Jak lądują parasails?

Ucieszyłeś się, słysząc, że parasailing to nie jazda na kolejce górskiej. To prawie zainspirowało Cię do zarezerwowania przejazdu… dopóki nie pomyślałeś o jednej rzeczy. W pewnym momencie musisz zejść na spadochronie, więc jak to jest? Jak lądujesz?

Kapitan prawie zawsze poprowadzi Cię na pokład lub platformę łodzi do lądowania na parasailingu, z wyjątkiem sytuacji awaryjnych. Wyciągarka łodzi będzie stopniowo wciągać linkę do parasailingu, sprowadzając Cię na dół. Łódź też będzie płynąć wolniej. Gdy dotrzesz do lądu, rozstaw nogi i zejdź w dół.

Czy nadal masz więcej pytań o lądowanie parasails, na przykład o różnicę między zwykłym a awaryjnym lądowaniem? Wtedy masz szczęście. W dzisiejszym poście omówimy rodzaje lądowań, a także prędkość lądowania i to, czy zmokniesz. Nie będziesz chciał tego przegapić!

Jak parasails lądują w codziennych scenariuszach

Wspomnieliśmy o tym wcześniej na tym blogu, że stare powiedzenie, że to, co się dzieje, musi spaść. W zależności od tego, czy zarezerwowałeś 45 minut, czy nawet dwie godziny na niebie, spędzisz wymagany czas zanurzając się, pływając i płynąc przez chmury z wodą pod tobą. To najlepsza część doświadczenia, dlatego zawsze radzimy Ci cieszyć się nią tak, jak tylko możesz, czy to poprzez robienie zdjęć, czy po prostu pozostawanie w chwili.

Kiedy nadejdzie czas, by operator łodzi sprowadził cię z powrotem na ziemię – w tym przypadku całkiem dosłownie – celuje w jedno z dwóch miejsc. Pierwszym z nich jest platforma łodzi, która powinna być wystarczająco duża, aby pomieścić przynajmniej jednego parasailera, a może nawet dwóch.

Jeśli lecisz na spadochronie z większą grupą, na przykład trzema osobami, operator łodzi skieruje twoje lądowanie na pokład lotniczy. Ten pokład to miejsce, na którym ty i twoja grupa staliście, zanim założyliście sprzęt i zostaliśmy zabrani na łódź kapitana, aby wzbić się w powietrze.

Powinieneś dobrze wiedzieć, dokąd zmierza kapitan. Jeśli nie, zalecamy ich zapytać zanim Ty i Twoja grupa wystartujecie na dzień parasailingu. Pamiętaj, kiedy jesteś w powietrzu, rzadko możesz mówić werbalnie. Kapitan może mieć mikrofon do jednokierunkowej komunikacji, ale jest bardziej niż prawdopodobne, że będzie używał sygnałów ręcznych. Porozmawiamy o tym nieco później w artykule.

Teraz, gdy masz te informacje, przejdźmy przez etapy idealnego lądowania na parasail.

Krok 1: Zmniejszanie

Prawdopodobnie nie patrzysz na telefon, aby sprawdzić godzinę, a nie, gdy jesteś setki stóp nad ziemią i otoczony pięknym błękitnym oceanem. Możesz łatwo stracić poczucie czasu podczas parasailingu, ale operator łodzi nie. On lub ona wie, kiedy powalić ciebie i twoją grupę.

Aby to zrobić, używają tak zwanej wciągarki hydraulicznej. Jeśli nie jesteś zaznajomiony, wciągarka to rodzaj urządzenia do ciągnięcia z poziomym bębnem. Bęben może być ręcznie napędzany silnikiem lub korbą, z których to pierwsze jest bardziej powszechne w parasailingu. Do poziomego bębna przymocowana jest lina holownicza, która jest tą samą liną przywiązaną do uprzęży lub siedzenia.

Gdy kapitan uruchamia wciągarkę hydrauliczną, powoli zaczyna wciągać linkę do parasailingu. Zejście jest więc stopniowe. Jak wspomnieliśmy w tym poście na blogu o parasailingu w porównaniu z uczuciem jazdy na kolejce górskiej, twój kapitan nigdy nie wyrwie cię z powietrza. W rzeczywistości możesz nawet nie zdawać sobie sprawy, że zejście się zaczęło, dopóki nie zbliżysz się do oceanu.

Krok 2: Zrelaksuj się

Podczas gdy wciągarka robi swoje, nie ma nic niezwykłego, co ty i twoja grupa powinniście zrobić. Niektórzy parasailers porównują ten moment do bycia latawcem, który unosi się w powietrzu. Rzadko zdarza się, że jesteś latawcem, a nie tym, który trzyma sznurek, więc spróbuj znaleźć coś dobrego również w tej części przejażdżki.

Łatwo wpaść w panikę, gdy jesteś blisko oceanu, ale twój kapitan jest bardzo doświadczonym profesjonalistą. Wylądowali już setki, jeśli nie tysiące, parasails. Wiedzą, gdzie się udać i jak sprowadzić Cię z powrotem na ląd, więc zaufaj ich wiedzy. O ile możesz, pozostań całkowicie zrelaksowany.

Krok 3: Wchodzenie na ląd

Masz zamiar dotrzeć do platformy łodzi lub pokładu lotów. Kiedy twoje stopy są tak blisko ziemi, jak czujesz się komfortowo, zrób lekki, delikatny krok na ziemi. Niektórzy bardziej wytrawni parasailingowcy uginają nieco kolana, co sprawia, że ​​lądowanie wygląda gładko. Nie jest to jednak obowiązkowe, więc nie martw się, jeśli to twój pierwszy parasailing.

Krok 4: Powrót na plażę

Teraz, gdy znów jesteś na suchym lądzie, nadszedł czas, aby wrócić do miejsca, w którym zaczęła się Twoja przejażdżka, na plażę. Jeśli jesteś na pokładzie lotniczym, możesz wrócić, ale jeśli jesteś na platformie łodzi kapitana, zabierze Cię on do pierwotnego celu.

Krok 5: Usuwanie sprzętu

Zdejmij cały sprzęt, którego używałeś do parasailingu, w tym kamizelkę ratunkową. Jeśli ten sprzęt nie jest twój, zwróć go firmie parasailingowej, ponieważ prawdopodobnie ją od niej pożyczyłeś. Po uwolnieniu z wyprawy na parasailing możesz robić, co chcesz przez resztę dnia.

Skoro i tak już jesteś na plaży, możesz zdecydować się tam zostać i odpocząć. Ty też możesz iść do domu, to zależy od Ciebie!

Co oznacza lądowanie na parasail w nagłych wypadkach

Powyższe kroki zakładają, że lądowanie na parasail pójdzie dobrze. W większości przypadków tak. To powiedziawszy, w niektórych przypadkach operator łodzi może być zmuszony do awaryjnego lądowania, które przebiega nieco inaczej niż zwykle.

Nazywa się to lądowaniem na wodzie, więc – z pewnością możesz sobie wyobrazić – zmokniesz. Operator łodzi wezwie do lądowania na wodzie, jeśli z jakiegoś powodu nie może bezpiecznie dotrzeć do pokładu lotu lub jeśli nie może Cię zaprowadzić na platformę łodzi. Również przy niesprzyjającej pogodzie lądowanie na wodzie jest bardziej powszechne.

W przypadku lądowania na wodzie powyższe kroki nadal występują, przynajmniej kilka pierwszych. Możesz zejść nieco szybciej, ponieważ znajdujesz się w sytuacji awaryjnej i nie ma czasu do stracenia. To powiedziawszy, nie poczujesz się, jakbyś śmigał po niebie, spadając prosto do oceanu.

Gdy jesteś w pobliżu wody, prędkość opadania powinna wynosić prawie zero, abyś mógł wylądować na powierzchni oceanu. Ponieważ nie możesz stać na wodzie, wchodzisz. Nie martw się jednak, ponieważ Twoja kamizelka ratunkowa utrzyma Cię na powierzchni.

To, co dzieje się dalej, różni się w zależności od sytuacji awaryjnej. Jeśli bezpiecznie będzie dowieźć cię na brzeg, to będzie to następstwem. Jeśli musisz zostać uratowany – co byłoby niezwykle rzadkim zdarzeniem, ale nadal powinieneś być na to przygotowany – wtedy poczekaj, aż władza wyjdzie i pomoże ci wrócić na ląd.

Kapitan powinien porozmawiać o tym, jak postępować w sytuacjach awaryjnych, zanim wystartujesz na swoim parasailu.

Skąd będziesz wiedzieć, że nadszedł czas na lądowanie na parasail? Znaczenie sygnałów ręcznych

Dobra, powiedzieliśmy, że do tego wrócimy, więc porozmawiajmy o tym, jak twój kapitan komunikuje się z tobą ze swojej łodzi, gdy jesteś setki stóp nad ziemią. W większości przypadków będą używać sygnałów ręcznych. Zalecamy, abyś nauczył się tych podstawowych sygnałów ręcznych przed lotem, aby wiedzieć, co twój kapitan próbuje ci powiedzieć.

Start silnika

Zanim kapitan rozkręci silnik swojej łodzi, powinni dać sygnał. Podniosą jedną rękę do góry, złąpią palce, a dłoń odsuną od twarzy. Potem kilka razy obrócą tę rękę. W ten sposób wiesz, że zaczyna się Twoja przygoda z parasailingiem, więc przygotuj się!

Wyczyść do uruchomienia

Jeśli jest jasne, żeby się wznieść, kapitan uniesie obie ręce jak skrzydła. Ich kciuki będą uniesione.

Wytnij silnik

Szczególnie w sytuacji awaryjnego lądowania kapitan może powiedzieć, że muszą wyłączyć silnik. Aby to zrobić, zakładają obie ręce nad głowę, krzyżując ręce na sobie. Ich palce będą płasko i ściśnięte.

Ląduj tutaj

To jeden z najważniejszych sygnałów ręcznych, więc uważaj. Twój kapitan wskaże, gdzie wylądować – na przykład na pokładzie lotniczym lub platformie łodzi – rękami. Jedna ręka zostanie podniesiona nieco poniżej podbródka, palce wysunięte i płaskie. Drugie ramię będzie skierowane w stronę miejsca lądowania, wskazując palcem.

Jak się trzymać podczas lądowania na parasail?

Czy lądowanie na parasailingu jest pasywnym przeżyciem, czy można coś zrobić, aby było lepiej dla siebie lub kapitana? Tak jest. Jak powiedzieliśmy wcześniej, zachowanie relaksu jest najważniejsze. Jeśli zaczniesz kołysać lub w inny sposób przesuwać swój zestaw do parasailingu, możesz zepchnąć się z kursu, aby nie wykonać dokładnego lądowania, do którego dążył kapitan.

W przeciwnym razie, gdy odległość między tobą a oceanem się zmniejszy, możesz nieco rozstawić nogi, aby lądowanie było szybkie i łatwe. Nie siedź jednak w nienaturalny lub niewygodny sposób. Jak wspomnieliśmy wcześniej, podczas zbliżania się do miejsca lądowania możesz również ugiąć kolana, aby lądowanie wyglądało fajnie.

Czy kiedykolwiek zmokłeś podczas lądowania?

Niektórzy parasailers mogą woleć oglądać ocean, ale nie odczuwać jego chłodu. Jeśli zaliczasz się do nich, czy musisz zmoczyć się w pobliżu wody? Nie, chyba że poprosisz o to swojego kapitana, nie!

Czas zanurzenia stóp w wodzie nadejdzie podczas schodzenia. Jeśli wolisz zostać trochę ochlapany, wtedy też to się stanie. Jak zawsze mówimy, te rzeczy nie zdarzają się domyślnie, więc porozmawiaj ze swoim kapitanem przed startem, jeśli chcesz się zamoczyć!

Oczywiście, jeśli twój kapitan z jakiegoś powodu musi wykonać awaryjne lądowanie na wodzie, to tak, zmokniesz niezależnie od twoich życzeń. Takie lądowanie prawdopodobnie miało uratować ci życie, więc chociaż będzie ci zimno i mokro, jesteś w jednym kawałku, a to jest najważniejsze.

Końcowe przemyślenia

Parasails lądują za pomocą hydraulicznego systemu wciągarki, który stopniowo wciąga linę holowniczą, aż parasailers zbliżą się do oceanu. Wtedy to już tylko kwestia lądowania na platformie łodzi kapitana lub powrotu na pokład lotniczy.

Lądowanie nie musi być straszne. Teraz, gdy wiesz, jak przebiega ten proces, miejmy nadzieję, że poczujesz się bardziej niż kiedykolwiek gotowy na zarezerwowanie wycieczki na parasailing!