Jak nie dopuścić do stopienia się śnieżki?

Po przeczytaniu naszego przewodnika o tym, jak toczyć idealną śnieżkę, Ty i dzieci bawiliście się godzinami na śniegu, ćwicząc i doskonaląc swoje umiejętności. Teraz masz za dużo śnieżek. Jak możesz zapobiec ich stopieniu się, zanim zaczniesz ich używać?

Oto jak zapobiec stopieniu się śnieżki:

  • Przechowuj je w zakrytych plastikowych torebkach strunowych w zamrażarce
  • Twórz śnieżki tylko z czystym śniegiem, bez soli
  • Zaizoluj pianką lub gumą
  • Wyłącz automatyczne rozmrażanie zamrażarki
  • Zbuduj śnieżki pykretowe
  • Dodaj sól chlorku amonu

Dzięki powyższym sugestiom możesz teoretycznie trzymać śnieżki do lata, a następnie wyciągnąć je i rozegrać bitwę na śnieżki na swoim podwórku wśród wilgoci. Czytaj dalej, aby uzyskać więcej wskazówek i wskazówek dotyczących ochrony śnieżek!

6 wskazówek, jak zapobiegać topnieniu kuli śnieżnej

Przechowuj je w zakrytej plastikowej torbie zamykanej na zamek w zamrażarce

Pewnie masz w spiżarni jakieś torby z suwakami, prawda? Chwyć jedną, włóż śnieżkę i zapinaj ją dobrze, aby utworzyć uszczelnienie, które jest prawie hermetyczne.

Czy Twoja zamrażarka świeci się za każdym razem, gdy otwierasz jej drzwi? Światło oddaje ciepło, a im bliżej śnieżki znajduje się bańka zamrażarki, tym szybciej się topi.

Ponieważ plastikowe torby strunowe są przezroczyste, zalecamy przykrycie śnieżki również czymś nieprzezroczystym. Nawet ścierka do naczyń działa, ale upewnij się, że jest to ręcznik, z którego nie masz nic przeciwko poddaniu się. Może siedzieć w zamrażarce przez następne sześć miesięcy lub dłużej.

Czy jesteś świeżo po plastikowych torebkach strunowych? W porządku. Możesz również przechowywać śnieżki w plastikowym pojemniku, takim jak miska lub Tupperware. Jeśli twój Tupperware nie jest przezroczysty i ma pokrywkę, to idealnie. Podczas przechowywania śnieżki w misce ponownie sugerujemy, abyś położył na wierzchu ściereczkę do herbaty lub inną formę przykrycia.

Upewnij się, że kula śnieżna nie jest przyklejona do tylnej części zamrażarki. Wiele zamrażarek ma tam elementy grzejne. Podobnie jak wystawienie na działanie światła może stopić twoją śnieżkę (kulki), tak samo może być blisko śnieżki do elementu grzejnego!

Twórz śnieżki tylko z czystym śniegiem, bez soli

Ważny jest również rodzaj śniegu, którego używasz do rzucania śnieżkami. Być może pamiętasz z naszego artykułu na temat toczenia idealnej śnieżki, że podczas robienia śnieżki powinieneś sięgnąć rękami w głąb śniegu na kilka cali.

Powodem tego jest uzyskanie mocniej ubitego śniegu, ale to nie jedyna zaleta. Możesz również upewnić się, że śnieg jest taki, jak zamierzyła natura, co oznacza, że ​​nie będzie w nim brudu ani soli. Tego samego nie można powiedzieć o śniegu na powierzchni.

Sól to jeden z największych wrogów śniegu. Jak to KGW 8 artykuł dowodzi, że z dużą ilością czasu i cierpliwości można stopić śnieg zwykłą solą stołową zamiast komercyjnej soli do topienia lodu (choć to też działa).

To mówi nam, że jeśli śnieg, którego używasz do rzucania śnieżkami, jest słony i brudny, to tylko kwestia czasu, zanim zacznie się topić.

Zaizoluj pianką lub gumą

Pułapki izolacyjne zatrzymują się w cieple, więc nie masz pewności, dlaczego zalecamy ją do śnieżnej kuli. Czy ciepła, izolowana kula śnieżna nie stopi się w mgnieniu oka? Wręcz przeciwnie!

Chroniąc śnieżkę izolacją, zmniejszasz szybkość wymiany ciepła, na którą narażona jest śnieżka. To z kolei może jeszcze dłużej zachować idealnie okrągły, puszysty kształt śnieżki.

Ok, więc jak izolujesz śnieżkę? To fajna część, masz tak wiele sposobów na zrobienie tego. Śnieżkę możesz umieścić w styropianowym pojemniku, takim jak te, które dostajesz z ulubionej restauracji na wynos. Następnie schowaj go w innym większym pojemniku.

Owinięcie śnieżki folią aluminiową może działać, ponieważ jest to również warstwa izolacyjna. Tylko nie oczekuj, że twoja śnieżka wyjdzie idealnie okrągła, kiedy z nią skończysz. Folia zmieni swój kształt.

Jeśli ty i dzieci pracujecie razem nad uratowaniem kilku śnieżek, zaangażuj je. Zapytaj ich, jaka ich zdaniem jest najlepsza metoda izolacji śnieżek. To sprawia, że ​​konserwowanie śnieżek jest dobrą okazją edukacyjną, która może się spodobać dzieciom!

Wyłącz automatyczne rozmrażanie zamrażarki

Wiele lodówek i tak samo wiele zamrażarek jest wyposażonych w funkcję automatycznego rozmrażania. Ta funkcja, znana również jako samoodszranianie, rozmraża wężownice parownika zamrażarki, które są elementem chłodzącym.

Oto, jak to działa bardziej szczegółowo. Po pierwsze, wężownice parownika nagrzewają się, ponieważ umożliwia to natychmiastowe stopienie szronu, który utworzył się na wężownicach. Następnie woda wyciekająca z wężownic przepływa kanałem.

W zależności od tego, jak często sprężarka jest włączona, odszranianie może następować co sześć, osiem, 10, 12 lub 24 godziny. Grzejnik będzie działał przez 15 do 30 minut na zacisku.

Ponieważ automatyczne rozmrażanie może sprawić, że zamrażarka będzie cieplejsza, nie jest wskazane, gdy przechowujesz w niej śnieżki. Śnieg musi być stale wystawiony na działanie temperatury co najmniej 32 stopni Fahrenheita, aby zachował swój kształt.

Oczywiście wyłączenie funkcji automatycznego rozmrażania w zamrażarce wiąże się z własnym zestawem zagrożeń. Tak, twoja śnieżka będzie w porządku, ale sama zamrażarka może nie.

W zależności od miejsca gromadzenia się szronu może gromadzić się wokół elementów i rur. Może to spowodować zamarznięcie i uszkodzenie części, a w przypadku rur nawet pęknięcie.

Jeśli twoja zamrażarka jest starsza i już się kończy, wyłącz automatyczne rozmrażanie. Jednak w przypadku zupełnie nowej zamrażarki zalecamy ponowne rozważenie.

Zbuduj śnieżne kule Pykrete

Jeśli czytałeś nasz post o zapobieganiu topnieniu bałwana, to na pewno słyszałeś o pykrecie. Być może przegapiłeś ten post, więc pozwól nam teraz przedstawić Ci krótkie podsumowanie.

Pykrete to rodzaj zamrożonego stopu, który łączy lód z papierem, trocinami lub inną miazgą drzewną. Śnieg lub lód stanowią około 86 procent pykretu, podczas gdy trociny około 14 procent.

Mieszając te dwa składniki razem, dzieje się magia. Przewodność cieplna Pykrete jest niższa niż sam śnieg, co pozwala na znacznie bardziej stopniowe topnienie śniegu. Materiał jest również dużo twardszy i mocniejszy niż zwykły lód.

Właśnie dlatego pykrete ma tę nazwę: to hołd dla założyciela pykrete, Geoffreya Pyke’a, ale nosi również nazwę od betonu.

Jest to niewątpliwie największy problem z pykretem; formowanie i kształtowanie jest bardzo trudne. To jak próba zrobienia śnieżki z betonu. Z wystarczającą ilością smaru na łokciach, w końcu się tam dostaniesz, ale wymaga to o wiele więcej wysiłku niż powinno.

Dzięki zamrożeniu pykretu po uformowaniu, zachowa on swój kształt. Jeśli twoja kula śnieżna pykrete zacznie być trochę obwisła i smutna, obniż temperaturę do pięciu stopni, a zmieni się.

Dodaj sól chlorku amonu

Mówiąc o naszym artykule na temat ochrony bałwana, polecamy wskazówkę, która ma również zastosowanie do zapobiegania topnieniu śnieżek. Użyj soli chlorku amonu!

To może wydawać się dziwną sugestią, zwłaszcza że powiedzieliśmy wcześniej, że sól i śnieg się nie mieszają. To zwykle prawda, ale chlorek amonu nie jest zwykłą solą. Ta sól może obniżyć temperaturę topnienia śniegu.

Jeśli nie możesz znaleźć soli chlorku amonu w lokalnym sklepie spożywczym lub sklepie dla majsterkowiczów, możesz użyć soli wapnia lub heksahydratu chlorku wapnia jako alternatywy. Ten ostatni może obniżyć temperaturę topnienia śniegu nawet do -50 stopni, jeśli jego ilość jest 2,5 razy większa niż śniegu lub lodu.

Jak zrobić gipsową kulę śniegową, aby cieszyć się nią w każdej chwili?

Czasem chcesz zatrzymać kulę śnieżną nie tylko po to, by trzymać się ostatnich resztek zimy, ale z powodów sentymentalnych. Na przykład, może urodziłaś swoje pierwsze dziecko podczas śnieżycy i chcesz trochę śniegu na pamiątkę.

W takim przypadku, zamiast próbować ratować ten śnieg w nieskończoność, lepiej zrobić replikę kuli śnieżnej. To będzie trwać wiecznie, a tego samego nie zawsze można powiedzieć o rzeczywistości.

Możesz stworzyć gipsową formę dokładnej śnieżki. W przeciwnym razie możesz zrobić replikę od podstaw, używając gipsu, Mod Podge i styropianu. Oto kroki dzięki uprzejmości bloga o stylu życia Styl projektu wiejskiego.

Krok 1

Połącz co najmniej dwie łyżki Mod Podge z taką samą ilością wody. Mieszaj, aż składniki zostaną włączone, ale spodziewaj się, że w tym momencie mieszanina będzie wodnista. W porządku.

Krok 2

Weź 1/8ten filiżankę gipsu na raz i zmieszaj go z Mod Podge i wodą. Rób to tak długo, aż ilość tynku osiągnie filiżankę. Konsystencja składników powinna być ujędrniona, przypominająca budyń.

Przepracowanie lub dodanie zbyt dużej ilości gipsu może spowodować, że mieszanina stwardnieje bardziej niż chcesz. Trzeba by było wlać więcej wody, aby przywrócić konsystencję tynku.

Krok 3

Weź kulkę styropianową i pokryj ją dokładnie mieszanką gipsu, wody i Mod Podge. Zawieś śnieżkę na papierze woskowanym, aby nadmiar mokrego tynku mógł spłynąć.

Krok 4

Jeśli nie jesteś zadowolony z wyglądu swoich śnieżek, pomaluj je, aby miały bardziej realistyczny kolor. Brokat również stanowi miłe wykończenie.

Końcowe przemyślenia

Zapobieganie topnieniu śnieżek jest wykonalne. W odpowiednim środowisku (np. w zamrażarce utrzymywanej w temperaturze 32 stopni lub niższej) kula śnieżna może trwać prawie wiecznie. Teraz, bez względu na to, kiedy zaczniesz tęsknić za chłodem i spokojem zimy, możesz cieszyć się małym kawałkiem sezonu!