Jak korzystać z końcówek do kijków trekkingowych

Podczas spacerów lub wędrówek potrzebna jest stabilność zarówno na ścieżkach parkowych, jak i chodnikach. Kijki trekkingowe przydają się, aby zapewnić stabilność. Na początek musisz wiedzieć, jak korzystać z końcówek kijków trekkingowych podczas wędrówek. Kij trekkingowy jest powszechnie znany jako pomocniczy akcesorium do wędrówek, które pomaga spacerowiczom lub wędrowcom osiągnąć stabilność i rytm podczas poruszania się w trudnym terenie. Można go również nazwać kijem turystycznym, kijem do chodzenia lub kijem turystycznym.

Zazwyczaj typowy kij trekkingowy ma maksymalną długość około pięćdziesięciu czterech cali, z rączką wyściełaną gumą, paskiem na nadgarstek i koszem u podstawy. Może być wykonany z lekkich materiałów, takich jak aluminium, włókno węglowe lub materiały kompozytowe. Może mieć również dwie lub trzy sekcje, które mogą być wysuwane lub chowane, co ułatwia użytkowanie, transport i przechowywanie.

Jednak niektóre kijki są na stałe. Para kijków trekkingowych zapewni niezbędną stabilność podczas aktywności, w tym pewność, której potrzebujesz. Korzystanie z kijków trekkingowych wpływa pozytywnie na Twoje zdrowie, m.in. zmniejszając przeciążenia kolan, normalizując tętno, obniżenie ciśnienia krwii wiele więcej.

JAK KORZYSTAĆ Z KOŃCÓWEK DO KIJÓW TREKKINGOWYCH

Przydatne wskazówki dotyczące wędrówek

Kiedy dopiero zaczynasz wędrówkę, może to być dziwne, ale nie jest to tak skomplikowane, jak się wydaje. Pierwszą rzeczą, którą powinieneś wiedzieć między innymi, jest chodzenie. Kolejna to znajomość regionu przed wyruszeniem w drogę. Oznacza to, że powinieneś znać zakręty i zakręty, czego się spodziewać, a także z grubsza oszacować całkowity czas wędrówki. O innych rzeczach, o których warto wiedzieć podczas wędrówek, wspomnimy pokrótce.

Zawsze wybieraj podwyżkę swoich umiejętności. Oznacza to, że początkujący powinien wybrać wędrówkę dla początkujących i tak dalej. Kolejna sprawa to odpowiedni sprzęt – do uprawiania turystyki pieszej potrzebne są ubrania i obuwie specjalnie zaprojektowane do treningów. W tym samym duchu potrzebujesz plecaka turystycznego zawierającego przynajmniej butelkę wody i może przekąski.

Czytać  Jakiej siły lornetki potrzebuję do uprawiania turystyki pieszej i polowania?

Czas wędrówki powinien być taki, jaki Ci odpowiada. Jeśli chcesz iść sam, zacznij wcześnie, gdy populacja jest niska. Jeśli jednak boisz się wędrówek w pojedynkę, przejdź do popularnego czasu wędrówek w tym regionie. Oprócz wspomnianych wskazówek, zawsze pamiętaj o etykiecie wędrówki i że wędrówka nie jest wyścigiem.

Prawidłowy sposób ćwiczeń z laskami

Jak używać lasek do ćwiczeń? Będziesz cieszyć się swoimi laskami, jeśli będziesz ich używać we właściwy sposób. Kiedy z nich korzystasz, upewnij się, że trzymasz kijek w pionie z mocnym uchwytem i końcówkami na ziemi. Powinieneś swobodnie zgiąć łokcie do co najmniej dziewięćdziesięciu stopni. Kije występują parami – na lewą i prawą rękę.

Kiedy chcesz ich użyć, weź właściwą stronę i chwyć je mocno, ale lekko. Jeśli masz pasek na rzep dla dodatkowej przyczepności, użyj go wokół nadgarstków. W zależności od powierzchni użyj odpowiedniej końcówki do patyczków. Oznacza to gumową końcówkę do obszarów utwardzonych i zwykłe końcówki do obszarów ze śniegiem, piaskiem, trawą itp. Teraz, gdy już wiesz jak chodzić z kijamiupewnij się, że skupiasz się na mocnym kontakcie z każdą powierzchnią.

Jak wysoki powinien być mój kijek trekkingowy?

Ważne jest również, aby wiedzieć, jak wysoki powinien być twój kij. Powodem jest to, że odpowiednia wysokość pomoże Ci uzyskać maksymalne korzyści z ćwiczeń. Wybór wysokości kija różni się w zależności od użytkownika.

Jednak ogólnie rzecz biorąc, twój kij powinien być tak wysoki, jak wysokość od wierzchołka dłoni do płaskiej powierzchni, gdy twoje ramiona są przy tobie. Wysokość kijków zależy od Twojego wzrostu i powierzchni wybranego terenu. Zmiana wysokości kijków jest dość łatwa, ponieważ niektóre kijki do chodzenia można regulować od wysokości dwudziestu czterech cali do nawet pięćdziesięciu pięciu cali.

Czytać  7 rzeczy, które musisz wiedzieć przed wędrówką z psami

Mogą laski pomagają podczas wędrówek?

To pytanie może się pojawić, ale odpowiedź nie jest zbyt daleko idąca. Jeśli kiedykolwiek odczułeś ból w okolicy stawów i mięśni, praca pałeczek zostanie głęboko doceniona. Jeśli jesteś w starszej grupie wiekowej, chodzenie może być trudniejsze. Podczas schodzenia po stromym terenie może również wystąpić zwiększone napięcie.

Zwykle pałeczki pomagają zmniejszyć negatywne skutki chodzenia na stawy oraz mięśnie wokół kolana i nogi. Kijki są bardzo skuteczne w unikalny sposób, aby wyeliminować obciążenie nóg. Z drugiej strony możesz także użyć patyków, aby bronić się przed niektórymi irytującymi zwierzętami, które mogą pojawić się na twojej drodze.

Kijki do nordic walking i trekkingowe

Mogłeś słyszeć o Nordic walking i wciąż zastanawiasz się, czy można również użyć kijków trekkingowych. Nordic walking to rodzaj aktywnego marszu, który pomaga spalić więcej kalorii niż zwykłe chodzenie. Kijki do nordic walking są znacznie krótsze niż kijki narciarskie. Dlatego nie zaleca się używania kijków trekkingowych do nordic walking.

Mimo że bieguny do zajęć wyglądają podobnie, nie należy ich mylić. Główna różnica polega na pasku na nadgarstek. Do trekkingu można jednak wykorzystać kijki do nordic walking. Jeśli więc chcesz kupić kijki do chodzenia, możesz rozważyć kijki do nordic walking.

Dlaczego potrzebujesz kijków trekkingowych?

Czy naprawdę potrzebujesz kijków trekkingowych? Możesz potrzebować pary kijków trekkingowych, gdy masz ciężki plecak lub gdy teren jest dość trudny. To pomogłoby ci być stabilnym. Para może również zwiększyć Twoją pewność siebie podczas wędrówek ze względu na poczucie bezpieczeństwa. Poczucie bezpieczeństwa wiąże się z prawidłowym użytkowaniem kijków trekkingowych.

Kijki mogą być przydatne przy badaniu głębokości wody. Pomoże ci to podczas wędrówek po regionie z wodą lub zamarzniętym strumieniem. Wskazane jest również, aby zawsze mieć kijki trekkingowe podczas wędrówek po regionie ze zwierzętami. Dlatego nie jesteś bezbronny.

Czytać  Jakie spodnie nosić na piesze wycieczki

Wniosek

Na koniec, nie możesz zrobić czegoś złego, włączając parę kijków turystycznych do swojej aktywności pieszej. Dzieje się tak, ponieważ zwiększają korzyści zdrowotne związane z samodzielną wędrówką. Możesz także połączyć się z naturą i skutecznie ćwiczyć swoje ciało.