Jak jeździć na sankach, jeśli nie masz sań (użyj tego zamiast!)

Niezależnie od tego, czy masz napięty budżet, czy po prostu nie masz sań, mam dla ciebie ochronę. Nie ma powodu, aby przegapić zabawny dzień na sankach, ponieważ brakuje Ci odpowiednich sanek!

Istnieje mnóstwo opcji i zamienników, których możesz użyć do jazdy na sankach. Obejmują one:

  • Worki na śmieci
  • Pokrywy pojemników na śmieci
  • Duże pojemniki do przechowywania
  • Zasłony prysznicowe
  • Basen dla dzieci
  • Nadmuchiwane rury basenowe/zabawki
  • Nadmuchiwane materace
  • tratwy
  • Maty do jogi
  • Karton

Teraz nie masz wymówki, aby nie mieć wspaniałego dnia na sankach! Udaj się na pobliskie wzgórze i wypróbuj jedną z tych niesamowitych opcji już dziś.

Czego używać zamiast sań

Jeśli desperacko potrzebujesz sań, ale nie masz czasu, środków ani odpowiedniego wyposażenia, aby je kupić, masz wiele możliwości. Sztuka jazdy na sankach wymaga po prostu czegoś, co jest gładkie, wodoodporne i zmniejsza tarcie, a tym samym ślizga się po śniegu.

Dlatego możliwości zastępczych sań są nieograniczone. Dosłownie potrzebujesz tylko czegoś, co jest wodoodporne, gładkie i wystarczająco duże, aby na nim usiąść lub położyć się.

Możesz odkryć pewne wady, używając czegoś innego niż sanie. Używanie rzeczy nie do tego celu zwykle to robi. Prowizoryczne sanki mogą się łatwiej łamać, być niewygodne i najprawdopodobniej będą trudne do kierowania i manewrowania.

Nie pozwól, aby powstrzymało Cię to przed wypróbowaniem jednej z wielu opcji wymienionych poniżej!

1. Worki na śmieci

Używanie worka na śmieci zamiast sań to jedna z najstarszych sztuczek w książce! Wszystko, co musisz zrobić, to znaleźć duży, wytrzymały worek na śmieci (najlepiej taki, jaki jest używany do trawnika i liści) i wsunąć do niego nogi i spód. Następnym krokiem jest znalezienie stromego wzgórza do zjazdu w dół.

Może się okazać, że podczas korzystania z worka na śmieci trzeba będzie zabrać ze sobą więcej niż jedną „sanie”, na wypadek gdyby były jakieś dziury lub rozdarcia.

2. Zasłony prysznicowe

Uwierz lub nie, zasłony prysznicowe faktycznie stanowią świetny substytut sań. Są nie tylko wyjątkowo wodoodporne, ale także znacznie trwalsze niż plastikowa torba.

Sugeruję złożenie i przyklejenie zasłony prysznicowej lub pocięcie jej na mniejsze kawałki, jeśli zdecydujesz się na tę opcję.

Jeśli wybierzesz pełną zasłonę prysznicową, może być trochę za duża.

3. Basen dla dzieci

Te prowizoryczne sanki nie są dla niemowląt! W jednym z nich możesz szybko się poruszać, a także zmieścić w nim więcej niż jedną osobę. Innym powodem, dla którego basen dla dzieci jest tak świetną opcją do jazdy na sankach, jest to, że jest wykonany z podobnego wytrzymałego tworzywa sztucznego, z którego wykonana jest większość sanek z tworzywa sztucznego. Więc chwyć swój nieużywany basen dla dzieci i już dziś zleć w dół pokrytego śniegiem wzgórza!

4. Pokrywy pojemników na śmieci

Kolejną świetną opcją jest pokrywa pojemnika na śmieci. Pokrywy koszy na śmieci są nie tylko dość trwałe, ale również przypominają sanie typu spodek, które można kupić w sklepach. Tylko upewnij się, że pokrywa jest czysta przed użyciem.

Ta opcja może być trochę niewygodna do siedzenia i może być trochę trudna do uchwycenia podczas lotu w dół zaśnieżonego wzgórza.

5. Plandeki

Ten zamiennik najlepiej sprawdza się, gdy śnieg jest ubity lub oblodzony. Plandeki mogą być bardzo śliskie na śniegu i zapewniają niezłą jazdę! Upewnij się, że plandeka, której używasz, nie ma w niej żadnych dziur.

Będziesz także chciał zmienić rozmiar plandeki za pomocą taśmy, ponieważ mogą być duże.

6. Taca na kafeterię

Lubię nazywać tę opcję „specjalną kolegium”. Wielu studentów zna tę sztuczkę i często używa tac swojej uczelni jako sań. Jeśli nie masz dostępu do stołówki lub wolisz nie ryzykować zabrania własności szkoły, możesz ją znaleźć tanie online.

7. Duże pojemniki do przechowywania

Wiele osób używa dużych plastikowych pojemników do przechowywania przedmiotów w swoim domu. Jeśli go masz, masz szczęście! Ten pojemnik nie tylko nadaje się do przechowywania starych taśm VHS, ale także doskonale nadaje się do korzystania z saneczkarstwa. Wystarczy wskoczyć i lecieć na sam dół wzgórza.

Bądź ostrożny i staraj się nie pochylać zbyt daleko do przodu, bo możesz się przewrócić.

Nadmuchiwane Materace

Nadmuchiwane materace to świetna opcja dla osób bez sanek. Zwykle mają plastikowy spód, który jest śliski na śniegu, i bardziej przyczepny wierzch, który pozwoli ci zostać na dziką jazdę. Korzystaj z tej opcji na własne ryzyko! Materace nadmuchiwane są zazwyczaj drogim produktem i można je łatwo rozerwać i zniszczyć.

8. Maty do jogi

Namaste! Kto by pomyślał, że maty do jogi mogą być świetnym zamiennikiem sań?! Po prostu chwyć matę do jogi i będziesz się dobrze bawić, zjeżdżając po pokrytych śniegiem wzgórzach. Trzymaj się mocno. Te „sanie” przypominają raczej przejażdżkę magicznym dywanem.

9. Nadmuchiwane zabawki basenowe

Czy masz dużą nadmuchiwaną kaczkę, rekina lub jednorożca? Każdy z nich sprawdzi się świetnie dla tych, którzy chcą jeździć na sankach bez sań. Z łatwością ślizgają się po śniegu i zapewniają błyskawiczną jazdę!

10. Tablice Boogie

Deski Boogie są wyjątkowo śliskie w warunkach śniegowych. Jeśli potrafią ślizgać się po wodzie, to mogą ślizgać się po śniegu. Najlepsze w deskach boogie jest to, że można nimi sterować i mają smycz, której można użyć jako uchwytu. Zdziwisz się, jak szybko ci faceci potrafią zlecieć ze wzgórza.

Korzystając z jednego z nich, prawie na pewno wygrasz wyścig!

11. Arkusz plików cookie

Możesz nie mieć dostępu do tacy w stołówce, ale mogę prawie zagwarantować, że masz dostęp do blachy do pieczenia lub formy do pieczenia. Stanowią one również doskonały zamiennik sań. Najtrudniejszą częścią korzystania z arkusza do ciastek jest ustalenie, na czym zamierzasz ugotować ciasteczka po saniach!

12. Kosz na pranie

Kosze na pranie są wystarczająco duże, aby zmieścić w nich połowę garderoby i prawdopodobnie są wystarczająco duże, aby zmieścić się również na Ciebie. Mogą być kruche i trudne do kierowania, ale nic nie mówi o przygodzie tak, jak zlatywanie ze stromego wzgórza w koszu przeznaczonym do noszenia ubrań!

13. Śpiwór

Zachowaj ciepło podczas jazdy na sankach. To brzmi dla mnie jak dobra polityka! Śpiwory są zwykle wykonane z gładkiego/wodoodpornego materiału na zewnątrz, który świetnie nadaje się do zjeżdżania po pokrytym śniegiem wzgórzu. Upewnij się, że nie masz dziury w torbie, ponieważ możesz się zaczepić.

14. Kajaki

Wierzcie lub nie, ale kajakarstwo śnieżne to prawdziwa rzecz. Kajaki podobno świetnie spisują się, jeśli nie masz sanek… działają tak świetnie, że odbywają się prawdziwe zawody w kajakarstwie śnieżnym. Kto wie, może staniesz się tak dobry, że zdołasz wygrać w konkursie.

15. Dętki

Podobnie jak zabawki basenowe i dmuchane materace, dętki zdziałają cuda na śniegu. Rzadko kiedy ktoś ma zapasową dętkę, która czeka na użycie jako zastępcze sanki. Ale jeśli tak, bardzo polecam użycie jednego. Nie tylko jeżdżą super szybko, ale są również łatwiejsze w prowadzeniu i są niezwykle wytrzymałe. Sprawdź nasz post o tym, gdzie znaleźć najlepsze dętki do jazdy na sankach!

16. Poduszki z mebli ogrodowych

Dla niektórych może to być naciąganie, ale obiecuję, że to działa. Jeśli masz meble ogrodowe wykonane z gładkiego wodoodpornego winylu, świetnie sprawdzą się jako sanki. Jeśli masz szczęście, znajdziesz wystarczająco dużą poduszkę, na której możesz się położyć podczas lotu po zboczach.

17. Tektura

W razie wątpliwości możesz zastosować odwieczną sztuczkę zjeżdżania ze wzgórza za pomocą prostego kartonu. Złożony karton może być zaskakująco skuteczny i wytrzymać dłużej niż większość się spodziewa. Zmokną jednak i przestaną działać. Więc chwyć dziś stare pudła do przenoszenia i zamień je w sanie.

18. Sanki DIY

Nie masz sań? Dlaczego po prostu nie zrobić sobie jednego?! W rzeczywistości możesz łatwo zrobić jeden z typowych artykułów gospodarstwa domowego. Wszystko czego potrzebujesz to worek na śmieci, jedno grube pudełko i taśma klejąca. Jeśli masz to wszystko, jesteś więcej niż gotowy do zbudowania własnych sań.

Możesz zbudować własne sanki, wykonując dziesięć prostych kroków Instrukcje na zewnątrz strony internetowej. Ta strona przeprowadzi Cię przez proces budowania sań i będziesz mógł cieszyć się każdym wzniesieniem, które zechce zjechać, gdy skończysz!

Innym sposobem na zrobienie własnych sań jest użycie legowiska dla psa i owinięcie go w worek na śmieci lub plandekę. To nie tylko sprawia, że ​​sanki są śliskie, ale także bardzo wygodne do zjeżdżania. Tylko upewnij się, że nie zasypiasz podczas jazdy na sankach i zapytaj swojego psa, czy możesz skorzystać z jego łóżka, zanim to zrobisz!