru do mięśni i łokci. Jeśli twoje sanki są lekkie, na przykład poniżej 500 funtów, ta opcja jest możliwa. Kiedy jednak wsiądziesz do cięższych sań behemotowych, powodzenia podniesiesz jeden z ziemi.

Ponadto, nawet jeśli masz 500-funtowy sanie lub taki, który waży mniej, nadal nie jest dobrym pomysłem, abyś sam próbował go podnieść. Będziesz potrzebował przynajmniej innego kumpla, który ci pomoże. Jest to również idealne rozwiązanie, jeśli korzystasz z rampy do umieszczenia sań, dzięki czemu nie musisz podnosić skutera na wysokość skrzyni ciężarówki. To może być dość trudne, jeśli między tobą a inną osobą lub dwiema ważysz kilkaset funtów!

Jest to zdecydowanie najbardziej ryzykowna opcja podnoszenia, więc powinieneś próbować tego tylko wtedy, gdy masz największe zaufanie do swoich umiejętności. Jak możesz sobie wyobrazić, gdybyś ty lub twój partner upuścili koniec skutera śnieżnego, zewnętrzne i wewnętrzne szkody, które mogłyby spowodować, mogą być dość kosztowne. Staje się to tym bardziej z powodu większego spadku twoich sań.

Jak zabezpieczyć skuter śnieżny w pojeździe?

Za pomocą jednej lub więcej z powyższych metod umieściłeś skuter śnieżny na skrzyni ciężarówki. Zanim wyruszysz na wyprawę na szlak jeździecki, musisz zabezpieczyć swoje sanki. W przeciwnym razie, gdy tylko naciśniesz pedał gazu, skuter śnieżny wyleci z tyłu ciężarówki, zderzając się z tym, co jest za tobą. Twoje sanie prawdopodobnie byłyby tosty, nie wspominając o tym, że mógłbyś zniszczyć inne samochody po drodze.

Jeśli kupujesz jedną z dwóch ramp dla skuterów śnieżnych, które rekomendowaliśmy wcześniej, obie są wyposażone w pasy bezpieczeństwa. W przeciwnym razie pasy bezpieczeństwa należy zakupić osobno. Potrzebujesz pasów do mocowania zamiast pasów do holowania, ponieważ jest różnica. Pierwsza służy do zabezpieczania sań, a druga do ich ciągnięcia.

Oprócz pasów do mocowania, niektórzy skutery śnieżne idą o krok dalej w zakresie bezpieczeństwa swoich sań dzięki drążkowi do mocowania. ten Super zacisk na Amazon jest jedną z takich dobrych opcji. Ten system mocowania ma wszystko, czego potrzebujesz do zabezpieczenia sanek, takie jak hak pokładowy i 12-calowy regulowany uchwyt, oba firmy Supertrac. Możesz nawet użyć dołączonej kłódki, aby złodzieje nie wyrwali Twojego skutera śnieżnego.

Tak, Super Clamp jest trochę drogi, ale będziesz go często używać, więc jest bardzo wart swojej ceny.

Gdy masz już swój Super Clamp lub podobne rozwiązanie, możesz przymocować go do przednich nart, a następnie użyć pasków zapadkowych na tylnych nartach. Sprawdź dwukrotnie, a nawet trzykrotnie bezpieczeństwo swoich połączeń. Im są one luźniejsze, tym bardziej układ zawieszenia może się poruszać podczas jazdy, co może go potrącić i potencjalnie uszkodzić elementy zawieszenia. Dopiero gdy masz pewność, że Twój skuter śnieżny jest przywiązany mocniej niż Fort Knox, możesz wsiąść do ciężarówki i jechać.

Wskazówki dotyczące rozładunku skuterów śnieżnych

Właśnie dotarłeś na szlak i jesteś gotowy na cały dzień jazdy na skuterach śnieżnych. Teraz chcesz rozładować skuter śnieżny, aby móc zacząć, ale jak?

Najlepszą i najbezpieczniejszą opcją jest wykonanie powyższych kroków, ale wstecz. Więc chciałbyś zabrać swój system windy, a następnie ustawić go na miejscu. Podnieś podnośnik, aby znalazł się na wysokości skrzyni ciężarówki, naprowadź skuter śnieżny na podnośnik, a następnie opuść go na poziom gruntu (lub w pobliżu).

Jeśli masz rampę, umieść rampę w pobliżu platformy ciężarówki i powoli prowadź skuter śnieżny w dół rampy. Nawiasem mówiąc, słowo kluczowe jest tam powoli, ponieważ zbyt duża prędkość może spowodować, że sanie stoczą się po rampie i wpadną na to, co najbliżej. Wiemy, że spieszysz się do jazdy, ale podejmij niezbędne środki ostrożności.

Końcowe przemyślenia

Do transportu skutera śnieżnego najlepiej użyć ciężarówki z dużym łóżkiem. Tam możesz podłączyć system podnoszenia lub rampę dla skutera śnieżnego, aby umieścić sanki z tyłu ciężarówki. Upewnij się, że używasz pasów i systemu wiązania, aby sanki nie mogły się zbytnio poruszać, a wtedy możesz ruszać w drogę!