Jak naturalnie zapobiegać chorobie wysokościowej

Zdobycie dużej i znacznej wysokości jest niezbędne podczas wędrówek. To dlatego sporo wędrowców aklimatyzuje się na dużych wysokościach. Jednak ważne jest, aby wiedzieć, jak naturalnie zapobiegać chorobie wysokościowej. Wznoszenie się na dużą wysokość nie jest prostym zadaniem, to coś więcej niż zwykłe ćwiczenie.

Podczas wędrówek aklimatyzacja odnosi się do stopniowego ruchu w kierunku szczytu góry lub klifu. Kiedy się aklimatyzujesz, podczas wędrówek znajdziesz drogę na dużą wysokość.

Ponadto, gdy aklimatyzujesz się na dużej wysokości, daje to wspaniałe wrażenia. Zagorzali wędrowcy często czują się niespełnieni, jeśli nie aklimatyzują się na dużej wysokości. To część osiągnięć wspinaczkowych, gdy wznosisz się na niezwykłą wysokość.

Jest to przytłaczające uczucie, które czerpiesz z wznoszenia się na dużą wysokość. Gdy jesteś na dużej wysokości, masz do dyspozycji cały widok na okolicę i nie tylko. Wiele osób uwielbia się wznosić, ale musi wiedzieć, jak się aklimatyzować.

jak naturalnie zapobiegać chorobie wysokościowej

1. Jak zaaklimatyzować się na dużej wysokości?

Ten artykuł zawiera szczegółowe informacje i wskazówki dotyczące aklimatyzacji na dużych wysokościach.

Na początek przed rozpoczęciem przygody należy wziąć pod uwagę kilka krytycznych aspektów aklimatyzacji na dużej wysokości.

Po pierwsze, przygotowanie do wędrówek na dużych wysokościach powinno być Twoim priorytetem. Niewielu wędrowców wybiera się na wędrówki wysokogórskie. Niektórzy wędrują tylko dla przyjemności i mają widok na piękne krajobrazy, tereny, klify i dotyk natury.

Jeśli jednak chcesz wiedzieć, jak zaaklimatyzować się na dużej wysokości, przygotowanie jest niezbędne. W przypadku wędrówek na dużych wysokościach może wymagać spakowania się na tydzień lub dłużej. Zależy to od wysokości, którą chcesz osiągnąć.

Przygotuj także swoje ciało i umysł na wędrówki wysokogórskie. Upewnij się, że jesteś zdrowy, zanim zaczniesz wędrówki na dużych wysokościach. Nie próbuj tego, jeśli twoje ciało lub umysł nie są na to gotowe.

Czytać  Jak sprawić, by Twój plecak był lżejszy na wędrówki?

Chodzenie na dużych wysokościach jest przyjemne, ale równie wymagające. Powinieneś również rozważyć zaplanowanie pogody przed rozpoczęciem.

Również w niektórych przypadkach temperatura i warunki pogodowe mogą się szybko zmienić, dlatego przygotuj sukienki, które będą dostosowane do zmian pogody.

Ponadto do wędrówek na dużych wysokościach musisz przygotować dodatkowe ubrania, koce, jedzenie, przekąski, wodę, obuwie i inny sprzęt turystyczny, który jest niezbędny do udanej wędrówki na dużych wysokościach. Te przygotowania są niezbędne do aklimatyzacji na dużej wysokości podczas wędrówek.

Przygotowując się na dużą wysokość, wędrowcy często są ciekawi, ile czasu zajmuje aklimatyzacja podczas wędrówki. Jednak odpowiedź na to jest różna. O ile różni wędrowcy chcą osiągnąć różne wysokości.

Na przykład, jeśli chcesz zaaklimatyzować się do wysokości 2000 stóp, możesz spędzić kilka dni. Ale wędrując na bardzo duże wysokości, takie jak 8000 stóp, 10 000 stóp lub 12 000 stóp, spędzisz tygodnie na wędrówkach.

Możesz spędzić dużo czasu na aklimatyzację na dużej wysokości, ponieważ potrzebujesz czasu, aby przystosować się do dużej wysokości.

Jako turysta nie martw się tylko o to, jak zaaklimatyzować się na dużej wysokości. To, jak uniknąć choroby wysokościowej, powinno być również twoją troską.

Jakie są pierwsze oznaki choroby wysokościowej?

W rzeczywistości powszechnie obserwowane choroby wysokościowe to: Ostra choroba górska (AMS)obrzęk mózgu na dużej wysokości (HACE) i obrzęk płuc na dużej wysokości (HAPE).

Bóle głowy, utrata apetytu, zawroty głowy, duszność, bezsenność i nudności są częstymi objawami choroby wysokościowej.

Jak przygotowujesz swoje ciało na duże wysokości?

Możesz jednak uniknąć choroby wysokościowej. Istotne kroki, które możesz podjąć, aby temu zapobiec, obejmują:

Zrób to powoli

1. Powoli aklimatyzuj się na dużej wysokości, nie spiesz się. Pośpiech podczas wznoszenia się na dużą wysokość może spowodować chorobę wysokościową.

Czytać  Wskazówki dotyczące tworzenia zestawu medycznego do podróżowania z plecakiem

Ponadto masz mniejsze szanse na tę chorobę, gdy powoli podnosisz się. Chociaż może to sprawić, że spędzisz więcej dni na aklimatyzacji, warto, jest to doskonały środek zapobiegawczy.

Poświęć trochę czasu na odpoczynek

2. Ważne jest również, abyś poświęcił czas na odpoczynek podczas aklimatyzacji. Nie nadużywaj energii podczas aklimatyzacji. Kiedy zauważysz, że jesteś wyczerpany, zwolnij i zrelaksuj się.

Pozostań nawodniony

3. Innym sposobem na uniknięcie choroby wysokościowej jest odpowiednie nawodnienie. Woda pitna pomaga uniknąć chorób. Zapobiega również bólom głowy i migrenie.

Noś odpowiednią odzież

4. Noś odpowiednie ubranie, które odpowiada aktualnym warunkom pogodowym. Nie noś ubrań, które sprawią, że będzie ci gorąco lub zimno. Pomaga to uniknąć choroby wysokościowej.

Poznaj swoje zaburzenia

5. Innym ważnym sposobem zapobiegania chorobie wysokościowej jest zwracanie uwagi na zaburzenia organizmu. Gdy zauważysz, że masz zaburzenia snu lub jedzenia, zwalcz je wystarczająco wcześnie, zanim przerodzi się w chorobę wysokościową.

Co możesz zrobić, aby zapobiec chorobie wysokościowej?

Zwracanie na nie uwagi pomaga uniknąć choroby wysokościowej. Niemniej jednak, jeśli masz chorobę wysokościową, musisz się leczyć.

Ciężka choroba wysokościowa, jeśli nie zostanie opanowana, może spowodować śmierć. Proste sposoby na pokonanie choroby wysokościowej to:

• Właściwe leki.

• Prawidłowe dotlenienie i oddychanie.

• Przyjmowanie leków przeciwbólowych.

• Zejście z dużej wysokości.

Ponadto ważne jest, aby podczas wędrówki szybko dostosować się do dużej wysokości. Nieprzystosowanie się w najbliższym czasie może znacząco wpłynąć na Ciebie lub Twoją wysokość na dużej wysokości.

Jak trenujesz na chorobę wysokościową?

Oto wskazówki, które pomogą Ci szybko dostosować się do dużej wysokości podczas wędrówki;

1. Umiarkowana aktywność fizyczna
2. Noś przenośny pojemnik z tlenem.
3. Nawodnienie
4. Jedz dobrze i jedz dobrze
5. Właściwy odpoczynek i sen

1. Umiarkowana aktywność fizyczna

Podczas wędrówek nie stresuj się. Zbyt duża ilość energii podczas aklimatyzacji na dużej wysokości wyczerpie Cię i utrudni przystosowanie się do dużej wysokości. Miej umiarkowane tempo, zawsze ucz się brać rzeczy na łatwiznę; pomaga to szybko się zmienić. Dowiedz się więcej o lekkim plecaku.

Czytać  10 najlepszych wskazówek i sztuczek z plecakiem

2. Noś przenośny pojemnik z tlenem.

Jest to również potrzebne do szybkiego dostosowania się do dużych wysokości. W przypadku duszności do normalizacji oddychania potrzebny jest tlen. Ważne jest, aby mieć w plecaku przenośny pojemnik z tlenem.

3. Nawodnienie

Nawodnienie to kolejny ważny czynnik, który pomaga dostosować się do dużych wysokości. Podnoszenie się na duże wysokości może spowodować odwodnienie. Utrudni to szybkie przystosowanie się do nowej dużej wysokości. Unikaj odwodnienia, pijąc wystarczającą ilość wody i jest to pomocne.

4. Jedz dobrze i jedz dobrze

Zdrowe odżywianie nie wystarczy, ważne jest, abyś dobrze się odżywiał. Zawsze jedz żywność, która dostarcza Ci energii potrzebnej do zaaklimatyzowania się na dużej wysokości. Nie przejadaj się! To sprawi, że będziesz zbyt zmęczony i ciężki. Tym samym nie mogąc przystosować się do dużej wysokości.

Co więcej, posiłek z plecakiem powinien zawierać odpowiednie witaminy i minerały. Pomaga to w przystosowaniu się do dużej wysokości.

5. Właściwy odpoczynek i sen

Spanie i odpoczynek pomogą Twojemu organizmowi szybko przystosować się do dużej wysokości. Odpoczywaj i nie pozbawiaj się dobrej jakości snu.

Ostateczny werdykt

Jeśli jesteś miłośnikiem wędrówek na dużych wysokościach, zapoznaj się z wytycznymi zawartymi w tym artykule.

Podążaj za nimi listownie, a będziesz mógł zaaklimatyzować się na dużych wysokościach.

Aklimatyzując się na dużej wysokości, będziesz czerpać przyjemność z pięknej scenerii i dziewiczych krajobrazów.

Niemniej jednak dobre zdrowie podczas wędrówek jest równie ważne. Nie poświęcaj swojego zdrowia na duże wysokości. Możesz osiągnąć oba bezproblemowo.