Jak nosić wodę podczas wędrówki?

Piesze wędrówki dają szansę na relaks i cieszenie się tym, co ma do zaoferowania natura. Jednak znaczenie posiadania wystarczającej ilości wody podczas wędrówek jest oczywiste. Utrzymywanie odpowiedniego nawodnienia zapewnia energię i poprawia nastrój. Twoje płyny ustrojowe są niezmiernie marnowane przez pot podczas wędrówki, na wypadek, gdybyś nie był tego świadomy. Niedostateczna ilość wody, szczególnie podczas długiej wędrówki, może mieć szkodliwy wpływ na Twoje samopoczucie. Poza tym, że jesteś słaby, odwodnienie zdezorientuje cię. Może również wywołać hipotermię i udar słoneczny. Najpierw omówimy, jak nosić wodę podczas wędrówek.

Ilość wody, jakiej potrzebuje organizm, różni się w zależności od osoby. Jest związany z wagą, temperaturą i wilgotnością. Niezależnie od tych czynników, regularne picie wody jest zdrowe.

Zalecany jest litr wody na każde dwie godziny aktywnej wędrówki. Powinieneś trzymać się tej rutyny, nawet jeśli nie czujesz pragnienia. W tym artykule omówiono techniki, które można wykorzystać do noszenia wody podczas wędrówek, a także podkreślono kluczowe często zadawane pytania na ten temat.

JAK PRZENOSIĆ WODĘ PODCZAS WĘDRÓWKI?

Wodę można nosić w dżungli na trzy sposoby. Sprawdź je poniżej:

1. Twarde butelki na wodę

Butelki z twardą wodą ułatwiają uzupełnianie. Są też bardzo dostępne. Są jednak trochę nieporęczne i trudne do zapakowania. Występują w dwóch wersjach; butelki na wodę ze stali nierdzewnej i plastikowe butelki na wodę. Butelki ze stali nierdzewnej mają przewagę nad plastikowymi, ponieważ są odporne na panujące warunki pogodowe.

Temperatura wody jest utrzymywana w czasie upałów lub chłodów. Poza tym nie dodają smaku twojej wodzie w podobny sposób, jak robią to plastikowe butelki. Mimo to butelki na wodę ze stali nierdzewnej mają przewagę, jeśli chodzi o trwałość.

2. Pęcherze na wodę lub zbiornik nawadniający

Najlepszy zestaw nawadniający do wędrówek

Kolejną świetną opcją do noszenia wody podczas wędrówki są bukłaki na wodę. Zazwyczaj są one zintegrowane z plecakiem z plecakiem i połączone z rurką do picia, która biegnie na zewnątrz opakowania. Zwiększa to wygodę, ponieważ możesz pić wodę w podróży. Największym wyzwaniem związanym z pozycją pęcherzy jest ich uzupełnianie.

Czytać  Jak działa samopompująca podkładka do spania?

Ponadto nie jest łatwo śledzić ilość pozostałej wody. Innym problemem związanym z bukłakami na wodę jest to, że wąż do picia jest podatny na zamarzanie podczas zimnej pogody. Niemniej jednak współczesne zbiorniki nawadniające zawierają rękawy ochronne, które są przeznaczone do zakrywania węża i zamarzania krawężnika.

3. Składane butelki na wodę

Są najlepszym sposobem na przenoszenie wody w dżungli, zwłaszcza gdy się spieszysz. Dzieje się tak dzięki ich niesamowitej elastyczności. Ich składany sposób sprawia, że ​​napełnianie nie wymaga myślenia.

Co więcej, składane butelki na wodę są super lekkie. Jedynym minusem tej opcji jest trwałość. Składane butelki na wodę nie wytrzymują tak długo, jak butelki na twardą wodę. Dlatego muszą być regularnie wymieniane. Zachowaj zasady bez śladu w dziczy.

najlepsze przenośne oczyszczacze wody

Często zadawane pytania

1. Ile wody należy nosić podczas wędrówki?

Powinieneś pić 32 uncje lub litr wody co godzinę. Jednak ilość wody, którą jesteś zobowiązany do wypicia, zależy od dystansu, jaki planujesz pokonać podczas pieszej wycieczki. Aby ustalić, ile wody będziesz musiał unieść, powinieneś oszacować czas trwania wycieczki.

2. Jak oczyszczasz wodę podczas wędrówki?

Oczyszczanie wody podczas wędrówek można wykonać za pomocą filtra. Filtry występują w różnych formach, w tym filtry strzykawkowe, filtry grawitacyjne i filtry pomp. Podobnie możesz oczyścić wodę chemicznie za pomocą tabletek, chociaż woda będzie miała chemiczny smak. Inne techniki to oczyszczanie i gotowanie światłem ultrafioletowym.

3. Jak oczyszczasz wodę w jeziorze?

woda w jeziorze

Park Narodowy Lodowca, Montana

Najpierw możesz zebrać wodę w wiadrze i gotować przez pięć do dziesięciu minut. Poza tym możesz odfiltrować wszelkie zabrudzenia z wody jeziora do czystej butelki do picia. Kolejną opcją jest wykorzystanie środków chemicznych, takich jak krople jodu, które eliminują bakterie z niefiltrowanej wody.

Czytać  Co robić podczas burzy z piorunami podczas wędrówki?

4. Jak możesz naturalnie oczyścić wodę?

Wrząca woda jest naturalna i bardzo skuteczna w zabijaniu organizmów wywołujących infekcje w wodzie. Poza tym możesz użyć filtra do naturalnego oczyszczenia wody. Sok cytrusowy znany jest również ze swoich właściwości antybakteryjnych. Występuje w soku z limonki lub cytryny. Wreszcie mamy dezynfekcję wody słonecznej. Wszystko, czego potrzebujesz, to przezroczysta butelka na wodę i trochę światła słonecznego.

5. Jak oczyszczasz wodę na wolności?

Z pojemnikiem w kształcie stożka, piaskiem, kamieniami, pakietami patyków, dużymi liśćmi i tkaniną lub mchem możesz stworzyć skuteczny system filtracji na wolności. Podobnie możesz zastosować gotowanie w kamieniu. Tutaj doprowadzasz kamienie do ekstremalnej temperatury przed zanurzeniem ich w wodzie do gotowania.

Jeśli to niemożliwe, możesz użyć niektórych roślin, które mają właściwości antybakteryjne. Obejmuje to winogrona Oregon, nasiona jackfruit, skórki owoców, skórki bananów, ryż, orzechy kokosowe i kolendrę. Na domiar złego możesz złożyć wniosek osadzanie.

6. Jak oczyszczasz wodę bez jej gotowania?

Możesz filtrować wodę lub oczyszczać ją za pomocą światła ultrafioletowego. Idąc dalej, możesz oczyścić go chemicznie za pomocą kropli chloru lub tabletek jodu.

7. Jak utrzymujesz nawodnienie podczas wędrówek?

Jest kilka rzeczy, które powinieneś zrobić, aby nawodnić się podczas wędrówek. Na początek oczekuje się, że przed wejściem na szlak wypijesz wystarczającą ilość wody. Następnie musisz unikać alkoholu przed wędrówkami. Następnie należy mieć przy sobie wystarczającą ilość wody i upewnić się, że jest ona dostępna. Co najważniejsze, pij wodę, zanim poczujesz pragnienie.

8. Ile wody powinienem nosić na Szlaku Appalachów?

Na wszelki wypadek możesz zabrać ze sobą jeden lub dwa litry wody. Jednak ilość wody, którą można jednorazowo nosić na Szlak Appalachów zależy od liczby źródeł wody, z którymi możesz się spotkać. Jeśli masz przekroczyć mniej źródeł wody, będziesz potrzebować więcej wody i na odwrót.

Czytać  7 rzeczy, które musisz wiedzieć przed wędrówką z psami

Ostateczny werdykt

Noszenie wody podczas wędrówki powinno być łatwe, jeśli zaplanujesz i użyjesz odpowiedniego sprzętu. Podobnie możesz skorzystać ze źródeł wody na wolności, jeśli Twój zbiornik się wyczerpie. Po prostu upewnij się, że jesteś zawsze dobrze nawodniony.