Jak prawidłowo czyścić worek nawilżający

Najlepszym sposobem na to jest posiadanie zestawu nawadniającego nawadniaj się podczas każdej przygody na świeżym powietrzu. Opakowanie gwarantuje stały i nieprzerwany dopływ wody. Woreczki nawadniające są wygodne i łatwe do noszenia, podobnie jak przenośne oczyszczacze wody. Z zaworem do picia kilka centymetrów od ust nie ma innego genialnego sposobu na noszenie wody. Jednak większość ludzi ignoruje lub po prostu zapomina o utrzymaniu czystości i higieny pęcherza. W tym artykule omówimy, jak prawidłowo czyścić wkład nawilżający po i przed użyciem.

Jeśli twoje nawodnienie nie będzie trwało długo bez odpowiedniego czyszczenia, będą miały na niego wpływ bakterie, pleśń, pleśń lub robaki. Zanieczyszczone pęcherze hydratacyjne wiążą się również z nieprzyjemnym zapachem i smakiem plastiku. Czysty worek nawadniający zamienia się w zdrowe i przyjemne doznania na świeżym powietrzu.

Poniżej znajduje się szczegółowy opis wszystkiego, co musisz wiedzieć o czyszczeniu zestawu nawadniającego:

Sprawdź swoje Ulubiony zestaw do czyszczenia na Amazon

Jakie znaczenie ma czyszczenie wkładu nawilżającego?

najlepszy plecak z nawodnieniem na piesze wędrówki

Kilkukrotne używanie zestawu nawadniającego bez czyszczenia nie jest zdrowe. Dlaczego tak jest? Większość ludzi nie tylko używa swoich bukłaków nawadniających do samodzielnego przenoszenia wody. Niektóre z nich przewożą wodę smakową lub napoje energetyczne. Napoje energetyczne i smakowe zawierają cukier. Cóż, wiadomo, że cukier zapewnia idealne warunki do rozmnażania bakterii obok innych czynników powodujących infekcje.

Z drugiej strony nieczyste woreczki nawilżające zawierają ogromną zawartość wilgoci. Wilgoć sprzyja tworzeniu się pleśni, robaków i pleśni. Takie zanieczyszczenia mogą powodować ból żołądka i powodować nieprzyjemny zapach. Poza tym czyszczenie wydłuży żywotność twojego zestawu nawadniającego.

Jak prawidłowo czyścić worek nawadniający?

znaczenie czyszczenia woreczka hydracyjnego

Znaczenie utrzymywania pęcherza w czystości jest oczywiste. Oto kompleksowy przewodnik dotyczący czyszczenia bukłaka:

Na początek musisz mieć środek antyseptyczny lub dezynfekujący. Może to być soda oczyszczona, sok z cytryny, wybielacz lub cokolwiek zawierającego pierwiastki, które mogą zabijać bakterie. Użyj ciepłej wody, aby napełnić pęcherz. NIE wrzątek. Kontynuuj, dodając około dwóch łyżek dowolnego środka dezynfekującego.

Czytać  Inwestowanie w nieruchomość na piesze wycieczki

Wymieszaj środek czyszczący i wodę

 1. Wymieszaj wodę i środek czyszczący, energicznie potrząsając zbiornikiem. Zapewnia również równomierne rozprowadzanie środka czyszczącego w rogach pęcherza.
 2. Podobnie pamiętaj o oczyszczeniu rurki i zaworu. Zrób to, trzymając pęcherz do góry nogami i ściskając zawór zgryzowy. Oczywiście kilkakrotne wykonanie tej czynności skutkuje czystszą rurką lub zaworem.

Daj wystarczająco dużo czasu na dezynfekcję

 1. Nie opróżniaj pęcherz moczowy jeszcze. Zaleca się pozostawienie wody i środków czyszczących na około godzinę lub krócej. Strategia pozwala, aby środek dezynfekujący i ciepła woda w wystarczającym stopniu wyeliminowały wszelkie bakterie w zbiorniku.
 2. Opróżnij pęcherz i opłucz go odrobiną mydła, aby usunąć wszelkie pozostałości sody lub wybielacza. Powtórz to z czystą wodą, aby upewnić się, że cały płyn czyszczący został usunięty.
 3. Wynik będzie lepszy, jeśli wykonasz mycie małą gąbką lub pędzelkiem. Możesz także kupić specjalne zestawy do czyszczenia pęcherzy. Przydają się podczas czyszczenia zaworu.

Wysuszyć prawidłowo

 1. Po dokładnym umyciu nadszedł czas na wyschnięcie. Spróbuj wytrząsnąć nadmiar wody z pęcherza przed pozostawieniem go do wyschnięcia. Skuteczny będzie cienki ręcznik papierowy lub papier toaletowy.
 2. Ostatnim etapem czyszczenia pęcherza jest suszenie. Całe czyszczenie będzie bezużyteczne bez odpowiedniego wysuszenia. Rozłóż go do góry nogami, nie zapieczętowany, na wieszaku do wyschnięcia. Po prostu upewnij się, że cała wilgoć została wyeliminowana. Wilgoć sprzyja rozwojowi pleśni i alg.

Jak osusza się bukłak nawadniający?

Konieczne jest, aby pęcherz był suchy. Zapewnia to higienę na najwyższym poziomie, ponieważ jest to zbiornik na wodę. Mokry lub wilgotny zbiornik wodny jest doskonałą pożywką dla pleśni i pleśni. Ponadto daje obrzydliwy smak i nieprzyjemny zapach.

Zawsze możesz uniknąć takich zagrożeń dla zdrowia, upewniając się, że wysycha po użyciu. Niestety większość ludzi nie wie, jak wysuszyć pęcherz moczowy. Pomożemy Ci to rozwikłać, wykonując poniższe czynności:

Czytać  Związek między wędrówkami a kreatywnością

Kroki do osuszenia pęcherza moczowego:

 1. Po biegu lub pieszej wycieczce spuść całą wodę ze zbiornika. Wyciśnij wodę z bukłaka, upewniając się, że znajduje się nad ustnikiem. Pozwoli to również pozbyć się wody z węża.
 2. Następnie skoncentruj się na otworze do napełniania. Możesz go wytrzeć do sucha czystą ściereczką do naczyń lub ręcznikiem papierowym. Podobnie możesz pozwolić mu wyschnąć samodzielnie, chociaż jest to dalekie ujęcie.
 3. Pęcherz musi być dokładnie wysuszony. W ten sposób zawieś pęcherz do góry nogami z otwartą nasadką.
 4. Upewnij się, że jest zawieszony w chłodnym, suchym miejscu.
 5. Upewnij się, że zbiornik jest całkowicie suchy przed przechowywaniem.

Jak czyścić rurkę do bukłaka?

Rurka to wąż, który odprowadza wodę ze zbiornika woreczka nawadniającego do ust. Podobnie jak pęcherz, zasługuje na wyczyszczenie. Jest również podatny na bakterie. Czyszczenie tuby jest łatwe. Po prostu odłączasz go od zaworu i pęcherza. Następnie przepuść wodę z mydłem lub sokiem z cytryny przez jego wewnętrzną powierzchnię.

Pozwól, aby trochę wody wlało się przez końcówkę z zaworem do picia. Następnie trzymaj go do góry nogami za pomocą końcówki przymocowanej do pęcherza, aby spuścić wodę. Wypróbuj to kilka razy, aby uzyskać lepsze wyniki.

Jak wydobyć plastikowy smak z bukłaka na wodę?

Plastikowy smak w wodzie pitnej jest nieprzyjemny. Pęcherz jest najważniejszą częścią zestawu nawadniającego, ponieważ zatrzymuje wodę. Większość pęcherzy wodnych ma lekko plastyczny smak, zwłaszcza gdy są nowe. Czasami może to być obrzydliwe, chociaż jest to całkiem normalne.

Na szczęście okropny plastikowy smak można naprawić. Osiąga się to poprzez nasączenie pęcherza różnymi środkami dezynfekującymi. Środki to cytryna, soda oczyszczona, ocet, sok z limonki lub roztwór wybielający.

Odłącz wąż

Najpierw odłącz wąż od pęcherza, a następnie dodaj rozsądną ilość środka dezynfekującego do pęcherza.

Czytać  10 urazów psów, które najprawdopodobniej wystąpią podczas wędrówki

Napełnij pęcherz wodą i umieść go w zamrażarce

Następnie napełnij pęcherz wodą do około trzech czwartych i zamknij go. Umieść wypełniony pęcherz w zamrażarce. Niech zamarznie na godzinę lub dłużej.

Spłucz ciepłą wodą

Wyjmij go z zamrażarki, potrząśnij, spuść wodę i spłucz ciepłą wodą. Płukanie usuwa wszelkie środki dezynfekujące, które mogą utknąć w pęcherzu.

Teraz Twój nawadniający pęcherz jest czysty i świeży. Ciesz się plastikowym, bezsmakowym opakowaniem nawadniającym podczas następnej przygody!

Ostateczny werdykt

Mam nadzieję, że nauczyłeś się czyścić worek hydracyjny. Zawsze możesz skorzystać z przewodnika, gdy się zgubisz. Pamiętaj tylko o czyszczeniu, płukaniu i osuszaniu bukłaka pomiędzy zajęciami na świeżym powietrzu. Przechowuj bukłak w lodówce, aby uniknąć tworzenia się piany i pleśni.