Jak holować skuter wodny lub skuter wodny za łodzią?

Nikt nie chce, aby jego skuter wodny lub skuter wodny wymarły na wodzie, ale tak się dzieje. Jeśli kiedykolwiek będziesz w takim przypadku, być może będziesz musiał wiedzieć, jak holować go za łodzią, aby sprowadzić go z powrotem na brzeg.

Będziesz musiał owinąć linę przez otwór z przodu PWC, podłączyć zawór odcinający do węża wlotowego wody i podróżować z prędkością nie większą niż 5 mil na godzinę do brzegu.

Najlepsze zawory odcinające do skuterów wodnych

Jeśli Twój skuter wodny się zepsuje, jedynym sposobem ochrony silnika przed zalaniem jest zaciśnięcie rury doprowadzającej wodę. Sea-Doo sprzedaje kilka zacisków, a na Amazon jest też kilka opcji. Jeśli nie masz zaworu, będziesz miał bardzo długą i powolną jazdę z powrotem na brzeg, ponieważ bez niego nie możesz przekroczyć 5 mil na godzinę.

Oto przewodnik po najlepszych zaworach odcinających na rynku:

  • WaveEater Zawór doprowadzający wodę do holowania: Jest to zawór przeznaczony do wszystkich dwusuwowych nart wodnych. Działa na wszystkich markach nart wodnych i łatwo się zainstaluje i wykona swoją pracę. Spójrz tutaj na Amazonie
  • WaveEater Zawór wodociągowy do holowania dla wszystkich 4-suwowych Waverunnerów Yamaha: Jest to zawór dla tych, którzy posiadają Yamaha Waverunners i 4-suwowy. Działa dobrze i warto w niego zainwestować na wypadek konieczności holowania skutera wodnego. Spójrz tutaj na Amazonie
  • Lisle 22850 Szczypce do węży: To najtańsza opcja. Odciśnie twój zawór dopływu wody i możesz go użyć również do innych rzeczy. Spójrz tutaj na Amazonie

Miejmy nadzieję, że nigdy nie będziesz musiał ich używać, ale na wszelki wypadek powinieneś mieć je na pokładzie przez cały czas. Może zaoszczędzić TONĘ pieniędzy, jeśli będziesz musiał z niego korzystać, a co ważniejsze, uratuje Twój skuter wodny.

Jeśli holujesz skuter wodny bez zaworu odcinającego, istnieje możliwość, że woda przepłynie przez układ chłodzenia i jeśli ciśnienie będzie nadal rosło, napełni cylinder silnika wodą.

Tylko ze względów bezpieczeństwa należy oznaczyć właściwy wąż do zaciśnięcia kolorową taśmą klejącą, aby w razie potrzeby można go było szybko i łatwo znaleźć.

Materiały potrzebne do holowania skutera wodnego lub skutera wodnego

  • Zacisk węża
  • Lina holownicza o długości co najmniej 15 stóp
  • Narzędzia do rusztu
  • Neonowa flaga

Potrzebna będzie lina, która będzie pływać, aby nie została wciągnięta do kratki wlotowej. Będziesz potrzebować krótkiej liny, jeśli jedziesz wolno, i dłuższej, jeśli jedziesz szybciej niż 10 mil na godzinę. Ponownie, mądrym pomysłem jest jechać tak wolno, jak to możliwe, aby nie uszkodzić silnika skutera wodnego.

Pamiętaj, że nigdy nie chcesz, aby Twój PWC znajdował się zbyt daleko za łodzią, w przeciwnym razie straci kontrolę i przewróci się. Im bliżej łodzi znajduje się, tym większą kontrolę nad pozostaniem w pozycji pionowej będzie miał.

Problemy, na które należy zwrócić uwagę podczas holowania

Największym problemem związanym z holowaniem skutera wodnego za łodzią jest to, że układ wydechowy silnika skutera wodnego jest połączony z układem chłodzenia. Oznacza to, że ciśnienie wody może wypchnąć wodę z powrotem przez układ wydechowy, który zaleje silnik i prawdopodobnie komorę, w której się znajduje.

Jeszcze jedną rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę, jest to, że jeśli silnik pracował przed zatrzymaniem, układ wydechowy będzie już częściowo zalany wodą, co oznacza, że ​​narastanie przeciwciśnienia nie będzie wymagało dużego wysiłku.

Musisz być gotowy do machania jaskrawą, neonową flagą, jeśli wejdziesz w kontakt z innym statkiem, aby wiedział, że ciągniesz za sobą skuter wodny. Holowanie może być niezwykle niebezpieczne, a jeśli musisz to zrobić, musisz pokazać osobom wokół siebie, że holujesz.

Ludzie czasami zaciskają niewłaściwy wąż, który może spowodować uszkodzenie skutera wodnego. Upewnij się, że wpadłeś do lokalnego sprzedawcy, aby mógł pokazać Ci, który wąż należy zacisnąć. Zawsze lepiej być bardziej bezpiecznym niż żałować.

Kolejnym błędem, jaki popełniają ludzie, jest nie zabieranie skutera wodnego, który przypadkowo napełni się wodą. Jeśli Twój silnik zapełni się nawet w najmniejszym stopniu, musisz go wykorzystać, aby jak najszybciej uzyskać serwis. Im dłużej czekasz, tym większe obrażenia.

Jeśli Twój silnik nie zostanie oczyszczony z wody w ciągu jednego lub dwóch dni od jego napełnienia wodą, żywotność Twojego PWC może zostać znacznie skrócona lub nawet całkowicie zakończona.

Im krótsza lina holownicza, tym stabilniejsza będzie Twoja jednostka pływająca podczas podróży. Nie jest dobrym pomysłem, aby Twój PWC był podłączony do długiej liny holowniczej, ponieważ straci kontrolę i przewróci się. Przy krótszej linie kilwater z liny holowniczej nie będzie zbytnio odbijał skutera wodnego. Lina musi mieć co najmniej 15 stóp długości, aby zapewnić strefę bezpieczeństwa między PWC a łodzią.

Jeśli lina nie jest wystarczająco mocna, może pęknąć i istnieje realne niebezpieczeństwo, że spowoduje obrażenia. Jeśli pęknie, wystrzeli do przodu jak kamień z procy i może kogoś zranić lub uszkodzić Twój skuter wodny. Upewnij się, że twoja lina jest wystarczająco mocna.

NIGDY nie próbuj uruchamiać silnika, który został napełniony wodą. Jeśli to zrobisz, możesz spowodować zgięcie korbowodów lub całkowite zniszczenie silnika.

Zanim wyruszysz nad jezioro, odśwież swoją pamięć, czytając instrukcję obsługi, aby poznać właściwy kierunek skrętu skutera wodnego, jeśli się przewróci. Jest to niezbędne, aby wiedzieć przez cały czas, ponieważ jeśli obrócisz skuter wodny w niewłaściwy sposób, możesz całkowicie zalać silnik.

Czarodziejska marynarka wojenna

Jest tam niesamowity człowiek, który stworzył urządzenie do holowania tylko do skuterów wodnych. Jest bardzo prosty w użyciu i jest wykonany z bardzo wysokiej jakości stali i może utrzymać do prawie 1000 funtów.

Jest to idealne urządzenie do holowania, które można kupić online na magicmarinetow.com. Możesz również kupić części, jeśli potrzebujesz więcej. Jest to doskonała opcja na utrzymanie skutera wodnego w idealnym stanie podczas holowania.

Ma również duży drążek, który wystaje nad skuter wodny podczas holowania, dzięki czemu ludzie mogą wizualnie zobaczyć, że coś jest holowane. Nie potrzebujesz liny ani niczego, ponieważ łączy się z metalową ramą przymocowaną z tyłu łodzi.

Oto wideo z urządzenia: