Jak powstaje kula śnieżna?

Kiedy podnosisz śnieżkę ze stosu i rzucasz nią w przeciwnika, przestajesz ją podziwiać. Tak jak powinieneś! W końcu na tworzenie śnieżki składa się wiele czynników, z których niektórych nie możesz kontrolować, a innych możesz. Jak powstaje śnieżka?

Idealny śnieg do formowania śnieżek jest wilgotny w około ośmiu procentach, więc kryształki śniegu mogą się przykleić. Temperatura powinna wynosić około 32 stopni Fahrenheita. Aby uformować śnieżkę rękami, chwytasz się głęboko w śnieg i obracasz, aż poczujesz nacisk na śnieżkę.

W tym artykule omówimy znacznie więcej wymagań dotyczących temperatury i pogody podczas formowania śnieżek, a także techniki, którą musisz zastosować, aby uzyskać idealnie kuliste śnieżki. Czytaj dalej!

Idealny rodzaj opadów śniegu dla śnieżek

Następnym razem, gdy wyciągniesz język, by złapać spadający śnieg, to, co wyląduje w twoich ustach, może być dowolnym rodzajem kryształu śniegu. Mówiliśmy o tym wcześniej na blogu, ale czeka nas podsumowanie.

Oto rodzaje śniegu.

  • Graupel: Graupel jest tym, co spada, gdy warunki na zewnątrz zamieniają się w deszcz ze śniegiem. Nie do końca pada ze śniegiem i nie jest też grad, ponieważ graupel to głównie woda w stanie ciekłym. Kryształ śniegu będzie miał biały środek.
  • Puszysty śnieg: Puszysty śnieg to bardzo luźny, miękki śnieg. Jego zawartość wolnej wody, która odnosi się do ilości wilgoci zawartej w śniegu, wynosi około trzech procent. Ten śnieg nie trzyma się dobrze.
  • Mokry śnieg: Kiedy śnieg pada cięższy ze względu na zwiększoną zawartość wolnej wody, jest to mokry śnieg. Zawartość wolnej wody wynosi od 8 do 12 procent, aby sklasyfikować ją jako mokry śnieg.
  • Bardzo mokry śnieg: Gdy zawartość wolnej wody w śniegu wynosi 13 procent lub więcej, spada bardzo mokry śnieg. To błotnista rzecz i przeciwieństwo graupela, a do tego jest ciężka!

Spośród czterech rodzajów śniegu, który Twoim zdaniem jest najlepszy do robienia śnieżek? Jest mokry śnieg. Skoro podsumowujemy, mokry śnieg jest jak klej do kryształków śniegu. Wilgoć pozwala kryształom przylegać zarówno do siebie, jak i do innych stosów śniegu.

Mokry śnieg jest tym, czego potrzebujesz, aby uformować idealną śnieżkę. Co więcej, jest to coś, czego używasz do tworzenia dowolnej struktury śniegu, od bałwanów przez igloo po forty śnieżne. Jest cięższy niż niektóre inne rodzaje śniegu, ale ma doskonały kij.

Sam puszysty śnieg jest zbyt luźny i kruchy, aby można go było wykorzystać do formowania śnieżek. Jednak zwilżając puszysty śnieg, zwiększa się jego zawartość wolnej wody i zachowuje się znacznie bardziej jak mokry śnieg.

Graupel nie wytwarza śniegu. W niczym nie pomaga. Aby uniknąć obrzucania skórą, należy pozostać w domu, gdy graupel spada. Następnie odgarnij go jak zwykle, gdy burza się skończy.

Podobnie bezużyteczny jest bardzo mokry śnieg. Zawartość wolnej wody jest taka, że ​​śnieg rozpada się w pięści w rękawiczce. Wszystko, co możesz zrobić, to odrzucić rzeczy. Przenoszenie bardzo mokrego śniegu nie jest łatwe ze względu na jego wagę, więc nie spiesz się.

Idealna temperatura dla śnieżek

Rodzaj spadającego śniegu jest tylko jednym z trzech czynników, które mogą mieć wpływ na to, czy Twoja kula śnieżna jest idealna. Kolejnym bardzo ważnym czynnikiem jest temperatura.

Aby powstał śnieg, temperatura musi wynosić co najmniej 32 stopnie. Gdy śnieg pokryje ziemię (najlepiej cale lub nawet stopy), temperatura musi pozostać na poziomie 32 stopni, w przeciwnym razie śnieg zacznie się topić.

Nawet jeśli temperatura wynosi 35 stopni w porównaniu z 32 stopniami, różnica trzech stopni temperatury wpłynie na integralność strukturalną śniegu. Nie stopi się w zauważalnym stopniu, ale śnieg nie będzie tak twardy, jak gdyby był o kilka stopni zimniejszy.

Jak możesz sobie wyobrazić, gdy temperatury są jeszcze wyższe, śnieg topnieje szybciej. Chociaż 40-stopniowy dzień może nadal wydawać ci się zimny, do tego momentu śnieg staje się coraz bardziej mroźny. Jeśli temperatury osiągną 50s, większość śniegu na ziemi zacznie znikać.

Choć wysokie temperatury mogą być szkodliwe dla śniegu, gdy temperatura jest zbyt niska, śnieg również staje się trudny do wykorzystania. Im bliżej temperatury zbliżają się do zera, tym mniejsza jest zawartość wolnej wody w śniegu.

Śnieg będzie twardy i chrupiący. Może być też trochę pudrowy. Zmoczenie tego śniegu sprawi, że będzie on bardziej elastyczny, ale nie będziesz chciał spędzać więcej czasu na świeżym powietrzu, niż to konieczne, ponieważ będzie bardzo zimno. Zwłaszcza nie będziesz w nastroju do odkręcania kranu.

Idealna technika formowania śnieżek

Na dworze panuje dobra temperatura w okolicach 30., a śnieg, który spadł, jest mokry (albo udało się to zrobić kranem lub wiadrem). Trzecia część równania tworzenia kuli śnieżnej to twoja technika.

Napisaliśmy szczegółowy post o tym, jak zrobić idealną śnieżkę, którą podsumujemy w tej sekcji.

Techniczny proces tworzenia kuli śnieżnej polega na spiekaniu, co oznacza branie czegoś, co jest stałą masą i zagęszczanie go, aż prawie osiągnie punkt topnienia. Przed rozpoczęciem procesu spiekania zalecamy dwie rzeczy.

Po pierwsze, zawsze powinieneś mieć na sobie parę wodoodpornych rękawic zimowych. Po drugie, nigdy nie używaj śniegu na powierzchni. Jest brudniejszy i luźniejszy w porównaniu ze śniegiem, który jest kilka cali głęboko w stercie śniegu.

Mając to na uwadze, oto kroki, aby zrobić świetną śnieżkę.

Krok 1

Kiedy twoje dłonie zanurzą się na kilka cali w stercie śniegu, weź tylko garść śniegu. Im większa kula śnieżna, tym cięższa, a to oznacza, że ​​jest niestabilna. W porządku, jeśli łapiesz trochę śniegu, jest trochę więcej niż garść, ponieważ strugasz śnieżkę, ale nie potrzebujesz naręcza.

Krok 2

Złóż obie ręce i poczuj śnieg. Czy zawiera jakieś kawałki lodu? Jeśli tak, wyrzuć go i sięgnij po kolejną garść śniegu, najlepiej z innej sterty. Powinieneś zrobić to samo, jeśli czujesz na śniegu kamienie, nawet jeśli są to małe kamyki.

Rzucając śnieżką w kogoś, w którym znajdują się kamienie i/lub lód, możesz poważnie zranić tę osobę. Dlatego jedną z głównych zasad walki na śnieżki jest używanie wyłącznie czystego śniegu. To powiedziawszy, jeśli używasz śnieżek jako bałwana, nie ma znaczenia, czy śnieg ma w sobie skały lub lód.

Krok 3

Jak powiedzieliśmy, obie ręce powinny zawierać garść śniegu. Teraz chcesz zgnieść te dwie garści, aż utworzą jedną dużą strukturę śniegu przypominającą kulę.

Jak tylko połączysz dwie garści śniegu, natychmiast zacznij obracać luźną śnieżkę, aby zestaliła się i nie rozpadła się na kawałki w twoich ramionach.

Rotacja jest procesem samym w sobie, a oto jak to przebiega. Trzymając dłonie złożone, poruszasz śnieżką w dłoniach, nie miażdżąc jej.

Najlepiej możemy to opisać tak: wyobraź sobie, że znalazłeś małego ptaka i próbujesz go ogrzać. Poruszałbyś go w dłoniach bez wywierania nacisku. To jest technika, której powinieneś użyć, aby uformować śnieżkę.

Krok 4

Osiągnięcie dobrego obracania śnieżką wymaga praktyki, ale będziesz wiedział, że robisz to dobrze, gdy możesz obracać się bez zastanowienia. Jest w tym naturalny rytm, który ma stałe tempo.

Krok 5

Nie możesz jednak rotować w nieskończoność. Gdy zaczniesz robić krok, nadszedł czas, aby wywrzeć nacisk na śnieżkę. Nie zwalniaj tempa rotacji; po prostu mocniej naciskaj śnieżkę, obracając ją z ręki do ręki.

To, jak mocno naciskasz, ma kluczowe znaczenie. Nie chcesz przypadkowo zmiażdżyć śnieżki, ponieważ wtedy musiałbyś zacząć wszystko od nowa. Nie testujesz swojej siły ani odwagi, gdy tworzysz śnieżkę.

Nie idź jednak tak delikatnie, że nic nie zrobisz. W końcu Twoja kula śnieżna potrzebuje nacisku, aby się wzmocnić!

Krok 6

W miarę mocniejszego obracania śnieżki w końcu poczujesz opór. Dźwięki wywierania nacisku na śnieżkę – która tak, rzeczywiście jest słyszalna – mogą stać się głośniejsze. Są to wyraźne oznaki, że rzuciłeś wystarczająco śnieżką.

Jeśli będziesz szedł dalej, możesz wycisnąć życie ze swojej śnieżki, powodując, że rozpadnie się w twoich rękach. Przestań go obracać, otwórz dłoń i posprzątaj śnieżkę, aby była całkowicie cylindryczna.

Krok 7

Teraz weź wszystko, czego nauczyłeś się przy tworzeniu idealnej śnieżki, aby zrobić kolejną, a potem jeszcze jedną, aż będziesz mieć wystarczająco dużo śniegu, by rozegrać pełną zabawy bitwę na śnieżki z sąsiadami!

Końcowe przemyślenia

To, co powoduje formowanie się śnieżki, to połączenie pogody i techniki.

Idealnie potrzebujesz mokrego śniegu (lub sypkiego śniegu, który możesz zamoczyć), a także temperatury 32 stopni lub poniżej. Musisz także doskonalić swoją technikę formowania śnieżek. Robiąc to coraz częściej, staniesz się naturalną osobą. Nie bój się zepsuć, ponieważ jest dużo więcej śniegu do wykorzystania. Powodzenia!