Jak płytko pływają łodzie basowe?

Czasami ryba, którą próbujesz złapać, decyduje się na wypłynięcie na płyciznę, ale nie masz pewności, jak długo wytrzyma Twoja łódź. Więc jak długo Twoja łódź basowa może płynąć na płyciznę, zanim będziesz musiał walczyć z wstawaniem i wysiadaniem?

Jeśli masz na łodzi pewne akcesoria, możesz udać się do wody, która ma dwie stopy lub mniej. Ale z płytami jack możesz udać się na płytszą wodę. Ważne jest, aby pamiętać, że nie chcesz spieszyć się w sytuacji, gdy w grę wchodzi płytka woda.

Zagłębimy się w to, co jest potrzebne, aby dobrze jeździć po płyciznach, ale porozmawiamy również o tym, jak ważne jest przygotowanie się pod każdym względem przed wyjazdem.

Jak przygotowujesz się na płyciznę?

Coś, co naprawdę chcesz zrobić, jeśli chodzi o przygotowanie się na wypadek, gdybyś mógł wejść do wody i zapuścić się na płyciznę, chcesz mieć pewność, że Twój sprzęt jest równo wyważony. Zwłaszcza jeśli masz zamiar być na wodzie przez długi czas i bierzesz udział w turnieju.

Uważaj na przynętę, którą zamierzasz nosić, ponieważ to z kolei może wpłynąć na wagę, gdy kierujesz się na płytką wodę. Upewnij się więc, że nie zabierasz ze sobą zbyt wiele, nie tylko przynęty, ale także sprzętu.

Upewnij się, że dziób łodzi nie ma zbyt dużego ciężaru, aby w razie potrzeby szybko dostać się do samolotu, a to będzie w stanie pomóc, jeśli będziesz musiał wydostać się z płycizny. Ale nie chcesz pędzić do samolotu na płyciznach. To może zranić bardziej niż pomóc.

Zrozumienie, że będziesz mieć studnię pełną wody, więc jest to coś, co musisz wziąć pod uwagę, gdy zabierasz sprzęt na swoją łódź. Staraj się nosić jak najlżejszy ładunek, kiedy wychodzisz.

Na wszelki wypadek weź ze sobą drążek do popychania. Czasami możesz ugrzęznąć w błocie, a niekoniecznie jesteś gotowy, by wyskoczyć do wody z nie wiadomo, jakie drapieżniki są w wodzie, tu właśnie wkracza do gry tyczka. Pamiętaj jednak, aby sprawdzić materiał słupa, ponieważ aluminium może się kruszyć i wyginać z dużą siłą.

Płytki z płytą jack

Jedną z najlepszych rzeczy, które możesz dostać na swoją łódź, jest płyta podnośnikowa. Jest to coś, co jest przymocowane do łodzi, co pozwala na pionowe podniesienie silnika zamiast zmiany kąta ciągu.

Ale co to ma wspólnego z płyciznami? Cóż, za pomocą podnośnika można zmienić wysokość silnika, co pozwala na umieszczenie śmigła wyżej lub niżej w wodzie. Pomaga to w dalszym manewrowaniu na płyciznach. Możesz także wiedzieć, że zmniejszasz szansę, że silnik lub śmigło uderzy o dno i spowoduje uszkodzenie siedlisk pod tobą.

Podnośnik pozwala również na podniesienie płetwy i podpory na łodzi, co pomaga w uniknięciu skrobania. Nawet jeśli śmigło znajduje się wyżej niż dno łodzi, będziesz mógł trzymać je w wodzie. Gdy woda porusza się pod łodzią, będzie skierowana w górę, co nadal pomaga wodzie dotrzeć do śmigła.

Naprawdę nie ma nic złego w talerzu jack. Pomaga również łatwiej lecieć samolotem na płyciznach. Jeśli jesteś na płyciznach bez odpowiedniego sprzętu, może być wiele problemów, więc upewnij się, że jesteś przygotowany, zanim zdecydujesz, że wybierasz się na wodę.

Czego należy unikać?

Jeśli nie masz podnośnika, upewnij się, że wał silnika do trolingu jest podniesiony. Jeśli widzisz, że błoto na dnie zaczyna się przesuwać, niekoniecznie trafiłeś na dno, ale narażasz silnik na ryzyko, ponieważ będzie wsysał brudną wodę, zwłaszcza, że ​​jest już płytka.

Planując, chcesz mieć pewność, że znajdujesz się na nieco głębszej wodzie, a nie chcesz tego robić, po prostu przesuwając przepustnicę do przodu. Bieganie na głębszą wodę to dobry wybór, dzięki czemu łatwiej będzie Ci się wydostać. Podnieś swój talerz, jeśli go masz. Jeśli masz ludzi, którzy są z tobą na łodzi, poproś ich, aby ruszyli tak, aby twoja rufa uniosła się wyżej. Pomoże to również uniknąć uszkodzenia silnika.

Nie wchodź bez planu. To coś, co musisz przygotować, zanim pomyślisz o wyjściu nad wodę. Jeśli wychodzisz na wzburzoną wodę, to lepiej, że tego nie zrobiłeś. Zwłaszcza jeśli nagle znalazłeś się na mieliźnie i nie wiesz, jak wyjść na czas. W przypadku, gdy pogoda może się popsuć, najlepiej w ogóle nie ryzykować.

Nie bądź niecierpliwy. Są chwile, kiedy możesz przejść i nagle zdasz sobie sprawę, że jesteś na mieliźnie. Jeśli pojawia się problem, czasami trudno jest być na tyle cierpliwym, aby wymyślić prawidłowe i najłatwiejsze rozwiązanie. Większość straci cierpliwość i po prostu popchnie przepustnicę do przodu, nie przejmując się. Będą też starali się obrać najkrótszą ścieżkę, która jest również miejscem, w którym można uszkodzić środowisko płytkiej wody.

Unikaj przechodzenia przez obszary, które mogą być zbyt płytkie, aby przejść przez nie bez powodowania uszkodzeń. Obejdź to. Podziękujesz mi później. Czasami może być konieczne wyjście z łodzi i pchanie. Brak ciężaru ludzi w łodzi pomoże łodzi unosić się wyżej, co może pomóc w wydostaniu się z trudnej sytuacji.

Korzyści z płycizny dla łodzi basowej

Płycizny zawsze wydawały się trochę onieśmielające, zwłaszcza jeśli wybierasz się na turniej. Ale dzięki odpowiedniemu przygotowaniu i narzędziom będziesz w stanie zostać mistrzem płycizn, ale musisz również mieć pewność, że masz odpowiednie nastawienie.

Teraz nie musisz się już martwić o utratę dużego. Możesz ufać, że będziesz w stanie pracować w wodzie, o ile będziesz w tym mądry. Czasami bas może wystraszyć się do płycizny, a teraz jest to coś, co już nie będzie dla ciebie przeszkodą.

Upewnij się, że masz odpowiedni sprzęt. Że upewniłeś się, że Twoja łódź nie ma nadwagi. To jest coś, czego chcesz się upewnić, zanim wyruszysz.

Mamy nadzieję, że po zapoznaniu się z tym artykułem udało Ci się nauczyć kilku rzeczy, które zamierzasz wdrożyć, gdy planujesz wyruszyć. Pamiętaj tylko, aby nie być zarozumiały.

Jeśli myślisz, że przebrniesz przez płytką wodę i po prostu jedziesz, nie zdziw się, jeśli nagle odkryjesz, że coś się dzieje z twoim silnikiem. Jeśli woda stanie się mętna, już wiesz, że uszkadzasz silnik.

Bądź bezpieczny, bądź ostrożny i co najważniejsze dobrze się baw. Wielu wędkarzy niekoniecznie łowi ryby na płyciznach, więc jest to po prostu coś, co można zrozumieć na wypadek, gdybyś natknął się na coś, o czym nigdy nie myślałeś, że będziesz mieć.

Nigdy nie jest źle być zbyt przygotowanym. Nigdy nie jest źle nie wychodzić, jeśli prognoza nie wygląda tak dobrze. Nie ryzykuj tylko na dzień wędkowania, jest wiele rzeczy, które są ważniejsze niż niektóre ryby.