Jak głęboko należy trollować dla Kokanee?

Wyjazd na poszukiwanie konkretnej ryby może być bardzo podobny do przygotowania skomplikowanego przepisu. Jedna nieprawidłowa informacja może drastycznie zmniejszyć Twoje szanse na uzyskanie tego, czego chcesz.

Łosoś Kokanee jest rybą wrażliwą na temperaturę, więc najlepsza głębokość trollingu zmienia się w zależności od pory dnia i pory roku. Wiosną spróbuj od 10 do 20 stóp w czystej, płytkiej wodzie. Od połowy do późnego lata najlepsza jest głębsza, zimniejsza woda o głębokości od 30 do 60 stóp.

Przyjrzyjmy się dokładniej różnym porom roku i czynnikom, które mają wpływ na głębokość trollingu Kokanee!

Głębokość trollingu według sezonu

Każdy sezon przedstawia inny zestaw problemów dla Kokanee, które powodują, że ich normalna głębokość znacznie się różni. Zagłębię się w każdy sezon szczegółowo, jaka jest najlepsza głębokość do trollingu.

Wiosna

Gdy nadchodzi wiosna, górskie jeziora i strumienie zaczynają wypełniać się topniejącym śniegiem, który utrzymuje chłodną wodę, łącząc się z niższą temperaturą powietrza, aby woda była dość chłodna i zimna. To świetna wiadomość dla łososia Kokanee, którego można zabić wodą o temperaturze powyżej 60 stopni Fahrenheita. Łosoś Kokanee to ryba niezwykle wrażliwa na temperaturę, która woli przebywać w wodzie o temperaturze około 50 stopni. Biorąc pod uwagę te informacje, możemy zobaczyć, dlaczego łosoś Kokanee tak często zmienia głębokość, na której przebywa.

Wiosną (i w zależności od lokalizacji wczesnym rankiem latem) łosoś Kokanee można spotkać w znacznie płytszej wodzie. Wypróbuj głębokość od 10 do 20 stóp, w dobrze oświetlonej wodzie, z trawiastym lub żwirowym dnem. Jedzenie będzie tutaj obfite, a ponieważ temperatura jest przyjemna, można tu również znaleźć ławicę łososia Kokanee. Przebywanie w płytkiej wodzie ułatwia znalezienie tej konkretnej ryby również wiosną. Ponieważ znajdują się blisko powierzchni lub w bardziej płytkiej wodzie, są łatwiejsze do zauważenia, a liczba miejsc, w których Kokanee zwykle uczęszcza, jest mniej.

Czytać  Najlepsze przenośne kuchenki kempingowe, które działają świetnie

W miarę upływu sezonu spływ z gór ustaje, a temperatura wody wzrasta, Kokanee rozpraszają się po jeziorze, co utrudnia ich zlokalizowanie i lądowanie.

Lato

Gdy wiosna przechodzi w lato, jeziora i strumienie, w których przebywa łosoś Kokanee, nagrzewają się, zmuszając ryby do zimniejszej, głębszej wody. Używanie ciężarków na żyłce jest teraz prawie absolutnie konieczne, aby przynęta znalazła się w pobliżu głębokości, na której musi przyciągnąć uwagę Kokanee. Od połowy do późnego lata, gdy temperatura zaczyna się zmieniać, nasze Kokanee oddalają się od brzegu i ustawiają się od 30 do 60 stóp głębokości w całym jeziorze, co utrudnia ich zlokalizowanie i trudniej je złapać. Jednak, na nieszczęście dla ryb, i na korzyść doświadczonych technologicznie rybaków, są one rybą szkolną, co sprawia, że ​​łatwo je zauważyć na sonarze, gdy minie się grupę.

Pewien rybak z Kokanee, Phillip Johnson, odnotował, że liczba uderzeń na jego żyłce zwiększyła się ponad dwukrotnie, gdy trolował prostopadle do słońca, a nie równolegle do jego toru. Doszedł do wniosku, że trolling prostopadle do słońca daje więcej okazji do odbić od jego flasherów i uników, o których wiadomo, że przyciągają łososie Kokanee. Zauważył, że kiedy słońce jest najwyżej na niebie, nie ma to żadnego znaczenia. Ale rano i po południu ta technika prawie gwarantowała, że ​​wyląduje więcej ryb.

Zima

Choć mniej powszechne, możesz mieć ograniczony sukces w łowieniu łososia Kokanee w zimie. Większość łososi Kokanee wyginie po tarle, ale niektóre przeżyją, a wśród nich jest „Triploid Salmon”. Łosoś triploidalny to łosoś z deformacją chromosomową, która nie tylko powoduje ich szybszy wzrost, ale także sprawia, że ​​stają się bezpłodne, co uniemożliwia im tarło, tym samym przedłużając ich życie. Możesz mieć problem z lodem, ale łosoś Kokanee będzie zimą bliżej powierzchni ze względu na niższe temperatury.

Czytać  Jak usunąć haczyk wędkarski ze skóry?

Dostępność żywności

Łosoś Kokanee żyje na diecie składającej się prawie wyłącznie ze słodkowodnego zooplanktonu, mikroskopijnego organizmu, który filtruje przez skrzela. Aby przetrwać, podążają za słodkowodnym zooplanktonem, który zjada fitoplankton, czyli mikroskopijne rośliny. Ten fitoplankton może rosnąć i rozwijać się tylko tam, gdzie jest światło. Najprawdopodobniej zooplankton i fitoplankton można znaleźć w jasnych kolumnach, dobrze oświetlonych obszarach, czystszej wodzie itp.

Są wrażliwe na światło, więc w dni, które mogą być zbyt jasne lub zbyt ciemne, zooplankton słodkowodny zejdzie głębiej lub podniesie się bliżej powierzchni jeziora, a Kokanee podąży za nim.

Ciśnienie łodzi (przełowienie)

Czułość na dźwięk i prąd elektryczny. Wczesną wiosną i w chłodniejsze dni łososia Kokanee można zazwyczaj znaleźć z sonarem na wysokości około 10 do 20 stóp, a według rybaka z doświadczeniem w łowieniu Kokanee, zazwyczaj pozostaje w tym samym obszarze przez większość dnia, aczkolwiek od 5 stóp do 10 stóp głębiej w miarę upływu dnia. Biorąc to pod uwagę, wszystko to zmieni się, jeśli ciśnienie łodzi będzie zbyt wysokie.

Nacisk łodzi polega na obecności rybaków w ich łodziach na jeziorze. Łosoś Kokanee ma wyjątkowe nosy, widzi wszystkie nasze kolory, jest wrażliwy na prąd elektryczny, odstrasza nadmierny lub głośny dźwięk i podąża za źródłem pożywienia, co wymaga obecności światła. Obecność zbyt wielu rybaków Kokanee zazwyczaj wskazuje na obecność zbyt wielu łodzi, które nadmiernie stymulują i odstraszają łososia Kokanee, kierując go przynajmniej na głębszą wodę i inne obszary jeziora lub akwenu, w którym przebywasz. Wędkarstwo.

Jeśli łowisz ryby w popularnym obszarze, ale chcesz złapać Kokanee, i jesteś gotowy poświęcić trochę snu, wyjść na wodę, gdy jest ciemno, i być gotowym do łowienia o pierwszym brzasku, zanim ruch uliczny da ci najlepszy zakład na zdobycie nagrody. Obecność głośnych ludzi, łodzi i skuterów wodnych to silne środki odstraszające łososia Kokanee i z pewnością wpłyną na głębokość twojego trolla.

Czytać  Czy potrzebujesz kasku, gdy jeździsz na tyrolce?

Zabij temperaturę

Zbyt długo wyższa temperatura wody je zabije. Zbyt długie przebywanie w wodzie o temperaturze powyżej 60 stopni lub wyższej okaże się śmiertelne, więc łowienie Kokanee w wodzie o temperaturze w tych zakresach będzie najczęściej bezskuteczne.

Zaobserwowano, że łosoś Kokanee od czasu do czasu podnosi się bliżej powierzchni jeziora w temperaturze około 70 stopni Fahrenheita, jeśli pokarm jest wystarczająco obfity, ale nie pozostanie tam zbyt długo i szybko zanurkuje z powrotem do głębszej, zimniejszej wody.

Miękkie usta: ostrzeżenie przed głęboką wodą

Łowiąc łososia Kokanee na niższych głębokościach, należy pamiętać, że ich pyski są notorycznie miękkie, a każdy haczyk może zostać rozerwany przez szczękę, jeśli nie zostanie zastosowana odpowiednia pielęgnacja i odpowiednie techniki.

Ryba zahaczona na mniejszej głębokości będzie miała więcej czasu i okazji na ucieczkę, a szarpiąc za linkę, haczyk może się wyrwać. Aby zmniejszyć prawdopodobieństwo takiego zdarzenia, możesz użyć urządzenia zwanego „snubberem”, które zmniejsza wpływ uderzeń na twoją linkę, działając jak amortyzator.

Mimo wszystko doświadczeni rybacy twierdzą, że pysk łososia Kokanee jest znacznie bardziej miękki wiosną i we wcześniejszych sezonach, a im bliżej ryby zbliża się czas tarła, tym trudniej jest wyrwać haczyk przez szczękę ryby.